آیا لیزیک بر روی هر دو چشم در یک روز انجام می شود؟

 

لیزیک معمولا یک روش دو طرفه است؛ به این معنی که هر دو چشم در یک جلسه جراحی خواهد شد.

عمل لیزیک چشم بسیار ایمن است. این عمل حدود 10 دقیقه در هر چشم طول خواهد کشید. بنابراین معمولا هیچ دلیلی برای جراحی هر چشم در روزهای مختلف وجود ندارد. این مسئله در مورد عمل لازک چشم هم صدق میکند. اگر میخواهید جراحی لیزیک را، در روزهای جداگانه انجام دهید، احتمالا جراحتان به خواسته شما احترام خواهدگذاشت ؛ اما ممکن است هزینه های اضافی در بر داشته باشد. همچنین بسته به نمره چشم شما ، ممکن است این که یک چشم را تصحیح کرده و چشم دیگر را در روز دیگری جراحی نمایید برای شما ایجاد ناراحتی نماید.موارد استثناء نیز در جراحی لیزیک وجود دارد ، در صورتی که هر دو چشم به طرز خفیفی دچار نزدیک بینی و همچنین مبتلا به پیرچشمی باشند . ممکن است بیمار و جراح موافق جراحی لیزیک تنها در یک چشم باشند تا اثرات یکنواختی ایجاد گردد و نیاز به استفاده از عینک بعد از جراحی لیزیک کاهش یابد.

یکی دیگر از استثنائات ممکن زمانیست که یک فرد نیاز به جراحی مجدد لیزیک در یک چشم داشته باشد تا بعد از جراحی اولیه ، وضوح بیشتری در چشم ایجاد گردد.


اگر افتادگی پلک دارید ، پیشنهاد میکنیم عمل پلک را در کلینیک نوآوران بار 50 درصد تخفیف انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر صفحه‌ی هزینه عمل پلک را مشاهده نمایید.
 

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: