مقایسه روغن ماهی وروغن دانه کتان

روغن کتان برای خشکی چشم
فروردین ۳۱, ۱۳۹۷
روغن کتان بهتر است یا روغن ماهی؟
فروردین ۳۱, ۱۳۹۷


مقایسه روغن ماهی وروغن دانه کتانروغن ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ماهی تن و ساردین ، منابع غذایی غنی از چربی های امگا 3 برای سلامت مغز و چشم ضروری میباشد.
چربی ماهی حاوی "زنجیره طولانی" امگا 3 (EPA و DHA) میباشد ، چربی های امگا 3 برای عملکرد های حیاتی ، از جمله بینایی ضروری میباشد.
چربی موجود در غذاهای گیاهی مثل دانه های کتان که دارای زنجیره کوتاه "" ALA به صورت EPA و DHA میباشد نیز برای سلامت چشم مفید است. هنگامی که غذاهای گیاهی مصرف می کنید، بدن فقط حدود 5 درصد از ALA غذایی را به EPA و DHA تبدیل می نماید.
همچنین اکثر رژیم های آمریکایی در اسیدهای چرب امگا 6 بیش از حد نرمال هستند و منجر به عدم تعادل میگردد و باعث کاهش مقدار ALA در غذاهای گیاهی می گردد که به EPA و DHA تبدیل می شوند. همچنین این عدم تعادل باعث تاخیر در عملکرد امگا 3 EPA و DHA که به طور مستقیم از ماهی و روغن ماهی به دست می آید میگردد.
چربی های امگا 6 در روغن های گیاهی (ذرت، سویا، پنبه دانه و گل آفتابگردان) یافت می شود و بیشتر در غذاهای آماده و خوراکی مانند غذاهای بسته بندی شده، یخ زده و رستوران استفاده می گردد. محققان بر این باورند که اکثر مردم نیاز به کاهش مصرف چربی های امگا 6 دارند زیرا باعث عدم جذب امگا 3 شده و التهاب را افزایش می دهد. روغن ماهی نیز مانند روغن کتان بصورت کپسول و مایع موجود است. بعضی از آنها دارای طعم لیمو بوده و یا به با طعم مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. روغن کبد نیز یکی دیگر از منابع خوب برای اسیدهای چرب امگا-3 EPA و DHA میباشند.
یک راه لذت بخش تر برای به دست آوردن مزایای روغن ماهی ، خوردن ماهی سرد حداقل سه بار در هفته میباشد. ماهی های سالمون ، سبل ماهی، ماهی تن و هالیبوت منابع خوبی از امگا -3 EPA و DHA میباشند. مکمل های چشم حاوی روغن ماهی یا روغن کبدی بوده که شامل: TheraTears (تحقیقات بینایی پیشرفته)، BioTears (Biosyntryx) و HydroEye (ScienceBased Health) میباشد.

تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us