اگر آب مروارید درمان نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟


در اکثر موارد، آب مروارید در طول زمان به بدتر شدن ادامه خواهد داد و موجب کاهش چشمگیر بینایی می گردد و میتواند رانندگی را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است خطرناک باشد . بنابراین کیفیت کلی زندگی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
به همین دلیل بسیاری از افراد دچار کوری قانونی میشوند و حتی اگر به مدت طولانی این عارضه درمان نشود ، می تواند باعث کوری کامل گردد.
به طور دقیق نمیتوان پیش بینی نمود که آب مروارید چقدر سریع میتواند آسیب رسان باشد. اگر متوجه کاهش بینایی شده اید ، منتظر نوبت بعدی ویزیت خود نباشید و جهت بررسی وضعیت چشمتان به پزشک مراجعه کنید .
در برخی موارد، ممکن است تغییر در نمره چشم ، بینایی شما را بهبود بخشد و اگر وضعیت آب مروارید شما بدتر شود؛ این اتفاق رخ نخواهد داد، همچنین ممکن است اگر آب مروارید چشمتان خفیف باشد ، با استفاده از عینک های دارای پوشش ضد انعکاسی ، بهبود قابل توجهی در بینایی در شب جهت انجام رانندگی ایجاد گردد.
اگر مطمئن نیستید که وضعیت آب مروارید چشمتان برای انجام جراحی آماده است و یا مطلع نمیباشید که بیمه هزینه های جراحی را پرداخت مینماید یا خیر، با پزشک یا جراح آب مروارید در این مورد مشورت نمایید.
آب مروارید درمان نشده می تواند به آب مروارید بیش از حد بالغ تبدیل شود و این وضعیتی است که باعث می شود جراحی آب مروارید دشوارتر گردد.
به طور کلی برای دریافت نتایج بهتر، بایستی بلافاصله بعد از بروز مشکلات بینایی ، به جای انتظار جراحی آب مروارید را انجام داد.تعیین وقت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده است