توجه به محدودیت بینایی در نابینایی قانونی

چگونه بسیاری از مردم به نابینایی قانونی مبتلا میگردند؟
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
پرسش های متداول در مورد خشکی چشم
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷


توجه به محدودیت بینایی در نابینایی قانونی



تست های آمادگی بینایی وضوح دید شما را اندازه گیری مینمایند. با این حال برخی از افراد می توانند حروف کوچک را بر روی نمودار مشاهده نمایند، اما به علت فقدان دید محیطی نمی توانند کسی را که در کنار آنها قرار دارد تشخیص دهند. اهمیت میدان دید هنگامی آشکار می گردد که شما متوجه میشوید چقدر به بینایی محیطی برای فعالیت های خاصی نظیر راه اندلزی ماشین یا عبور از یک خیابان شلوغ نیاز دارید.
آزمایشات ویژوال کاملا متفاوت از آزمونهای حد بینایی مرکزی هستند. هر دستگاهی که چشم پزشک برای تست بینایی محیطی شما استفاده میکند، تعیین میکند که آیا دارای میدان دید نرمال هستید یا خیر .
افراد دارای بینایی محیطی منظم ودارای حداکثر میدان دید هستند که یک زاویه نزدیک به 180 درجه ایجاد می کنند. به عبارت دیگر، اشیای دور که مستقيما در سمت راست یا چپ ناظر قرار دارند قابل مشاهده هستند. میدان عمودی عادی در بینایی انسان گسترده نبوده و یک زاویه حدود 135 درجه ایجاد می کند. (اشیاء به طور مستقیم در بالا و در پایین ما به طور همزمان قابل مشاهده نیستند.)
اگر آزمایشات میدان دید بصری نمایانگر محیط اطراف شما بازاویه 20 درجه یاشد (ایجاد زمینه بسیار محدودی که اغلب تونل نامیده می شود)، شما مبتلا به نابینایی قانونی هستید( حتی اگر دارای دید 10/10 در نمودار باشید).



تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us