آیا لیزیک می تواند منجر به کوری گردد؟

 

میلیون ها روش لیزیک، در سراسر جهان، با سطح بسیار بالایی از اطمینان و اثربخشی انجام شده است؛ و این موضوع که فردی، بر اثر انجام لیزیک، دچار کوری شده باشد ، بسیار غیر طبیعی است!!! به خصوص اگر توصیه های جراح را جدی گرفته و در همه مراحل، همکاری لازم را انجام داده باشد.

اما نکته مهم اینست که به یاد داشته باشید ، لیزیک نوعی جراحی است و مانند هر روش جراحی دیگر، میتواند عوارض غیر منتظره داشته باشد. خطرات و عوارض لیزیک خفیف است و می تواند با موفقیت مدیریت شود. اغلب عوارض ناشی از جراحی لیزیک عبارتند از: خشکی چشم، هاله نور، انعکاس نور و سایر اختلالات بینایی. این مشکلات به طور معمول موقت هستند، اما به ندرت می توانند دائمی نیز باشند. عوارض شدیدتر، از جمله کاهش بینایی که ممکن است اتفاق بیافتد، اما بسیار غیر معمول میباشد.

انتخاب جراح لیزیک امریست بسیار مهم که در طول معاینه چشم و مشاوره قبل از جراحی بتوانید سوال های خود را مطرح نمایید و احساس راحتی کنید و مطمئن باشید تا همه چیز را برای کاهش خطرات و عوارض لیزیک و مدیریت علائم پس از جراحی انجام خواهد گرفت.

همچنین میزان تجربه پزشک در انجام لیزیک و سایر روش های تصحیح بینایی مانند PRK ، IOL ، انواع لنز ها و نوع تکنولوژی ارائه شده برای هر روش مهم است. در طول مشاوره قبل از جراحی ، پزشک باید با شما در مورد شرایط انجام لیزیک بر روی چشمان شما و خطرات و عوارض موجود بر اساس عیوب انکساری، اندازه گیری قرنیه ، سلامتی و سن شما و همچنین سایر عوامل مشورت نماید.

همچنين از جراح در مورد روش هایي که به کار خواهد برد سؤال نمایید، در صورتي كه به منظور ایجاد بینایی واضح تر نتيجه غيرقابل قبول باشد ، شاید نیاز به جراحی مجدد لیزیک وجود داشته باشد.

 

2 سوال برای مقاله " آیا لیزیک می تواند منجر به نابینایی گردد؟ "

  1. مریم گفت:

    سلام همسرم دور بین خود را عمل کرده نزدیکم بینی به مشکل بر خورد اگر عمل کنم نزدیک خودم را چه قدر هزینه دارد وباید به کجا مراجع کرد کمی قیمت مناسب باشد

    1. admin گفت:

      سلام. باید چشمتان بررسی شود. قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 3,900,000 تومان میباشد.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: