آیا خشکی چشم میتواند باعث ایجاد درد درچشم شود؟

آیا تاری دید باعث خشکی چشم میگردد؟
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
آیا امکان دارد خشکی چشم باعث سردرد گردد؟
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷


آیا خشکی چشم میتواند باعث ایجاد درد درچشم شود؟اگرچه علائم ونشانه های دیگر در خشکی چشم شایع تر میباشد ، اما در واقع درد چشم یکی از علامتهای خشکی چشم است. ناراحتی ناشی از خشکی چشم می تواند به صورت درد شدید در چشم ،دردهای نسبی ، رطوبی چشم و یا درد مبهم باشد.
قرنیه تراکم بیشتری از عصب ها و عروق کرونر (گیرنده های حسی در انتهای عصب که به محرک های دردناک و آسیب پذیر پاسخ می دهند) نسبت به تمام بافت های بدن دارد. در حقیقت تراکم انتهای عصبی در قرنیه مرکزی حدود 7000 در هر میلی متر مربع تخمین زده شده است و تراکم نداشتن عضلات در انتهای عصب قرنیه حدود 300 تا 600 برابر بیشتر از عصب های پوستی میباشد.
چگالی بالای انتهای عصب و عفونت های ناشی از آن به این دلیل است که قرنیه بسیار حساس به آسیب سطحی ، از جمله آسیب های ناشی از خشکی چشم میباشد . یک سایش جزئی قرنیه می تواند بسیار دردناک نیز باشد.
اگر دچار ناراحتی ناگهانی یا مکررچشم هستید، به پزشک مراجعه نمایید . با انجام معاینه ، پزشک قادر تشخیص علت ناراحتی شما در ارتباط با خشکی چشم خواهد بود و در صورت لزوم یک یا چند درمان خشکی چشم را تجویز خواهد کرد.تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us