لیزیک و جراحی لیزر چشم

جراحی لیزیک چشم چگونه انجام میشود؟
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
مفاهیم اولیه جراحی اصلاح بینایی چشم
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷


لیزیک و جراحی لیزر چشم

راهنمای کامل برای استفاده بیمارانجراحی رفراکتومی ، روشی مورد استفاده برای جراحی است که مشکلات بینایی منظم ، کوتاه مدت، دوربینی، آستیگماتیسم و پیش دیابتی را درمان می کند تا نیاز شما را به استفاده از عینک و یا لنزها کاهش دهد. در حال حاضر لیزیک (LAY-sik) یکی از روش های جراحی ترمیمی است که در ایران و در کلینیک نوآوران انجام می شود. اما انواع دیگری از جراحی انکساری - از جمله سایر روش های لیزر و روش های لنز داخلی - وجود دارد که ممکن است بسته به نیاز، برای شما مناسب تر نیز باشد. مقالات زیر به شما در مورد گزینه های جراحی کمک می کند تا بتوانید با پزشک چشم خود در مورد جراحی درمان بینایی مشورت نمایید.

آنچه درباره لیزیک باید بدانید


لیزیک یک روش جراحی است که با استفاده از یک لیزر برای اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم استفاده میگردد. در لیزیک ، یک فلپ نازک در قرنیه با استفاده از یک تیغه میکروکراتوم یا لیزر femtosecond ایجاد می شود. جراح انتهای فلپ را خم می کند، سپس با استفاده از یک لیزر اکسایمر، بافت قرنیه پایین را برمیدارد.بافت قرنیه برداشته شده و سپس فلاپ در جای خود نصب می گردد.

در افراد نابالغ، هدف لیزیک این است که قوز بیش از حد قرنیه را درمان کند. در افراد کم سن و سال ، قوز قرنیه بیشتر میباشد. لیزیک می تواند آستیگماتیسم را با درمان قوز قرنیه نامنظم به صورت نرمال بهبود دهد.

اگر شما قصد جراحی لیزیک را دارید ، اولین گام شما انتخاب جراحی است که بتواند ارزیابی کند ، آیا لیزیک برای شما مناسب است یا خیر. جراح لیزیک چشمان شما را برای تعیین سلامت معاینه خواهد کرد و به شما خواهد گفت که چه نوع اصلاح بینایی مورد نیاز شما میباشد و همچنین چگونگی برداشتن بافت لیزری (حذف بافت قرنیه) مورد بررسی قرار خواهد داد. همچنین پزشک سوالاتی در مورد مسائلی که ممکن است شما را برای جراحی لیزیک کمک کند ، از شما خواهد پرسید.

اگر شرایط شما برای برای جراحی لیزیک مناسب نباشد، روشهای دیگری جهت تصحیح بینایی لیزر وجود دارد که ساختار چشمی شما را تعیین میکند تا مشخص نماید کدام روش جراحی برای شما مناسب تر میباشد. ممکن است برای روشی دیگر از عمل جراحی لیزر چشم ، مانند PRK که شبیه به لیزیک است اما بدون استفاده از فلپ ، اپی لیزیک یا لازک ، مناسب تر باشید .

لیزیک اصطلاحا یک روش جراحی سرپایی میباشد ، بنابراین شما مجبور نیستید در مرکز جراحی بمانید. جراح لیزیک از یک رایانه برای تنظیم لیزر برای روش خود استفاده می کند. جراح از شما خواهد خواست تا به یک نور برای مدت کوتاهی نگاه کنید، در حالی که لیزر پالس های نور را ارسال مینماید قرنیه شما را درمان خواهد نمود. عمل لیزیک واقعی معمولا کمتر از پنج دقیقه طول خواهد کشید.

بیشتر بدانید ...تعیین وقت مشاوره رایگان

Connect us