عمل لیزیک چشم | عمل لازک چشم

عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی چیست؟


عمل بلفاروپلاستی (blepharoplasty) یا جراحی زیبایی پلك: بعد از جراحی بینی، یكی از رایج ‏ترین عمل‏های زیبایی در ایران محسوب می‌شود. ممکن است پلکهای بالایی و گاهی اوقات پلکهای پایینی چشم شما، به عنوان بخشی از روند پیری ، و یا بصورت ارثی، افتادگی پیدا کرده و یا ضعیف و شل شده باشند. همچنین ممکن است ابروهای شما به عنوان بخشی از همان فرآیند، آویزان شده یا افتادگی داشته باشند.

شما با این جراحی، طی مدت زمانی بین 1 تا 3 ساعت می‌توانید حالت خسته و افتاده ی چشمها و افتادگی پلکهای خود را درمان کرده و چشمانی جذاب، شاداب و جوان داشته باشید. در این عمل ، افتادگی پلکهای بالا ، و پف زیر چشم کاملا اصلاح میشوند.

اغلب اوقات جراحی بلفاروپلاستی را یک عمل زیبایی میدانند ؛ اما خوبست بدانید در حیطه ی درمانی هم، بلفاروپلاستی می‌تواند میدان دید اشخاصی که افتادگی پلک، باعث کم شدن میدان دیدشان شده را، با رفع افتادگی‌های شدید پلك بهبود بخشد.

میتوان پلکهای بالا را در جلسه ای جدا ، و پلکهای پایین را در یک جلسه ی دیگر جراحی نمود؛ اما ترجیح اغلب افراد اینست که پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان در یک جلسه عمل مي شوند.

بلفاروپلاستی: جراحی پلاستیك و عمل زیبایی پلك


همانطور که گفته شد ، عمل بلفاروپلاستی یا عمل پلک ، نوعی از جراحی بر روی پلک چشم میباشد که در آن ، پلک چشم ، بازسازی و ترمیم میشود. به بیانی دیگر بلفاروپلاستی عملیست که در آن با ترمیم ناهنجاری ها ، ضعف ها و نواقص پلک های اطراف چشم ، هم افتادگی پلک درمان شده ، و هم پف و چین و چروک زیر چشم برداشته میشود.

جراحی زیبایی پلک (blepharoplasty ) یک روش جراحی است که از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفاً برای بهبود ظاهر شما انجام می شود. برای اغلب مردم ، عمل پلک (بلفاروپلاستی) یک عمل جراحی پلاستیك برای زیبایی صورت محسوب میشود . البته این عمل تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و شادابی چهره دارد و تاثیر نگاه را ، بسیار بیش از پیش میکند . اما در برخی موارد هم ، بلفاروپلاستی یک جراحی درمانی محسوب میشود.خصوصا در زمانی که افتادگی پلک فوقانی، میدان دید چشم را کم کرده باشد. در این صفحه به مطالبی پیرامون مشکلات پلک و درمان آنها با این روش از عمل میپردازیم.


چه کسانی میتوانند عمل پلک انجام دهند؟

1- این عمل معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام میشود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود که در سنین پایین تر هم انجام شود.
2- در چشمهای برخی افراد شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است . لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند. (عمل Oriental blepharoplasty )
3- جراحی پلک برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود. (Blepharoplasty regurgitation)
4- این عمل برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام میپذیرد . در این جراحی پلک ، عملکرد پلکها اصلاح میشود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند.


نکته: در صورت وجود بیماری چشمی مانند گلوکوم ، خشکی چشم ، شبکیه جدا شده، اختلالات تیروئید ، مانند بیماری گریوز و تیروئید کم کار یا بیش فعال ، بیماری قلبی عروقی ، فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون و دیابت ، حتما این امر را به پزشک خود اطلاع دهید.

عمل بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) چگونه انجام میشود؟

جراحی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام میشود. این عمل جراحی 1 تا 2 ساعت طول میکشد. البته بستگی به آن دارد که کدام نوع از عمل پلک را میخواهید انجام دهید. آیا میخواهید چربی اضافه ی زیر چشم را بردارید ؟ و یا میخواهید تا پوست زیر چشم را بکشید؟ و یا اینکه میخواهید افتادگی پلک بالایی خود را اصلاح نمایید؟ عمل زیبایی پلک یک عمل سرپایی محسوب شده و شما بدون نیاز به بیهوشی آنرا به دستان متبحر دکتر جراح خود میسپارید.در کلینیک نوآوران ، شما بهترین جراحان چشم و زیبایی ، پیشرفته ترین دستگاههای پزشکی و لیزر، و بهترین قیمتها را در کنار هم خواهید داشت.


 

فیلم عمل بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک

 

از عمل بلفاروپلاستی چه انتظاری میبایست داشت؟

کسانیکه این عمل زیبایی را انجام میدهند خواستار تغییرات خاصی در چهره ی خود هستند و میخواهند که چهره ای جوان تر و شاداب تر پیدا کنند. در واقع عمل زیبایی پلک هم در راستای رسیدن به همین خواسته است. اما میبایست نگاهی واقع بینانه به این عمل داشت. خوبست در مورد تمام جوانب و تغییراتی که با این عمل در چهره ی شما بوجود می آید با پزشک خود مشورت کنید و حدود تغییراتی که در چهره تان پدید می آید را بخوبی بررسی نمایید.


تاثیرات بلفاروپلاستی بر جوانی چهره و شادابی چشمها تا چه مدت پایدار است؟

با اینکه هر عملی محدوده ای برای اصلاح در ساختار بدن را دارد ، اما تاثیرات عمل پلک بر زیبایی چهره کاملا واضح و آشکار است. هر عملی بنابر شرایط خود ، زمان پایداری خاص خود را دارد . عمل بلفاروپلاستی جلوی فرایند پیری شما را نخواهد گرفت ، اما این عمل یکی از پایدارترین عمل های زیبایی چهره میباشد . بطوریکه تاثیرات آن براحتی از 7 تا 10 سال بر چهره ی شما باقی میماند.
عمل بلفاروپلاستی

تخفیف فوق العاده


توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.