آیا بعد از جراحی آب مروارید نیاز به استفاده از عینک وجود خواهد داشت؟


این موضوع به چندین عامل بستگی دارد:
اگر شما جراحی استاندارد آب مروارید با لنز داخل چشمی (IOL) را انتخاب نموده اید، به احتمال زیاد شما نیاز به عینک در فواصل از جمله عینک های نزدیک بینی خواهید داشت .
اما گزینه های دیگر جراحی آب مروارید نیز وجود دارد که می تواند نیاز شما به عینک را کاهش دهد. گاهی اوقات ترکیب جراحی لیزری آب مروارید و لنزهای ایمن سازی قابل قبول مانند IOL های چند کانونی و جایگزینی IOL ها به طور خاص ، می توانند نتایج بسیار خوبی را به وجود آورند که باعث می شود بسیاری از افراد در طول روز از عینک استفاده ننمایند.
یکی دیگر از گزینه های جراحی آب مروارید مونوویژن است ، در مواقعی که قدرت IOL در هر چشم سفارشی می شود تا طیف وسیعی از بینایی چشم را گسترش دهد، از این روش استفاده می گردد. در این روش ، چشم غالب جهت بینایی در فواصل دور تصحیح میشود و چشم غير متمرکز بینایی نزديک را فراهم می نماید.
یکی دیگر از گزینه ها ، استفاده از روش جراحی ثانویه بعد از جراحی آب مروارید میباشد. به عنوان مثال، جراحی پیشگیری از پیرچشمی در یک چشم بعد از جراحی آب مروارید، نزدیک بینی چشم را نیز بهبود می بخشد و نیاز به عینک نزدیک بینی را کاهش می دهد.
این موضوع که عیوب جزئی انکساری در جراحی آب مروارید باقی بمانند متداول نمیباشد. ممکن است این موضوع برای جراحی مجدد دلیل قانع کننده ای نباشد، اما میتواند باعث تاری بینایی گردد ، مخصوصا جهت انجام اموری مانند رانندگی در شب.
اغلب توصیه می شود در صورت نیاز ، بعد از جراحی آب مروارید از عینک استفاده گردد. اغلب لنزهای پیشرفته بهترین راه حل برای بدست آوردن حدت بینایی مطلوب در تمام فواصل هستند.
اگر حساسیت به نور ایجاد مشکل نماید، لنزهای فتوکرومیک که به طور خودکار در نور خورشید تیره می شوند معمولا انتخاب خوبی هستند. این نوع از لنزها در انواع مواد و طرح های لنز، از جمله لنزهای پیشرفته در دسترس میباشند.
عینک هایی که انتخاب می کنید، اگر دارای لنزهایی با پوشش ضد انعکاسی باشند به شما امکان می دهند که بیشترین راحتی و وضوح را برای از بین بردن انعکاس های مزاحم در عینک های خود داشته باشید.
اگر می خواهید بعد از جراحی از عینک استفاده ننمایید ، از جراح آب مروارید خود بخواهید تا در مورد گزینه های موجود و بهترین گزینه برای نیازهای بینایی شما در طول معاینات قبل از جراحی و مشاوره جهت انجام جراحی آب مروارید به شما مشورت دهد.تعیین وقت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده است