تجهیزات کلینیک نوآوران | پیشرفته ترین دستگاه لیزر چشم در ایران

در کلینیک نوآوران ، عمل لیزیک با پیشرفته ترین دستگاه لیزر چشم در ایران صورت میگیرد

 

پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر چشم دنیا در چشم پزشکی نوآوران


چشم پزشکی نوآوران با پیشرفته‌ترین دستگاه لیزیک دنیا یعنی دستگاه Alcon WaveLight EX500 در رفع عیوب انکساری چشم آماده‌ی خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز می‌باشد. در حال حاضر این دستگاه، پیشرفته‌ترین دستگاه جهت عمل لیزیک چشم در ایران محسوب می‌شود.

سرعت این دستگاه لیزیک چشم ۱۰۵۰ است و اگر در حین عمل بیمار چشم خود را حرکت دهد می‌تواند لیزر چشم بیمار را دنبال کند و حتی اگر بیمار سر خود را حرکت دهد عملکرد لیزر متوقف می‌شود این در حالی است که در برخی لیزر‌ها این امکان ویژه وجود ندارد.

یکی از دیگر ویژگی‌های این دستگاه آن است که این لیزر نقطه‌ای عمل می‌کند و می‌تواند بر اساس "نقشه چشم فرد" عیوب انکساری شامل نزدیک‌بینی و دوربینی و آستیگماتیک را اصلاح می‌کند. لذا بهترین گزینه برای عمل لیزیک آستیگمات در ایران محسوب می‌شود.

 

 
 
 

دستگاه لیزر اگزایمر مدل EX500


دستگاه لیزر اگزایمر مدل EX500 ازکمپانی شناخته شده Wavelight زیر مجموعه کمپانی Alcon از طول موج الکترومغناطیسی عملیاتی 193 نانومتر استفاده می کند. این دستگاه قادر است:

نزدیک‌بینی را تا ۱۴- دیوپتر
دوربینی را تا ۶+ دیوپتر
آستیگماتیسم را از ۶- تا ۶+ دیوپتر
را با سرعت و کیفیت بسیار بالا درمان نماید.

سرعت بالای این لیزر که قادر است هر دیوپتر نزدیک‌بینی را در ۱.۴ ثانیه تراش دهد. این باعث راحتی عمل برای جراح و بیمار می گردد. دقت بالای پرتوهای لیزر، منجر به تراش قرنیه با کیفیت بالا و ایجاد سطحی بسیار صاف می‌گردد. این باعث دیدی بسیار درخشان و واضح برای کاندیدای عمل لیزیک و لازک میگردد.
الگوی تراش این لیزر (Wavefront Optimized) به گونه ای است که از ایجاد Spherical Aberration و اختلالات دید در شب که در برخی دستگاه‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌نماید. تعداد و نحوه پراکندگی پرتوهای لیزر به گونه‌ای طراحی شده است که از ایجاد حرارت در سطح قرنیه جلوگیری می‌نماید.

 

 
 
 

کمترین میزان برداشت بافت قرنیه با دستگاه لیزیک کلینیک نوآوران

این دستگاه در میان دستگاه های موجود، کمترین میزان برداشت بافت را از سطح قرنیه دارد. سیستم دنبال کننده چشم (Eyetracker) تمام حرکات چشم را با سرعت بالا (۱۰۵۰ بار در ثانیه) جهت افزایش دقت و همچنین راحتی عمل، دنبال می کند.

علاوه بر این، با استفاده از دو روش ۱) Neurotrack و ۲) اندازه گیری و جبران زاویه Cyclotorsion ، از ایجاد چرخش در چشم بیمار جلوگیری می‌شود. مجموعه‌ای از دستگاه‌های تشخیصی دقیق در کنار دستگاه لیزر اگزایمر EX500 قادر به ثبت دقیق نقشه قرنیه چشمِ هر بیمار به صورت اختصاصی می‌باشند. با استفاده از این نقشه‌ها جراح قادر خواهد بود لیزر را بر اساس شرایط و نقشه چشم هر فرد جهت رفع عیوب انکساری و بهبود دید بیمار به روش های مختلف اعمال کند.

 

 
 
 

قسمت های مختلف این دستگاه پیشرفته به قرار زیر میباشد:دستگاه Topolyzer جهت ثبت تصاویر توپوگرافی

دستگاه Oculyzer جهت ثبت تصاویر توپوگرافی و همچنین Elevation Maps و تشخیص قوزقرنیه

دستگاه Analyzer جهت ثبت تصاویر Wavefront کل چشم جهت عمل چشم