عمل لیزیک چشم | عمل لازک چشم

عمل بلفاروپلاستی چیست و هزینه آن چقدر است؟

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، یکی از بهترین روشها برای ازبین بردن افتادگی پلک بالا و یا پف پلک پایینی چشم و در نهایت رسیدن به چهره‌ای شاداب و جوان‌تر محسوب میشود. این روش را می توان روی پلک های بالا، پلک های پایین و یا هر دو به طور همزمان انجام داد. بلفاروپلاستی بسته به اینکه پلک بالایی یا پلک پایینی و یا هر دو نیاز به اصلاح داشته باشند، حدود یک تا سه ساعت طول می کشد.
خوبست بدانید بلفاروپلاستی(blepharoplasty)، بعد از جراحی بینی، یكی از رایج‌‏ترین عمل‏های زیبایی در ایران محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید چشمهای ما در ایجاد رابطه با اطرافیان‌مان، نقش بسزایی دارند. فراخی و زیبایی چشمها، همواره جلوه ای از زیبایی و اعتماد بنفس درونی ما را به اطرافمان ساطع می‌نمایند. اما این زیبایی در روند زندگی با توجه به کهولت و برخی دیگر از عوامل، دستخوش تغییراتی میگردد.ممکن است پلکهای بالایی و گاهی اوقات پلکهای پایینی چشم شما، به عنوان بخشی از روند پیری، و یا بصورت ارثی، افتادگی پیدا کرده و یا ضعیف و شل شده باشند. همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند، آویزان شده یا افتادگی داشته باشند. این فرآیند را افتادگی پلک مینامند. چنانچه بتوان این افتادگی یا پف زیر چشم را درمان نمود، میتوان آن زیبایی و طراوت جوانی را به چهره بازگرداند. همانطور که گفته شد عمل بلفاروپلاستی یکی از بهترین روشها برای ازبین بردن افتادگی پلک بالا و یا پف پلک پایینی چشم بحساب آمده و با روشهای مختلفی ، با هزینه‌ای پایین و با تخفیفات عالی ، در کلینیک نوآوران قابل انجام میباشد.

شما با عمل جراحی بلفاروپلاستی، طی مدت زمانی بین 1 تا 3 ساعت، می‌توانید حالت خسته و افتاده ی چشمها و افتادگی پلکهای خود را درمان کرده و چشمانی جذاب، شاداب و جوان داشته باشید. در این عمل، افتادگی پلک های بالا، و همچنین پف زیر چشم، کاملا اصلاح میشوند.
 

عمل بلفاروپلاستی با تخفیف فوق العاده
توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص چشم
برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:


 

عمل بلفاروپلاستی : حذف چین و چروک و عمل افتادگی پلک

همانطور که گفته شد، عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک، نوعی از جراحی بر روی پلک چشم میباشد که در آن، پلک چشم ، بازسازی و ترمیم میشود. به بیانی دیگر بلفاروپلاستی عملیست که در آن با ترمیم ناهنجاری ها، ضعف ها و نواقص پلک های اطراف چشم، هم "افتادگی پلک" درمان شده، و هم "پف چشم" برداشته میشود.

عمل افتادگی پلک (blepharoplasty ) یک روش جراحی است که از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفاً برای بهبود ظاهر شما انجام می شود. برای اغلب مردم، عمل پلک (بلفاروپلاستی) یک عمل جراحی پلاستیک برای زیبایی صورت محسوب میشود. البته این عمل تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و شادابی چهره دارد و تاثیر نگاه را، بسیار بیش از پیش میکند. اما در برخی موارد هم، بلفاروپلاستی یک جراحی درمانی محسوب میشود. خصوصا در زمانی که افتادگی پلک فوقانی، میدان دید چشم را ،بسیار کم کرده باشد. در این صفحه، با عمل بلفاروپلاستی کاملا آشنا شده و با مزایا و معایب آن و دیگر ابهامات خود در مورد آن، آشنا میشوید.

مزایا و کاربردهای عمل بلفاروپلاستی چیست؟

اغلب اوقات جراحی بلفاروپلاستی را یک عمل زیبایی میدانند؛ اما خوبست بدانید در حیطه ی درمانی هم، بلفاروپلاستی می‌تواند میدان دید اشخاصی که افتادگی پلک، باعث کم شدن میدان دیدشان شده را، با رفع افتادگی‌های شدید پلک بهبود بخشد. میتوان پلکهای بالا را در جلسه ای جدا، و پلکهای پایین را در یک جلسه ی دیگر جراحی نمود؛ اما ترجیح اغلب افراد اینست که پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان در یک جلسه عمل مي شوند. از کاربردهای عمل بلفاروپلاستی میتوان به این عناوین اشاره کرد:

 • بینایی بهتر در نتیجه‌ی وسعت میدان دید
 • ظاهری جوان تر و شاداب تر
 • کاهش پف زیر چشم
 • رفع افتادگی پلک های بالایی
 • چهره‌ای زیباتر به واسطه فراخی چشم
 • افزایش اعتماد بنفس


درباره علل ایجاد افتادگی پلک بیشتر بدانید

چه کسانی میتوانند عمل پلک (عمل بلفاروپلاستی) انجام دهند؟

1- عمل بلفاروپلاستی معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام میشود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود که در سنین پایین تر هم انجام شود.
2- در چشمهای برخی افراد، شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است . لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند. (عمل Oriental blepharoplasty )
3- عمل جراحی پلک برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود. (Blepharoplasty regurgitation)
4- عمل پلک چشم برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام میپذیرد. در این جراحی پلک، عملکرد پلکها اصلاح میشود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند.


نکته: در صورت وجود بیماری چشمی مانند گلوکوم، خشکی چشم، شبکیه جدا شده، اختلالات تیروئید، مانند بیماری گریوز و تیروئید کم کار یا بیش فعال، بیماری قلبی عروقی، فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون و دیابت ، حتما این امر را به پزشک خود اطلاع دهید.

صحبتهای دکتر مختاری - جراح و متخصص چشم در کلینیک نوآوران - پیرامون عمل بلفاروپلاستی

 
 

عمل بلفاروپلاستی (عمل افتادگی پلک) چگونه انجام میشود؟

عمل بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام میشود. این عمل جراحی 1 تا 3 ساعت - بسته به تعداد پلکهای عمل شونده - طول میکشد. البته بستگی به آن دارد که کدام نوع از عمل پلک را میخواهید انجام دهید. آیا میخواهید چربی اضافه ی زیر چشم را بردارید ؟ و یا میخواهید تا پوست زیر چشم را بکشید؟ و یا اینکه میخواهید افتادگی پلک بالایی خود را اصلاح نمایید؟ بلفاروپلاستی به دو صورت برای پلکهای بالا و پایین صورت میگیرد که به آنها خواهیم پرداخت. بعد از عمل یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید تا پلکهای شما کاملا بهبود بیابند.


ابتدا در اطراف پلک های شما ماده‌ی بی‌حس کننده تزریق میشود. محل های برش کاملا استریل شده و برای برش آماده میشوند. روش عمل بلفاروپلاستی شامل برش‌های کوچکی است که در خطوط طبیعی اطراف چشم ایجاد می‌شود. جراح میبایست دقت کند تا هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای بر روی صورت باقی نگذارد.

جراح پلاستیک زیبایی معمولاً ابتدا روی پلک های بالایی کار می کند تا چربی و شلی بیش از حد پوست پلک بالایی را از بین ببرد. پلک های پایین هم برای از بین بردن پف و کاهش چین و چروک اصلاح می شوند. برش بلفاروپلاستی پلک پایین، یا از طریق خط محدوده ی ملتحمه ایجاد میشود و یا مستقیماً زیر مژه های پایینی است. در طول عمل بلفاروپلاستی، شما بهوش بوده و با چشمهای بسته روی تخت دراز کشیده‌اید؛ اما بخاطر مواد بی‌حس کننده، چیزی احساس نمی‌کنید.
پس از برش افق پلک، نواحی چربی خارج شده و پوستهای اضافی کشیده میشوند. سپس پلکها بخیه خورده و پس از استریل ، کار به اتمام رسیده است. در کلینیک نوآوران ، شما بهترین جراحان چشم و زیبایی، پیشرفته ترین دستگاههای پزشکی و لیزر، و بهترین قیمتها را در کنار هم خواهید داشت.

 

فیلم عمل بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک

 

عمل افتادگی پلک : بلفاروپلاستی برای پلک بالا

یکی از شایع ترین عملهای بلفاروپلاستی ، عمل افتادگی پلک یا جراحی پلک بالاست. افتادگی پلک بالای چشم، بنابر هر علتی که داشته باشد، چهره و شادابی چهره‌ی شما را تحت تاثیر قرار داده به به چهره حالتی افتاده و خمود میدهد. لذا بسیاری از افراد خواستار اینند که با جراحی پلک بالایی، افتادگی پلک خود را درمان نموده و از ظاهری جوان و شاداب برخوردار شوند. گاهی این افتادگی پلک، باعث کم شدن میدان دید در افراد میشود. در این زمان، بلفاروپلاستی برای پلک بالا از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و جنبه ی درمانی پیدا میکند.عمل پلک بالا به روشهای متفاوتی صورت میپذیرد که در آنها، گاه برش از بیرون پلک و گاه از داخل پلک صورت میپذیرد. این برش ها بسته به تشخیص جراح، توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی انجام می شوند. امروزه این برشها بصورت بسیار دقیق، توسط دستگاههای پیشرفته ی لیزر، یا با امواج رادیویی هم صورت میپذیرد. البته شایان ذکر است که هنر جراح در این زمینه بسیار حایز اهمیت است.

در بلفاروپلاستی پلک بالایی، پوست و چربی اضافه ی پلک فوقانی چشم برداشته میشود تا چشم ظاهری زیبا و شاداب بگیرد. افتادگی پلک یا پتوز، گاهی برای یک چشم و اغلب در دوچشم اتفاق می افتد. لذا بلفاروپلاستی بعضا در یک چشم و اغلب در دو چشم انجام میشود.


عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی (عمل افتادگی پلک) به چه صورتی انجام میشود؟

در این نوع از بلفاروپلاستی ، پس از بیحسی موضضعی پلکها، بسته به نوع و شکل پلک ها، برشی در پلک بالایی ایجاد میشود تا توسط آن، قسمتهای اضافی پوست، و یا چربی های اضافه ی زیر پوست توسط جراح زیبایی چشم برداشته شود. بعد از اینکه فرم پلکها اصلاح شد، جراح محل برش را بخیه زده و عمل را به پایان میرساند. بعد از گذشت یک ماه، هیچ اثری از محل برش باقی نمیاند.


عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین ( حذف پف زیر چشم)

عمل بلفاروپلاستی در پلک پایینی چشمها ، بخاطر برداشتن پف زیر چشم و ازبین بردن چین و چروک های اضافی زیر چشم انجام میشود. پف زیر چشم گاها بصورت ارثی بوده و بسیاری از موارد هم به سبب تجمع بافت چربی در زیر پوست پلک پایینی چشم میباشد. برداشتن پف زیر چشم ، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره و شادابی و جوانی آن دارد و لذا این عمل ، در افرادی که بعلت بالارفتن سن ، دچار پف زیر چشم شده اند بسیار شایع و تاثیرگذار میباشد.

در بیشتر موارد، عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین ، با ایجاد برشی ظریف در پشت پلک پایینی صورت گرفته و در انتها نیازی به بخیه کردن هم ندارد. چنانچه پوست اضافه در زیر خط مژه قرار داشته باشد ، پوست اضافه برش داده شده و سپس بخیه های ظریف و ریزی، محل برش را پیوند میدهد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که بعد از گذشت یک ماه ، هیچ اثری از محل برش باقی نمیماند.

در جراحی پلک پایینی نیز می توان برای برش های دقیق، از لیزر یا امواج رادیویی بهره برد. در این نوع از برشها ، احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن کاهش میابد. لازم به ذکر است در صورت وجود چین و چروک زیر چشم، احتمالا بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، نیاز به تزریق بوتاکس باشد.


اقدامات قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

مانند تمام عمل‌ها ، عمل بلفاروپلاستی هم دارای اقداماتی قبل و بعد از عمل میباشد. از معاینات قبل از عمل و تست های مورد نیاز گرفته تا اقداماتی که بیمار میبایست بعد از عمل به عنوان مراقبتهای دوره نقاهت انجام دهد. ما در مقاله ای جداگانه بصورت کامل در مورد اقدامات پیش از عمل پلک و مراقبتهای پس از عمل بلفاروپلاستی، کاملا صحبت کرده ای و شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی مراقبت های قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی مراجعه نمایید تا اطلاعات جامعی پیرامون این مسائل داشته باشید.


هزینه عمل افتادگی پلک

هزینه عمل افتادگی پلک یا همان هزینه عمل بلفاروپلاستی چیزیست که بسیاری از داوطلبان این عمل به آن می اندیشند. چون این عمل یک عمل زیبایی محسوب میشود و طبعا هزینه های عملهای زیبایی اندکی بالاست. البته هزینه عمل بلفاروپلاستی به عوامل متعددی بستگی دارد و معمولا پس از معاینات دقیق توسط جراح متخصص، به داوطلب بیان میشود. اینکه شما به دنبال هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نور بگردید یا در کلینیک نوآوران و یا هرجای دیگر، شاخص خوبی را برای درمان پلکهای خود انتخاب نکرده اید. بهتر است دقیق تر به این مووضع مهم بپردازیم تا ابهامات شما برطرف شوند.هزینه عمل بلفاروپلاستی (هزینه عمل پلک) به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفته شد، هزینه های عمل پلک به عوامل مختلفی مربوط میشود. در اینجا سعی داریم تا تعدادی از این عوامل را برای شما مطرح نماییم تا در روند تصمیم شما موثر واقع شود.عواملی که بر هزینه عمل افتادگی پلک موثرند بدین شرح میباشند:

1 تعداد پلک هایی که شما قصد جراحی آنرا دارید در هزینه ها موثرند.
2 هزینه های افتادگی پلکهای بالا با هزینه های رفع پف و چین و چروک پلک پایینی متفاوت است.
3 برخی کلینیک ها هزینه های جداگانه مخصوص به خود را دارند.
4 برخی پزشکان هزینه‌هایی جدا از هزینه های کلینیک دریافت میکنند.
5 هزینه ی معاینات و آزمایشات پیش از عمل را هم مدنظر قرار دهید.
6 پیشرفته بودن تجهیزات عمل و کلینیک در هزینه ی عمل پلک موثرند.
7 گاها نوع بیمه و یا نوع قرارداد کلینیک با بیمه ها، در قیمت عمل بلفاروپلاستی تاثیرگذارند
8 شهری که در آن اقدام به عمل افتادگی پلک مینمایید هم در این مسئله دخیل میباشد.

و همینطور عواملی از این قبیل را میبایست مدنظر قرار دهید تا بتوانید به شاخصی درست و معقول دست یابید.

قیمت عمل پلک ( قیمت عمل بلفاروپلاستی) در تهران

این یک واقعیت است که امکان زیاد دارد که هزینه های عمل پلک در کلینیکهای تهران، بالاتر از کلینیکهای جراحی چشم در شهرستانها باشد. این بعلت هزینه های بالاتر کلینیک‌ها در تهران میباشد. اما خواهیم دید که همیشه اینگونه نیست.
بعنوان مثال شما در کلینیک نوآوران، پایین ترین هزینه را برای عمل لیزیک و لازک در تمام ایران مشاهده میکنید. کلینیک نوآوران برای بسیاری از عمل‌های چشم، تخفیف‌های باورنکردنی در نظر گرفته تا طیف گسترده‌تری از هموطنان عزیز بتوانند از نعمت سلامت بینایی بهرمند شوند. برای اطلاعات بیشتر صفحه هزینه عمل لیزیک و لازک را در سایت ما مشاهده نمایید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران در سال 1401

به مانند بسیاری از عملهای چشم مانند عمل لیزیک چشم ، عمل لازک چشم ، عمل انحراف چشم ، عمل آب‌مروارید (کاتاراکت) و عمل کراس‌لینک، ما در کلینیک تخصصی چشم پزشکی نوآوران، هزینه عمل بلفاروپلاستی را هم با قیمت بسیار عالی و تخفیفهای ویژه انجام میدهیم.
شما میتوانید از هر گوشه ی ایران به سایت ما مراجعه نموده و با وارد کردن شماره تماس، هم وقت معاینه بگیرید و هم از تخفیف عمل بلفاروپلاستی در این کیلینیک، استفاده نمایید.

بطور کلی هزینه های جراحی های زیبایی بالاست؛ اما ما در کلینیک نوآوران همواره برای مشتریان خود، با تخفیف‌های حیرت انگیز، شگفتی می‌آفرینیم.


هزینه عمل بلفاروپلاستی چشم در کلینیک نوآوران در سال 1401 با تخفیف ویژه برای هردوچشم (هر چهار پلک) معادل 17,000,000 تومان میباشد.

نوآوران با طیف وسیعی از راه حل های مدرن و روز دنیا ، چشم انداز جدیدی را پیش روی شما میگذارد. ما تخصص داریم که بهترین نتایج را ، با کمترین هزینه برای چشمان شما به ارمغان بیاورییم. چشم پزشکی نوآوران با بیش از 10 سال تجربه در زمینه ی انواع جراحی های تخصصی چشم، حرفه ای ترین متخصصان چشم پزشکی را در خدمت مشتریان خویش قرار داده ، تا با بالاترین ظرفیت‌های فناوری و تکنولوژی، همراه با باتجربه ترین و حرفه‌ای ترین کادر مجرب، رضایت مشتریان خویش را که بزرگترین سرمایه ی خویش میداند، داشته باشد.


هزینه عمل پلک (پلک بالا و پلک پایین)

در معاینات اولیه مشخص میشود که عمل بلفاروپلاستی برای چشم های شما، بر روی کدامیک از پلک های شما انجام میشود. چنانچه فقط پلک های پایین مشمول عمل قرار بگیرند، قیمت کمتر از وقتی میباشد که هم پلکهای پایین و هم پلکهای بالا میبایست عمل شوند. در واقع گاهی عمل بلافاروپلاستی برای افتادگی پلک بالا انجام میشود که هزینه های آن متفاوت است. گاهی هم بلفاروپلاستی برای پف پلک پایین انجام میشود. بطور کلی هزینه های اصلی وقتی مشخص میشود که جراح، چشمان شما را معاینه نماید. اما بطور کلی قیمت عمل پلک در کلینیک نوآوران برای هر پلک تنها 9,000,000 تومان است.

هزینه عمل پلک ( بلفاروپلاستی) در کلینیک نوآوران را حتما با مراکز دیگر مقایسه کنید. تخفیف های عالی در کلینیک نوآوران و رضایتمندی مراجعه کنندگان به این کلینیک همواره ما را دلگرم میکند تا خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهیم. تلاش ما در نوآوران همواره این بوده است که بتوانیم هزینه های عمل‌های مختلف چشم را تاجای ممکن برای مراجعه کنندگان پایین بیاوریم. هزینه ی عمل پلک هم از این امر مستثنی نیست. بهترین قیمت عمل پلک را همواره در کلینیک نوآوران تجربه خواهید کرد. با ما تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.


هزینه عمل پلک در کلینیک نوآوران در سال 1401 با تخفیف ویژه برای هر دو چشم (هر چهار پلک) معادل 17,000,000 تومان میباشد.


شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمایید تا مشمول تخفیف حیرت انگیز عمل بلفاروپلاستی در نوآوران شوید
 

عمل بلفاروپلاستی با تخفیف فوق العاده
توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص چشم
برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:


 

سوالات متداول در مورد عمل بلفاروپلاستیاز عمل بلفاروپلاستی چه انتظاری میبایست داشت؟

کسانیکه این عمل زیبایی را انجام میدهند خواستار تغییرات خاصی در چهره ی خود هستند و میخواهند که چهره ای جوان تر و شاداب تر پیدا کنند. در واقع عمل زیبایی پلک هم در راستای رسیدن به همین خواسته است. اما میبایست نگاهی واقع بینانه به این عمل داشت. خوبست در مورد تمام جوانب و تغییراتی که با این عمل در چهره ی شما بوجود می آید با پزشک خود مشورت کنید و حدود تغییراتی که در چهره تان پدید می آید را بخوبی بررسی نمایید.


تاثیرات بلفاروپلاستی بر جوانی چهره و شادابی چشمها تا چه مدت پایدار است؟

با اینکه هر عملی محدوده ای برای اصلاح در ساختار بدن را دارد ، اما تاثیرات عمل پلک بر زیبایی چهره کاملا واضح و آشکار است. هر عملی بنابر شرایط خود ، زمان پایداری خاص خود را دارد . عمل بلفاروپلاستی جلوی فرایند پیری شما را نخواهد گرفت ، اما این عمل یکی از پایدارترین عمل های زیبایی چهره میباشد . بطوریکه تاثیرات آن براحتی از 7 تا 10 سال بر چهره ی شما باقی میماند.


آیا جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

معمولا بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام شده و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد . این عمل معمولا نیاز به بیهوشی نداشته، تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این سبب میشود که خطرات و عوارض بیهوشی در این عمل وجود نداشته باشد. پس نیاز نیست برای این عمل استرس خاصی داشته باشید.
در بعضی موارد هم این عمل زیبایی، نیاز به اعمال جراحی ديگري در کنار خود دارد. عملهایی از قبیل فیکس کردن ابرو، لیفت ابرو، فیکس کردن غده اشکی، پیوند چربی، بوتاکس و... که در مشاوره با پزشک، تمام جزییات مد نظر قرار گرفته و به شما گفته خواهد شد. اما اگر نیاز باشد این عمل برای کودکان انجام شود، آنگاه از بیهوشی برای جراحی استفاده خواهد شد.


آیا عمل بلفاروپلاستی دردناک است؟

بطور معمول شما فقط تزریق دو آمپول بی حسی را در اطراف پلک خود احساس خواهید کرد. و بعد از آن شما دیگر چیزی حس نمیکنید. اما گاهی جراح بخاطر استرس و بی تابی بیمار، ممکن است به او آرام بخش بدهد. این آرام بخش میتواند هم خوراکی باشد و هم تزریقی.


عوارض بلفاروپلاستی چیست و آیا راهی برای جلوگیری از آنها وجود دارد؟

عمل پلک هم مانند تمامی عملها، ممکن است عوارضی را در شخص ایجاد نماید. بدیهی است رعایت مراقبتهای قبل و بعد از عمل و همچنین رجوع به جراحی حاذق و حرفه‌ای، باعث کمتر شدن و یا دچار نشدن به این عوارض خواهد بود. بیشترین عوارض احتمالی عمل بلفاروپلاستی، میتواند خشکی اطراف چشم، ماندن محل برش در اطراف چشم، و همچنین بسته نشدن کامل پلک باشد. همانطور که گفته شد، رجوع به پزشک متخصص خوب مانند پزشکان متبحر کلینیک نوآوران،‌و همچنین رعایت مراقبتها، دچار گشتن به این عوارض با به حداقل ممکن میرساند.


بهترین سن برای انجام عمل بلفاروپلاستی چه سنی است؟

کاندیداهای بالای ۳۰ سال، بهترین افراد برای انجام عمل بلفاروپلاستی هستند؛ اما در برخی مواقع پزشک متخصص ممکن است افرادی زیر این سن را نیز مورد عمل قرار دهد. برای مثال کودکانی که بصورت مادرزادی دچار افتادگی پلک شدید هستند.


تورم پلک بعد از عمل بلفاروپلاستی تا چند وقت ماندگار است؟

بطور کلی تورم و کبودی اطراف پلک عمل شده، با مراقبتهای خوب بعد از عمل، بعد از 3 روز التیام میابد.


مدت زمان عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

جراحی پلک سرپایی محسوب شده و در مدت 1 الی 3 ساعت انجام می شود. این مدت به سبب تفاوت در تعداد پلک های عمل شده میباشد. فرد بلافاصله پس از عمل بلفاروپلاستی، به خانه باز می گردد. در بعضی موارد ممکن است برای نتیجه گیری بهتر و رسیدن به حالت دلخواه، این عمل را در دو مرحله مجزا انجام داد. تمام این تفاوت به سبب نوع عمل و میزان سلامتی کاندیدای این عمل میباشد.


دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

بطور معمول، مدت زمان لازم برای بهبود محل برش، کبودی اطراف چشم، ورم و التهاب پلکها پس از عمل بلفاروپلاستی، حدودا 15 روز می باشد. در طول این مدت، شما میبایست برای معاینه و کشیدن بخیه، طبق نظر پزشکتان به کلینیک خود مراجعه نمایید. پس از گذشت چند هفته، تاثیر کامل این عمل بر چهره ی شما نمایان میشود و اثر این جراحی ، بطور کامل از روی پلکها برطرف میشود.


چطور یک جراح خوب برای بلفاروپلاستی پیدا کنم؟

عده ای به دنبال جراحی پلک در بیمارستان دولتی میگردند؛ عده ای هزینه جراحی افتادگی پلک در بیمارستان فارابی را جویا میشوند؛ عده ای هم هزینه جراحی افتادگی پلک در بیمارستان نور تهران را جویا میشوند؛ اما بایست گفت که هیچکدام از اینها ملاک یافتن بهترین جراح برای عمل بلفاروپلاستی نیست.

برای یافتن یک جراح خوب پلک، شما میبایست خوب تحقیق نمایید. هیچگاه هزینه ها را ملاک بهتر بودن جراح قرار ندهید. برای مثال، در کلینیک نوآوران شما تحت جراحی بهترین متخصصان پلک هستید، اما با صرف هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از کلینیک‌های دیگر. این به سبب سیاست‌های کلینیک نوآوران در تخفیف ویژه برای عملهای چشم نظیر عمل لازک چشم و یا عمل فمتولیزیک چشم میباشد.

سعی کنید با تحقیق و بررسی درست، و همچنین با مشاهده نمونه های عمل پلک و دیدن عکس قبل و بعد عمل افتادگی پلک ، و همچنین درنظر گرفتن رضایتمندی مشتریان از عمل چشم، جراح خود را انتخاب نمایید. همکاران ما در کلینیک نوآوران،‌همواره آماده ی راهنمایی و مشاوره دادن به شما هستند. کافیست باما تماس بگیرید.

55 سوال برای مقاله " هزینه عمل بلفاروپلاستی (عمل پلک) "

 1. بی نام گفت:

  ایا خانم دکتر سالاریان بیمارستان نو آوران تشریف دارند

 2. پری ناز مبین گفت:

  سلام عمل بلفاروپلاستی فقط برای پلک بالا میخواستم،هزینه ش لطفا

  1. حمیده درزی گفت:

   سلام هزینه جراحی بلفاروپلاستی پلک‌های بالا چقدر میشه

   1. admin گفت:

    سلام. البته میبایست معاینه شوید تا قیمت نهایی به شما داده شود. اما قیمت بین 8 تا 9 میلیون تومان میباشد.

 3. نادره سرشته گفت:

  سلام من تبریز هستم سه تا دکتر رفتم میگن افتادگی چشم پوف چشم پلک بالا داری یکی از دکترها گفت معلمان پف افتادگی را عمل می کنم دومی گفت اول افتادگی دا عمل می کنم بعد دوماه عمل بلفاروپلاستی انجام میدم و دکتر سوم گفت من عمل بلفاروپلاستی را انجام میدم حالت چشم هات بهتر میشه ولی کامل خوب نمیشه من موندم چیکار کنم یه سوال دیگه هم داشتم افتادگی چشم همان پف چشم هاست

  1. ناشناس گفت:

   به دکتر نوید کوهدرق مراجعه کنید.کارشون عالیه

 4. فوزیه خوشیاری گفت:

  سلام دخترم14سالشهچشماش پف داره میشه عمل کنه

  1. فاطمه گفت:

   این کلینک نوآوران کجا هست دکتر نوید کوهدرق کجا هست منم افتادگی پلک دارم موندم چکار کنم تورو خدا راهنماییم کنید از یزد

 5. مهدیه گفت:

  سلام من حدودا ۳۰ سالمه اخیرا حس می‌کنم که دچار افتادگی پلک شدم ولی مطمئن نیستم یکی دوتا از دوستانم با این که خیلی افتادگی پلک نداشتن، با این حال برای زیبایی بیشتر، این عمل رو انجام دادن و خیلی راضی بودن، خیلی هم اذیت نشدن. چندوقت پیش، چندتا مقاله درباره‌‌ی بلفاروپلاستی از سایت زیر خوندم. https://rightmedicalchoices.com/ به نظر عمل مطمئنی میاد ولی خب من خیلی حساسم به ویژه این که این عمل به چشم ربط داره و این نگرانم می‌کنه، ممنون میشم کمکم کنید تا تصمیم درستی بگیرم.

 6. مهدیه گفت:

  سلام
  من حدودا 30 سالمه
  اخیرا حس می‌کنم که دچار افتادگی پلک شدم ولی مطمئن نیستم
  یکی دوتا از دوستانم با این که خیلی افتادگی پلک نداشتن، با این حال برای زیبایی بیشتر، این عمل رو انجام دادن و خیلی راضی بودن، خیلی هم اذیت نشدن.چندوقت پیش، چندتا مقاله درباره‌‌ی بلفاروپلاستی از سایت زیر خوندم.https://rightmedicalchoices.com/به نظر عمل مطمئنی میاد ولی خب من خیلی حساسم به ویژه این که این عمل به چشم ربط داره و این نگرانم می‌کنه،ممنون میشم کمکم کنید تا تصمیم درستی بگیرم.

 7. ناشناس گفت:

  سلام هزینه جراحی پف زیر چشم با تخفیف چقدر میشه

 8. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر.
  آیا آن تاری که با دماغ وصل است بیشتر مردم چین دارد عمل جراحی دارد

 9. محمدرضا گفت:

  سلام
  منافتادگي پلك دارم ولي استرس شديد دارم و نميتونم زياد بسته نگه دارم واز بيهوشي هم ميترسم چه جوري ميتونم عمل كنم خواهشن راهنماي كنيد
  چه جوري ميتتونم عمل كنم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. بهتر است با همکاران ما یک مشورت تلفنی داشته باشید تا به سوالات شما پاسخ دهند. آگاهی کافی همیشه باعث از بین رفتن ترس های بیمورد و کاذب میشوند.

 10. سلام فرضی گفت:

  سلام کلیک نوآوران کجاست من اهل اردبیل هستم پفی چشم پایین دارم پفی بالای چشم هم دارم ولی بیشتر پفی زیر چشم ناراحتم لطفا راهنمایی م کنین با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام. آدرس کلینیک نوآوران:
   تهران – میدان پونک، ابتدای خیابان میرزابابایی، ساختمان ساعت، پلاک 2 طبقه زیرهمکف

   تلفن تماس (خط ویژه) : 02144457285

 11. حامد کر گفت:

  سلام ببخشید که مزاحم میشم میخواستم بپرسم عمل افتادگی چشم فقط در یک جلسه خوب میشود یا نیاز به عمل بیشتری دارد و هزینه ان چقدر است ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. عمل در یک جلسه انجام میشود. و هزینه عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک در کلینیک نوآوران در سال 1400 با 50٪ تخفیف ویژه برای هردو چشم 6,000,000 تومان میباشد.

  2. نیره مصفا گفت:

   سلام ببخشید قیمت پلک های بالا و پاین باهم هزینه ش چنده ؟؟؟ممنونم

   1. admin گفت:

    سلام. هزینه عمل بلفاروپلاستی چشم در کلینیک نوآوران در سال 1401 با تخفیف ویژه برای هردوچشم (هر چهار پلک) معادل 17,000,000 تومان میباشد.

   2. ناشناس گفت:

    سلام هزینه جراحی پف زیر چشم با تخفیف چقدر میشه

 12. مریم اصلانی گفت:

  سلام وقت بخیر با عمل بلفارو گودی پشت چشم هم از بین میره یا نه ؟
  برای گودی پشت پلک چه پیشنهادی دارین؟
  آیا تاییدیه هم میدین ک بعد از جراجی پلک کاملن بسته بشه ؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید. جراحان برجسته این کلینیک بهترین روشها را برای زیبایی و اصلاح پلک شما با شما در میان میگذارند. عمل بلفاروپلاستی به عوامل متعددی بستگی دارد که در معاینات مشخص میشود.

 13. بهار09356623148 گفت:

  سلام آیا در یک روز میشود هم عمل لیزیک انجام داد وهم جراحی پلک بالاممنون.

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. عمل پلک و عمل لیزیک جداگانه انجام میشوند.

 14. زهرا گفت:

  ایا بیمه تکمیلی برای پلک بالا را قبول میکنید .بیمه سینا

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. قرارداد نداریم. به شما فاکتور معتبر جهت اخذ مبلغ عمل داده میشود.

 15. رضایی گفت:

  سلام خسته نباشید.برای بلفارو پلاستی در مشهد یه دکتر چشم پزشک متخصص رو به من معرفی کنید.ممنون میشم 🙏

 16. کتایون قنبرزاده گفت:

  افتادگی پلکهای من خیلی زیاده ۵۳ سالمه و چون کار طراحی و خطاطی هست ، باعث آزار میشه

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما . میبایست معاینه شوید. در این کلینیک عمل بلفاروپلاستی ( افتادگی پلک) با 50 درصد تخفیف انجام میشود.

 17. سميرا گفت:

  با سلام عمل بلفاروپلاستي توسط چشم پزشك انجام ميشه؟من كم كاري تيروييد دارم و بشدت از بيهوشي وحشت دارم بدون بيهوشي انجام ميشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله عمل توسط بهترین متخصصان جراحی چشم ایران انجام میشود. ضمنا شما میتوانید از 50 درصد تخفیف ویژه برای عمل بلفاروپلاستی استفاده نمایید.

   1. نفیسه گفت:

    سلام من چشمامو 11روز عمل کردم بالا و پایین و چشام خیلی ریز شدن و شبیه چینیا شدم نمی‌دونم چیکار کنم لطفاً کمکم کنید ممنونم

   2. admin گفت:

    سلام. این پف پلکها بمرور برطرف میشود . نگران نباشید. برای معاینه نزد پزشک خود بروید.

   3. مرجان صادقی گفت:

    من میتونم عمل لیزیک و پلک رو با هم انحام بدم؟

   4. admin گفت:

    سلام. این دو عمل مجزا هستند و با فاصله چند هفته از هم انجام میشوند. اما شما میتوانید هردوی این عملها را با خفیف 50 درصدی در کلینیک نوآوران انجام دهید.

 18. دنیا گفت:

  سلام من ۱۵ سالم است چشام از ھم متفاوتن راستش نورمال اما چپش شرقی است میتونم عمل جراحی کنم با چقدر ھزینہ و چہ مدت در ایران

  1. admin گفت:

   سلام. چشمها بشرط سلامت و ضخامت قریه میتوانند عل شوند. با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال 1401 برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000 تومان میباشد.

  2. ناشناس گفت:

   سلام هزینه پلک پایین وبالا برای هر دوچشم چقدر میشه؟ممنون

   1. admin گفت:

    سلام. هزینه عمل پلک پایین در کلینیک نوآوران در سال 1400 با تخفیف ویژه برای هر دو چشم معادل 6,000,000 تومان میباشد.

   2. ط.بهنام گفت:

    سلام امکانش هست نصف پول رو‌داد و با فاصه یک‌ماه بقیش رو

   3. admin گفت:

    سلام. بایست با مدیریت کلینیک بصورت حضوری صحبت نمایید.

   4. ناشناس گفت:

    سلام من ۳۵ سالمه برای دورچشمام چروک داره چقدر هزینش میشه ممنون میشم

 19. دلارام گفت:

  سلام وقت یخیر من عمل بلفاروبلاستی پلک مایین انجام دادم و دوهفته از عمل میگذره ولی چشم چپ ملک پایین شل هست و سفیدی زیر عنبیه پیداست عمل بدون برش و از داخل بوده ایا برای سفت کردن پلک عنل مجدد نیاز هست یا این گشاد شدن جشم به نروز خوب میشه ایا پلکم سفت میشه یا خیر

  1. admin گفت:

   سلام. دوره ی نقاهت خود را کامل کنید. این مشکل بمرور برطرف میشود.

 20. علی گفت:

  با سلام.بنده هم از پف زیر چشمم خیلی ناراضی هستم و چشمهام حالت خسته داره تو عکسها.لطفا اگه قیمت جراحی رو بفرمایید.
  دوم اینکه بنده فوتبال بازی میکنم و آیا بعد این عمل تا چند وقت نمیتونم به ورزش برگردم.ممنونم از سایت خوبتون.

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل پف زیر چشم ( عمل پلک یا بلفاروپلاستی) برای هردو چشم در کلینیک نوآوران 6,000,000 میلیون تومان میباشد.

   1. خانم نیازی گفت:

    سلام من ۳۵ سالمه برای دورچشمام چروک داره چقدر هزینش میشه ممنون میشم

 21. آیدا سعید پور گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  .
  می خواستم بدانم که رفع پف زیر چشم یک خانم ۲۹ ساله به چه صورت می باشد؟ آیا چربی را برداشته و تخلیه می کنید و یا چربی را تخلیه نکرده و در قسمت گودی زیر چشم پخش می کنید؟ کدام راه مناسب تر و نتیجه بخش تر است؟
  پیشاپیش با تشکر فراوان

  1. admin گفت:

   سلام سرکار خانم سعید پور. با توجه به سن پایین شما ، ابتدا چشمان شما میبایست معاینه شود تا مشخص شود که اصلا میبایست عمل شوید یا خیر. و چنانچه عمل تجویز شود مشخص شود که چه نوع عملی برای شما مناسب تر میباشد.

   1. فهیمه اوسطی گفت:

    سلام من عمل بلفا پلک پایین انجام دادم هر دو چشم به سمت پایین کشیده شده و حالت هفتی پیدا کرده چشم چپ عفونت کرد ولی تقریبا خوب شد پیش دکترم رفتم میخواستدوباره گوشه چشمم رو بخیه بزنه ایا دوباره باید جراحی بشم میشه راهنماییم کنید

 22. سمیه گفت:

  با عرض سلام . چه مدت طول می کشه تا بعد از بلفاروپلاستی پلک بهبود پیدا کنه و اثر بخیه رو پلک نباشه؟ ممنونم.

  1. admin گفت:

   بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز بعد از بلفاروپلاستی به فعالیتهای عادی برمی گردند. با گذشت دو هفته از عمل جراحی پلک ، اکثر کبودی و تورم برطرف می شود. و بعد از گذشت یکماه پلک کاملا بهبود یافته . و بعد از دوماه دیگر هیچ اثری از عمل روی پلکهای شما وجود ندارد.

 23. علی گفت:

  سلام چشمان من ریزن خیلی ها منومسخره می کنن می گن ژاپنی یا حرف های دیگه میتونم عمل کنم من هجده سالمه هزینش چقر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید عمل پلک را در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه تنها با 6,000,000 تومان انجام دهید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: