پیشرفته ترین دستگاه لیزر چشم در دنیا

parallax background

در کلینیک نوآوران ، عمل لیزیک با پیشرفته ترین دستگاه لیزراکزایمر چشم در جهان صورت میگیرد

پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در چشم پزشکی نوآوران

چشم پزشکی نوآوران با پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا در رفع عیوب انکساری چشم آماده ی خدمت رسانی به هموطنان عزیز میباشد.
سرعت این دستگاه لیزیک چشم ۱۰۵۰ است و اگر در حین عمل بیمار چشم خود را حرکت دهد می‌تواند لیزر چشم بیمار را دنبال کند و حتی اگر بیمار سر خود را حرکت دهد عملکرد لیزر متوقف می‌شود این در حالی است که در برخی لیزر‌ها این امکان ویژه وجود ندارد.

یکی از دیگر ویژگی‌های این دستگاه آن است که این لیزر نقطه‌ای عمل می‌کند و می‌تواند بر اساس "نقشه چشم فرد" عیوب انکساری شامل نزدیک‌بینی و دوربینی و آستیگماتیک را اصلاح می‌کند.

دستگاه اگزایمر لیزر مدل EX500

دستگاه اگزایمر لیزر مدل EX500 ازکمپانی شناخته شده Wavelight زیر مجموعه کمپانی Alcon قادر است:

نزدیک بینی تا ۱۴-
دوربینی تا ۶+
آستیگماتیسم از ۶- تا ۶+
را با سرعت و کیفیت بسیار بالا درمان نماید.

سرعت بالای این لیزر که قادر است هر دیوپتر نزدیک بینی را در ۱.۴ ثانیه تراش دهد، باعث راحتی عمل برای جراح و بیمار می گردد. دقت بالای پرتوهای لیزر، منجر به تراش قرنیه با کیفیت بالا و ایجاد سطحی بسیار صاف می گردد.
الگوی تراش این لیزر (Wavefront Optimized) به گونه ای است که از ایجاد Spherical Aberration و اختلالات دید در شب که در برخی دستگاه ها ایجاد می شود، جلوگیری می نماید. تعداد و نحوه پراکندگی پرتوهای لیزر به گونه ای طراحی شده است که از ایجاد حرارت در سطح قرنیه جلوگیری می نماید.

کمترین میزان برداشت بافت

این دستگاه در میان دستگاه های موجود، کمترین میزان برداشت بافت را از سطح قرنیه دارد. سیستم دنبال کننده چشم (Eyetracker) تمام حرکات چشم را با سرعت بالا (۱۰۵۰ بار در ثانیه) جهت افزایش دقت و همچنین راحتی عمل، دنبال می کند.

علاوه بر این، با استفاده از دو روش ۱) Neurotrack و ۲) اندازه گیری و جبران زاویه Cyclotorsion ، از ایجاد چرخش در چشم بیمار جلوگیری می شود. مجموعه ای از دستگاه های تشخیصی دقیق در کنار دستگاه لیزر اگزایمر EX500 قادر به ثبت دقیق نقشه قرنیه چشمِ هر بیمار به صورت اختصاصی می باشند. با استفاده از این نقشه ها جراح قادر خواهد بود لیزر را بر اساس شرایط و نقشه چشم هر فرد جهت رفع عیوب انکساری و بهبود دید بیمار به روش های مختلف اعمال کند.

قسمت های مختلف این دستگاه پیشرفته به قرار زیر میباشد:دستگاه Topolyzer جهت ثبت تصاویر توپوگرافی

دستگاه Oculyzer جهت ثبت تصاویر توپوگرافی و همچنین Elevation Maps و تشخیص قوز قرنیه

دستگاه Analyzer جهت ثبت تصاویر Wavefront کل چشم