عمل انحراف چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص

برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:

عمل انحراف چشم

کیفیت بالا


قیمت مناسب

عمل با پیشرفته ترین دستگاه لیزر چشم در دنیا اطلاعات بیشتر

تجربیات، پیشنهادات و نظرات بیماران ما را در صفحه بیماران ما دنبال کنید.

استرابیسم یا انحراف چشم چیست؟


هرگونه انحراف زاویه در هم‌راستایی صحیح چشم‌ها را استرابیسم یا انحراف چشم میگویند. اگر شما دارای استرابیسم یا انحراف چشم هستید، به نظر میرسد یکی از چشمانتان به طور مستقیم به اجسام خیره شده ، در حالی که چشم دیگر به سمت درون (ایزوتروپی)، خارج (اگزوتیروپی)، به سمت بالا (hypertropia) یا پایین (hypotropia) متمایل خواهد بود.


انحراف چشم می تواند ثابت یا متناوب باشد. ناهماهنگی ها نیز ممکن است همیشه روی همان چشم (انحراف چشم یا استرابیسم یک طرفه) تأثیر بگذارد و یا ممکن است دو چشم ناهماهنگ باشند (انحراف چشم یا استرابیسم متناوب).


علایم اولیه انحراف چشم :


علامت اولیه انحراف چشم ، ناهماهنگی قابل مشاهده در چشم است، که یکی از چشم ها در حال چرخش به بیرون، بالا ، پایین و یا زاویه مخالف میباشد.چه عواملی سبب انحراف چشم می شود؟


هر چشم دارای شش عضله خارجی (به نام عضلات extraocular) است که موقعیت و حرکت چشم را کنترل می کند. برای بینایی طبیعی بوسیله دوچشم، موقعیت، کنترل عصبی و عملکرد این عضلات برای هر دو چشم باید کاملا هماهنگ باشند. انحراف چشم زمانی رخ می دهد که مشکلات عصبی یا آناتومیک در چشم وجود داشته باشد که مانع کنترل و عملکرد عضلات اضافی می شود. ممکن است مشکل در خود عضلات یا در اعصاب و یا مرکز بینایی در مغز که بینایی را بوسیله هر دو چشم کنترل می کند، ایجاد شود.

همچنین ممکن است ژنتیک نیز نقش مهمی در این موضوع داشته باشد: اگر شما یا همسرتان دچار انحراف چشم باشید ، فرزندان شما احتمال بیشتری برای بروز و پیشرفت انحراف چشم خواهند داشت .


جراحی انحراف چشم چگونه است ؟


در اغلب موارد، تنها درمان مؤثر برای انحراف ثابت چشم، جراحی انحراف چشم است. اگر پزشک عمومی تشخیص دهد که کودک شما دارای انحراف چشم است، شما می توانید به چشم پزشک متخصص جراحیِ انحراف چشم در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید. در اغلب موارد، تنها درمان مؤثر جراحی میباشد.

موفقیت جراحی انحراف چشم بستگی به بسیاری از عوامل، از جمله جهت و شدت انحراف داشته و در برخی موارد ممکن است بیش از یک جراحی انجام شود. جراح انحراف چشم می تواند در طول یک مشاوره قبل از جراحی اطلاعات بیشتری کسب نماید و نوع درمان را مشخص کند.
همچنین جراح انحراف چشم می تواند به طور چشمگیری ، چشم بزرگسالانی که دارای انحراف چشم بلند مدت هستند را نیز ترمیم نماید . با این حال ممکن است در بسیاری از موارد ، انحراف چشم فرد بالغ باعث شود که چشم آسیب دیده به درستی هماهنگ نشود و شاید مقدار قابل ملاحظه ای از تنبلی چشم باقی بماند. به همین دلیل است که درمان زودهنگام انحراف چشم بسیار مهم است.تعیین وقت مشاوره رایگان
 


هزینه جراحی انحراف چشم چقدر است؟
عمل مدرن انحراف چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:


کیفیت بسیار بالا ، قیمت بسیار مناسب


چشمان شما منحصر بفرد است و درمان ما نیز برای شما منحصر بفرد!


قبل از هر چیزی مشاوره با متخصصین ما برای تعیین نوع درمان ضروری است. پس از آن ما بر اساس نیازمندی های شما بهترین نوع درمان را پیشنهاد میدهیم. با وارد کردن شماره تلفن موبایل خود و استفاده از تخفیفات ویژه کلینیک چشم نوآوران، دیگر دغدغه هزینه های بالای عمل لیزر چشمانتان را نخواهید داشت. ما با کمک جراحان برجسته و نامی کشور، اساتید دانشگاه و رییس کلینیک فوق تخصصی، روشنایی را به چشمان شما هدیه خواهیم کرد.

عمل با پیشرفته ترین دستگاه ها در دنیا


 در این قسمت روش های تضعیف و تقویت عضلات قابل تنظیم چشم ، بعد از جراحی انحراف چشم عنوان میشود . برای درک چگونگی جراحی انحراف چشم ، جالب است بدانید که هر کدام از چشم هایتان شش عضله خارجی دارد که حرکات چشم را کنترل می کنند.اگر ماهیچه ای که تحت تاثیر انحراف چشم است عملکرد قویتری داشته باشد ، ممکن است باعث چرخش بیش از حد به بالا یا پایین شود.
از سوی دیگر، در موارد خاص نیز ممکن است ضعف عضلانی چشم باعث اختلال عملکرد گردد. اگر اختلال عصبی جمجمه را تحت تاثیر قرار دهد ممکن است این وضعیت رخ دهد و عضلات چشم را کنترل نماید. خوشبختانه چشم پزشک دارای گزینه های مختلف جراحی برای کمک به اصلاح انواع این مشکلات است.

دریافت تخفیف ویژه

چه انتظاراتی بعد از جراحی انحراف چشم وجود دارد؟


چشمان شما دچار قرمزی خواهد شد و تا حدودی بعد از جراحی درد خواهید داشت. احتمالا قرمزی را در ناحیه جراحی، معمولا به سمت گوشه داخل و یا خارج از گوشه چشم مشاهده خواهید نمود . این مشکل طبیعی است و مانند کبودی پوست خواهد بود.قرمزی چشم بعد از جراحی در دو یا سه هفته از بین خواهد رفت.

عروق خونی در چشم و قرمزی چشم باید در عرض دو تا سه هفته از بین برود. ممکن است احساس کنید چیزی در چشم شما وجود دارد ، اما این احساس از بین خواهد رفت و معمولا ظرف چند روز خواهید توانست فعالیت های طبیعی خود را ادامه دهید. در طی چند روز اول بعد از جراحی، ترمیم چشم شاخص خوبی برای نتایج نهایی است. با این وجود ممکن است نتایج دائمی از چهار تا شش هفته بعد از جراحی مشخص نشود.
به احتمال زیاد کودکان زیر 10 سال نیاز به روش دوم یا سوم انحرافات چشم برای بدست آوردن بهترین نتایج را خواهند داشت. در برخی موارد، عینک ها یا لنزهای مخصوص (منشوردار) که در عینک قرار می گیرند، ممکن است چشم ها را به خوبی با یکدیگر هماهنگ نماید .
تعیین وقت مشاوره رایگان

 
به من خبر بده:
اطلاع‌رسانی

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات