بهترین مکمل های خشکی چشم چیست؟بهترین مکمل های خشکی چشم چیست؟بهترین مکمل های غذایی برای کاهش علائم خشکی چشم شامل اسیدهای چرب امگا 3 است. این "امگا 3" به عنوان مولکول های زنجیره ای EPA و DHA تعریف شده اند و طبیعتا ضد التهابی نیز هستند. به نظر می رسد مکمل های امگا 3 می توانند با کاهش التهاب ، به ویژه التهاب غدد اشک آور و سطح چشم ، موجب کاهش یا پیشگیری از مشکلات چشم در بسیاری از افراد گردند.
در یک مطالعه عمده ( 40000 متخصص بهداشت زنان) مشخص شد افزایش اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم غذایی باعث کاهش 30 درصدی علائم خشکی چشم برای هر 1000 میلی گرم امگا 3 مصرف شده در طول روز میگردد. در مطالعه دیگری ، 478 نفر از کاربران رایانه ای مبتلا به خشکی چشم که 1 یا 2 کپسول امگا 3 که هر کدام حاوی 180 میلی گرم EPA و 120 میلی گرم DHA یا 2 کپسول حاوی روغن زیتون به میزان 3 بار در روز تغذیه می کردندمورد بررسی قرار گرفتند ، در پایان دوره 3 ماهه ، 70 درصد از افرادی که مکمل های امگا 3 را مصرف میکردند، بدون علائم خشکی چشم بودند که در مقایسه با کسانی که قرص های حاوی روغن زیتون را مصرف میکردند 15 درصد کمتر بوده است .
اگرچه مطالعات و تحقیقات نشان می دهد مکمل های اسید چرب امگا 3 می تواند به طور موثر علائم خشکی چشم را کاهش دهند اما بهتر است برای درمان خشکی چشم به پزشک مراجعه گردد .

تعیین وقت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده است