عمل پی آر کی (PRK)
عمل پی آر کی (PRK) چیست ؟


عمل PRK (پی آر کی) ( کراتکتومی فوتورفراکتیک) یک نوع جراحی انکساری برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد . عمل جراحی PRK (پی آر کی) اولین نوع عمل جراحی لیزر چشم برای درمان ضعف بینایی بوده و قبل از روش محبوب لیزیک استفاده میشده است. اگرچه دوره نقاهت PRK (پی آر کی) کمی طولانی تر از جراحی چشم لیزیک میباشد اما PRK (پی آر کی) هنوز هم متداول است و مزایایی بیش از لیزیک برای برخی از بیماران ارائه می دهد.
لیزیک و انواع دیگر جراحی های لیزر چشم ، همانند PRK (پی آر کی) با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر عمل می کنند و اجازه می دهند تا نور به داخل چشم رسیده تا به دقت بر روی شبکیه متمرکز شود.فیلم عمل پی آر کی (PRK) - مراحل عمل PRK

بهترین کاندیدهای عمل پی آر کی (PRK) چه کسانی هستند؟


بیماران مبتلا به نزدیک بینی، دوربین ویا آستیگماتیسم، برای انجام عمل پی آر کی PRK مناسب هستند.
زمان پروسه: حدود 10 دقیقه در هر چشم
نتایج نمونه: 10/10 چشم بدون عینک یا لنزها
زمان بهبودی: چند روز تا چند هفته
هزینه: برای دریافت بهترین قیمت ها با ما تماس بگیرید


تفاوت اصلی بین PRK (پی آر کی) و LASIK در اولین گام یعنی روش هاست. در لیزیک ، یک فلپ نازک روی قرنیه با یک میکروکراتوم یا یک لیزر femtosecond ایجاد می شود. این فلاپ برای برداشتن بافت زیرین قرنیه استفاده می شود ، سپس قرنیه با لیزر اکسایمر تغییر شکل داده می شود. در PRK (پی آر کی)، لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم) قبل از تغییر شکل بافت قرنیه زیرین با لیزر اکسایمر برداشته می شود. اپیتلیوم خود را در عرض چند روز پس از جراحی بر روی سطح قرنیه بازسازی می کند.


یکی دیگر از انواع PRK (پی آر کی) عمل جراحی لازک میباشد که به جای حذف لایه اپیتلیال قرنیه به صورت PRK (پی آر کی)، لایه اپیتلیال (با استفاده از ابزار جراحی به نام trephine)، در طول عمل جراحی حفظ و سپس جایگزینی آن در سطح چشم در انتهای روش انجام میشود. لازک به علت بازده بهبود بیشتر دید در مقایسه با PRK (پی آر کی)، محبوبیت PRK (پی آر کی) را کاهش داده است، زیرا بهبود در لایه اپیتلیال جایگزین در لازک کمتر به طول می انجامد تا رشد یک لایه اپیتلیال جدید در PRK (پی آر کی).


مقایسه PRK (پی آر کی) با لیزیک


نتایج نهایی جراحی PRK (پی آر کی) قابل مقایسه با نتایج لیزیک میباشد، اما بهبود اولیه PRK (پی آر کی) کندتر است . زیرا چند روز طول می کشد تا سلول های اپیتلیال جدید برای بهبود و پوشش سطح چشم آماده شوند. همچنین در چند روز اول پس از عمل جراحی، احتمال ابتلا به عفونت چشم و ضعف بینایی وجود دارد. بیماران لیزیک به طور کلی ناراحتی کمتری دارند و بیناییشان سریعتر تثبیت می شود، در حالی که بهبود دید با PRK (پی آر کی) تدریجی است و نتیجه نهایی می تواند چندین هفته طول بکشد.

با این حال PRK (پی آر کی) ، مزایای متفاوتی را ارائه می دهد. از آنجایی که جراحی PRK (پی آر کی) ایجاد فلاپ قرنیه نمی کند (که شامل اپیتلیال و بافت های استرومائی عمیق تر است) کل ضخامت استروما تحتانی برای درمان به طور قابل ملاحظه ای در دسترس میباشد. اگر قرنیه شما برای جراحی لیزیک بیش از حد نازک میباشد بنابراین قرنیه باقی مانده نازک تر میگردد. همچنین خطر عوارض فلپ وجود ندارد و خطر برداشتن قرنیه با لیزر اگزایمر نیز کاهش می یابد.


ارزیابی مزایا و معایب PRK

مزایا معایب
عمق لیزر کمتر از لیزیک زمان بهبود بیشتر از لیزیک
مناسب برای بیماران مبتلا به قرنیه نازک زمان طولانی برای بهبودی کامل
بدون خطر و عوارض فلپ قرنیه افزایش خطر عفونت، التهاب و زخم بعد از جراحی
خطر کاهش ضخامت قرنیه را کاهش می دهد در مقایسه با بعد از عمل جراحی لیزیک، ناراحتی چشم بیشتر در بهبود اولیه PRK

مقایسه ی لیزیک و پی آر کی

عمل جراحی پی آر کی PRK چگونه انجام می شود؟


در ابتدا جراح ، یک قسمت مرکزی اپیتلیوم قرنیه را با یک محلول الکل، یک دستگاه "بوفینگ" یا یک ابزار جراحی استریل می کند. سپس از یک لیزر اکسایمر برای اصلاح شکل انحنای سطح قرنیه استفاده می شود. این لیزر بسیار تخصصی با کنترل کامپیوتری میباشدکه پالس های نور ماوراء بنفش سرد را به نمایش می گذارد که مقادیر میکروسکوپی بافت را در یک الگوی دقیق حذف می کند. سپس یک لنز دارای بافت نرم"bandage" روی قرنیه جهت محافظت از چشم شما قرار می گیرد. سلول های اپیتلیال جدید در حدود چهار یا پنج روز رشد می کنند و در نهایت لنز(bandage) توسط جراح از چشم برداشته می شود.


از جراحی PRK چه انتظاراتی دارید؟


در ابتدا شما باید جراحی که متخصص جراحی PRK میباشد را انتخاب کنید، جراح معاینه کاملی بر روی چشمانتان انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که دارای شرایط جراحی لیزر چشم هستید یا خیر، این ارزیابی شامل موارد ذیل میباشد:

• اندازه مردمک چشم شما.
• ارزیابی رطوبت چشم جهت مشخص شدن خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از جراحی لیزر و نحوه درمان آن.
• انحنای قرنیه، با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه دقیق خطوط سطح جلویی قرنیه معاینه میگردد.
• ضخامت قرنیه.

پزشک به بررسی وضعیت بهداشت عمومی و همچنین داروهایی که مصرف می کنید خواهد پرداخت تا تعیین کند آیا شما شرایط مناسب را جهت این نوع جراحی دارا هستید یا خیر. اگر از لنزاستفاده میکنید ممکن است لازم باشد قبل از معاینه چشم، از آنها استفاده نکنید، زیرا ممکن است شکل قرنیه را تغییر دهد، توصیه میشود در مورد این موضوع با پزشک خود مشورت نمایید.


درباره عمل PRK (پی آر کی) بیشتر بدانیم


در حالی که لیزیک اغلب برای جراحی تصحیح بینایی استفاده می شود اما ممکن است PRK بهترین روش در شرایط خاص باشد. در واقع جراحی چشم PRK یک روش اصطلاحا آمبولانسی میباشد که بر اساس walk-in, walk-out basis انجام می شود. در واقع، جراحی واقعی معمولا 15 دقیقه طول می کشد. شما در طی این روش به هوش خواهید بود، اما ممکن است جراح برای حفظ آرامش ، برایتان آرامبخش تجویز نماید.
همچنین قطره استریل چشمی به چشمان شما ریخته خواهد شد و از تجهیزات مخصوص به نام (سپر) جهت باز ماندن پلک استفاده میگردد. سپس جراح ، لیزر اکسایمر را بر روی چشم هدایت می کند ، این لیزر برای تنظیم دقیق، برنامه ریزی شده است.


در حین عمل prk چه روی میدهد؟

از شما خواسته می شود که به یک نور برای مدت کوتاهی خیره شوید، این در حالی است که جراح از طریق میکروسکوپ چشمان شما را بررسی می کند، چرا که لیزر ، پالس های نور را به قرنیه چشم می فرستد. انرژی لیزر میکروسکوپی مقداری از بافت را حذف می کند و حالت قرنیه را تغییر می دهد. اگر چه ممکن است فشار روی چشم احساس شود اما در این روش اکثر بیماران احساس ناراحتی نمی کنند،. جراح شما کنترل کامل لیزر را در اختیار دارد و می تواند آن را در هر زمان خاموش نماید.
عمل بر روی هر چشم بصورت جداگانه انجام می شود (اغلب در یک روز یا در روز بعد) و جراحی هر چشم فقط پنج دقیقه طول می کشد. برخی از بیماران هر دو چشم را در یک روز تحت درمان قرار می دهند در حالی که برخی عمل جراحی چشم دوم خود در یک یا دو هفته بعد انجام میدهند.جراح ، قرنیه درمان شده با لنز یا باند میپوشاند، در طی چند روز سلول های اپیتلیال جدید رشد می کنند و دیگر نیازی به استفاده از باند یا لنز نخواهد بود.

پس از عمل :

از شما خواسته می شود تا مدت کوتاهی پس از عمل جراحی در کلینیک بمانید. لازم به ذکر است شما قادر به رانندگی نخواهید بود و بایستی فرد دیگری شما را به منزل برساند. جراح ، آنتی بیوتیک های موضعی و داروهای ضد التهابی و تسکین درد را برای شما تجویز خواهد کرد تا احساس ناراحتی بعد از عمل کاهش یابد، به حداقل رساندن هر گونه تورم و تسریع بهبودی همانند جراحی های دیگر ضروری میباشد ، همچنین بایستی از دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک برای اطمینان از نتایج مطلوب پیروی کنید و در طی چند هفته آینده برای پیگیری روند بهبودی به پزشک خود مراجعه نمایید.

در روش PRK زمان بهبودی کمی به طول می انجامد در صورتی که بعد از جراحی لیزیک ممکن است روزها یا هفته ها زودتر از PRK بهبودی حاصل گردد ، ثبات بینایی نیز بیشتر میباشد. اغلب بیمارانی که از روش PRK استفاده میکنند معمولا یک یا سه هفته پس از عمل جراحی میتوانند رانندگی نمایند، اما ممکن است این زمان بین سه تا شش ماه به طول بیانجامد تا بینایی کاملا عادی و پایدار گردد.


نتایج بلند مدت در جراحی PRK (پی آر کی)


این نوع جراحی لیزر چشم از سال 1980 در ایالات متحده و از سال 1995در خارج از ایالات متحده انجام میشده است و دارای میزان موفقیت بسیار بالا میباشد، همچنین در طول این مدت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و همچنان بهترین انتخاب درمان در شرایط خاص است. نتایج نوع جراحی PRK و لیزیک بسیار شبیه یکدیگر هستند. اکثر افراد بعد از عمل جراحی تقریبا به دید10/10 یا حتی بیشتر دست پیدا میکنند. برخی از بیماران ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنز داشته باشند اما نیازشان به طور قابل توجهی کمتر از قبل از عمل میباشد.
اگر حساسیت به نور به عنوان یک مشکل پس از عمل باشد، عینک با لنزهای فتوکرومیک اغلب می توانند مفید باشند. همچنین اگر خطرات انکساری پس از عمل جراحی باقی مانده باشد، لنزهای انعطاف پذیری وجود دارد که اغلب می توانند دید شما را برای فعالیت هایی مانند رانندگی شبانه جبران کنند.
عوارض لیزیک پس از عمل بسیار کم است و می تواند شامل عفونت و نور خیره کننده (یا هاله نور که بیشتر هنگام دیدن نور در شب، مانند رانندگی) باشد.در صورت وجود عوارض ذکر شده ، با این که احتمال آن بسیار کم میباشد، ممکن است نیاز به عمل جراحی اضافی یا تقویت بیشتری برای بهبود بینایی خود داشه باشید و یا در طول زمان ، دیدتان به حالت قبل از عمل بازگردد. همچنین ممکن است عینک های مطالعه نیز بعد از عمل جراحی بعد از 40 سالگی مورد نیاز شود و علت آن بیماری به نام پری بیوپسی نزدیک بینی میباشد. در حال حاضر نظارت بر آزمایشات بالینی را برای اصلاح دائمی جراحی پری بیوپسی انجام میگردد.
در حالیکه لیزیک امروزه از رایجترین روشهای لیزر چشم میباشد، مهم است که از راهنمایی های جراح استفاده کنید تا تعیین شود آیا PRK یا لیزیک برای شرایط فردی شما مناسب است یا خیر.تعیین وقت مشاوره رایگان

112 دیدگاه ها

 1. حمید گفت:

  سلام اقای دکتر چشم چپم رو عمل prk انجام دادم ۲ روزی میشه شماره چشمم نزدیک به ۹ بود ایا بعد از دوروز اشک بیاد از چشم طبیعیه بهمراه یه مقدار کم درد و احساس یه چیزی توچشم هست سنم 42ساله و از سن 10سالگی مت جه ضعیفی چشم چپم شدم و یه بار ۲۵ سال پیش دکتر رفتم و عینک داد و ۳ بود یا 2.5فکر کنم ولی عینک نزدم تا اینکه ۲ روز پیش همچنین عملی رو انجام دادم ناگفته ناند دکتر گفت احتمال تنبلی چشم چپ در بچگی داشتی ایا چشمم اشک میریزه البته بطور مداون نه کم البته خوب میشه ودر ضمن گفتن که ۶ روز بعد از عمل بیا تا لنز رو بردارم ایا همچنین چیزی هست مرسی تشکر از راهنمایهاتون .

  • admin گفت:

   با عرض سلام. سوزش و دردهای گاه بگاه در هفته ی اول بعد از عمل طبیعیست و جای نگرانی ندارد. همینطور ریزش اشک از چشم. در هفته ی دوم عوارض بسیار کاهش یافته و کاملا برطرف میشوند. جای نگرانی نیست.

 2. Saman گفت:

  سلام
  من یک ماه پیش عمل prk انجام دادم حدود دو هفته ای است ک حالت مگس پران بعضی مواقع برام اتفاق میافته. بیشتر زمانی ک برای ی مدت مطالعه میکنم یا روی جایی زوم میکنم
  آیا این عادیه؟ برطرف میشه؟
  مشکل تاری دید ندارم و دیدم هم خوبه

  • admin گفت:

   باعرض سلام. حالت عدم تطابق بعد عملهای لیزیک و لازک و پی آرکی طبیعیست و بمرور برطرف میشود. چشم نیاز به زمان دارد تا فوکوس بحالت طبیعی خود برگردد. از تمریناتی که برای تنبلی چشم استفاده میکنند بهره ببرید.

  • حسین گفت:

   سلام آقای دکتر من حدود دو هفته هست که پی آر کی انجام دادم الان دوبینی و تاربینی دارم میخواستم بدونم دوره درمان چقدر هست و چه مراقبتهایی رو باید برا چشمم انجام بدم ممنون و سپاس

   • admin گفت:

    سلام. طول درمان (یعنی بازیابی وضوح دید ) در چشمها بسیار متفاوت است و میتواند از دو روز تا دوماه و یا حتی 3 ماه طول بکشد. این بستگی کامل به سیستم ترمیم بافت در بدن شما دارد. اصلا نگرانی تاری دیدتان نباشید که موقتیست و بزودی دیدتان شفاف و واضح میگردد و از آن لذت خواهید برد. در این مدت مرتب از قطره هایی که بشما تجویز شده استفاده کنید.

   • حامد گفت:

    سلام من 18روزه جراحی PRK. رو انجام دادم وهنوزهم بیشتر مواقع تا میبینم این تاری دید تا چه زمانی قراره طول بکشه ممنون

 3. فاطمه نجاتی گفت:

  سلام ایامیشه من عکس های قبل از عمل رو بارسال انجام دادم ولی عمل نکردم ارسال کنم تا برای امادگی بیشتر بدونم چه عملی به چشمم میخوره لطفا

  • admin گفت:

   عرض سلام . شما میتوانید با ارسال عکس قرنیه به شماره ی 09122210186 در واتساپ مشاوره ی رایگان بگیرید تا در صورت امکان انجام عمل بتوانید اقدام لازم را انجام دهید..

 4. ناشناس گفت:

  سلام
  نزدیک به چهل روز هست که عمل prk انجام دادم،اما هنوز دیدم .صد درصد نشده که شفاش ببینم..همین می ماند…یا بهتر می شود..

  • admin گفت:

   با عرض سلام. قطعا دید شما بمرور تا سه ماه بهتر میشود و هیچ جای نگرانی نیست. دوره ی درمان عمل لیزیک 3 ماه میباشد و چشم شما بمرور شفاف تر و دید شما بهتر میشود.

 5. امیر گفت:

  سلام من3ماه پیش عمل park انجام دادم هنوز موقع شب تو رانندگی احساس میکنم مشکل دارم آیا نیاز به زمان بیشتری دارم

  • admin گفت:

   سلام. گاهی برای برخی از چشمها مدت 6 ماه طول میکشد تا چشم به حداکثر بینایی اش برسد. میتوانید برای معاینه به مطب تشریف بیاورید اما تا 6 ماه طول درمان کامل نیاز است.

 6. اکبری گفت:

  سلام
  شماره عینک من در هر دو چشم ۲ می باشد و چشمانم نزدیک بین است.به نظر شما اول.لازم است عمل انجام بشه.و دوم اینکه کدام نوع از عمل ها را پیشنهاد می کنید .ضمنا سنم ۴۵ سال است.ممنون میشم

  • admin گفت:

   سلام. پس از معاینه میتوان به پرسش شما پاسخ قطعی داد اما عمل لازک پیشنهاد اول ما بشماست.

  • محمدرضا گفت:

   سلام من اصفهان زندگی میکنم و قصد دارم عمل لیزر چشم انجام بدم توپوگرافی قرنیه انجام دادم و دکتر کلینیک چشم آبان اصفهان گفت که سلامت چشم و ضخامت قرنیه بالایی دارم حدود 600 و بسیار مناسبه برا عمل Prk. الان فکر میکنین من عمل چشم را تو همین کلینیک انجام بدم که خیلی راحتترم یا ارزششو داره و بیام تهران کلینیک نوآوران ؟
   در ضمن اینکه کلینیک آبان اصفهان فقط عمل prk و لیزیک انجام میده و سابقه ی خوبی هم تو این زمینه داره فقط من اطلاعات کافی از امکانات و دستگاه هاشون ندارم که بدونم تا چه حد پیشرفته اند

   • admin گفت:

    سلام خدمت شما دوست عزیز .
    این انتخاب با خود شماست که چه کلینیک و چه دستگاه و کدام جراح را برای عمل خود انتخاب کنید. ما فقط میتوانیم کلینیک خود را به همراه تجهیزات و پزشکان و قیمتهای استثنایی اش بحضور شما معرفی کنیم.
    کلینیک نوآوران یکی از مجهزترین کلینیک های تهران است که برای عمل لازک و PRK از پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا در حال حاضر استفاده میکند که شرح دستگاه ما را میتوانید در صفحه ی تجهیزات نوآوران ببینید.
    پزشکان ما هم از فوق تخصصان بسیار نامی و از اساتید دانشگاههای تهران میباشند که تجربه ی ده ها هزار عمل لیزر را دارا میباشند. در کنار همه ی این مزایا ما قیمتهای بسیار استثنایی برای عمل لازک و پی آر کی در نظر گرفته ایم که در سراسر ایران بی رقیب میباشد . بگونه ایکه هزینه عمل پی آر کی و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 2390000 تومان میباشد.
    ما ترتیبی اتخاذ کرده ایم که پروسه ی معاینه و عمل هموطنانی که از شهرستان به این کلینیک مراجعه میکنند در یک روز انجام شود تا بتوانند شب همان روز به شهر خود بازگردند. و همین مزایاست که باعث شده توفیق خدمتگزاری به اینهمه مراجعه کننده از تمامی شهرستان های کشور داشته باشیم.

    اینک انتخاب با شماست که کلینیک و پزشک خود را انتخاب نمایید.

 7. م گفت:

  سلام. من 36 سالمه تست لیزیک انجام دادم گفتن که ضخامت قرنیه نزدیک به نقطه مرز است فکر کنم 470 بود بهم گفتن باید عمل پی آر کی انجام بدم همه میگن که دوره پی آر کی دخیلی بیشتره و بعد از عمل خیلی اذیت میشم. اینجا نوشته بودید 3 تا 6 ماه طول میکشه به نظرتون عمل انجام بدم؟ میترسم دوباره شماره چشمم برگرده و یا خوب نشم.

 8. نعمه گفت:

  سلام .
  من حدود 3 هفنه هست که عمل prkاتجام دادم .شماره چشمم 3.5 بود
  در حال حاضر نزدیک بینم خیلی بد هست و تار میبینم و شماره چشمم .75 شده .
  ایا شماره چشمم 0 میشه و دیدم دریت میشه ؟

  • admin گفت:

   سلام. اجازه دهید دوره درمان کامل شود. صبر پیشه کنید . هرچه زمان بگذرد دید چشمان شما بهتر میشود. و نهایتا تا 6 ماه آینده دید شما به بهترین حالت خود خواهد رسید. شما در انگران نباشید. شما در ابتدای دوره ی درمان هستید.

 9. زهرا گفت:

  سلام
  من ی ماه عمل پی آر کا انجام دادم اما چشام تاره یعنی هرروز یکیش تار میشه ایا طبیعیه؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز . بله این کاملا طبعیست تا طی سه ماه چشم ها به تطابق کافی هم باهم و هم با شبکیه برسند. بزودی روز بروز چشمان شما دید بهتری پیدا خواهد کرد. صبور باشید.

 10. لیلا خلیلی گفت:

  سلام وخسته نباشید من دوهفتس عمل پی آر کی کردم وچشام خیلی تیر میکشه واینکه نزدیک بینم بده وهمه چیز دوتا دوتا میبینم وپشیمونم چرا فمتو لیزیک نکردم آیا دیدم خوب میشه افسردگی گرفتم از بس دو بینی دارم آیا طبیعیه واینکه خیلی زود چشمم خسته میشه وبه یکجا خیره میشم تا حدی که دیدم ازبین بره لطفا راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   سلام دوست گرامی . اصلا نگران نباشید . این دوبینی و تاری دید کاملا عادی و از عوارض کوتاه مدت بعد از عمل میباشد. بزودی این عوارض از بین میرود و شما به دیدی بسیار شفاف و واضح میرسید. این دوبینی و تاری موقتی دید در مراحل ترمیم قرنیه عادیست.

 11. رسول محمدی گفت:

  سلام جناب دکتر.
  من متولد1362 هستم سال 84 در اصفهان عمل لیزیک انجام دادم بعد از حدوده 2 ماه از نارضایتی دیدم دکتر من گفتن که چشم راست رو مجدد لیزر کنیم اگه بهتر شد چشم چپ هم مجدد عمل کنیم اما خوب که نشد هیچ چشمی که دوبار لیزیک شده الان بدتر از چشم دیگه س. ودوبینی و تاری دید و آستیگماتم اضاف شده و شبا نورها رو بدون عینک افتضاح میبینم
  الان با عینک تقریبا 95 درصد دیدم خوبه. ولی واقعا از عینک متنفرم.هیچ راهی دیگه یا عمل دیگه ای نیس که من انحام بدم و بهبودی کامل پیدا کنم. ضمنا پارسال یه دکار دیگه رفتم گفتند که قرنیه م نازک شده و قوز قرنیه دارم و عمل نکنم بهتره. نمیدونم باید چیکار کنم. بی نهایت ممنون میشم اگر برادرانه راهنماییم کنید.

  • admin گفت:

   سلام بشما دوست گرامی . باید دقیقا معاینه شوید تا مشخص بشود قابل عمل هستید یا نه . با همکاران ما برای وقت معاینه هماهنگ کنید.

 12. ناشناس گفت:

  سلام، ۶ ماه پیش عمل prk کردم نمره چشمم ۱۰/۱۰ است ولی حالت تاری دیدم کاملا برطرف نشده مخصوصا کارهای ظریف و خواندن نوشته های ریز برای من مشکله، و همینطور اگه قطره اشک را هر ۶ ساعت به طور مرتب نریزم دیدم به صورت یک شیشه کثیف است

 13. سامان ارسلانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده مبتلا به قوط قرینه تقریبا متوسط هستم که حدود شش سال پیش عمل uvx انجام دادم آیا عمل prk یا trans prk برای بنده انجام میشه؟ گفتند که دکتر ادیب مقدم انجام میدن.
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

 14. samani گفت:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر
  من مبتلا به قوز قرنیه متوسط هستم که شش سال پیش بیمارستان نور تهران عمل UVX انحام دادم سوالم اینه که عمل ترنس پی آر کی برای بنده امکانش هست جواب بده . می دونم که باید معاینه بشم . فقط خواستم بدون تا حالا برای بیماران قوز قرنیه انجام شده؟ در ضمن جسارت نباشه حدودا هزینه عمل چند؟
  ؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   اگر قوز قرنیه شدید نباشد میتوان عمل را انجام داد.
   هزینه عمل لیزیک هم در این کلینیک برای هر دو چشم بعلاوه ی عکس از قرنیه با 50 درصد تخفیف 2190000 تومان انجام میشود.

 15. صادق گفت:

  آیا میشه ضعیفی یک چشم رو لیزیک
  کرد

  • admin گفت:

   سلام. بله البته . اگر تنها یک چشم شما ضعیف باشد چنانچه قرنیه ضخامت کافی را داشته باشد میتوان آنرا با لیزر اصلاح کرد.

   • Imaneh گفت:

    سلام من 28سالمه وشماره چشمم 2.75است میخواستم عمل لیزیک یا prkانجام بدم که شنیدم اگه بعد از این عمل زایمان طبیعی داشته باشیم ممکن تاری دید برگرده آیا این واقعیت داره؟وچه مدت بعد از این عمل میشه زایمان کرد؟

 16. سحر گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید کدوم عمل چشم بهتره لیزیک ، لازک یا prkA

  • admin گفت:

   سلام.
   البته قرنیه شما میبایست ابتدا معاینه شود. اما امروزه ما پیشرفته ترین نوع عمل لیزر در این میان یعنی لازک را پیشنهاد میکنیم. عمل لازک در این کلینیک شامل تخفیف ویژه ی 50 درصدی هم هست و شما میتوانید از این تخفیف و فرصت کم نظیر استفاده کنید .

 17. حسین گفت:

  با سلام من عمل آب مروارید انجام دادم یک هفته بعد از عمل یک شب دچار خونریزی شدید معده شدم بعد از انتقال به بیمارستان و بستری شدن متوجه شدم که دید چشمم کم شده بعد از عمل جراحی دید ۹/۱۰داشتم الان دیدم شده ۳/۱۰نا گفته نماند که من دیابت نوع۲ دارم وشب خونریزی میزان قند معادل ۵۶۰بوده‌است به دکتر مراجعه کردم قطره بتامتازون ودیکلوفناک تجویز کرده وگفت که دیدت برمیگرده آیا من به عمل پی آر کی احتیاج دارم یا نه ممنون از توجه شما

  • admin گفت:

   سلام بشما دوست عزیز. عمل لیزر چشم یک عمل الزامی نیست بلکه یک عمل اختیاری برای برداشتن نمره ی چشم و رسیدن به یک دید خوبست. چنانچه تمایل به این عمل داشتید میتوانید برای معاینه ی پیش از عمل به کلینیک مراجعه کنید.

 18. لیلا امیری گفت:

  سلام من 12 روزه عمل پی ار کی انجام دادم ولی خیلی خیلی تارمیبینم افسرده شدم میشه توضیح بدید

  • admin گفت:

   سلام خانم امیری . اصلا نگران نباشید. برای رسیدن به نتایج عمل لیزیک خیلی زود است. بافت قرنیه بزودی ترمیم شده و شما نهایتا تا سه ماه آینده به دید شفاف میرسید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه ی نتایج لیزیک را در سایت ما مطالعه کنید.

 19. Masoomeh گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشید من هفته قبل ب کلینیک نور در تهران مراجعه کردم
  بعد از معاینه بهم گفتن که ضعیفی چشمام 6ونیم هست آستیگمات هم4و75
  قرنیه چشمام نازک هست و عمل لیزیک نمیشه
  بهم گفتن سن 25 سالگی مراجعه کنم برای لازک
  مگه لازک سن متفاوتی با لیزیک داره؟
  میشه راهنماییم کنین
  ممنون میشم

  • admin گفت:

   سلام حدمت شما.
   خیر لیزیک و لازک یک عمل مشابه با تفاوتهایی اندک هستند. و شرایط عمل برای هردو یکسان است. اما معمولا برای قرنیه های نازک از عمل مدرن لازک استفاده میشود که طول درمانی کمی اندک اما عوارض احتمالی بسیار کم تری دارد . همکاران ما برای مشاوره ی کامل تر با شما تماس خواهند گرفت.

 20. جعفریان گفت:

  سلام
  ببخشید من ۴۹ساله ام نمره عینک مطالعه ام ۳ و دید دورم مثبت ۱/۵ و‌مثبت۱/۷۵ بود شش هفته قبل در بیمارستان سیدالشهذا یزد عمل شدم تقریبا همون روز اول دید نزدیکم خوب شد اما دید دورم افتضاح بود ظرف این مدت خیلی کم تاربینی دید دورم بهتر شده و‌عملا زندگی اجتماعیم رو‌ مختل کرده و اشیا و اشخاص رو بسیار تار و مبهم می بینم هفته قبل به چشم پزشک شهرمان مراجعه کردم نمره دیدم که گرفت گفت دید دورت از مثبت ۱/۵ به منفی ۱ تغیر کرده! و گفت برو پیش چشم پزشک خودت ببین چکار کرده حتی میخواست بهم عینک بده.من عوارض پی ار کی رو تحمل کردم به ابن امید که برا دید دورم مجبور نیاشم عینک بزنم اما حالا هم پخش نور که البته طبیعی و گذراست دارم هم خشکی چشم و هم دید دورم بسیار بدتر شده! واقعا نگران و پشیمانم بهم بگید ایا ظرف شش ماه نمره دیدم درست میشه یا نیاز به عمل مجدد یا عینک دارم!😔

  • admin گفت:

   سلام. تا سه ماه صبر کنید . این عوارض تا سه ماه و گاها حتی تا شش ماه طبیعیست. اگر بعد از آن ادامه یافت برای معاینه تشریف بیاورید.

 21. جعفریان گفت:

  سلام
  ایا در سن ۵۰سالگی به شرط داشتن شرایط لیریک میشه عمل رو انجام داد یا محدودیت سنی داره این عمل؟

  • admin گفت:

   سلام. شرایط سنی فقط برای تثبیت نمره چشم مدنظر قرار میگیرد. اگر چشمان شما دچار پیرچشمی نباشد میتوانید عمل لیزیک انجام دهید.

 22. پورمالکی گفت:

  سلام اقای دکتر من کاندید عمل پی ار کی هستم میخواستم بپرسم الرژی فصلی و ابریزش و سوزش چشم مانعی برای عمل هست ممکنه بعد از عمل مشکلی برای چشمم به.وجود بیاد از دکتر خودم پرسیدم گفتن موردی نداره خواستم نظر شما رو هم بدونم

 23. MH گفت:

  با سلام. من حدودا 3هفته است که عمل prk انجام دادم.از روزپنجم به بعد با گوشی و تلوزیون کار کردم و الان دید کامل ندارم هنوز خواستم ببینم چشمام کاملا خوب میشه یا مقداری ضعیف باقی میمونه؟ و اینکه تا چه مدت باید اصلا به گوشی نگاه نمیکردم و از الان به بعد تا چه حد مجازه؟

  • admin گفت:

   سلام. دوبینی و دید تار بعد از عمل تا چند هفته و گاها برای برخی چشمها تا 3 الی 4 ماه طبیعی است و جای نگرانی ندارد . بعد از یک هفته میتوان از گوشی و کامپیوتر هم استفاده کرد و فقط نبایست به چشم فشار مضاعف وارد کرد . اینک هنمره چشمان شما چه بوده و تا چه حد اصلاح میشود چیزیست که میبایست از دکتر جراح خود حین معاینه بپرسید.

 24. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر،من یک ماه پیش جراحی کردم ولی هنوز تار میبینم و یکی از چشمام تارتر از اون یکی هم هستش و خیلی نگرانم.

  • admin گفت:

   سلام. اصلا جای نگرانی نیست . این حالت بمرور برطرف میشود . برای برخی چشمها تصحیح لایه ی قرنیه تا چند هفته بطول می انجامد.

 25. pkzd گفت:

  سلام من ۲۰سالمه و شماره چشمام۲ونیم هست هردو و حدود دوساله لنز طبی استفاده میکنم و میخوام اقدام کنم به لیزیک ولی خیلی ها میگن بخاطر سنم برمیگرده ضعیفی بیناییم و چون لنز مصرف کردم عمل موفق نخواهد بود ایاهمینطوره؟؟

  • admin گفت:

   سلام. اولا که چشمهای شما میبایست دقیقا بررسی شود و بدون بررسی ، هرگونه حرفی بیمورد است. در معاینه بشما گفته خواهد شد که آیا قادر به عمل لیزیک هستید یا خیر ؟ و اینکه این عمل برای شما چه میزان ریسک برگشت دارد. استفاده از لنز تا اینجا موردی ندارد اما یک تا دوهفته قبل از عمل از لنز استفاده نکنید. سوالات دیگر خود را در صفحه ی ویدئوهای سوالات متداول لیزیک ببینید.

 26. مهناز گفت:

  سلام من قوز قرنیه شدید دارم میتونم عمل برداست عینک انجام بدم؟

 27. Raha گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه لیزیک کردم دید یکی از چشمام عالیه یکی دیگه ش یکم تازه بعضی اوقات هاله میبینم فکر میکنم به خاطر اینه که یه بار تو اتاق عمل چشمم تکون خورد به نظرتان به خاطر اینه

  • admin گفت:

   سلام . تاری دید شما میتواند دلایل متعددی متفاوت از آنچه گمان میکنید داشته باشد . دستگاههای پیشرفته لیزر با تکان چشم لیزر را قطع میکنند .

 28. Hosein گفت:

  سلام. هر مرکز پزشکی میگه دستگاه ما به روز تر و جدید تره. از کجا میشه متوجه بشیم که دستگاههای شما واقعا به روز تر و ریسک کمتری برای من داره.
  همچنین هزینه ها شامل چه هزینه ای میشود؟فقط عمل و یا هزینه دیگری هم شامل میشود؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   ما در صفحه ی تجهیزات نوآوران دستگاه لیزر خود را معرفی کرده ایم. شما میتوانید آنرا بدقت مطالعه کرده و درباره آن تحقیق نمایید. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم هم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخ/فیف تنها 2,390,000 تومان میباشد. هزینه های دیگر بعد از عمل بوده و شامل خرید قطره های اشک مصنوعی برای حدودا 2 الی 3 ماه میباشد.

 29. انی گفت:

  سلام ببخشید من به کلینیک نور مراجعه کردم به من گفتن که هم prk و هم فمتو لیزیک میتونم انجام بدم میخواستم بدونم کدوم از این عمل ها بهتره در ضمن نمره ی چشم هام ۶و ۶,۵هست نزدیکبینم البته خیلی جزیی استیگماتم هستم

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما. پزشک جراح ما هم پس از معاینه ی دقیق چشمتان میتواند شما را راهنمایی کند. چنانچه چشمان شما را برای عمل PRK مستعد دانسته اند به احتمال قریب به یقین شما میتوانید از فرصت تخفیف 50 درصدی عمل لازک که شکل مدرن عمل پی آر کی هست در کلینیک نوآوران استفاده نمایید. همکاران ما برای مشاوره با شما تماس میگیرند.

 30. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من۲ماه عمل پی ار کی انجام دادم هردو چشمم نیم نمره استیکماتش مانده ولی ضعیفیش شده مثبت ۷۵ ایا استیکماتس درست میشه یا میمونه ممنون

 31. ایرسا گفت:

  سلام.من یک سال پیش عمل prkانجام دادم.
  دیدم کامل نشد و هنوز درصدی ضعف بینایی دارم.
  نزدیک بین اذیت هستم در صورتی که در گذشته با دید نزدیکم مشکل نداشتم دکترم هم میگه با اصلاح شدن دیدت مشکل تطابق دیدت در نزدیک طبیعیه!
  مشکل خشکی چشم هم پیدا کردم که دکترم گفته درصدی از افراد این عارضه براشون به وجود میاد درمان یک ماهه دادن و گفتن در صورت اصلاح نشدن با یک دستگاه محرک غده های اشکی رو تحریک میکنن.
  واقعا از عمل prkناراضی هستم.

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   بایست دید چشمان شما در چه حالتی بوده که پزشک شما عمل پی آر کی را برای شما تجویز کرده است. برای عده ی بسیار معدودی در هر زمینه از درمانهای پزشکی عوارضی پیش می آید . و این مختص عمل چشم نیست. پیشنهاد ما اینست که به پزشک متخصص دیگری هم مراجعه کنید.

 32. صالح گفت:

  با سلام اقای دکتر من ۴۰ روزه عمل پی ار کی انجام دادم ولی هنوز دیدم تاره و خوب نشده
  چشمم ۴ استیکمات بود و ۲ نمره نزدیک بین
  یه موردی هم ک برام پیش اومد دکتر گفت لنز باید یک ماه روی چشمم باشه ک وقتی بعد یکماه رفتم متوجه شدم لنزها افتاده البته یه هفته ده روز رو مطمئنم رو چشمم بود ولی بعدش متوجه نشدم کی افتاده خواستم بدونم تاری دیدم و افتادن لنزهام قبل یک ماه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   اگر افتادن لنز مشکلی ایجاد کرده بود دکتر شما بشما میگفت.
   نگران تاری دید خود نباشید. بطور معمول ترمیم چشمهای آستیگمات اندکی زمانبر است و نهایتا تا سه ماه بعد از عمل دید شما به نهایت شفافیت و وضوح خود میرسد. این زمان برای افراد متغیر است.

 33. سهیل گفت:

  سلام
  من ۱۸ روزه عمل پی ار کی انجام دادم تاری دید شدید دارم چشمام به هر نوری خیلی حساسه حتی با عینک دودی در خانه و محل کار بیرون در افتاب تا کمی نور افتاب به چشمانم میخورد درد سوزش شدید و درنهایت چشمانم طاقت نمی اورد و خود به خود بسته میشود و دیگر نمیتوانم چشمانم را باز کنم ایا طبیعیست
  ؟

  • admin گفت:

   سلام . برخی چشمها حساس هستند و بعد از عمل دوره ی بیشتری به نور حساسیت نشان میدهند. برخی چشمها هم اصلا هیچگونه حساسیتی به نور نشان نمیدهند. بدن افراد باهم متفاوت است. این حالات طبیعیست و بزودی برطرف میشود.

 34. حدیث گفت:

  سلام من نمره چشمم 12 هست و شبکیه چشمم هم نازک آیا میتونم این عمل prk رو انجام بدم

  • admin گفت:

   سلام. عمل لیزر بر روی قرنیه چشم انجام میشود. اگر قرنیه شما ضخامت کافی را داشته باشد تا 10 نمره قابل درمان است . البته چشمان شما بایست بدقت معاینه و از قرنیه شما عکسبرداری شود.

 35. محمدرضا گفت:

  سلام من اصفهان زندگی میکنم و قصد دارم عمل لیزر چشم انجام بدم توپوگرافی قرنیه انجام دادم و دکتر کلینیک چشم آبان اصفهان گفت که سلامت چشم و ضخامت قرنیه بالایی دارم حدود 600 و بسیار مناسبه برا عمل Prk. الان فکر میکنین من عمل چشم را تو همین کلینیک انجام بدم که خیلی راحتترم یا ارزششو داره و بیام تهران کلینیک نوآوران در ضمن اینکه کلینیک آبان اصفهان فقط عمل prk و لیزیک انجام میده و سابقه ی خوبی هم داره فقط من اطلاعات کافی از امکانات و دستگاه هاشون ندارم که بدونم تا چه حد پیشرفته اند

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز .
   این انتخاب با خود شماست که چه کلینیک و چه دستگاه و کدام جراح را برای عمل خود انتخاب کنید. ما فقط میتوانیم کلینیک خود را به همراه تجهیزات و پزشکان و قیمتهای استثنایی اش بحضور شما معرفی کنیم.
   کلینیک نوآوران یکی از مجهزترین کلینیک های تهران است که برای عمل لازک و PRK از پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا در حال حاضر استفاده میکند که شرح دستگاه ما را میتوانید در صفحه ی تجهیزات نوآوران ببینید.
   پزشکان ما هم از فوق تخصصان بسیار نامی و از اساتید دانشگاههای تهران میباشند که تجربه ی ده ها هزار عمل لیزر را دارا میباشند. در کنار همه ی این مزایا ما قیمتهای بسیار استثنایی برای عمل لازک و پی آر کی در نظر گرفته ایم که در سراسر ایران بی رقیب میباشد . بگونه ایکه هزینه عمل پی آر کی و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 2390000 تومان میباشد.
   ما ترتیبی اتخاذ کرده ایم که پروسه ی معاینه و عمل هموطنانی که از شهرستان به این کلینیک مراجعه میکنند در یک روز انجام شود تا بتوانند شب همان روز به شهر خود بازگردند. و همین مزایاست که باعث شده توفیق خدمتگزاری به اینهمه مراجعه کننده از تمامی شهرستان های کشور داشته باشیم.

   اینک انتخاب با شماست که کلینیک و پزشک خود را انتخاب نمایید.

 36. Mahsa گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من ۶ روز قبل عملPRK انجام دادم برای هر دو چشمم ، الان وقتی به جایی نگاه میکنم یا موقعی که دراز میکشم و میخوام بخوابم فشار زیادی روی رگ هایی که تو پیشونی و چشمم هست احساس میکنم و سرم درد میگیره ، این مشکل طبیعیه؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما. اگر این عارضه ی موقتی شما رو را می آزارد میتوانید با شماره تماسی که دکتر از خودشان بشما داده اند تماس بگیرید.

 37. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۳ سال سن دارم و در سال ۸۰ عمل اب مروارید انجام دادم و الان لنز داخل چشمم هست ولی الان شماره چشمم ۵ هست میخوام بدونم عمل لازک انجام بدم یا خیر ممنون میشم ازراهنماییتون

  • admin گفت:

   سلام. چشمتان میبایست دقیقا معاینه شود تا بتوان بدرستی پاسخ داد. همکاران جهت مشاوره با شما تماس میگیرند.

 38. akram گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۲۴ سالم در سال ۸۰ عمل اب مروارید انجام دادم ولنز داخل چشمم هست ولی الان شماره چشم ۵ میخواستم بدونم میتونم عمل لازک انجام بدم ممنون میشم جواب بدین

  • admin گفت:

   سلام. چشمتان میبایست دقیقا معاینه شود تا بتوان بدرستی پاسخ داد. با همکاران ما جهت مشاوره و اخذ نوبت معاینه تماس بگیرید.

 39. لیلا گفت:

  باسلام وخسته نباشید من سه ماه چشمم عمل پی آر کی شده ولی هنوز که هنوزه چشمام سوزش داره وگاهی اوقات تیر میکشه حتی جوری که ابروهامم درد میگیره واینکه زیر نویس تلویزیونونوشته ها رو واضح نمیبینم وقتی چشام جمع ممیکنم واضح میبینم وقتی به حالت عادی نگاه میکنم به چیزی درست ننمیبینم یادوبینی دارم یا حاله بینی خواستم بدونم به پزشکم مراجعه کنم یا تا ۶ ماه طول میکشه واینکه ورزش وکوهنوردی انجام میدم آیا ضرر نداره چون شنیدم بعضی دکترا گفتن چیز سنگین بلند کنیم وورزش سخت باعث ضعیف شدن چشم ممیشه

  • admin گفت:

   سلام. بازهم صبر کنید . اگر تا سه ماه دیگر چشم شما اصلاح نشد به پزشکتان مراجعه کنید. بعد از سه ماه ورزش های سخت هم مانعی ندارد.

 40. حسین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم در رابطه مراقبت های بعد از عمل prk که خیلی فکرمو مشغول کرده
  اگه 11 روز بعد از عمل Prk در معرض نور فلاشر و رقص نور قرار بگیریم به چشم آسیبی میرسونه؟ممنون

  • admin گفت:

   تا دوماه از ورود نور شدید به چشمتان خودداری کنید . اما اگر موردی هم پیش بیاید به چشم شما آسیبی نمیزند . اما ممکن است باعث ایجاد درد در چشم شما شود.

   • نیما گفت:

    سلام و عرض ادب
    من دو هفته پیش عمل prk انجام دادم و یه سوال داشتم خدمتتون ، همانگونه که تو مراقبت های بعد از عمل prk ذکر کردین، رعایت هیچگونه رژیم خاصی نیاز نیست. آیا این مورد برا نوشیدن الکل و بعضا استعمال دخانیات هم صدق میکنه؟ ممنون

 41. علیرضا گفت:

  سلام قراره چند روز دیگه عمل پی آر کی انجام بدم ولی جراحی که انتخاب کردم ۷۱ سال سن دارن میخواستم سن ایشون تاثیری در عملکردشون داره یا اینکه اصلا دست دخالتی در این نوع عمل داره یا خیر و پیشنهادتون چیه چون من ساکن تهران نیستم

  • admin گفت:

   سلام. کار لیزر توسط دستگاه انجام میشود اما اقدامات اولیه آن توسط پزشک صورت میگیرد. ما نمیدانیم کلینیکی که شما در آن جراحی میشوید چه امکاناتی دارد . اگر پزشک با تجربه ای باشند جای نگرانی نیست.

 42. Heydari گفت:

  محدوده سنی عمل پی آر کی و لازک چند هستش؟؟

 43. سید مصطفی گفت:

  سلام
  من یو چشمم نمره یک و دیگری ۷۵ است و خشکی چشم هم دارم دکتر عینک تجویز کرد و چون نمی توانم عینک بزنم دکتر پیشنهاد عمل prk داده به نظر شما انجام بدهم؟ سن ۴۴ سال

 44. جبوری گفت:

  سلام
  برای اتباع عراقی در این مرکز خدمات درمانی انجام میشود ؟وایا هزینش متفاوت است ؟

  • admin گفت:

   سلام. بله انجام میشود و هزینه آن تفاوتی ندارد . هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 2390000 تومان میباشد.

 45. nemat.gheyasi83@gmail.com گفت:

  سلام. من دو ماه عمل کردم تار میبینم، صبح هم از خواب بیدار شدنی چشم چند ثانیه ای باز نمیشه، بزور باز میشه،داخل چشم من جسم خارجی همیشه احساس میکنم

  • admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید این عوارض طبیعی و گذراست . بزودی خشکی چشم شما برطرف میشود و دیگر احساس جسم خارجی در چشم نمیکنید و هم اینکه دید شما شفاف و واضح میشود. این روند اصلاح قرنیه طبیعیست.

  • ناشناس گفت:

   سلام من ۱۰ روزه عمل پی ار کی انجام دادم چشم چپم انگار ک داخلش خار میکوبه خیلی اذیت میشم آیا طبیعی یا خیر ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

   • admin گفت:

    سلام.
    خشکی چشم امری طبیعی و موقتی پس از لیزر چشم میباشد که بزودی برطرف میشود و جای نگرانی نیست. قطره های اشک مصنوعی خوبی تهیه کنید تا چشمانتان را به آرامش برسانند تا این مدت طی شود.

 46. رضایی گفت:

  سلام من از قرنیه عکس انداختم و گفتن ضخامت ۴۷۰ هست ایا پی ار کی میتونم انجام بدم؟ شماره چشمم پنج و چهار است

 47. پریا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه ماهه عملprkانجام دادم دیدم تاره وچشم چپم درد داره میخاستم ببینم این درد طبیعیه؟

 48. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر،من دوماه و ده روز هست که عمل پی آر کی انجام دادم ولی چشمم رو که معاینه کردم هنوز ده دهم نشده و اینکه در طول روز به مرور بیناییش کم میشه وقتی ازش استفاده میکنم.باز هم زمان نیازه برای بهبودی کامل؟و اینکه من خودم پزشک عمومی ام میتونم مطالعه داشته باشم برای تخصص یا باعث ضعیف شدن چشمم میشه؟

  • admin گفت:

   سلام . وقت شما بخیر.
   دوره درمان بافت قرنیه تا سه ماه ادامه دارد و روز بروز تاری دید کمتر میشود و به وضوح کامل میرسد. اما نهایتا دید تا شش ماه به حداکثر وضوح خود میرسد. کمی شکیبا باشید.
   مطالعه بشرط اینکه چشمها را خیلی خسته نکنید اشکالی ندارد.

 49. بهمن گفت:

  سلام اقای دکتر من ۴۲ سالمه حدود چند سال پیش به بیمارستان فارابی مراجعه کردم برای عمل لازک بعد از معاینات بالینی و تصویرداری از چشم دکتر مربوطه فرمایش کردن پرده شبکیه شما نازک است نمیتوانید عمل لازک انجام بدید گفتم ببینم ایا روش دیگه هست یا نه؟در ضمن چشمهای من دوربین

  • admin گفت:

   سلام. میبایست چشمانتان معاینه گردد . اگر نتوان از لیزیک استفاده کرد میتوان از لنزهای داخلی بهره برد

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.