شرایط سنی برای انجام لیزیک چقدر میباشد؟

 

شما باید حداقل 18 ساله باشید تا شرایط انجام جراحی لیزیک را داشته باشید و گاهی اوقات بهتر است تا رسیدن به این سن منتظر بمانید.

به طور عمده، دلیل اینکه شرایط سنی برای انجام لیزیک وجود دارد این است که احتمال تثبیت نمره چشم ، پایدار ماندن عیوب انکساری ، میزان نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم بعد از جراحی لیزیک کم میباشد و بعد از جراحی لیزیک احتمال بدتر شدن وضعیت چشم شما وجود خواهد داشت.

به طور خاص ، اکثر افرادی که به انجام جراحی لیزیک علاقه مند هستند ، مبتلا به نزدیک بینی میباشند و در طول دوران کودکی و حتی در اوایل بزرگسالی وضیتشان بدتر می شود. بهتر است دو سال قبل از عمل جراحی لیزیک به طور پیوسته تحت نظر قرار بگیرید تا تغییرات نمره چشمان شما (+/-0.5D) حداقل یک سال قبل از جراحی تثبیت شود.

اگر بعد از جراحی لیزیک میزان نزدیک بینی چشمان شما بدتر شود، جراحی مجدد لیزیک می تواند به بهبودی بینایی کمک نماید . اما باید مطمئن شد که عیوب انکساری شما قبل از عمل جراحی پایدار خواهد بود.تعیین وقت مشاوره رایگان

12 دیدگاه ها

 1. امیر حسین فلاحی گفت:

  باسلام و خسته نباشین من حدودا 4 روز پیش عمل لیزیک انجام دادم ولی همان چند ساعت بعد از عمل دید من کامل و خوب بود ولی حالا طی چند روز گذشته چشم من دچار تاری شده آیا مشکل برای چشم من اتفاق افتاده.
  باتشکر

  • admin گفت:

   سلام. این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. گاهی اوقات تا سه ما زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. گاهی هم چند روز کافیست. این امر در چشمها متفاوت است. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی برای زمانهاییکه نیاز به دید بهتر دارید استفاده کنید.

 2. Firuz گفت:

  سلام من چشمم ضعیفه یکیش ۴/۵و یکیش۵/۵دوربینه ایا میتوانم عمل لازک کنم واینکه عمل لازک خوبه یا عمل لیزینک

 3. Firuz گفت:

  سلام من چشمم ضعیفه یکیش ۴/۵و یکیش۵/۵دوربینه ایا میتوانم عمل لازک کنم واینکه عمل لازک خوبه یا عمل لیزینک

 4. نصرالله گفت:

  سلام چشم من دارای استیگمات است یکیش ۲ونیم و یکیش ۲ هست .سن من ۴۰ سال هست ایا عمل لیزیک یا لازک تاثیر داره؟ و کدوم بهتره

 5. مهرداد گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  بنده سنم ۴۸ سال هست شماره چشمم ۱.۵ هست استیگمات هم هست امکان عمل لازک یا لیزیک هست یا خیر
  با سپاس

 6. سونیا گفت:

  من چشم ضعیف هستش وای عینک نمیزنم وقتی تلوزیون می بینم استفاده میکنم ایا میشه لیزیک کنم

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.