بهترین موقع برای استفاده از اشک مصنوعی برای چشم های خشک چه زمانیست؟

خشکی چشم چیست؟
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷
چرا خشکی چشم باعث بیدار شدن من از خواب میشود؟
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷


بهترین موقع برای استفاده از اشک مصنوعی برای چشم های خشک چه زمانیست؟منطقی به نظر می رسد که بهترین زمان برای استفاده از اشک مصنوعی ، زمانی است که احساس ناراحتی برای خشکی چشم دارید. در حالی که این روش ایده خوبی میباشد اما بهترین راه برای کاهش علائم خشکی چشم با اشک مصنوعی و سایر قطره های چشم (داروهای تجویزی یا بدون نسخه) ، استفاده از محصولات خاصی است که پزشک برای شما توصیه می کند.
شما باید با استفاده از اشک مصنوعی یا سایر روشها ، برای درمان خشکی چشم حتی اگر چشمها و بینایی شما خوب باشد باید طبق تجویز پزشک عمل نمایید ، این کار معمولا احتمال وقوع عوارض خشکی چشم را کاهش می دهد.
اگر استفاده از اشک مصنوعی به تنهایی مشکلات خشکی چشم را برطرف نکرد ، خیلی تعجب نکنید . طبق بررسی اخیر که در 43 مطالعه بالینی انجام شد ، میزان اثربخشی داروهای بدون نسخه یا OTC در کاهش علائم خفیف چشم بررسی گردید و مشخص شد اشک مصنوعی OTC گاهی موثر و گاهی اوقات غیر موثر بوده و هیچ اطمینانی از اینکه قطره OTC بهترین کاربرد را جهت درمان سندرم خشکی چشم داشته باشد وجود ندارد .
اگر علائم خشکی چشم را تجربه می کنید بهترین رویکرد مراجعه به پزشک جهت ارزیابی وضعیت چشم میباشد . پزشک یک یا ترکیبی از چند درمان را برای نوع های خاص و شدید سندرم خشکی چشم استفاده خواهد کرد .

تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us