عمل لیزیک چشم چیست ؟

"عمل لیزیک چشم" نوعی عمل جراحی توسط نور لیزر بر روی چشم است، که به طور معمول، برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم، و بطور کلی برای حذف دائمی عینک انجام می شود. عمل لیزیک چشم (Lasik surgery) باعث میشود که شما، عینک را کنار گذاشته و بتوانید از محدودیت های آن خلاص شوید. روش لیزیک نیز مانند انواع روشهای دیگر جراحی درمان بینایی، شکل قرنیه را تغییر می دهد و این کار را با پرتو لیزر انجام میدهد و قرنیه را تصحیح میکند، تا وقتی نور وارد چشم میشود ، بتواند روی شبکیه به صورت مناسب متمرکز گردد.در اکثر موارد ، عمل جراحی لیزیک بدون درد بوده و بیهوشی بوده و در عرض 15 دقیقه برای هر دو چشم انجام می شود. نتایج آن نیز بهبود بینایی بدون استفاده از عینک و یا لنز بوده و معمولا در طول 24 ساعت، اولین نتایج آن نمایان میگردد.

اگر شما به سبب نازک بودن قرنیه واجد شرایط انجام این عمل نیستید، انواع دیگری از جراحی های تصحیح بینایی مانند "عمل PRK" ، "عمل لازک" و جراحی IOL نیز موجود است . پزشک تعیین خواهد نمود که کدام یک از این روش ها برای وضعیت شما مناسبتر است . چنانچه بعلت قوز قرنیه نمیتوانید از عمل های لیزری استفاده نمایید، میتوانید برای درمان قوز قرنیه خود از روشهای نوین مختلفی مانند لنزهای اسکلرال استفاده نمایید. 
 

عمل لیزیک چشم به چه شکل هایی انجام میشود:

عمل لیزری چشم به اشکال مختلفی انجام میشود. هرچند که تفاوت این عملها اغلب بسیار جزیی میباشد، اما هرکدام موارد مخصوص به خود را داشته و مزایا و عوارض مخصوص به خود را دارند که در صفحات اختصاصی این عملها، به آنها اشاره شده است. پیشنهاد میکنیم درباره هریک از این عملها هم تحقیق و بررسی نمایید: 


 

مزایای عمل لیزیک چشم

هر عمل مزایا و معایبی دارد. عمل لیزر چشم هم از این امر مستثنی نیست. اما مزایای این عمل بسیار بیشتر از معایب آنست. وقتی شما لیزیک میکنید بعد از مدت کوتاهی آنچنان از این عمل راضی و خشنود هستید که با خود میگویید کاش سالها پیش این عمل را انجام داده بودم. از مزایای عمل لیزیک چشم میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • عمل لیزیک چشم ، نیازی به بیهوشی ندارد
 • لیزیک یک جراحی سرپایی می‌باشد
 • در عمل لیزیک چشم، دردی احساس نمیشود
 • با عمل لیزیک چشم، بیش از 90 درصد مشکل بینایی شما برطرف میشود
 • با عمل لیزیک چشم از شر لنز و عینک زدن خلاص میشوید
 • با عمل لیزیک از هزینه‌های سالانه‌ی خرید عینک و لنز راحت میشوید
 • عمل لیزیک عملی کاملا بی خطر بوده و با دستگاههای پیشرفته انجام میشود
 • عوارض جانبی عمل لیزیک چشم موقتی بوده و برطرف میشوند
 • با عمل لیزیک چشم، شما را به دیدی بسیار واضح و شفاف میرساند
 • با عمل لیزیک چشم، میدان دید واضح شما افزایش میابد و منحصر به میدان دید عینک نیست
 • عمل لیزیک چشم برای حذف عینک ورزشکاران بسیار عالیست
 • با عمل لیزیک چشم، میتوانید براحتی از عینکهای دودی شیک و زیبا استفاده کنید


معایب عمل لیزیک چشم

همانطور که گفته شد، عمل لیزیک چشم هم مانند تمام عملهای دیگر، معایب و عارضه های خاص خود را دارد. اما فواید آن بسیار بیشتر از معایب آنست. از معایب لیزیک شاید بتوان به این موارد اشاره کرد:

 • تغییرات ضخامت قرنیه که در چشم ایجاد میشود قابل برگشت نیست.
 • اگر از پزشک حاذق و مطمئنی بهره نبرید، ممکن است به چشمان شما صدمات جدی وارد شود.
 • ممکن است این عمل در برخی افراد که مستعد خشکی چشم هستند، این عارضه را ایجاد و یا تشدید نماید.
 • از معایب لیزیک آنست که تا دو سه ماه نمیتوان ورزشهای سخت انجام داد و یا اشیای سنگین بلند کرد.

 
 

شرایط عمل لیزیک چشم چیست؟

واجدین شرایط برای این عمل، تمام افراد مبتلا به نزدیک بینی خفیف یا متوسط ، دوربینی و یا آستیگماتیسم که دارای ضخامت قرنیه کافی هستند ، میباشند.


شرایط عمل lasik از این قرارست :

۱ – حداقل سن ۱۸ سال و حد اکثر تا زمانی که فرد آب مروارید نداشته باشد. (حداکثر ۵۵ سال)
۲ – عدم تغییر قابل توجه نمره عینک در یکسال گذشته یعنی حداکثر بیش از 0.5 دیوپتر تغییر نکرده باشد.
۳ – نداشتن قوز قرنیه شدید ، پیرچشمی ، آب مروارید ، دیابت (کنترل نشده) و خشکی شدید چشم
۴ – عدم بارداری و نیز شیردهی حداقل تا 3 ماه اول
۵ – ضخامت کافی (نازک نبودن) قرنیه

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

1 – نزدیک بینی ۱ – تا ۱۰ – دیوپتر هرچشم
2 – آستیگماتیسم 0.5 تا 6 دیوپتر هرچشم
3 – دور بینی حداکثر تا ۶ دیوپتر هرچشم


عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب نیست؟

همانطور که گفته شد عمل لیزیک برای این افراد مناسب نیست:
1- افراد دارای دیابت شدید
2- افراد دارای آب مروارید
3- افراد دارای پیرچشمی
4- افراد دارای خشکی چشم شدید
5- افراد دارای قوز قرنیه شدید
6- افراد باردار

 
 

50 % تخفیف عمل لیزیک چشم، توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص با پیشرفته ترن دستگاه لیزر اگزایمر در ایران. برای دریافت تخفیف ویژه شماره تماس خود را وارد کنید:

 
 

عمل لیزیک چشم چگونه انجام میشود؟

لیزیک عمل بسیار ساده ایست و نوعی عمل سرپایی محسوب میشود. شما میتوانید کلیه‌ی پروسه ی عمل - از معاینات دقیق قرنیه تا خود عمل- را در یک روز انجام دهید. لذا برای کسانیکه از شهرستانهای ایران مراجعه میکنند، جای نگرانی نیست. ما در کلینیک نوآوران ترتیبی اتخاذ نموده ایم که تمام مراحل این عمل در یک روز انجام شود.

قبل از شروع جراحی، به منظور جلوگیری از هر گونه ناراحتی در طی مراحل جراحی ، قطره بیحسی در چند نوبت در چشم ریخته میشود. همچنین ممکن است پزشک، به منظور آرام نمودن بیمارانی که استرس شدیدی دارند، برای آنها داروی آرامبخش تجویز نماید. در ادامه که چشم تحت اشعه لیزر قرار می گیرد، از یک دستگاه به نام اسپکولوم جهت بازنگهداشتن پلک استفاده می شود.


فیلم عمل لیزیک چشم

اگر تمایلی به خواندن مطالب طولانی ندارید پیشنهاد می کنیم فیلم عمل لیزیک چشم را به مدت سه دقیقه ببینید


در این ویدیو میتوانید کاملا ببینید که عمل لیزیک چگونه انجام میشود؟


در کلینیک نوآوران ، تخفیفهای ویژه ای برای عمل لیزیک و لازک گذاشته شده و این عمل ها با 50 درصد تخفیف در بالاترین کیفیت با پیشرفته ترین دستگاههای بروز دنیا ، و تحت جراحی متخصصین بسیار متبحر کشورمان انجام میشود.

مراحل انجام عمل لیزیک چشم

بطور کلی مراحل عمل لیزیک چشم را بدین گونه میتوان دسته بندی نمود:
1- اقدامات قبل از عمل لیزیک
2- اقدامات حین عمل لیزیک در اتاق عمل
3- مراقبتهای بعد از عمل لیزیک


در واقع مهمترین مرحله، خود جراحی لیزیک میباشد که توسط جراح متخصص چم در کلینیک نوآوران انجام میشود. اگرچه همه‌ی این مراحل مهم بوده و هر یک در روند گرفتن بهترین نتیجه از عمل لیزیک شما، دخیل و سهیم هستند. جراحی لیزیک در همان مدت زمان اندک خود ( حدود 10 دقیقه) در 4 مرحله انجام میشود. همانطور که در شکل میبینید ، ابتدا چشم بی حس شده و سپس با برداشتن لایه بسیار نازکی از سطح قرنیه۷ چشم آماده تابش نور لیزر میشود. در ادامه هریک از این مراحل را بیشتر بررسی می‌نماییم.


اقدامات و معاینات قبل از عمل لیزیک چشم


قبل از عمل لیزیک چشم، به منظور اطمينان از سلامت چشم ها، معاينه كامل چشم انجام مي گيرد. معاینه ی اختصاصی قرنیه که اصطلاحا توپوگرافی قرنیه نام دارد، با دستگاههای دقیقی صورت میپذیرد. پزشك، انحناي قرنيه و اندازه و موقعيت مردمك ها، شكل چشم ها و ضخامت قرنيه را اندازه مي گيرد. همه ی این اقدامات انجام میشوند تا جراح مطمئن باشد قرنیه، بافت کافی برای این عمل را داراست و بهبودی بینایی، با مشکلی مواجه نخواهد شد. چرا که قرنیه‌ی نازک، میتواند برای عمل لیزر چشم، مشکل ساز باشد.

همچنین رطوبت چشم نیز ارزیابی خواهد شد و ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از عمل ، توصیه های پیشگیرانه به داوطلبان عمل داده شود. معمولا از یک ابزار به نام توپوگرافی قرنیه برای اندازه گیری انحنای سطح مقابل چشم و ایجاد یک طرح از قرنیه استفاده می شود.

همچنین پزشک برای تشخیص اینکه آیا شما واجد شرایط برای انجام ليزيك هستید یا خیر، تاریخچه کلی سلامت چشم شما و هر نوع دارویی که در حال حاضر مصرف مینمایید را بررسی خواهد نمود. شما باید استفاده از لنز را برای مدت زمانی که توسط پزشک تعیین میشود (معمولا حدود دو هفته) قبل از معاینه چشم و قبل از Lasik متوقف نمایید؛ زیرا استفاده از لنز می تواند شکل طبیعی قرنیه را تغییر دهد.


در حین عمل لیزیک چه میگذرد؟

جراح ليزيك ، قبل از ایجاد فلپ، از نشانگری برای علامت گذاری قرنیه استفاده می کند. حلقه‌ی مکش برای جلوگیری از حرکات چشم، که می تواند بر کیفیت فلپ تاثیر بگذارد، بروی چشم شما قرار داده می شود.

ابتدا جراح لیزیک، از یک ابزار جراحی به نام میکروکراتوم برای ایجاد یک برش نازک دایره ای شکل ( به نام فلپ ) در قرنیه استفاده می کند. (برای ایجاد این برش در عمل های فمتولیزیک و فمتو‌اسمایل ، از لیزر فمتوثانیه توسط دستگاههای بسیار پیشرفته استفاده میشود). پس از ایجاد فلپ قرنیه، جراح از یک رایانه برای تنظیم لیزر اگزایمر برای نمره‌ی مشخص شده‌ی بیمار استفاده می کند. سپس جراح، قسمت پشت فلپ را برای دسترسی به قرنیه، باز می کند تا برخی از بافت های قرنیه را با استفاده از لیزر اکسایمر بردارد .

پالس های لیزر در لیزیک

پزشک در حالیکه از طریق میکروسکوپ مخصوصی چشمان شما را تحت نظر دارد ، از شما میخواهد که به محل خاصی که منبع نوعی نور سبز رنگ لیزر میباشد ، برای مدت کوتاهی خیره شوید . زیرا لیزر، پالس های نور را به قرنیه شما ارسال مینماید. این لیزر بسیار تخصصی، با استفاده از پرتوهای نور ماوراء بنفش، با از بین بردن مقادیر میکروسکوپی از بافت قرنیه، شکل آنرا تغییر داده ، تا با تمرکز دقیق تر نور بر روی شبکیه چشم ، میزان بینایی بهبود یابد.

پالس های نور لیزری، بدون ایجاد درد یا سوزش یا خونریزی، شکل سطح قرنیه را تغییر می دهند. هرچند ممکن است فشار خفیفی روی چشم احساس شود. در حالی که لیزر مشغول انجام کار است ، صدایی مانند کلیک را روی سطح چشمتان خواهید شنید. ليزيك بر روی هر چشم، به صورت جداگانه انجام می شود و جراحی در هر چشم، فقط پنج دقیقه طول خواهید کشید .ویدئوی عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران


آیا میخواهید بدانید در حین عمل لیزیک در کلینیک نوآوران چه میگذرد؟ و مراجعه کنندگان از ورود تا بعد از عمل چه مراحلی را میگذرانند ؟ آیا این عمل سرپایی که بدون درد و بیهوشی است و تنها 5 دقیقه طول میکشد ، ترس و استرس دارد؟
پس حتما ویدئوی عمل لیزیک در نوآوران را ببینید، تا با دیدن مراحل عمل لیزیک و لازک در چشم پزشکی نوآوران ، تمام ترس ها و نگرانی های بیمورد شما برطرف شوند .در این ویدیو از نزدیک، مراحل مختلف عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران را مشاهده میکنیم.

مدت زمان عمل لیزیک چشم

• زمان پروسه : حدود 10 دقیقه برای هر چشم
• نتایج : بینایی 10/10 بدون نیاز به استفاده ازعینک و یا لنز
• زمان بهبودی : چند روز تا چند هفته برای ایجاد ثبات در بینایی
• قیمت لیزیک: در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف انجام میشود


بلافاصله بعد از عمل جراحی ليزيك چشم

بلافاصله بعد از عمل ليزيك چشم، ممكن است حالت سوزش ، خارش يا احساس جسم خارجي در چشم وجود داشته باشد. احتمال دارد احساس ناراحتي خفيفی وجود داشته باشد كه پزشك جراح، براي آن مسكن خفيف تجويز مي كند. این بسیار اهمیت دارد كه چشم، بعد از عمل ليزيک، مالش داده "نشود" تا فلپ دچار جابجايي يا حركت در چشم نشود.

در همان روز عمل ، ديد چشم ، تار يا مثل مه مي ماند؛ ولي روز بعد تاري دید بهبود مي يابد. اگر درد شديدی رخ دهد يا هر يك از علائم ، قبل از موعد پيگيري ( که 24 تا 48 ساعت بعد از جراحي میباشد ) بدتر شوند پزشك بايد سريعاً با خبر شود.


معاینات بعد از عمل لیزیک چشم (Lasik)

در اولين ويزيت پزشك پس از جراحي (که معمولا 48 یا 72 ساعت بعد میباشد)، لنز محافظ چشم برداشته مي شود و پزشك چشم تان را معاينه و ديدتان را بررسي مي كند. ممكن است براي پيشگيري از عفونت، قطره‌ی چشمي دريافت كنيد. براي ايمني بیشتر، تا زمان بهبود كامل ديدتان، از رانندگي اجتناب كنيد.باید ها و نبایدهای پس از عمل لیزیک چشم

 • رانندگی اولین پرهیز بعد از Lasik است .
 • پس از عمل لیزیک چشم، تا 3 روز از حمام کردن بنحوی که سر زیر آب قرار بگیرد پرهیز نمایید.
 • تا 3 هفته از شنا و جکوزی پرهیز نمایید.
 • تا 2 ماه از ورزش های سنگین و برداشتن اجسام سنگین وزن پرهیز نمایید.
 • از محلول هاي طبي، كرم ها و مواد آرايشي چشم، براي 2 تا 4 هفته پرهیز نمایید.
 • تا یکماه چشمهای خود را نمالید.
 • قطره های تجویز شده را طبق دستور پزشک استفاده نمایید.
 • در نور شدید و در بیرون از منزل از عینک آفتابی استفاده نمایید.

دستورات دقیق تر توسط پزشک به شما داده خواهد شد. اما برای اطلاعات بیشتر،میتوانید مقاله‌ی مراقبتهای قبل و بعد از عمل لیزیک را مطالعه نمایید. بازهم لازم بذکر است: شما نمی توانید بعد از انجام ليزيك، رانندگی کنید و باید پزشک، روز بعد از جراحی، چشمان شما را معاینه نموده و بینایی شما را مطابق استاندارد قانونی جهت رانندگی، تایید نماید. 
 


قیمتهای عالی و تخفیف های ویژه برای عمل لیزیک چشم
 
 


عمل لیزیک و عمل مدرن لازک چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:
 
 
 

قیمت عمل لیزیک چشم

قیمت عمل لیزیک و لازک همواره یکی از دغدغه های کسانیست که از عیوب انکساری رنج برده و دوست دارند از عینک رهایی یابند. در کلینیک نوآوران ، ما با تخفیفهای ویژه ، قیمت لیزیک و لازک را تا 50 درصد پایین آورده ایم ، تا قشر بیشتری از هموطنان عزیزمان بتوانند از این فرصت استفاده کرده و سلامتی بینایی خود را بدست آورند. برای آگاهی از قیمت عمل لیزیک و لازک و فمتولیزیک در کلینیک نوآوران به صفحه‌ی قیمت عمل لیزیک مراجعه نمایید. شما میتوانید در این صفحه قیمت عمل لیزیک 1401 را در نوآوران مشاهده نمایید.


 
 

رضایتمندی از عمل لیزیک در کلینیک نوآوران

این همه رضایت از عمل لیزیک در کلینیک نوآوران اتفاقی نیست !!

بیش از 700 ویدئوی مصاحبه با مراجعه کنندگان به کلینیک نوآوران ، که از عمل لیزیک خود در کلینیک نوآوران رضایت کامل داشته‌اند را، میتوانید در این سایت و در کانال نوآوران در سایت آپارات مشاهده نمایید.

قیمت های باور نکردنی ما ، به همراه کیفیت بی نظیر عمل لیزیک و لازک در نوآوران که توسط بهترین جراحان چشم ایران،‌و با پیشرفته ترین دستگاههای لیزر فعلی در جهان، در این کلینیک انجام میشود، رضایت هموطنان ما را از این کلینیک بهمراه داشته است؛ که باعث افتخار و خرسندی ماست.

 


حتما و حتما ویدئوهای بیشتر در مورد نظرات مراجعه کنندگان به نوآوران را در سایت ما مشاهده نمایید:


فیلم مصاحبه با کسانیکه در نوآوران لیزیک کرده اند
 

نتایج عمل لیزیک چشم

جراحی لیزر چشم مزایای متعددی را ارائه می دهد و می تواند به طور چشمگیری، کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.رنگ ها برایتان بسیار شفاف شده و لذت بسیاری بابت دید شفافتان خواهید داشت. اکثر افراد بعد از جراحی به 10/10 بینایی یا بیشتر دست پیدا خواهند نمود؛ اما نتایج این عمل در افراد متفاوت است.

هركسي كه تحت عمل جراحي چشم قرار ميگيرد، ميخواهد بداند كه شانس بدست آوردن نتيجه رضايت بخش در عملش چقدر است؟ براي نزديك ‏بيني كم و متوسط (تا 7- ديوپتر) در حدود 95% بيماران ديد بدون عينك 10/5 تا 10/6 يا بيشتر را به دست مي‏‌آورند؛ و 85% شانس ديد بدون عينك 10/8 تا 10/9 يا بهتر را دارند. اين بدان معناست كه وابستگي افراد، به ميزان بسيار زيادي به عينك كم شده است . اما ممكن است براي انجام كارهاي دقيق‏تر چشمي - مانند رانندگي - به ویژه در شب، به يك عينك با شماره كم، نياز داشته باشند.

ممکن است بعد از جراحی لیزر، هنوز گاها نیاز به استفاده از عینک یا لنز داشته باشید؛ هرچند نمره چشمتان معمولا بسیار کمتر از قبل خواهد بود.اگر بعد از انجام ليزيك، عیوب انکساری خفیفی باقی مانده باشد و نیاز به بینایی دقیق تر برای فعالیت های خاصی مانند رانندگی در شب داشته باشید، لنزهای تجویزی با پوشش آنتی رفلکس، اغلب می توانند مفید باشند.همچنین اگر بعداز عمل، حساسیت به نور خورشید داشته باشید، میتوانید از عینک مراقبت از چشم فتوکرومیک استفاده نمایید.


نتایج عمل لیزیک
در روزهای ابتدایی پس از لیزیک ، دید تار و دیدن هاله نور در شب طبیعی است.

 

 

هنگام لیزیک و لازک دقت کنید:1. جراح چشم با تجربه ای را انتخاب نمایید. مطمئن شوید که او روش های ليزيك زیادی را انجام داده است و اینکه آیا او از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی های جدید استفاده می کند؟

2. تمامی موارد را با پزشک مطرح کنید و در مورد هر گونه مسائل مربوط به سلامت و یا داروهایی که مصرف می کنید با پزشک مشورت نمایید؟

3. در مورد مسائل مربوطه آگاهی کافی داشته باشید. آیا شما از روش ها ی موجود مطلع هستید؟ وآیا هزینه های عمل جراحی خود را میدانید؟

4.. آیا شما از عوارض و محدودیت های احتمالی بعد از عمل آگاهی دارید؟

5. واقع بین باشید ، آیا انتظارات واقع بینانه از آنچه که جراحی ليزيك برای شما انجام می دهد، دارید؟

 
 

سوالات و ابهامات مهم در مورد عمل لیزیک

 

 
1آیا برای عمل لیزیک ، بیهوشی نیاز است ؟

آیا برای عمل لیزیک چشم ، بیهوشی نیاز است ؟

Lasik معمولا کمتر از 10 دقیقه طول می کشد و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. لیزری که قرنیه را تغییر شکل می دهد، معمولا کمتر از یک دقیقه در چشم خواهد بود.

بیهوشی عمومی در طول هر نوع عمل جراحی، دارای خطرات خاصی است و به میزان قابل توجهی هزینه های عمل لیزر را بدون افزایش مزیت خاصی، افزایش خواهد داد. اگر در طول انجام این فرایند دچار اضطراب هستید، جراح قبل از عمل جراحی، برای شما آرام بخش یا داروهای دیگر را که به آرامش شما کمک مینماید، تجویز خواهد نمود. استفاده از آرام بخش در این عمل امری رایج است. اکثر بیماران از چگونگی سرعت عمل لیزیک، شگفت زده می شوند و احساس می کنند جراحی راحتتر از آنچه انتظار داشتند بوده و انتظار دارند استرس بیشتری متحمل شوند. اما عمل ساده تر از آنست که فکر میکنند. برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی لیزیک و بیهوشی را مطالعه نمایید .


2امنیت و موفقیت در عمل لیزر چشم چه میزان است؟

امنیت و موفقیت در عمل لیزر چشم چه میزان است؟

امروزه با دستگاههای پیشرفته ی لیزیک، امنیت عمل لیزیک در سطح بسیار بالایی قرار دارد. خصوصا که کلینیک نوآوران از پیشرفته ترین دستگاه لیزر فعلی در جهان برای عملهای لیزیک و لازک خود استفاده مینماید. که این امر، امنیت عملهای لیزری در کلینیک نوآوران را تا بالاترین سطوح در جهان میرساند.
در حالی که روش لیزیک از امنیت بسیار مناسبی برخوردار میباشد ، ممکن است دارای عوارضی نیز باشد و ممکن است شامل عفونت یا مشکلات بینایی در شب (هاله نور که بیشتر هنگام مشاهده نور در شب، مانند رانندگی بروز مینماید) باشد. چند درصد از افراد بعد از این عمل برای دستیابی به بینایی قابل قبول نیاز به انجام لیزیک مجدد یا روش دیگری خواهند داشت .
همچنین ممکن است وقتی به سن 40 سالگی برسید، به علت از دست دادن بینایی نزدیک که پیرچشمی نامیده میشود نیاز به استفاده از عینک داشته باشید . در حالی که جراحی لیزر چشم دارای میزان موفقیت بالا است، مهم است که قبل از موافقت با جراحی، تمام جنبه های این روش توسط پزشک با شما مطرح گردد.

3میزان رضایت از لیزیک چشم چقدر است؟

میزان رضایت از عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران چقدر است؟

یک تیم از محققان مرکز جراحی انکساری در ایالات متحده و در آلمان ، نتایج 97 مطالعه لیزیک که بین سالهای 2008 تا 2015 منتشر شده است را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند . نتایج نزدیک به 68000 بیمار که تحت درمان بودند، مورد بررسی قرار گرفت.


طبق اطلاعات جمع آوری شده ، محققان دریافتند:

98.8 درصد از بیماران از نتایج لیزیک راضی بودندبرای اینکه از میزان رضایت مراجعه کنندگان به کلینیک نوآوران نسبت به عمل لیزیک و لازک شان در این کلینیک آگاه شوید، میتوانید ویدئوهای رضایتمندی مشتریان ما را (بیش از 500 ویدئوی رضایتمندی از کلینیک نوآوران) در صفحه ی رضایتمندی از کلینیک نوآوران ببینید.


اینهمه رضایت، اتفاقی نیست !

4آیا عمل لیزیک دائمی است؟

آیا تاثیر عمل لیزیک چشم، دائمی است؟

در اغلب موارد ، عمل جراحی لیزیک، بهبود دائمی در بینایی را فراهم می کند. اما در تعداد محدودی از موارد، معمولا تغییراتی به علت عمل جراحی لیزیک یا بدون انجام جراحی، در چشم رخ می دهد. در برخی افراد نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم می توانند با گذشت زمان بازگشت پذیر باشد و دچار تاری بینایی شوند. برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی لیزیک دائمی را مطالعه نمایید.

5شرایط سنی برای انجام ليزيك چقدر میباشد؟

شرایط سنی برای انجام ليزيك چقدر میباشد؟

شما باید حداقل 18 ساله باشید تا شرایط انجام جراحی لیزیک را داشته باشید و گاهی اوقات بهتر است تا رسیدن به این سن منتظر بمانید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سنی لیزیک و دلایل آن، صفحه ی شرایط سنی عمل لیزیک را مطالعه نمایید.

6زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟

زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟

چشمان شما بلافاصله پس از عمل لیزیک چشم، شروع به بهبودی خواهند نمود و درمان اولیه، معمولا به سرعت شروع می شود. اما طبیعی است که چندین هفته یا حتی چند ماه بعد از جراحی ، مشکلاتی نظیر تاری دید و نوسانات بینایی را تجربه نمایید.
برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیزیک را مطالعه نمایید.

7آیا نمره چشمان من برای انجام لیزیک مناسب است؟

آیا نمره چشمان من برای انجام عمل لیزیک چشم مناسب است؟

در طول معاینه کلی چشم، پزشک، نمره چشم شما را، اعم از نزدیک بینی ، دوربینی و یا آستیگماتیسم، تعیین می نماید و نمره ای که برای چشمان شما مشخص میشود ، نشان دهنده میزان قدرت لیزر مورد نیاز برای تصحیح عیوب انکساری میباشد.
این که آیا انجام لیزیک برای شما مناسب است یا خیر ، به چندین عامل مانند شکل و ضخامت قرنیه ، جراح ، قدرت و پیشرفته بودن دستگاه لیزر و نوع تکنیک استفاده شده از لیزیک و پارامترهای توصیه شده برای روش درمان، بستگی دارد.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی نمره ی چشم برای لیزیک را مطالعه نمایید.

8آیا لیزیک می تواند نزدیک بینی را بهبود بخشد؟

آیا عمل لیزیک چشم می تواند نزدیک بینی را بهبود بخشد؟

اگر سن شما بیشتر از 40 سال است و برای خواندن متن های کوچک، بدون عینک یا لنز دچار مشکل هستید ، لیزیک میتواند به شما کمک نماید.
جراحی لیزیک می تواند مشکلات نزدیک بینی ناشی از پیرچشمی را با تکنیکی به نام لیزیک مونوویژن اصلاح نماید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله‌ی لیزیک برای نزدیک بینی را مطالعه نمایید.

9آیا بعد از جراحی لیزر می توانم از لنز استفاده کنم؟

آیا بعد از جراحی لیزر می توانم از لنز استفاده کنم؟

اگر چه هدف از انجام لیزیک، معمولا تصحیح نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم بوده و کاهش وابستگی به عینک و لنزها میباشد؛ اما ممکن است بعد از جراحی لیزیک، استفاده از لنز یا عینک نیاز باشد.

به طور مثال فردی که دارای عیوب انکساری بسیار بالا میباشد، با انجام لیزیک، به طور کامل درمان نمیگردد و اگر لیزیک مجدد نیز امکان پذیر نباشد، ممکن است نیاز باشد بعد از جراحی لیزیک، از لنز استفاده گردد. یا فردی که بینایی‌اش با انجام لیزیک به طور کامل درمان شده است، اما با بالا رفتن سن، دچار پیرچشمی میگردد. این فرد ممکن است بخواهد به جای استفاده از عینک نزدیک بینی برای مطالعه، از لنز استفاده نماید.
برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی استفاده از لنز بعد از عمل لیزیک در سایت ما مراجعه نمایید.

10آیا لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟

آیا عمل لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟

بله ، در اغلب موارد، لیزیک می تواند آستیگماتیسم را کاملا تصحیح نماید و اثر دائمی بر روی چشم ها داشته باشد.
لیزر فوق العاده دقیقی که توسط تجهیزات بسیار مدرن کلینیک نوآوران، برای جراحی لیزیک استفاده می شود ، می تواند برای تغییر شکل قرنیه مفید بوده و آستیگماتیسم را تا 6 نمره درمان نماید.

این پرتو لیزر بسیار دقیق، سطح جلویی چشم را متقارن مینماید که در نتیجه باعث از بین بردن مشکلات بینایی ناشی از آستیگماتیسم میگردد. به طور معمول آستیگماتیسم بیش از3D بزرگ نمی شود، اما در کلینیک نوآوران تا 6 دیوپتر می تواند به طور کامل با انجام لیزیک، تصحیح گردد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ی لیزیک و آستیگماتیسم را در سایت ما مشاهده نمایید.

11اگر قرنیه چشم من نازک باشد آیا می توانم جراحی لیزیک انجام دهم؟

آیا عمل لیزیک چشم برای قرنیه های نازک هم مناسب است؟

بله امروزه با دستگاههای بسیار پیشرفته ی لیزر چشم (کلینیک نوآوران دارای یکی از پیشرفته ترین دستگاههای لیزر دنیا میباشد)، حتی قرنیه های نازک نیسز قابل عمل هستند. عملهایی همچون لازک، فمتولیزیک و ... برای قرنیه های نازل انجام میشود.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله‌ی عمل لیزر برای قرنیه های نازک چشم را در سایت ما مطالعه نمایید.

12در مشاوره جراحی لیزر چه اقداماتی انجام می شود؟

در مشاوره جراحی لیزر چشم، چه اقداماتی انجام می شود؟

قبل از انجام جراحی تصحیح بینایی چشم توسط لیزیک ، ضروری است که شما یک معاینه کلی از چشم و مشاوره جهت لیزیک، داشته باشید.
در کلینیک نوآوران، معاینه توسط جراح چشم انجام میشود. جراح لیزیک، معاینات و آزمایشاتی را که برای تصمیم گیری در عمل چشم مهم هستند ، جهت انجام لیزیک، انجام خواهد داد . همچنین ممکن است غیر از معاینات چشم پزشک، معاینات و مشاوره هایی هم، توسط جراح یا پزشک متخصص لیزیک انجام شود.
برای اطلاعات بیشتر، به صفحه ی معاینات قبل از لیزیک رجوع کنید.

13لیزیک بهترست یا لازک ؟

لیزیک بهترست یا لازک ؟

لازک ترکیب خاصی از روش های لیزیک و PRK است. میتوان گفت لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزرچشم میباشد، اما برای افرادی که شرایط جراحی لیزیک را ندارند ، PRK یا لازک در مقایسه با لیزیک ،گزینه ای با نتایج بهتر میباشند. همانند سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می کند و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد تا بدون استفاده از عینک و یا لنز وضوح بینایی در حد مطلوب باشد.
مطلب بیشتر را در مقاله‌ی لیزیک یا لازک؟ کدام مناسب تر است؟ مطالعه نمایید.

14آیا لیزیک بر روی هر دو چشم در یک روز انجام می شود؟

آیا عمل لیزیک چشم بر روی هر دو چشم در یک روز انجام می شود؟

لیزیک معمولا یک روش دو طرفه است؛ به این معنی که هر دو چشم در یک جلسه جراحی خواهد شد.
عمل لیزیک بسیار ایمن است. این عمل حدود 10 دقیقه در هر چشم طول خواهد کشید. بنابراین معمولا هیچ دلیلی برای جراحی هر چشم در روزهای مختلف وجود ندارد.اگر میخواهید جراحی لیزیک را، در روزهای جداگانه انجام دهید، احتمالا جراحتان به خواسته شما احترام خواهدگذاشت ؛ اما ممکن است هزینه های اضافی در بر داشته باشد. همچنین بسته به نمره چشم شما ، ممکن است این که یک چشم را تصحیح کرده و چشم دیگر را در روز دیگری جراحی نمایید برای شما ایجاد ناراحتی نماید.
برای آگاهی بیشتر، مقاله ی عمل لیزیک در یک روز را مطالعه نمایید.

15چه مدت بعد از جراحی ليزيك میتوان به فعالیت های عادی ادامه داد؟

چه مدت بعد از جراحی ليزيك میتوان به فعالیت های عادی ادامه داد؟

برای فعالیت های مختلف، استراحت بعد از عمل Lasik متفاوت میباشد. مثلا برای استفاده از گوشی یا کامپیوتر بعد از عمل، 4 روز استراحت کافیست ؛ و تا جایی که به چشمتان فشار نیاورید،‌میتوانید از گوشی همراه و لپ تاپ خود استفاده نمایید.
برای آگاهی بیشتر میتوانید مقاله ی مدت زمان بهبودی چشم بعد از لیزیک را مطالعه نمایید.

16آیا عمل لیزیک می تواند منجر به کوری گردد؟

آیا عمل لیزیک می تواند منجر به کوری گردد؟

میلیون ها روش لیزیک، در سراسر جهان، با سطح بسیار بالایی از اطمینان و اثربخشی انجام شده است؛ و این موضوع که فردی، بر اثر انجام لیزیک، دچار کوری شده باشد ، بسیار غیر طبیعی است!!! به خصوص اگر توصیه های جراح را جدی گرفته و در همه مراحل، همکاری لازم را انجام داده باشد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ، مقاله‌ی لیزیک و نابینایی را مطالعه نمایید.

17آیا نمره چشم در هزینه عمل حذف عینک تاثیر میگذارد؟

آیا نمره چشم در هزینه عمل لیزیک چشم تاثیر میگذارد؟

خیر. نمره ی چشم شما تنها برای امکان عمل لیزیک و لازک مهم است. چرا که عملهای لیزری تنها در بازه‌ی خاصی از نمرات چشم انجام میشود که در قسمت شرایط عمل لیزیک در همین صفحه آورده شده است. نمره چشم شما در قیمت عمل تاثیری ندارد. برای آگاهی بیشتر، صفحه ی قیمت عمل حذف عینک را مشاهده نمایید.

18اگر قوز قرنیه شدید دارم، آیا میتوانم لیزیک کنم؟

اگر قوز قرنیه شدید دارم، آیا میتوانم لیزیک کنم؟

چنانچه مبتلا به قوز قرنیه شدید هستید، نمیتوانید عملهای لیزری چشم را انجام دهید. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از لنزهای فوق العاده ی اسکلرال هستند . این لنزهای مدرن، دید بسیار عالی و شفافی را برای شما به ارمغان می‌آورند. برای آشنایی بیشتر با آنها،‌صفحه‌ی لنز اسکلرال را مطالعه نمایید.

19آیا پس از عمل پلک ( بلفاروپلاستی) میتوانم عمل لیزیک چشم انجام دهم؟

آیا پس از عمل پلک ( بلفاروپلاستی) میتوانم عمل لیزیک چشم انجام دهم؟

اگر عمل بلفاروپلاستی انجام داده اید، پس از پروسه‌ی نقاهت، در صورت داشتن شرایط، میتوانید عمل لیزیک یا عمل لازک را انجام دهید. دانستن این موضوع حائز اهمیت است که عمل بلفاروپلاستی (عمل پلک) هم در کلینیک نوآوران با تخفیف های ویژه انجام میشود. برای آگاهی بیشتر، قیمت عمل پلک را در سایت ما مطالعه نمایید.

 

. .

1,092 سوال برای مقاله " عمل لیزیک چشم : آیا برای شما مناسب است؟ "

 1. رحمانی گفت:

  سلام
  شماره ای عینک من سه و نیمه میشه بپرسم هزینه ای عمل چقدر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل لیزیک در کلینیک نوآوران برای سال 1400 با 50درصد تخفیف برای دو چشم 4,300,000 تومان میباشد.

 2. یعقوب حسین پور گفت:

  با سلام و درود بنده ۴۵ ساله هستم چشم راست منفی۳ هست و چشم چپم سالها پیش دچار طبخال قرنیه شده لطفاً راهنمایی کنید برای عمل لیزیک و پیوند قرنیه ممنون میشم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. میبایست چشمتان دقیقا معاینه و بررسی شود. برای معاینه وقت بگیرید.

  2. نسرین گفت:

   سلام وقت شما بخیر بنده 20سالمه و آستیگمات دارم میخوام عمل کنم شرایط و هزینه تقریبی چقدر هست

   1. admin گفت:

    سلام. هزینه عمل لیزیک در کلینیک نوآوران برای سال 1400 با 50درصد تخفیف برای دو چشم 4,300,000 تومان میباشد.

  3. سعید گفت:

   با سلام من یه چشمم هفتادوپنج یه چشمم نیم ضعیفه دوروخوب نمی بینم با لیزیک خوب میشه

   1. admin گفت:

    سلام. نمره چشم شما خیلی کم است و حتی شاید نیاز به عینک هم نداشته باشید. چرا میخواهید لیزیک کنید؟ آیا عینک میزنید و عینک شما را آزار میدهد؟ اگر اینطور است برای معاینه تشریف بیاورید.

 3. سیدهاشم نجاتی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 56سال دارم آیامیتونم عمل لازک روبرای برداشتن عینک دوربینی انجام دهم؟
  ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. معمولا در این سن بعلت بروز پیرچشمی در اغلب افراد، لازک انجام نمیشود. اما میتوانید از لنزهای اسکلرال استفاده نمایید . سایت را مطالعه نمایید.

 4. فاطیما گفت:

  سلام.من19سالمه یکی از چشمام 7ویکی8 درجه ضعیفه.به دکتر مراجعه کردم ایشون گفتن که فقط 10درصداز بیناییم مونده.میخاستم بدون جراحی مناسب برای چشمام با کل هزینه اش البته با تخفیف چقد میشه ممنون.

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 4,300,000 تومان انجام دهید.

 5. محمد رضا گفت:

  سلام .میخوام هرچی سریعتر عمل لیزیک کنم .فقط سوال در مورد هزینه و ادرس وپزشک دارم .ممنون میشم.

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 4,300,000 تومان انجام دهید.
   آدرس: تهران – میدان پونک ابتدای خیابان میرزابابایی ساختمان ساعت پلاک 2 طبقه زیرهمکف
   ساعات تماس:شنبه تا چهارشنبه، صبح ها 9:00 الی 20:00
   پنجشنبه، 7:30 الی 14:30
   خط ویژه :02144457285

 6. رحیم حسین نژاد گفت:

  من دیابت نوع ۲ دارم آیا می توانم عمل لیزیک یا لازک را انجام دهم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید و از دکتر خود تاییدیه بگیرید تا با اطمینان انجام شود.

 7. سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من هر دو چشمم آب مروارید داشت و عمل کردم
  الان میتونم عمل لازک انجام بدم

  1. admin گفت:

   سلام. بله. میبایست ابتدا معاینه دقیق صورت گیرد.

 8. فاطمه ملکی گفت:

  لطفا قیمت کام عمل حذف عینک، فمتولازیک چنده

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 4,300,000 تومان انجام دهید.عمل فمتولیزیک هم در این کلینیک با قیمت 12,000,000 تومان انجام میشود.

 9. روشن ضمیر گفت:

  من ۴۱ سال سن دارم و درجه ضعیفی چشمام حدود۹ است چه عملی لازمه و هزینه ی عمل چقدر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. چشمنتان ابتدا میبایست دقیقا معاینه و بررسی شوند.

  2. فاطمه گفت:

   سلام من سی و دو سال دارم نمره چشمام ۳و ۴.۵ بوده معاینه جدید نداشتم حدودا دو ساله عینک رو عوض نکردم شهرستان سیرجان هستم و رفت و امد سخته آیا باید اینجا معاینه بشم یا ن

   1. admin گفت:

    سلام. میتوانید در شهر خود ضخامت قرنیه را بررسی کرده و عکس آنرا برای ما از طریق چت آنلاین ارسال کرده و بررسی نمایید.

 10. منادی گفت:

  سلام
  من از قم میخام بیام برای لازک
  قیمت با تخفیف؟
  واینکه چون از راه دور میام میتونم فقط تو یک جلسه تموم بشه؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 4,300,000 تومان انجام دهید. با تماس تلفنی با همکارانمان هماهنگ کنید تا کل پروسه در یکروز برای شما انجام شود.

 11. اصغر گفت:

  پسرم 16 ساله و ضعیفی 2/5 دارد اصرار به عمل لیزیک ایا بارضایت پدر و مادر امکان پذیر است

  1. admin گفت:

   سلام. شرایط سنی لیزیک بخاطر ثبات نمره چشم میباشد. معمولا در سن 18 سالگی نمره چم ثابت شده و باعث برگشت نپذیری نمره چشم میشود.

 12. رضاسعیداوی گفت:

  سلام.من یکی از چشام تنبلی چشم داره

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید.

 13. ژوليت صادقيزاده گفت:

  قوز قرنيه وردرمان ان

  1. admin گفت:

   سلام. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی قوز قرنیه و درمان آن مراجعه نمایید.

 14. مهری سرلک گفت:

  سلام.من ۳۵ سالمه. تقریبا ۴ ساله شماره چشمم تغییر نکرده.ولی چشم راستم نیم شماره ضعیفتر شده اما شماره عینکمو تغییر ندادم.الان برای عمل مشکلی پیش نمی یاد؟ هزینشم هم لطف کنین بهگ بگین

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. مشکلی برای عمل نیست. چنانچه ضخات قرنیه مناسب باشد میتوانید لیزیک کنید. با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. .

  2. حسین ایزدخواه گفت:

   سلام من ۳۲سالمه ۱۵ساله عینک میزنم الان قرص ترامادول مصرف میکنم بخوام عمل کنم و عینک نزنم مشگلی هست یا ربطی نداره

   1. admin گفت:

    سلام. مشکلی نیست.

 15. سیدعدنانم موسوی گفت:

  خوسلام من پنجاه و دو ساله هستم ممکنه عمل کنم البته شکر خدا هیچگونه بیماری ندارم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. چنانچه پیرچشمی نداشته باشید بله میتوانید.

 16. عرفان مصطفی پناه گفت:

  سلام من 28 سالمه شماره چشم 1.75 است ایا برای این عمل جراحی خوبه

  1. admin گفت:

   سلام. با انجام لازک ، دید شما کاملا واضح و شفاف میشود.

 17. اسلم رئیسی گفت:

  هزینه عمل لیزیک چشم و رفع انکساری آن چقدر است؟ بعد از این عمل احتمال برگشت چقدر است؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال 400 برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد.

 18. محمدیان گفت:

  سلام من الان 20 سالمه ونمره چشمام 4.25 و4.5 وحدود یکساله نمره چشمم ثابت و عکس هم گرفتم ضخامت قرنیه ام مناسب بود می خواستم بدونم احتمال اینکه درصد بازگشت احتمالی و ضعیف شدن دوباره چقدره؟

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه نمره چشم شما ثابت مانده است ، احتمال برگشت نمره تا 45 سالگی بسیار بعید است.

   1. کاوه نصراللهیان گفت:

    با سلام وقتتون بخیر
    چشم راست من آستیگمات 9هست چه عملی باید انجام بدم؟

   2. admin گفت:

    سلام. بایست معاینه شوید. آستیگمات تا 6 نمره قابل عمل میباشد. بیش از آن را میتوان با لنزهای اسکلرال کنترل کرد.

  2. وحید گفت:

   سلام پدر من عمل کرده لنز گرفته براش جا گذاشتن تو چشماش وسیله سنگین برداشته یه چشمم تار میبینه و همه چیزو کج میبینه چه کاری میشه کرد

   1. admin گفت:

    سلام. بایست معاینه شوند.

 19. محمد بخشی گفت:

  هزینه عمل لیزیک چقدر است؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال 1400 برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 4,300,000 تومان میباشد. .

  2. ریبوار مقدمی گفت:

   سلام من تازه عینکی شدم رفتم معاینه کردم برام عینک تجویز کرد و گفت خیلی ضعیف نیستن فکر کنم هر بین ۸۵ صدم تا ۹۵ صدم هستن من الان میتوانم با این درصد عمل لیزیک انجام دهم؟؟؟

   1. admin گفت:

    سلام. بهتر است با این نمره پایین ، عینک هم زیاد استفاده نکنید تا چشمتان عادت نکند. اما چنانچه تمایل داشتید برای معاینه دقیق تشریف بیاورید.

 20. جواد جعفری گفت:

  سلام من ۴۱ ساله هستم چشمام ضعیفه ونزدیک بینم درجه هر چشم ۲و ۷۵ هست میخواستم عمل لیزیک انجام بدم دکتر گفت اگه عمل کنی یک سال بعد از عمل دور خوب میبینی اما نزدیک باید عینک بزنی .آیا ممکن این اتفاق بیفته.ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه دچار پیرچشمی شده باشید بله. ممک است برای مطالعه ، (فقط برای مطالعه) مجبور شوید از عینک سبکی استفاده نمایید. شاید هم بتانید بدون عینک مطالعه کنید

 21. admin گفت:

  با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,200,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,790,000 تومان انجام دهید.

 22. admin گفت:

  با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,200,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,790,000 تومان انجام دهید.

 23. رضا گفت:

  سلام شماره هردو چشم من ۱است می توانم چشم هایم را عمل کنم

  1. admin گفت:

   سلام. بله چنانچه ضخامت قرنیه مناسب باشد میتوانید.

  2. محمد پور گفت:

   سلام من انحراف چشم دارم و شماره چشم هم بیکی هفت یکی بین هشت و نه هست میتونم عمل انجام بدم ودیگع به عینک لازم نباشه

   1. admin گفت:

    سلام. بایست معاینه شوید. شما میتوانید پس از معاینه در کلینیک نوآوران ، هم عمل لیزیک را و هم عمل انحراف چشم را با 50 درصد تخفیف ویژه انجام دهید.

   2. مهسا گفت:

    سلام.من ۱۰ یا ۱۱ روزه لیزیک کردم. لنز پانسمانمم دراوردم از چشمم. میتونم الان با گوشی کارکنم؟ تلویزیون ببینم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

   3. admin گفت:

    سلام. بله. فقط به چشمان خود فشار نیاورید.

 24. رضا گفت:

  سلام ایا کسی که دیابت داره میتونه لیزر کنه چشمشو

  1. admin گفت:

   سلام. در دیابتهای شدید خیر. به صلاح نیست.

 25. فاطمه گفت:

  سلام من نمره چشمم ۳٫۵هست ۲۴سالمه میتونم انجام بدم برج ۱۰بچم ب دنیا میاد کی میتونم عمل کنم هزینه اش چقدره الان میتونم نوبت بگیرم

  1. admin گفت:

   متخصصین در زمان بارداری (حاملگی) عمل لیزیک چشم را توصیه نمیکنند. زیرا تغییرات هورمونی زنان در دوران بارداری و بعد از آن غیر قابل پیشبینی است و ممکن است بر بینایی آنها تاثیر بگذارد. همچنین این تغییرات می تواند نتایج جراحی لیزیک را تحت تاثیر قرار دهد. اما حداقل 4 ماه بعد از عمل میتوانید برای لازک اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی لیزیک و بارداری را در سایت ما مطالعه نمایید.

 26. فرشاد گفت:

  سلام من نمره تنبلی چشمم۳ وآستیگمات۳ میباشد آیا بعد از عمل نیاز به عینک دارم یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه تنبلی چشم با لیزیک بهبود نمیابد و بعد از عمل احتمالا نیاز به عینک هم داشته باشید. اما بازهم میبایست معاینه شوید تا بتوان با قطعیت سخن گفت.

 27. فرشادنادری گفت:

  سلام من ضعیفی چشمم۳و آستیگمات چشمم۳ باهم نمره چشمم۶ میباشد آیا بعد از عمل آستیگمات چشمم بر میگرده ونیاز به عینک دارم یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر . نمره چشم شما 10/10 میشود و نیازی به عینک ندارید.

 28. معصومه گفت:

  عمل لیزیک

 29. مهری اله ویسی گفت:

  سلام
  شماره چشم من 8 الی 8/5 منفی (آستیگمات) در هر دو چشم است آیا با عملی لیزیک قابل اصلاح می باشد ؟
  ممنون اگر جواب بدین

  1. admin گفت:

   سلام. نزدیک بینی تا 10 نمره و آستیگمات تا 6 نمره قابل اصلاح میباشد.

 30. هادی احمدی گفت:

  hadi

 31. ناشناس گفت:

  باسلام، بنده برای معالجه رفتم چشم پزشکی تبریز گفتند چون قوز قرنیه دارید نمی‌تونید عمل کنید، به نظر شما آستیگمات چشم وفور قرنیه درمانی دارد

  1. admin گفت:

   سلام. شما ابتدا میبایست برای درمان قوز قرنیه خود اقدام نمایید. برای معاینه تشریف بیاورید تا متخصصین ما بهترین روشهای درمان قوز قرنیه را برای شما در نظر بگیرند. پس از درمان قوز قرنیه شما میتوانید چشمان خود را لیزیک یا لازک نمایید.

 32. REZA گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من چشمام آستیکمات هست.و کارم با کامپیوتره و روزی 8 ساعت به صفحه مانیتور نگاه میکنم و الانم از عینک استفاده میکنم.میخواستم بدونم اگه چشمامو عمل کنم برای بعدش و کار با کامپیوتر مشکلی برام پیش میاد یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر . فقط یکی دو هفته ی اول بهتر است مدت زمان استفاده از سیستم را کم کنید.

 33. هادی محمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  چشم های من نزدیک بین و از عینک استفاده میکنم خواستم بدونیم جهت عمل چشم چقد هزینم میشه و کی نوبت میدید . ممنون اگه پاسخ بدین.

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,200,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,790,000 تومان انجام دهید..

 34. ... گفت:

  سلام ببخشید
  میخواستم بدونم بعد از این عمل، مثلا کارهای دقیقی مثل جراحی نمیشه انجام داد؟
  و یه سوال دیگه اینکه استفاده از لنز در طولانی مدت اگر رعایت اصول بهداشتی باشه، خطرناکه؟

  1. admin گفت:

   سلام بعد از عمل لیزیک و لازک ،‌وضوح چشم بمراتب بهتر از قبل است و میتوانید کارهای دقیق خود را انجام دهید. با رعایت نکات بهداشتی میتوانید از لنزها استفاده نمایید . اما بهر حال لنز خطرات و عوارض خود را دارد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام خسته نباشید بعد عمل لیزر درتست نیرو های مسلح معلوم میشه

   2. admin گفت:

    سلام. خیر. اما میبایست دوماه از لیزیک بگذرد.

 35. زهرا گفت:

  سلام من‌چشام استیگماته میخواستم بدونم این عمل برای زنان عوارضی نداره ممکنه برای زنان عوارضی داشته باشه ک مانع عملشون بشه؟ممنو ن

  1. admin گفت:

   سلام. عمل لیزیک و لازک برای زنان هیچ خطر و عوراض جدایی ندارد. عوارض لیزیک اندکی خشکی چشم و تارید دید موقتی است که بمرور و بزودی برطرف میشود.

 36. yusuf گفت:

  سلام خسته نباشید من چشمام هرکدوم ۸.۲۵دوربین مثبت خواستم ببینم کدوم عمل براشون مناسبه باتشکر

  1. admin گفت:

   سلام. میبایست دقیق معاینه شوید. دوربینی تا شماره های خاصی قابل عمل لیزیک میباشد.

  2. امیر گفت:

   سلام من چهار روز پیش عمل کردم کی پانسمان رو باید در بیاریم

   1. admin گفت:

    سلام. دقیقا 4 روز بعد از عمل

 37. سمیه گفت:

  سلام چشمای من تقریبادوسال پیش نمره اش ۳بوده هردودرحال حاضراحساس میکنم نسبت به دوسال پیش ضعیفترشده میخواستم عمل چشم انجام بدم قبلش میتونم درشهرخودم به چشم پزشکی برم واز بابت عمل مطمئن بشم بعدبیام برای عمل یانیازی نیست واین که دراین شرایط کرونایی مشکلی پیش نمیاد من فقط ازاین شرایط میترسم که نکنه بعدازعمل اتفاقی بیوفته

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه میبایست معاینه با دستگاههای دقیق و پیشرفته و طبق استانداردی که دستگاه لیزر کلینیک دارد انجام شود. چنانچه چنین جایی را مدنظر دارید میتوانید انجام دهید. اما برای عمل لازک در کلینیک نوآوران اصا استرس نداشته بشید. در این کلینیک ، عمل ها با رعایت استانداردهای بسیار بالای بهداشتی انجام میشود. بعد از عمل هم نیاز به مسئله ی خاصی نیست. کافیست یک هفته در منزل استراحت نمایید. و بهداشت شخصی را رعایت نمایید.

 38. اسی گفت:

  سلام من۲۱سالمه شماره چشمم ۳.۵و۳.۷۵‌ میتونم لیزیک کنم اخه میگن باید شماره چشم ثابت بشه

  1. admin گفت:

   سلام. در سن شما معمولا شم به نمره ی ثابتی رسیده است. میبایست دقیقا معاینه شوید.

 39. توحید گفت:

  خسته نباشید
  من چشمم ۱.۵ و ۰.۷۵ هست تقریبا بعد نمیدونم کدوم عمل مناسبه، بعد کارم همش با کامپیوتر هست.
  آیا بعد عمل باید از کامپیوتر استفاده نکنم و چه مدت.
  و آیا چه مدت عینک آفتابی بزنم؟
  و سوال دیگه اینکه چون من از شهرستان میام تهران خونه جایی ندارم . زمان اول تا آخر عمل با ماجعه بعد عمل، که اگه دکتر بخوان چقدر طول میکشه ؟
  خیلی ممنونم از وقتتون .

  1. admin گفت:

   سلام . میتوانید عمل لاک انجام دهید. یک هفته استراحت کافیست و میوانید از کامپیوتر استفاده کنید. عینک در بیرون از منزل ترجیحا تا 6 ماه در نور شدید استفاده شود. کل مراجعه و معاینه و عمل شما در یک روز میتواند صورت گیرد . در زمان تماس با همکاران ما هماهنگ کنید.

 40. هانیه متقی گفت:

  سلام من وقت مشاوره میخواستم نمره چشمام 4 ولی نمیدونم ثابت شده یا نه

 41. محمد جواد یازع گفت:

  سلام چشم من استیکماته شمارش هم فکر میکنم ۳نیم باشه میخواستم ببینم چه عملی برای من خوبه و هزینش چقدر میشه
  در ضمن من بیمه تکمیلی هم دارم

  1. admin گفت:

   سلام. عمل لازک مناسب است. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,200,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,790,000 تومان انجام دهید. چنانچه بیمه ی تامین اجتماعی و بیمه های تکمیلی هزینه ی شما را متقبل شوند برای شما گواهی معتبر جراح متخصص چشم برای استرداد هزینه از بیمه ارائه میشود.

 42. علیرضا طهماسبی گفت:

  باسلام ۱۹سالمه عینک میزنم از عینک زدن متنفرم خاستم بدون عوارض بعد از عمل چیه هزینش چقدره ؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,200,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,790,000 تومان انجام دهید. عوارض بعد از عمل موقتی هستند. مثل تاری دید و خشکی چشم. که تا چند هفته بعد بکلی از بین میروند.

 43. محمد باقر رحیمی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  عذر میخوام بنده شغلم نظامی آیا عمل لیزیک تحت پوشش بیمه تکمیلی نیروهای مسلح می باشد و ضمنا آیل شما در مشهد هم شعبه دارید با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه خیر. و شعبه ی ما فقط در تهرانست. اما کل کار شما در یک روز انجام میشود.

 44. Bita گفت:

  سلام خدمت شما. من شهریور ۱۸ سال تموم میشم شماره چشمم ۶ هستش میخواستم بدونم میتونم امسال عمل کنم یا باید صبر کنم؟

  1. admin گفت:

   سلام. ان شالله میتوانید عمل لازک را انجام دهید. اگر ضخامت قرنیه شما مناسب باشد. میتوانید برای معاینه وقت بگیرید.

 45. سحر زیادلو گفت:

  سلام ببخشید بعد لیزر چشم تا چه مدت نباید مطالعه داشته باشیم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بعد از سه الی چهار روز از عمل ، در صورت خسته نشدن زیاد چشم براحتی میتوانید مطالعه انجام دهید.

 46. شیرکول گفت:

  سلام خدمت شما کسی که چشمش رو لیزیک کنه میتونه مثل قبل مطالعه بالا داشته باشه؟من الان در روز باعینک ۱۲ساعت به بالا مطالعه دارم ۱۸سال هم سن دارم ایا اگه لیزیک کنم بعد از لیزیک میتونم همچین انتظاری رو از چشمام تا دوران طولانی داشته باشم؟لطفا دقیق جواب بدید تشکر

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   عمل لیزیک هیچ منعی برای مطالعه بوجود نمی آورد. شاید در روزهای ابتدایی کمی با مشکل مواجه باشید اما بعد از بهبودی ، کاملا میتوانید براحتی مطالعه نمایید.

 47. ناشناس گفت:

  سلام من شنیدم برای عمل لیزیک بایدقبلن به مدت یکسال حداقل ازعینک استفاده کرده باشیم میخاستم ببینم حقیقت داره ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. خیر . هیچ ربطی ندارد. تنها میبایست نمره چشمان شما ثابت شده باشد.

 48. متین گفت:

  سلام من میخواستم چشمم را عمل لیزیک کنم اما دکتر بهم گفت تا ۲۲ سالگی صبر کن
  میخواستم بدونم اگه تو ۱۸ سالگی عمل کنم مشکل خاصی برام پیش میاد؟

  1. admin گفت:

   سلام. شرط سنی برای رسیدن به ثبات در نمره چشم میباشد. معمولا سن 18 برای ثابت شدن نمره چشم سن مناسبیست.

 49. بهرام قاسمیان گفت:

  سلام وقت بخیر من هم تنبلی چشم دارم هم چشام خیلی ضعیف هست لطفا مرا راهنمایی کنید

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید تا بتوان در مورد چشمهای شما نظر داد.

 50. Sharafi گفت:

  سلام وقتتون بخیر من بیستو دوسالمه و چشامو میخوام تابستون لیزیک کنم بعد دی ماه نوبت عمل بینیمه .مشکلی نداره انجام عمل بینیم؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر . ابتدا عمل لیزیک کنید و سپس عمل بینی.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: