تخفیف عمل لیزیک

عمل پی آر کی (PRK) چیست ؟


عمل PRK (پی آر کی) ( کراتکتومی فوتورفراکتیک) یک نوع جراحی انکساری برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد . عمل جراحی PRK (پی آر کی) اولین نوع عمل جراحی لیزر چشم برای درمان ضعف بینایی بوده و قبل از روش محبوب لیزیک استفاده میشده است. اگرچه دوره نقاهت PRK (پی آر کی) کمی طولانی تر از جراحی چشم لیزیک میباشد اما PRK (پی آر کی) هنوز هم متداول است و مزایایی بیش از لیزیک برای برخی از بیماران ارائه می دهد.لیزیک و انواع دیگر جراحی های لیزر چشم ، همانند PRK (پی آر کی) با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر عمل می کنند و اجازه می دهند تا نور به داخل چشم رسیده تا به دقت بر روی شبکیه متمرکز شود. 
 

فیلم عمل پی آر کی (PRK) - مراحل عمل PRK 
 


بهترین کاندیدهای عمل پی آر کی (PRK) چه کسانی هستند؟


بیماران مبتلا به نزدیک بینی، دوربین ویا آستیگماتیسم، برای انجام عمل پی آر کی PRK مناسب هستند.
زمان پروسه: حدود 10 دقیقه در هر چشم
نتایج نمونه: 10/10 چشم بدون عینک یا لنزها
زمان بهبودی: چند روز تا چند هفته
هزینه: برای دریافت بهترین قیمت ها با ما تماس بگیرید


 
 

امروزه برای درمان نمره های بالای چشم ، آستیگمات های بالا، قوز قرنیه و همچنین برای اصلاح بینایی قرنیه های نازک، که نمیتوانند با عملهای لیزری درمان شوند، لنز اسکلرال تجویز میشود که دیدی بسیار عالی و شفاف به شخص میدهد. میتوانید این لنزهای فوق العاده را که معجزه ی قرن نامیده میشوند، از کلینیک نوآوران با تخفیف 25 درصدی تهیه نمایید.


 
 
 
 

تفاوت عمل پی آر کی با عمل لیزیک در چیست؟

تفاوت اصلی بین PRK (پی آر کی) و LASIK در اولین گام یعنی روش هاست. در لیزیک ، یک فلپ نازک روی قرنیه با یک میکروکراتوم یا یک لیزر femtosecond ایجاد می شود. این فلاپ برای برداشتن بافت زیرین قرنیه استفاده می شود ، سپس قرنیه با لیزر اکسایمر تغییر شکل داده می شود. در PRK (پی آر کی)، لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم) قبل از تغییر شکل بافت قرنیه زیرین با لیزر اکسایمر برداشته می شود. اپیتلیوم خود را در عرض چند روز پس از جراحی بر روی سطح قرنیه بازسازی می کند.تفاوت عمل PRK با عمل لازک در چیست؟

یکی دیگر از انواع PRK (پی آر کی) عمل جراحی لازک میباشد که به جای حذف لایه اپیتلیال قرنیه به صورت PRK (پی آر کی)، لایه اپیتلیال (با استفاده از ابزار جراحی به نام trephine)، در طول عمل جراحی حفظ و سپس جایگزینی آن در سطح چشم در انتهای روش انجام میشود. لازک به علت بازده بهبود بیشتر دید در مقایسه با PRK (پی آر کی)، محبوبیت PRK (پی آر کی) را کاهش داده است، زیرا بهبود در لایه اپیتلیال جایگزین در لازک کمتر به طول می انجامد تا رشد یک لایه اپیتلیال جدید در PRK (پی آر کی).


 
 

هزینه عمل پی آر کی (PRK) چشم چقدر است؟


در کلینیک نوآوران، عمل پی آر کی هم با 50٪ تخفیف ویژه انجام میشود. شما میتوانید بدون هیچ بیمه ای، بصورت عادی از این تخفیف ویژه استفاده نمایید. کافیست شماره ی خود را در فیلد زیر وارد نمایید تا همکاران ما با شا تماس بگیرند.


قیمت عمل ترنس پی آر کی (PRK) چشم در کلینیک نوآوران در سال 1402 برای هر دو چشم همراه با عکس قرنیه و کیف دارویی 9,300,000 تومان میباشد.
 
 


عمل PRK چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید: 
 


مقایسه PRK (پی آر کی) با لیزیک


نتایج نهایی جراحی PRK (پی آر کی) قابل مقایسه با نتایج لیزیک میباشد، اما بهبود اولیه PRK (پی آر کی) کندتر است. زیرا چند روز طول می کشد تا سلول های اپیتلیال جدید برای بهبود و پوشش سطح چشم آماده شوند. همچنین در چند روز اول پس از عمل جراحی، احتمال ابتلا به عفونت چشم و ضعف بینایی وجود دارد. بیماران لیزیک به طور کلی ناراحتی کمتری دارند و بیناییشان سریعتر تثبیت می شود، در حالی که بهبود دید با PRK (پی آر کی) تدریجی است و نتیجه نهایی می تواند چندین هفته طول بکشد.

با این حال PRK (پی آر کی) ، مزایای متفاوتی را ارائه می دهد. از آنجایی که جراحی PRK (پی آر کی) ایجاد فلاپ قرنیه نمی کند (که شامل اپیتلیال و بافت های استرومائی عمیق تر است) کل ضخامت استروما تحتانی برای درمان به طور قابل ملاحظه ای در دسترس میباشد. اگر قرنیه شما برای جراحی لیزیک بیش از حد نازک میباشد بنابراین قرنیه باقی مانده نازک تر میگردد. همچنین خطر عوارض فلپ وجود ندارد و خطر برداشتن قرنیه با لیزر اگزایمر نیز کاهش می یابد.


ارزیابی مزایا و معایب PRK

مزایا معایب
عمق لیزر کمتر از لیزیک زمان بهبود بیشتر از لیزیک
مناسب برای بیماران مبتلا به قرنیه نازک زمان طولانی برای بهبودی کامل
بدون خطر و عوارض فلپ قرنیه افزایش خطر عفونت، التهاب و زخم بعد از جراحی
خطر کاهش ضخامت قرنیه را کاهش می دهد در مقایسه با بعد از عمل جراحی لیزیک، ناراحتی چشم بیشتر در بهبود اولیه PRK

مقایسه ی لیزیک و پی آر کی

عمل جراحی پی آر کی PRK چگونه انجام می شود؟


در ابتدا جراح ، یک قسمت مرکزی اپیتلیوم قرنیه را با یک محلول الکل، یک دستگاه "بوفینگ" یا یک ابزار جراحی استریل می کند. سپس از یک لیزر اکسایمر برای اصلاح شکل انحنای سطح قرنیه استفاده می شود. این لیزر بسیار تخصصی با کنترل کامپیوتری میباشدکه پالس های نور ماوراء بنفش سرد را به نمایش می گذارد که مقادیر میکروسکوپی بافت را در یک الگوی دقیق حذف می کند. سپس یک لنز دارای بافت نرم"bandage" روی قرنیه جهت محافظت از چشم شما قرار می گیرد. سلول های اپیتلیال جدید در حدود چهار یا پنج روز رشد می کنند و در نهایت لنز(bandage) توسط جراح از چشم برداشته می شود.برای آگاهی از شرایط و قیمتهای بسیار عالی عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را در سایت ما مشاهده نمایید.

از جراحی PRK چه انتظاراتی دارید؟


در ابتدا شما باید جراحی که متخصص جراحی PRK میباشد را انتخاب کنید، جراح معاینه کاملی بر روی چشمانتان انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که دارای شرایط جراحی لیزر چشم هستید یا خیر، این ارزیابی شامل موارد ذیل میباشد:

• اندازه مردمک چشم شما.
• ارزیابی رطوبت چشم جهت مشخص شدن خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از جراحی لیزر و نحوه درمان آن.
• انحنای قرنیه، با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه دقیق خطوط سطح جلویی قرنیه معاینه میگردد.
• ضخامت قرنیه.

پزشک به بررسی وضعیت بهداشت عمومی و همچنین داروهایی که مصرف می کنید خواهد پرداخت تا تعیین کند آیا شما شرایط مناسب را جهت این نوع جراحی دارا هستید یا خیر. اگر از لنز استفاده میکنید ممکن است لازم باشد قبل از معاینه چشم، از آنها استفاده نکنید، زیرا ممکن است شکل قرنیه را تغییر دهد، توصیه میشود در مورد این موضوع با پزشک خود مشورت نمایید.


درباره عمل PRK (پی آر کی) بیشتر بدانیم


در حالی که لیزیک اغلب برای جراحی تصحیح بینایی استفاده می شود اما ممکن است PRK بهترین روش در شرایط خاص باشد. در واقع جراحی چشم PRK یک روش اصطلاحا آمبولانسی میباشد که بر اساس walk-in, walk-out basis انجام می شود. در واقع، جراحی واقعی معمولا 15 دقیقه طول می کشد. شما در طی این روش به هوش خواهید بود، اما ممکن است جراح برای حفظ آرامش ، برایتان آرامبخش تجویز نماید.
همچنین قطره استریل چشمی به چشمان شما ریخته خواهد شد و از تجهیزات مخصوص به نام (سپر) جهت باز ماندن پلک استفاده میگردد. سپس جراح ، لیزر اکسایمر را بر روی چشم هدایت می کند ، این لیزر برای تنظیم دقیق، برنامه ریزی شده است.


در حین عمل prk چه روی میدهد؟

از شما خواسته می شود که به یک نور برای مدت کوتاهی خیره شوید، این در حالی است که جراح از طریق میکروسکوپ چشمان شما را بررسی می کند، چرا که لیزر ، پالس های نور را به قرنیه چشم می فرستد. انرژی لیزر میکروسکوپی مقداری از بافت را حذف می کند و حالت قرنیه را تغییر می دهد. اگر چه ممکن است فشار روی چشم احساس شود اما در این روش اکثر بیماران احساس ناراحتی نمی کنند،. جراح شما کنترل کامل لیزر را در اختیار دارد و می تواند آن را در هر زمان خاموش نماید.
عمل بر روی هر چشم بصورت جداگانه انجام می شود (اغلب در یک روز یا در روز بعد) و جراحی هر چشم فقط پنج دقیقه طول می کشد. برخی از بیماران هر دو چشم را در یک روز تحت درمان قرار می دهند در حالی که برخی عمل جراحی چشم دوم خود در یک یا دو هفته بعد انجام میدهند.جراح ، قرنیه درمان شده با لنز یا باند میپوشاند، در طی چند روز سلول های اپیتلیال جدید رشد می کنند و دیگر نیازی به استفاده از باند یا لنز نخواهد بود.

پس از عمل :

از شما خواسته می شود تا مدت کوتاهی پس از عمل جراحی در کلینیک بمانید. لازم به ذکر است شما قادر به رانندگی نخواهید بود و بایستی فرد دیگری شما را به منزل برساند. جراح ، آنتی بیوتیک های موضعی و داروهای ضد التهابی و تسکین درد را برای شما تجویز خواهد کرد تا احساس ناراحتی بعد از عمل کاهش یابد، به حداقل رساندن هر گونه تورم و تسریع بهبودی همانند جراحی های دیگر ضروری میباشد ، همچنین بایستی از دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک برای اطمینان از نتایج مطلوب پیروی کنید و در طی چند هفته آینده برای پیگیری روند بهبودی به پزشک خود مراجعه نمایید.

در روش PRK زمان بهبودی کمی به طول می انجامد در صورتی که بعد از جراحی لیزیک ممکن است روزها یا هفته ها زودتر از PRK بهبودی حاصل گردد ، ثبات بینایی نیز بیشتر میباشد. اغلب بیمارانی که از روش PRK استفاده میکنند معمولا یک یا سه هفته پس از عمل جراحی میتوانند رانندگی نمایند، اما ممکن است این زمان بین سه تا شش ماه به طول بیانجامد تا بینایی کاملا عادی و پایدار گردد.


نتایج بلند مدت در جراحی PRK (پی آر کی)


این نوع جراحی لیزر چشم از سال 1980 در ایالات متحده و از سال 1995در خارج از ایالات متحده انجام میشده است و دارای میزان موفقیت بسیار بالا میباشد، همچنین در طول این مدت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و همچنان بهترین انتخاب درمان در شرایط خاص است. نتایج نوع جراحی PRK و لیزیک بسیار شبیه یکدیگر هستند. اکثر افراد بعد از عمل جراحی تقریبا به دید10/10 یا حتی بیشتر دست پیدا میکنند. برخی از بیماران ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنز داشته باشند اما نیازشان به طور قابل توجهی کمتر از قبل از عمل میباشد.
اگر حساسیت به نور به عنوان یک مشکل پس از عمل باشد، عینک با لنزهای فتوکرومیک اغلب می توانند مفید باشند. همچنین اگر خطرات انکساری پس از عمل جراحی باقی مانده باشد، لنزهای انعطاف پذیری وجود دارد که اغلب می توانند دید شما را برای فعالیت هایی مانند رانندگی شبانه جبران کنند.
عوارض لیزیک پس از عمل بسیار کم است و می تواند شامل عفونت و نور خیره کننده (یا هاله نور که بیشتر هنگام دیدن نور در شب، مانند رانندگی) باشد.در صورت وجود عوارض ذکر شده ، با این که احتمال آن بسیار کم میباشد، ممکن است نیاز به عمل جراحی اضافی یا تقویت بیشتری برای بهبود بینایی خود داشه باشید و یا در طول زمان ، دیدتان به حالت قبل از عمل بازگردد. همچنین ممکن است عینک های مطالعه نیز بعد از عمل جراحی بعد از 40 سالگی مورد نیاز شود و علت آن بیماری به نام پری بیوپسی نزدیک بینی میباشد. در حال حاضر نظارت بر آزمایشات بالینی را برای اصلاح دائمی جراحی پری بیوپسی انجام میگردد.
در حالیکه لیزیک امروزه از رایجترین روشهای لیزر چشم میباشد، مهم است که از راهنمایی های جراح استفاده کنید تا تعیین شود آیا PRK یا لیزیک برای شرایط فردی شما مناسب است یا خیر.تعیین وقت مشاوره رایگان
 

450 سوال برای مقاله " عمل پی آر کی (PRK) چیست؟ "

 1. ناشناس گفت:

  سلام آیا شماره های بالا هم می شه پی آر کی انجام تا چه شماره ای این عمل جواب می ده ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. شرایط عمل پی آر کی هم مانند شرایط لیزیک هست. میتوانید این شرایط را در صفحه شرایط عمل لیزیک مشاهده نمایید.

 2. ناشناس گفت:

  سلام وقت شما بخیر برای عمل لیزیک یا پی ارکی باید چشم دوربین یا نزدیک بین باشه یا استیگمات،؟؟واگر چشم همه این شرایط رو داشته باشه میشه عمل کرد؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای هر سه ی این مشکلات بینایی میتوان یک عمل لیزیک انجام داد. با لیزیک هرسه مشکل برطرف میشوند. شرایط عمل لیزیک را در سایت ما مشاهده نمایید.

 3. سعید گفت:

  سلام
  من ۳۵ روزه عمل کردم . الان روبرو رو نمیتونم زیادنگاه کنم و چشمام بسته میشه انگار پلکام سنگینی می کنه
  آیا این مورد طبیعی است؟

 4. حسبن بداوی گفت:

  سلام با دفترچه نیروهای مسلح وبنیاد جانبازان قرارداد دارید یاخیر؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر.

 5. سعید گفت:

  سلام من ۱۲مرداد عمل prk انجام دادم ولی الان دچار دوبینی هستم تلویزیون نگاه میکنم نوشته هایی که زیر نویس میشه رو به زور می بینم تا جایی که چشمامو ریز میکنم
  آیا طبیعی هستش یا نه

 6. شکیبا پژوهش گفت:

  سلام من برای معاینه چشم رفتم و دکتر گفتن عمل پی آرکی و یا همون لازک انجام میشه خیلی استرس دارم و میترسم لطفا توضیح بدید که چطوری هست عمل

  1. ناشناس گفت:

   سلام من پی ار کی انجام دادم الان هشت روزه
   خیلی استرس داشتم ولی خداروشکر نه دردی حس کردم نه اذیت شدم
   دیدم در حدی هست ک رانندگی کنم و نیاز به عینک نباشه
   اما هنوز دیذ کامل ندارم شاید تا یک ماه همینجور باشه

 7. ناشناس گفت:

  سلام من قوز قرنیه دارم ولی ضخمامت قرنیه ام طبیعی هست دوبار به فاصله یکسال عکس رنگی انداختم اغیر نکرده بود میتونم عمل انجام ابدمprk

 8. محمدرضا پلیمی نسب گفت:

  کسی که عمل لیزیک انجام داد ،میشه مجدد عمل پی آر که انجام بده؟؟

 9. مهدی صدرایی نسب گفت:

  سلام من 56سال دارم و دیابت هم دارم
  هم دوربین و هم نزدیک بین هستم

 10. زهرا احمدی گفت:

  سلام من ۴۰سال دارم ۳هفته عمل پی آر کی انجام دادم دی چشمم تاره نور و پخش میبینم اعداد روهم دوتا نمیتونم واضح بخونم آیا طبیعی است خوندن نزدیگ پخش میبینم راهنمایی کنید

  1. admin گفت:

   سلام. این مورد طبیعیست و بمرور برطرف میشود. نگران نباشید.

   1. طراوت گفت:

    باسلام.
    من ۲۱مردادماه عمل prk انجام دادم اما چشمهام به شدت هنوز به نور حساس هست و نمیتونم به هیچ وجه بدون عینک آفتابی باشم.
    قطره اشک مصنوعی هم استفاده میکنم.خواستم بپرسم این مورد بعد از یک ماه و نیم طبیعیه؟؟

 11. Admin گفت:

  سلام من ۶سال چشم رو عمل لازک کردم ام بعد از عمل تا به الان مشکل مطالعه دارم به دکتر م مراجعه کردم گفتن چشمات خوب عمل شده و قطره و پماد اشک مصنوعی دادن استفاده کردنی بهتر میشه اما نه مثل قبل از عمل نمیتونم مطالعه داشته باشم

  1. admin گفت:

   سلام. ممکن است شما دچار خشکی چشم مزمن شده باشید. برای رفع خشکی چشم بایست به متخصص چشم مراجعه نمایید و از اشک مصنوعی مناسب چشم خودتان استفاده نمایید.

 12. رامین گفت:

  سلام من یکماه پیش عمل prk کردم خواستم بدونم ایا نگاه کردن زیاد ب گوشی ممکن است باعث شود نمره چشم صفر نشود

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. منتهی چشم خود را خسته نکنید.

   1. محمدرصا گفت:

    سلام ۲۷ روز پیش prkانجام دادم اما هنوز تار میبینم چشم سمت چپم بیشتر تار میبینه آیا طبیعیه

   2. admin گفت:

    سلام. بله طبیعیست. ممکن است تا سه ماه ترمیم قرنیه طول بکشد. نگران نباشید.

   3. طلایه گفت:

    سلام،میخواست بدونم موقع عمل چشم اذیت یا درد داره؟

 13. علی اسماعیلی گفت:

  سلام
  من ۲۱ روز پیش فقط چشم راستم را ک شماره ۲ آستیگمات بود prk کردم الان بعد از ۳ هقته فاصله ۱ متر ب بالا رو هیلی تار میبینم و روز ب روز اثری لز بهتر شدن نمیبینم ایا طبیعیه؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. طبیعیست. نگران نباشید. بمرور این تاری برطرف میشود.

 14. سارا گفت:

  سلام
  عمل پی آر کی با لیزیک چه فرقی داره
  و اینکه من قرنیه چشمم نازکه ممکنه عمل پی ار کی رو انجام بدم و بعد به قوز قرنیه مبتلا بشم؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. تفاوت عمل ها را هم در همین صفحه مشاهده نمایید.

 15. سلمان گفت:

  سلام وقت بخیر تقریبا ۱سال پیش عمل پی آر کی چشم انجام دادم بعضی از صبح ها چشم راستم درد میگیره و اشک میاد و بعد از ۲ساعت خوب میشه آیا مشکل خاصی هست یاا طبیعی هستش ؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. admin گفت:

   سلام. ربطی به عمل شما ندارد. میبایست معاینه شوید.

  2. مهدی صدرایی نسب گفت:

   سلام من 56سال دارم و دیابت هم دارم
   هم دوربین و هم نزدیک بین هستم

 16. سوگند گفت:

  سلام من 26 ساله عینک میزنم. 42 سالمه. استیگماتم. زیر 3 هست شماره چشمم. از عمل میترسم. چون میترسم موقع عمل پلک بزنم. این عمل ممکنه باعث کوری کسی بشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید. چشم ها بی حس میشوند و با یک دستگاه پلکها ثابت میمانند. این عمل ابدا خطری نداشته و براحتی و سادگی ای که فکرش را هم نمیکنید در 5 دقیقه انجام میشود. برای امنیت خاطر فیلم عمل لیزیک را در سایت ما مشاهده نمایید.

 17. ناهید امیری گفت:

  همسرم درصدد ضعیفی چشمش بالاست چون قرنیه نازک وآب مروارید اقدامی نکردیم آیا امکانش هست به ایشون جواب بده ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوند. روشهای متعددی برای درمان عیوب انکساری وجود دارد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام خسته نباشین ببخشید دخترم ۲۲ سالشه دیروز عمل prk انجام دادیم امروز چشم راستش خیلی خیلی درد میکند چیکار کنیم لطفا جواب بدین ممنون

   2. ناشناس گفت:

    سلام من خشکی چشمم شدیده دکتر توصیه کرده نمیتونم عمل کنم ایاازاین روش میتونم برای حذف عینک استفاده کنم

 18. عظیمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۴ماه پیش عنل prk انجام دادم چشم چپم نمرش ۱ بود خوب شده ولی چشم راستم ک نمرش ۷۵صدم بود هنوز تار میبینم باید چکار کنم

  1. admin گفت:

   اگر تا 6 ماه بینایی تصحیح و شفاف نشد برای معاینه تشریف بیاورید.

 19. هانیه گفت:

  سلام …من حدودا یه هفته پیش عمل لازک انجام دادم و در هر با هر دو چشمم فعلا تار میبینم ولی چشم راستم تاری دیدش بیشتر از چشم چپم هست خواستم بدونم آیا مشکلی هست!؟و اینکه میخام بدونم کار با گوشی و کامپیوتر برای من منعی داره!؟

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. تاری دید در عرض سه ماه بمرور از بین میرود. کار با گوشی موردی ندارد . فقط چشم را خسته نکنید.

 20. غزل گفت:

  سلام من. یک ماه عمل پی ار کی انجام دادم نزدیک نمیتوتم بببنم تا نکاه میکنم و فشار میارم سرگیجه بهم دست میده دلیلش چیه

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید.

   1. مهشید گفت:

    سلام نزدیک دو ماه که عمل پی ار کی انجام دادم چشام دوربین بوده و ۳۸ سالمه ولی همچنان تار می بینم مخصوصا نزدیک رو و شبا نور اذیتم میکنه اینکه نزدیک رو خوب نمی بینم خیلی اذیتم میکنه لطفا راهنماییم کنین

  2. اسماعیلی گفت:

   سلام دخترم بیست وسه مردادتوبیمارستان بقیه الله عمل کرده ولی هنوز هم به نورخیلی حساسه هم دیدش مشکل داره واصلا نمیدونم عملش پی ار کی بوده یا لازک لطفا راهنماییم کنید ممنون

 21. حمیدرضاترابی گفت:

  بادرودفراوان دخترمن 22سالش می باشدو14روزازعمل prkاش گذشته شماره چشماش قبل ازعمل یکی 7.5ودیگری8بوده است وکمی هم آستیگمات داشته حالا بعدازاین مدت چشمانش هنوزتارمی بیندوخیلی نگران است به حدی که می خواست عینک قبلیش را بزندولی چشمانش دردمی گیرد ضمنا” وقتی سرش را به سمت پایین خم می کندچشمانش دردمی گیردخواهشمنداست درخصوص موارداشاره شده راهنمایی بفرمائید
  باتشکرازراهنمایی شما

  1. admin گفت:

   سلام. لطفا به دستورات پزشک عمل کنید. مراقبتهای بعد از عمل لیزیک را انجام دهید. تاری دید ایشان موقتی است و بزودی برطرف میشود و دیدشان کاملا واضح و شفاف میشود. اصلا نگران نباشید. از خم کردن سر و هر آنچه باعث فشار به چشم میشود پرهیز نمایید. داروهای تجویزی را مرتب مصرف نمایید. بزودی از دید واضحتان لذت میبرید.

 22. Mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید. من 20 روز از عمل prk گذشته .ومیخوام تمرینات غواصی شروع کنم از حبس نفس بالای 6 دقیقه و عمق بالای 50 متر آیا مشکلی داره یا خیر

  1. admin گفت:

   سلام. بله فعلا زود هست و به چشم فشار شدیدی میاد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام وقتتون بخیر بعداز عملprkتا چه مدت باید ورزش نکرد

  2. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشید عمل prk دارم شندیدم بعد چند سال برمیگرذه وممکنه قوز قرنیه بگیریم درسته

  3. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشید من عمل prkانجام دادم میخواستم بدونم بعد چندوقت میتونم عمل زیبایی بینی انجام بدم ممنون

   1. admin گفت:

    سلام. وقتی که دیگر نیاز به زدن عینک دودی ندارید.

 23. رویا گفت:

  سلام
  من قصد انجام عمل prk دارم و کمی نگرانم
  درصد موفقیت این جراحی چقدر
  و از همه مهمتر حدودا دوران نقاهت چند روز هست؟من نمیتونم مدت زیاد مرخصی باشم

  1. admin گفت:

   سلام. درصد موفقیت عملهای لیزری بالای 95 درصد میباشد. اگر معاینات قبل از عمل دقیق باشد جای نگرانی ندارد. شما به یک هفته استراحت نیاز دارید. بعد از آن کارهای روزانه خود را انجام میدهید تا تاری دید شما بمرور کم میگردد و دید شما کاملا شفاف میشود.

  2. علی اصغر محمدی گفت:

   سلام بعد عمل تاری دید دارن شما میگید چند ماه زمان میبره تا درست شه تو این مدت چجوری واضح ببینن و به کارهای روز مره برسن
   میشه توضیح بدین

 24. بابادی گفت:

  سلام…قیمت رو‌میخواستم..میخواستم بدون این عمل چند روزه اس…

  1. admin گفت:

   سلام. قیمت عمل ترنس پی آر کی در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال ۱۴۰۲ برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 9,300,000 تومان میباشد. اگر ساکن شهرستان هستید به همکاران در زمان تماس بگویید تا ترتیب معاینه و عمل شما در یک روز انجام شود.

 25. ناشناس گفت:

  سلام .ببخشید .شماره چشمم ۶ هست با استیگمات ۴ ایا میشه عمل prk رو انجام داد.۳۹ سالم هست

  1. admin گفت:

   سلام. بایست ضخامت قرنیه بررسی شود. وقت معاینه بگیرید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام
    من حدود دوسال هست ک عمل پی ار کی انجام دادم، اما چشم من بیناییش رو روز ب روز کمتر شده…
    الان باید چیکار کنم

   2. admin گفت:

    سلام. بایست معاینه شوید تا ببینیم علت تاری دید شما چیست؟

 26. محمدرضا احتشام زاده گفت:

  سلام
  آیا برای درمان پیرچشمی هم راهکارمناسب وجود داره ؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه فعلا خیر.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: