آیا تاری دید باعث خشکی چشم میگردد؟

پرسش های متداول در مورد خشکی چشم
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
آیا خشکی چشم میتواند باعث ایجاد درد درچشم شود؟
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷


آیا تاری دید باعث خشکی چشم میگردد؟بله ، تاری دید یکی از نشانه های خشکی چشم میباشد. سایر علائم خشکی چشم عبارتند از سوزش چشم، خارش چشم ، احساس شئ خارجی در چشم ، قرمزی چشم و احساس درد در چشم . همچنین خشکی چشم می تواند باعث التهاب چشم شود که این موضوع منجر میگردد گاهی چشمها پر از اشک شود .
علاوه بر محافظت از سطح چشم (قرنیه و conjunctiva) باعث مرطوب ماندن چشم میگردد، لایه اشک آور بخش مهمی از سیستم بینایی است. برای دید واضح ، اشک شما باید به میزان صحیح آب، چربی و مخاط را داشته باشد تا بتواند تمام سطح قرنیه را پوشش داده و برای مدت زمان قابل ملاحظه ای باقی بماند.
بسته به علت خشکی چشم ، لایه اشک می تواند به راحتی تبخیر گردد و یا می تواند بیش از حد چرب یا پر از مخاط شود. هر یک از این شرایط باعث می شود اشک ها گسترش پیدا نکرده و روی قرنیه را به اندازه کافی برای دید واضح ، راحت و پایدار پوشش ندهند.
اغلب پلک زدن ممکن است به طور موقت به کاهش تاری دید و خشکی چشم کمک نماید ، زیرا پلک زدن باعث افزایش اشک در سراسر قرنیه و مرطوب شدن سطح چشم میگردد.
اگر احساس می کنید به طور متداول دچار تاری دید و خشکی چشم یا سایر علائم هستید، برای بررسی اینکه آیا دچار سندرم خشکی چشم هستید یا خیر به پزشک مراجعه نمایید تا برای واضح تر شدن بیناییتان پزشک نوعی از درمان را تعیین نماید .


تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us