جهت انجام جراحی لیزیک چه زمانی باید استفاده از لنز را متوقف نمود؟

 

حتی بهترین و مناسبترین لنزها ، میزان اکسیژنی که نیاز است به سطح چشم (قرنیه) برسد را کاهش می دهند و موجب تورم قرنیه می شوند که این موضوع می تواند بر دقت اندازه گیری های قبل از جراحی لیزیک تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است استفاده از لنز بر روی لایه اشک تاثیر بگذارد و باعث ایجاد خشکی چشم گردد ، همچنین بعد از عمل جراحی لیزیک می تواند رشد قرنیه را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین علت پزشک یا جراح به شما خواهند گفت که استفاده از لنز را برای مدتی قبل از جراحی ، متوقف نمایید. ممکن است جراحان مدت زمان مختلفی را در مورد توقف استفاده لنز قبل از عمل جراحی پیشنهاد دهند. اما به طور کلی اکثر جراحان می گویند شما باید حداقل دو هفته قبل از جراحی از لنزهای نرم استفاده نمایید.

اگر شما از لنزهای تماسی استفاده میکنید، باید استفاده از لنز را برای مدت طولانی تری قبل از لیزیک متوقف نمایید (عموما سه هفته یا بیشتر). پزشک یا جراح لیزیک در مورد اینکه چه زمانی برای متوقف کردن استفاده از لنزهای تماسی برای معاینه چشم قبل از عمل و یا مشاوره جهت انجام جراحی مناسب تر است به شما اعلام خواهد کرد.

ممکن است تا زمانی که مشخص شود شما دارای شرایط انجام لیزیک خواهید بود و مایل به انجام لیزیک هستید یاخیر، جراح به شما اجازه دهد تا استفاده از لنزهای تماسی خود را تا روز مشاوره ادامه دهید، باید برای مدت زمان مشخصی از روز مشاوره تا روز عمل جراحی بگذرد و شما از لنز استفاده ننمایید . این کار جهت اطمینان از اینکه جراح قادر به معاینه دقیق قبل از جراحی چشمان شما خواهد بود ضروری است.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.