خشکی مزمن چشم چیست؟

چه عواملی سبب خشکی چشم می گردد؟
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷
خشکی چشم چیست؟
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷

High resolution macro shot of an infected female eye - a series of MEDICAL imagesخشکی مزمن چشم چیست؟خشکی مزمن چشم یک وضعیت خشکی چشم است که به مدت طولانی ادامه یافته و یا به طور مداوم تکرار می گردد . از آنجایی که خشکی مزمن چشم در طول مدت زمانی طولانی و بدون تاثیرگرفتن از محیط یا فعالیت ها رخ می دهد ، اغلب شناسایی علت اصلی آن دشوار میباشد. در حالی که علت عوارض حاد خشکی چشم اغلب به راحتی قابل شناسایی است ، به عنوان مثال (مسافرت های هوایی و صرف زمان طولانی در مقابل کامپیوتر).
سایر اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف خشکی مزمن چشم شامل سندرم خشکی چشم ، بیماری خشکی چشم و بیماری های سطحی چشم میباشند .
خشکی چشم مزمن بسیار رایج میباشد . بر اساس اطلاعات ارائه شده از 75000 شرکت کننده در بررسی سلامت ملی سال 2013 ، بیش از 16 میلیون آمریکایی 18 سال و بالاتر مبتلا به سندرم خشکی چشم (6.8 درصد از جمعیت بالغ در ایالات متحده) بودند و این احتمال وجود داشت که بسیاری از افراد ، مبتلا به خشکی چشم مزمن باشند اما چون به پزشک مراجعه نکرده بودند وضعیت آنها تشخیص داده نشد. شیوع سندرم خشکی چشم با افزایش سن بر زنان بیشتر از مردان تاثیر می گذارد.
علائم خشکی مزمن چشم عبارتند از سوزش و خارش چشم، پر اشکی چشم ، تاری دید ، احساس شئ خارجی در چشم و درد چشم . سندرم خشکی چشم نیز می تواند باعث تحریک شده که منجر به پر اشک شدن چشم میگردد. متأسفانه پر اشک شدن چشم وضعیت خشکی مزمن چشم را بهبود نمی بخشد .

تعیین وقت مشاوره رایگان
Connect us