چه مدت بعد از جراحی لیزیک میتوان به فعالیت های عادی ادامه داد؟

 

اگر چه ممکن است جراحان مختلف توصیه های متفاوتی داشته باشند اما در اینجا زمان معمول بعد از جراحی لیزیک برای انواع فعالیت ها به این شرح میباشد:


رانندگی : شما نمیتوانید بعد از انجام جراحی لیزیک و همچنین روز بعد که جهت ویزیت مراجعه خواهید کرد رانندگی نمایید و باید یک نفر شما را برساند . پزشک یا جراح ، بینایی شما را در طول این ویزیت بررسی خواهد کرد و به شما اعلام خواهد نمود که آیا شما از لحاظ قانونی مجاز به رانندگی بدون لنز یا عینک هستید یا خیر.

در روز بعد از جراحی ، دوش گرفتن یا حمام نمودن مشکلی نخواهد داشت، اما برای جلوگیری از ورود صابون یا آب به چشمتان بایستی حداقل یک هفته مراقب باشید.به طور کلی اگر محیط کارتان تمیز است ، می توانید در عرض یک یا دو روز به محل کارتان باز گردید. اغلب بعد از جراحی لیزیک ، جهت کاهش خطر ابتلا به خشکی چشم ، بایستی حداقل یک هفته از اشک مصنوعی استفاده نمایید ، به ویژه اگر شما وقت زیادی را در مقابل صفحه کامپیوتر صرف میکنید.

استفاده از آرایش چشم: بهتر است یک هفته از آرایش چشم استفاده نکنید. همچنین، بهتر است مژه های مصنوعی قدیمی خود را بیرون ریخته و مژه های مصنوعی جدیدی خریداری کنید (برای اجتناب از خطر استفاده مژه های مصنوعی که حاوی باکتری آلوده بوده و می تواند باعث عفونت چشم گردد). بهتر است برای سایر آرایش های چشم نیز این موارد رعایت گردد.

ورزش کردن: شما می توانید در عرض چند روز ورزش خود را از سر بگیرد. اما اجازه ندهید عرق بدنتان به چشم برسد و از مالش چشمانتان اجتناب نمایید.

شنا و حمام داغ. حداقل تا دو هفته بعد از جراحی لیزیک صبر نمایید.

توجه داشته باشید ، موارد بالا تنها دستورالعمل های کلی است . جهت کسب اطلاعات دقیقتر درباره اینکه آیا می توانید فعالیت های طبیعی خود را بعد از انجام لیزیک انجام دهید ، با پزشک یا جراح خود مشورت نمایید.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.