برای ضعف بینایی چه کاری انجام دهیم

آسیبهای ضعف بینایی
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
معنی نابینایی قانونی چیست؟
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷


برای ضعف بینایی چه کاری انجام دهیم؟


اگر دچار اختلال بینایی هستید و این مسئله مانع انجام فعالیت های روزمره و لذت بردن از زندگی می گردد، اولین گام شما این است که به یک چشم پزشک حرفه ای برای یک معاینه کامل از چشم مراجعه نمایید .


ضعفهای بینایی که نمی تواند با عینک و یا لنز اصلاح گردد می تواند اولین علامت بیماری جدی چشم مانند دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن ، گلوکوم یا رتینیت رنگدانه باشد و یا می تواند به این معنی باشد که شما در حال ابتلا به آب مروارید هستید که نیاز به جراحی دارد. در هر صورت بهتر است اقداماتي جهت بدتر نشدن بیناییتان انجام دهید .
اگر پزشک تشخیص دهد دچار ضایعه بینایی شده اید که نمی توان آن را به طور منظم با عینک یا درمان های پزشکی و یا جراحی اصلاح کرد ، به شما کمک خواهد شد که گام های بعدی را برای مقابله با وضعیت جدید بردارید.
چشم پزشکی که در زمینه ضعف بینایی تخصص ندارد شما را به متخصص مربوطه ارجاع خواهد داد. متخصص میزان و نوع بیماری را ارزیابی کرده و برای شما روش درمانی مناسبی از قبیل استفاده لنزهای دستی روشن، دیجیتال دسکتاپ و تلسکوپ های بیوپتیک تجویز نموده و به شما در یادگیری نحوه استفاده از آنها کمک خواهد کرد .
گزینه های جدیدتر شامل شمارنده دیجیتال دستی برای خرید یا خوردن و همچنین نرم افزاری است که با استفاده از کامپیوتر با بزرگنمایی و ویژگی های تبدیل متن به گفتار ساده وضعیت را بهبود میبخشد.
همچنین متخصص می تواند دستگاه سازگاری غیر اپتیکی مانند مواد چاپی بزرگ ، ضبط صدا ، وسایل روشنایی ویژه و راهنماهای امضا برای امضای چک و اسناد را توصیه نماید . عینک مخصوص با فیلترهای UV رنگی می تواند حساسیت به نور را کاهش داده و وضوح بینایی را افزایش دهد.

تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us