عمل لیزیک چشم | عمل لازک چشم

عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی چیست؟


عمل بلفاروپلاستی (blepharoplasty) یا جراحی زیبایی پلك: بعد از جراحی بینی، یكی از رایج ‏ترین عمل‏های زیبایی در ایران محسوب می‌شود. ممکن است پلکهای بالایی و گاهی اوقات پلکهای پایینی چشم شما، به عنوان بخشی از روند پیری ، و یا بصورت ارثی، افتادگی پیدا کرده و یا ضعیف و شل شده باشند. همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند، آویزان شده یا افتادگی داشته باشند. این فرآیند را افتادگی پلک مینامند.

شما با عمل جراحی بلفاروپلاستی، طی مدت زمانی بین 1 تا 3 ساعت، می‌توانید حالت خسته و افتاده ی چشمها و افتادگی پلکهای خود را درمان کرده و چشمانی جذاب، شاداب و جوان داشته باشید. در این عمل ، افتادگی پلک های بالا ، و همچنین پف زیر چشم کاملا اصلاح میشوند.

اغلب اوقات جراحی بلفاروپلاستی را یک عمل زیبایی میدانند ؛ اما خوبست بدانید در حیطه ی درمانی هم، بلفاروپلاستی می‌تواند میدان دید اشخاصی که افتادگی پلک، باعث کم شدن میدان دیدشان شده را، با رفع افتادگی‌های شدید پلك بهبود بخشد.

میتوان پلکهای بالا را در جلسه ای جدا ، و پلکهای پایین را در یک جلسه ی دیگر جراحی نمود؛ اما ترجیح اغلب افراد اینست که پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان در یک جلسه عمل مي شوند.


درباره علل ایجاد افتادگی پلک بیشتر بدانید

بلفاروپلاستی: جراحی پلاستیك و عمل زیبایی پلك


همانطور که گفته شد ، عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک ، نوعی از جراحی بر روی پلک چشم میباشد که در آن ، پلک چشم ، بازسازی و ترمیم میشود. به بیانی دیگر بلفاروپلاستی عملیست که در آن با ترمیم ناهنجاری ها ، ضعف ها و نواقص پلک های اطراف چشم ، هم افتادگی پلک درمان شده ، و هم پف و چین و چروک زیر چشم برداشته میشود.

جراحی زیبایی پلک (blepharoplasty ) یک روش جراحی است که از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفاً برای بهبود ظاهر شما انجام می شود. برای اغلب مردم ، عمل پلک (بلفاروپلاستی) یک عمل جراحی پلاستیك برای زیبایی صورت محسوب میشود . البته این عمل تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و شادابی چهره دارد و تاثیر نگاه را ، بسیار بیش از پیش میکند . اما در برخی موارد هم ، بلفاروپلاستی یک جراحی درمانی محسوب میشود.خصوصا در زمانی که افتادگی پلک فوقانی، میدان دید چشم را کم کرده باشد. در این صفحه به مطالبی پیرامون مشکلات پلک و درمان آنها با این روش از عمل میپردازیم.


چه کسانی میتوانند عمل پلک انجام دهند؟

1- این عمل معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام میشود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود که در سنین پایین تر هم انجام شود.
2- در چشمهای برخی افراد شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است . لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند. (عمل Oriental blepharoplasty )
3- جراحی پلک برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود. (Blepharoplasty regurgitation)
4- این عمل برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام میپذیرد . در این جراحی پلک ، عملکرد پلکها اصلاح میشود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند.


نکته: در صورت وجود بیماری چشمی مانند گلوکوم ، خشکی چشم ، شبکیه جدا شده، اختلالات تیروئید ، مانند بیماری گریوز و تیروئید کم کار یا بیش فعال ، بیماری قلبی عروقی ، فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون و دیابت ، حتما این امر را به پزشک خود اطلاع دهید.

آیا جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

معمولا بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام شده و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد . این عمل معمولا نیاز به بیهوشی نداشته ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود . این سبب میشود که خطرات و عوارض بیهوشی در این عمل وجود نداشته باشد. پس نیاز نیست برای این عمل استرس خاصی داشته باشید.
در بعضی موارد هم این عمل زیبایی ، نیاز به اعمال جراحی ديگري در کنار خود دارد. عملهایی از قبیل فیکس کردن ابرو , لیفت ابرو , فیکس کردن غده اشکی , پیوند چربی , بوتاکس و... که در مشاوره با پزشک ، تمام جزییات مد نظر قرار گرفته و بشما گفته خواهد شد. اما اگر نیاز باشد این عمل برای کودکان انجام شود ، آنگاه از بیهوشی برای جراحی استفاده خواهد شد.

عمل بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) چگونه انجام میشود؟

جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام میشود. این عمل جراحی 1 تا 2 ساعت طول میکشد. البته بستگی به آن دارد که کدام نوع از عمل پلک را میخواهید انجام دهید. آیا میخواهید چربی اضافه ی زیر چشم را بردارید ؟ و یا میخواهید تا پوست زیر چشم را بکشید؟ و یا اینکه میخواهید افتادگی پلک بالایی خود را اصلاح نمایید؟ بلفاروپلاستی به دو صورت برای پلکهای بالا و پایین صورت میگیرد که به آنها خواهیم پرداخت. بعد از عمل یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید تا پلکهای شما کاملا بهبود بیابند.

عمل زیبایی پلک یک عمل سرپایی محسوب شده و شما بدون نیاز به بیهوشی آنرا به دستان متبحر دکتر جراح خود میسپارید.در کلینیک نوآوران ، شما بهترین جراحان چشم و زیبایی ، پیشرفته ترین دستگاههای پزشکی و لیزر، و بهترین قیمتها را در کنار هم خواهید داشت.


 

فیلم عمل بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک

 

آیا عمل بلفاروپلاستی دردناک است؟

بطور معمول شما فقط تزریق دو آمپول بی حسی را در اطراف پلک خود احساس خواهید کرد. و بعد از آن شما دیگر چیزی حس نمیکنید. اما گاهی جراح بخاطر استرس و بی تابی بیمار ، ممکن است به او آرامبخش بدهد. این آرامبخش میتواند هم خوراکی باشد و هم تزریقی.


عمل افتادگی پلک : بلفاروپلاستی برای پلک بالا

یکی از شایع ترین عملهای بلفاروپلاستی ، جراحی پلک بالاست. افتادگی پلک بالای چشم ، بنابر هم علتی که داشته باشد ، چهره و شادابی آنرا تحت تاثیر قرار داده به به چهره حالتی افتاده و خمود میدهد. لذا بسیاری از افراد خواستار اینند که با جراحی پلک بالایی ، افتادگی پلک خود را درمان نموده و از ظاهری جوان و شاداب برخوردار شوند. گاهی این افتادگی پلک باعث کم شدن میدان دید در افراد میشود. در این زمان ، بلفاروپلاستی برای پلک بالا از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و جنبه ی درمانی پیدا میکند.عمل پلک بالا به روشهای متفاوتی صورت میپذیرد که در آنها ، گاه برش از بیرون پلک و گاه از داخل پلک صورت میپذیرد. این برش ها بسته به تشخیص جراح ، توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی انجام می شوند. امروزه این برشها بصورت بسیار دقیق ، توسط دستگاههای پیشرفته ی لیزر، یا با امواج رادیویی صورت میپذیرد که بدان خواهیم پرداخت. البته شایان ذکر است که هنر جراح در این زمینه بسیار حایز اهمیت است.

در بلفاروپلاستی پلک بالایی، پوست و چربی اضافه ی پلک فوقانی چشم برداشته میشود تا چشم ظاهری زیبا و شاداب بگیرد. افتادگی پلک یا پتوز، گاهی برای یک چشم و اغلب در دوچشم اتفاق می افتد. لذا بلفاروپلاستی بعضا در یک چشم و اغلب در دو چشم انجام میشود.


عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی به چه صورتی انجام میشود؟

در این نوع از بلفاروپلاستی ، بسته به نوع و شکل پلک ها ، برشی در پلک بالایی ایجاد میشود تا توسط آن ، قسمتهای اضافی پوست ، و یا چربی های اضافه ی زیر پوست توسط جراح زیبایی چشم برداشته شود. بعد از اینکه فرم پلکها اصلاح شد ، جراح محل برش را بخیه زده و عمل را به پایان میرساند. بعد از گذشت یکماه ، هیچ اثری از محل برش باقی نمیاند.


عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین ( حذف پف زیر چشم)

عمل بلفاروپلاستی در پلک پایینی چشمها ، بخاطر برداشتن پف زیر چشم و ازبین بردن چین و چروک های اضافی زیر چشم انجام میشود. پف زیر چشم گاها بصورت ارثی بوده و بسیاری از موارد هم به سبب تجمع بافت چربی در زیر پوست پلک پایینی چشم میباشد. برداشتن پف زیر چشم ، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره و شادابی و جوانی آن دارد و لذا این عمل ، در افرادی که بعلت بالارفتن سن ، دچار پف زیر چشم شده اند بسیار شایع و تاثیرگذار میباشد.

در بیشتر موارد، عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین ، با ایجاد برشی ظریف در پشت پلک پایینی صورت گرفته و در انتها نیازی به بخیه کردن هم ندارد. چنانچه پوست اضافه در زیر خط مژه قرار داشته باشد ، پوست اضافه برش داده شده و سپس بخیه های ظریف و ریزی، محل برش را پیوند میدهد. یادآوری این نکته حایز اهمیت است که بعد از گذشت یکماه ، هیچ اثری از محل برش باقی نمیماند.

در جراحی پلک پایینی نیز می توان برای برش های دقیق، از لیزر یا امواج رادیویی بهره برد. در این نوع از برشها ، احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن کاهش میابد. لازم بذکر است در صورت وجود چین و چروک زیر چشم , احتمالا بعد از جراحی بلفاروپلاستی ، نیاز به تزریق بوتاکس باشد.از عمل بلفاروپلاستی چه انتظاری میبایست داشت؟

کسانیکه این عمل زیبایی را انجام میدهند خواستار تغییرات خاصی در چهره ی خود هستند و میخواهند که چهره ای جوان تر و شاداب تر پیدا کنند. در واقع عمل زیبایی پلک هم در راستای رسیدن به همین خواسته است. اما میبایست نگاهی واقع بینانه به این عمل داشت. خوبست در مورد تمام جوانب و تغییراتی که با این عمل در چهره ی شما بوجود می آید با پزشک خود مشورت کنید و حدود تغییراتی که در چهره تان پدید می آید را بخوبی بررسی نمایید.


تاثیرات بلفاروپلاستی بر جوانی چهره و شادابی چشمها تا چه مدت پایدار است؟

با اینکه هر عملی محدوده ای برای اصلاح در ساختار بدن را دارد ، اما تاثیرات عمل پلک بر زیبایی چهره کاملا واضح و آشکار است. هر عملی بنابر شرایط خود ، زمان پایداری خاص خود را دارد . عمل بلفاروپلاستی جلوی فرایند پیری شما را نخواهد گرفت ، اما این عمل یکی از پایدارترین عمل های زیبایی چهره میباشد . بطوریکه تاثیرات آن براحتی از 7 تا 10 سال بر چهره ی شما باقی میماند.قیمت عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران

قیمت عمل بلفاروپلاستی چیزیست که بسیاری از داوطلبان این عمل به آن می اندیشند . بطور کلی هزینه های جراحی های زیبایی بالاست ، اما ما در کلینیک نوآوران همواره برای مشتریان خود، با تخفیف های حیرت انگیز، شگفتی می آفرینیم.

نوآوران با طیف وسیعی از راه حل های مدرن و روز دنیا ، چشم انداز جدیدی را پیش روی شما میگذارد. ما تخصص داریم که بهترین نتایج را ، با کمترین هزینه برای چشمان شما به ارمغان بیاورییم. چشم پزشکی نوآوران با بیش از ده سال تجربه در زمینه ی انواع جراحی های تخصصی چشم ، حرفه ای ترین متخصصان چشم پزشکی را در خدمت مشتریان خویش قرار داده ، تا با بالاترین ظرفیت های فناوری و تکنولوژی، همراه با باتجربه ترین و حرفه ای ترین کادر مجرب ، رضایت مشتریان خویش را که بزرگترین سرمایه ی خویش میداند، داشته باشد.


هزینه عمل پلک

هزینه عمل پلک ( بلفاروپلاستی) در کلینیک نوآوران را حتما با مراکز دیگر مقایسه کنید. تخفیف های عالی در کلینیک نوآوران و رضایتمندی مراجعه کنندگان به این کلینیک همواره ما را دلگرم میکند تا خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهیم. تلاش ما در نوآوران همواره این بوده است که بتوانیم هزینه های عمل های مختلف چشم را تاجای ممکن برای مراجعه کنندگان پایین بیاوریم. هزینه ی عمل بلفاروپلاستی هم از این امر مستثی نیست. بهترین قیمت عمل پلک را همواره در کلینیک نوآوران تجربه خواهید کرد. با ما تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.


شماره تماس خود را در فیلد زیر وارد نمایید تا مشمول تخفیف حیرت انگیز عمل بلفاروپلاستی در نوآوران شوید


قیمت عمل بلفاروپلاستی

تخفیف فوق العاده


توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:16 سوال برای مقاله " بلفاروپلاستی (عمل پلک) "

 1. علی گفت:

  سلام چشمان من ریزن خیلی ها منومسخره می کنن می گن ژاپنی یا حرف های دیگه میتونم عمل کنم من هجده سالمه هزینش چقر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید عمل پلک را در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه تنها با 3,500,000 تومان انجام دهید.

 2. سمیه گفت:

  با عرض سلام . چه مدت طول می کشه تا بعد از بلفاروپلاستی پلک بهبود پیدا کنه و اثر بخیه رو پلک نباشه؟ ممنونم.

  1. admin گفت:

   بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز بعد از بلفاروپلاستی به فعالیتهای عادی برمی گردند. با گذشت دو هفته از عمل جراحی پلک ، اکثر کبودی و تورم برطرف می شود. و بعد از گذشت یکماه پلک کاملا بهبود یافته . و بعد از دوماه دیگر هیچ اثری از عمل روی پلکهای شما وجود ندارد.

 3. آیدا سعید پور گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  .
  می خواستم بدانم که رفع پف زیر چشم یک خانم ۲۹ ساله به چه صورت می باشد؟ آیا چربی را برداشته و تخلیه می کنید و یا چربی را تخلیه نکرده و در قسمت گودی زیر چشم پخش می کنید؟ کدام راه مناسب تر و نتیجه بخش تر است؟
  پیشاپیش با تشکر فراوان

  1. admin گفت:

   سلام سرکار خانم سعید پور. با توجه به سن پایین شما ، ابتدا چشمان شما میبایست معاینه شود تا مشخص شود که اصلا میبایست عمل شوید یا خیر. و چنانچه عمل تجویز شود مشخص شود که چه نوع عملی برای شما مناسب تر میباشد.

 4. علی گفت:

  با سلام.بنده هم از پف زیر چشمم خیلی ناراضی هستم و چشمهام حالت خسته داره تو عکسها.لطفا اگه قیمت جراحی رو بفرمایید.
  دوم اینکه بنده فوتبال بازی میکنم و آیا بعد این عمل تا چند وقت نمیتونم به ورزش برگردم.ممنونم از سایت خوبتون.

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل پف زیر چشم ( عمل پلک یا بلفاروپلاستی) برای هردو چشم در کلینیک نوآوران 3,500,000 میلیون تومان میباشد.

 5. دلارام گفت:

  سلام وقت یخیر من عمل بلفاروبلاستی پلک مایین انجام دادم و دوهفته از عمل میگذره ولی چشم چپ ملک پایین شل هست و سفیدی زیر عنبیه پیداست عمل بدون برش و از داخل بوده ایا برای سفت کردن پلک عنل مجدد نیاز هست یا این گشاد شدن جشم به نروز خوب میشه ایا پلکم سفت میشه یا خیر

  1. admin گفت:

   سلام. دوره ی نقاهت خود را کامل کنید. این مشکل بمرور برطرف میشود.

 6. دنیا گفت:

  سلام من ۱۵ سالم است چشام از ھم متفاوتن راستش نورمال اما چپش شرقی است میتونم عمل جراحی کنم با چقدر ھزینہ و چہ مدت در ایران

  1. admin گفت:

   سلام. چشمها بشرط سلامت و ضخامت قریه میتوانند عل شوند. با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 2,790,000 تومان میباشد. با با ارسال شماره در فیلد شماره ها در همین صفحه و گرفتن کد تخفیف ویژه میتوانید عمل را با قیمت 2,490,000 تومان انجام دهید.

 7. سميرا گفت:

  با سلام عمل بلفاروپلاستي توسط چشم پزشك انجام ميشه؟من كم كاري تيروييد دارم و بشدت از بيهوشي وحشت دارم بدون بيهوشي انجام ميشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله عمل توسط بهترین متخصصان جراحی چشم ایران انجام میشود. ضمنا شما میتوانید از 50 درصد تخفیف ویژه برای عمل بلفاروپلاستی استفاده نمایید.

   1. نفیسه گفت:

    سلام من چشمامو 11روز عمل کردم بالا و پایین و چشام خیلی ریز شدن و شبیه چینیا شدم نمی‌دونم چیکار کنم لطفاً کمکم کنید ممنونم

    1. admin گفت:

     سلام. این پف پلکها بمرور برطرف میشود . نگران نباشید. برای معاینه نزد پزشک خود بروید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: