عمل آرتیزان ( عمل کاشت لنز دائمی )


عمل کاشت لنز دائمی ( عمل آرتیزان ) به صورت یک عمل جراحی کامل و در اتاق عمل صورت می گیرد ؛ ولی نیاز به بستری شدن بیمار قبل و بعد از عمل جراحی کاشت لنز وجود ندارد. بعد از بی حسی که معمولاً به صورت بیحسی عمومی انجام می گیرد، با ایجاد برش در کناره قرنیه، لنز داخل چشمی را در قسمت قدامی و در جلوی عنبیه و عدسی اصلی بیمار قرار داده و سپس برش ایجاد شده با ظرافت دوخته می شود. بعد از ۴ تا ۶ هفته بخیه ها برداشته می شود. بیمار چند روز بعد از عمل ممکن است احساس درد مختصری داشته باشد و دید نهایی بیمار به بعد از کشیده شدن بخیه ها موکول می شود.

با اين عمل چون عدسي طبيعي چشم دست نخورده باقي مي ماند، قدرت تطابق چشم حفظ شده و افرادي که به سن پيرچشمي نرسيده باشند، علاوه بر ديد خوب دور، ديد نزديک خوبي نيز خواهند داشت. در اين عمل از طريق ايجاد برش بسيار کوچکي در محيط قرنيه، لنز ظريفي در جلوي لنز طبيعي چشم کار گذاشته مي شود تا نزديک بيني و يا دوربيني را اصلاح کند.
ویدئوی توضیح دکتر مختاری پیرامون لنزهای داخل چشمی و عمل کاشت لنز

در این ویدئو دکتر مختاری توضیح میدهند که لنزهای داخل چشمی برای چه کسانی مفید بوده و عمل کاشت لنز، برای چه کسانی مثمر ثمر میباشد. حتما این ویدئو را مشاهده نمایید تا سوالات شما در این زمینه برطرف شود.

 
 


استفاده از لنزهای داخل چشمی در عمل کاشت لنز


لنزهای داخل چشمی به صورت دائمي داخل چشم قرار داده مي شوند، ولي در هر زماني مي توان با عمل جراحي آنها را برداشت. هر كدام از اين لنزها معايب و مزاياي خاص خود را دارند.  رايج ترين آنها Verisyse و Artisan  است. لنزهاي Verisyse ، لنزهاي نازک ولي غير قابل انعطافي هستند که تأييديه انجمن دارو و غذاي آمريکا (FDA ) را نيز دريافت کرده اند و تدريجا در بين چشم پزشکان مقبوليت پيدا مي کنند. لنز ديگري که احتمالا بهتر است، نوع تاشو  يا انعطاف پذير اين لنزهاست (Artiflex & Veriflex) که براي اصلاح دوربيني و يا نزديک بيني شديد استفاده مي شود. مزيت اين لنز ،اين است که در حالت تا شده وارد چشم مي شود و سپس در داخل چشم باز شده و کار گذاشته مي شود؛ لذا مي توان از برش کوچکتري آنرا کار گذاشت و در نتيجه آستيگماتيسم ناشي از برش عمل کمتر است.


مزایای عمل کاشت لنز دایمی چشم:

 • قدرت اصلاح نزدیک بینی تا درجات بالا
 • دقت بالاتر در اصلاح عیب انکساری در شماره های بسیار بالا نسبت به روش های لیزری
 • قابل برگشت بودن عمل (با برداشتن لنز)
 • کیفیت قرنیه تغییر نمی کند
 • به تجهیزات پیچیده برای عمل نیاز ندارد
 • بهبود کیفیت دید در مقایسه با عینک
 • قابل استفاده در قرنیه های نازک

مهم ترین عوارض عمل کاشت لنز عبارتند از ایجاد:

 • آسیب به اندوتلیوم قرنیه و از دست رفتن شفافیت آن
 • احتمال ایجاد گلوکوم (آب سیاه): با توجه به اینکه افراد نزدیک بین استعداد بیشتری برای پیدایش آب سیاه دارند، باید در انتخاب بیمار دقت شود.
 • در مرکز قرار نگرفتن لنز: اگر مرکز لنز با محور بینایی بیمار در یک راستا قرار نگیرد این ((احتمال)) به وجود می آید که عیب انکساری بیمار کاملاً مرتفع نگردد یا آستیگماتیسم ایجاد شود
 • دوره نقاهت احتمال دارد طولانی شود: (چند هفته تا چند ماه) در مواردی که نیاز به بخیه باشد.

برای آگاهی از هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را مشاهده نمایید.

لنزهای دائمی براي چه کساني پيشنهاد مي شود؟

 • اين لنزها براي کساني پيشنهاد مي شود که شماره چشمشان بيشتر از محدوده قابل اصلاح با جراحي هاي ليزري قرنيه ( ليزيک، لازک و ....) است و يا ضخامت قرنيه کمي دارند.
 • از انجاييکه اين عمل توأم با ريسک بالاتري است، در افرادي که نزديک بيني و دوربيني بالاتري دارند بکار مي رود. اين عمل عوارض بالقوه احتمالي مهمي نظير عفونت (اندوفتالميت) و کاهش سلولهاي اندوتليوم قرنيه دارد اما در در حال حاضر در اکثر کشورهاي جهان من جمله اروپا و امريکاي جنوبي با موفقيت زياد استفاده مي شود.تعداد زيادي از بيماران اينجانب که شرايط اين عمل را داشته اند با موفقيت در کلنيک هاي ونک و نگاه توسط اينجانب تحت عمل جراحي قرار گرفته اند.

قیمت عمل کاشت لنز داخل چشمی


هزینه عمل کاشت لنز، به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک مورد آن ، نوع لنزی میباشد که پزشک شما برای شما در نظر گرفته است و یا شما انتخاب کرده اید. مورد دیگر هزینه های کلینیک و پزشکی میباشد که جراحی کاشت لنز را بر روی چشم شما انجام میدهد.پس قیمت عمل کاشت لنز میتواند بسته به نوع لنز و کلینیک مورد انتخاب شما تغییر کند.

این را هم میبایست مد نظر داشته باشید که قیمت عمل کاشت لنز بیشتر از عمل لیزیک چشم میباشد؛ اما روش درمان مطمئنی برای رفع عیوب انکساری چشم محسوب میشود. نکته مهم دیگر اینکه در عمل کاشت لنز، مانند عمل لیزیک که ممکن است درآن نمره چشم بازگشت داشته باشد، بازگشتی در نمره چشم نخواهد بود.

در کلینیک نوآوران، عمل کاشت لنز، بسته به نوع لنز، با قیمت ده الی دوازده میلیون تومان انجام میشود. برای تعیین وقت معاینه با ما تماس بگیرید.

قیمت عمل کاشت لنز داخل چشمی در کلینیک نوآوران در سال ۱۴۰۲ از 18,000,000 تومان تا 20,000,000 تومان میباشد.

198 سوال برای مقاله " عمل آرتیزان (عمل کاشت لنز) "

 1. هادی کاظمی کلجاهی گفت:

  باسلام برای چشمهای ضعیف بالای ۱۵ وقرنیه نازک عمل کاشت لنز انجام میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. اما احتمالا همینطور باشد.

 2. aa گفت:

  سلام عمل کاشت لنز برای شماره چشم 5.75 با قرنیه نازک
  تحت پوشش بیمه تکمیلی دی هست؟ و اینکه هزینه عمل و لنز هردو با هم محاسبه شده یا هزینه لنز جدا و به عهده بیمار هست یا بیمه؟

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه ها کامل محاسبه شده است. به شما فاکتور جهت اخذ مبلغ از بیمه داده خواهد شد.

 3. ارزو گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید نن شماره چشمام هر کدوم ۶ونین هست وقرنیه هام هم ضخامتشون ۴۵۷ هست آیا من میتونم عمل کاشت لنز انجام بدم وچقدر باید تونوبت باشم

  1. admin گفت:

   سلام. با همکارانمان در قسمت نوبت دهی تماس بگیرید. بایست معاینه شوید.

 4. نعمت گفت:

  درود به شما.هزینه دو تا لنز، با عمل، کارهای دیگه حدودا چقدر تموم میشه

  1. admin گفت:

   قیمت عمل کاشت لنز داخل چشمی در کلینیک نوآوران در سال ۱۴۰۲ از 18,000,000 تومان تا 20,000,000 تومان میباشد.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: