آسیبهای ضعف بینایی

دلایل ضعف بینایی
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
برای ضعف بینایی چه کاری انجام دهیم
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷


آسیبهای ضعف بیناییکودکان به علت نقص یا آسیب در بدو تولد دچار ضعف بینایی می شوند. کودکان مبتلا به اختلال نواقص ممکن است مشکلات یادگیری را که نیاز به آموزش ویژه ای دارند داشته باشند . همچنین ممکن است نیاز به کمک در توسعه مهارتهای اجتماعی داشته باشند.
از دست دادن بینایی در بزرگسالان و سالمندان می تواند به طور خاص آسیب رسان باشد وکه موجب ناامیدی و افسردگی میگردد. از دست دادن توانایی رانندگی با خیالی آسوده ، خواندن سریع، تماشای تلویزیون و یا مشاهده یک صفحه نمایش کامپیوتر به علت بینایی ضعیف می تواند مردم را دچار افسرگی نمایدو آنها ممکن است نتوانند به طور مستقل برای خرید ، خوردن غذا و ...از شهر بیرون بیایند .
بسیاری از افراد مبتلا به ضعف بینایی در زندگی نیز دچار مشکل می شوند، آمار ذیل از( U.S. Census Bureau's American Community Survey ) در ایالات متحده نشان می دهد:
نرخ اشتغال برای افراد معلول ناتوان در سنین 21-64 در سال 2010 فقط 37.2 درصد ، میزان اشتغال تمام وقت سالانه 24 درصد و کسانی که بیکار بودند و فقط 13.5 درصد به طور جدی به دنبال کار بوده اند.
درآمد متوسط سالانه خانوارهایی که افراد معلول و ناتوان دارند حدود $33,400دلار بوده که در مقایسه با درآمد $59,400 دلاری برای خانوارهایی که دارای معلولین سالم هستند متفاوت میباشد.
میزان فقر برای افراد دارای معلولیت بینایی 29.5 درصد و در افراد بدون معلولیت 11.9 درصد بوده است .

تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us