در مشاوره جراحی لیزیک چه اقداماتی انجام می شود؟

 

قبل از انجام جراحی تصحیح بینایی توسط لیزیک ، ضروری است که شما یک معاینه کلی از چشم و مشاوره جهت لیزیک داشته باشید.

ممکن است معاینه چشم، توسط پزشک یا جراح انجام شود. جراح لیزیک، معاینات و آزمایشاتی را که برای تصمیم گیری در عمل چشم مهم هستند ، جهت انجام لیزیک، انجام خواهد داد . همچنین ممکن است غیر از معاینات چشم پزشک، معاینات و مشاوره هایی هم، توسط جراح یا پزشک متخصص لیزیک انجام شود.

در طول معاینه کلی چشم ، پزشک نمره چشمان شما را تعیین خواهد کرد و سلامت چشمانتان را ارزیابی می کند، تا اطمینان حاصل شود که شما شرایط انجام لیزیک را دارا هستید یا خیر؟ مردمک چشم شما در طول این معاینه، بزرگ خواهد شد و وضعیت داخلی چشم شما به طور کامل بررسی میشود و از دستگاههای بسیار پیشرفته ای برای اندازه گیری دقیق تر عیوب انکساری چشمان شما استفاده میگردد. عکسی که از قرنیه شما گرفته میشود، به جراح لیزیک کمک میکند امکان انجام و میزان موفقیت لیزیک بر روی چشمان شما را بررسی نماید.

اگر در همان روز جراحی، معاینه و مشورت جهت عمل لیزیک را انجام میدهید، مهم است که مردمک چشمان شما در آن روز بزرگ نشده باشد؛ زیرا انعطاف پذیری مردمک می تواند بر موقعیت لیزر بر روی مرکز قرنیه، تاثیر بگذارد. اگر ضروری است که جراح، مجددا معاینه چشم را انجام دهد ، جراحی به روز دیگری موکول خواهد شد.

در طول مشاوره قبل از جراحی چشم، معاینات زیادی از چشم های شما برای تایید شرایط جهت انجام جراحی، انجام خواهد شد . به طور مثال ، به دلیل اینکه لیزیک، سطح جلویی چشم (قرنیه) را تغییر می دهد، توپوگرافی قرنیه از شکل و ضخامت قرنیه شما، انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل گردد که برای عمل جراحی لیزیک، مناسب هستید.

همچنین برای اینکه مشخص شود روش لیزیک سفارشی توصیه می گردد یا خیر، اندازه گیری های wavefront (نمایش فیزیکی کیفیت عبوردهی نور از یک سیستم اپتیکی) برای تعیین نوع و میزان انحرافات در چشم، انجام خواهد شد. (لازم به ذکر است عمل انحراف چشم در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف ویژه قابل انجام میباشد.)
بررسی مجاری اشک، برای تشخیص هرگونه مشکلات احتمالی چشم و درمان آنها، قبل از عمل جراحی لیزیک، برای جلوگیری از عوارض ناشی از خشکی چشم نیز انجام می شود.

همچنین بررسی دقیق پلک های شما، برای تشخیص و درمان بلفاریت ، که می تواند خطر ابتلا به عوارض لیزیک را افزایش دهد نیز، انجام خواهد شد. یک آزمایش ساده برای تعیین اینکه وضعیت کدام چشمتان بر دیگری غالب است نیز انجام میشود. به خصوص اگر شما دارای پیرچشمی باشید، این آزمایش انجام میگردد تا شما، بعد از جراحی، نیاز به استفاده از عینک یا نیاز به جراحی مجدد نداشته باشید.


مشاوره در مورد هزینه های عمل لیزیک

در طول مشاوره لیزیک ، هزینه‌ عمل لیزیک به شما گفته خواهد شد؛ این هزینه بسته به نوع تکنولوژی لیزیک، تعیین میشود. به عنوان مثال ، لیزیک سفارشی بیشتر از روش لیزیک استاندارد هزینه خواهد داشت. بسیاری از جراحان و مراکز جراحی برای انجام لیزیک ارزان تر، شرایط مالی خاصی را ارائه میدهند.

اگر در طول معاینه چشم یا مشاوره قبل ازعمل، تشخیص داده شود که شما شرایط انجام جراحی لیزیک را ندارید ، ممکن است پزشک، یک روش جایگزین مانند PRK ، جراحی فمتولیزیک، فمتواسمایل ، استفاده از لنزهای انکساری یا ایمپلنت لنزهایIOL را پیشنهاد نماید.تعیین وقت مشاوره رایگان

14 سوال برای مقاله " در مشاوره جراحی لیزیک چه اقداماتی انجام می شود؟ "

 1. مجید اذری گفت:

  سلام ۲۱سال پیش لیزیک کردم نزدیک بین و استیگمات بودم چندین ساله که دیدم کمی تاره البته عمل قبلیم به نظرم جالب نبود .الان ۴۱سالمه دید نزدیکم خوبه ..حالا اگر من عمل کنم و ضخامت قرنیم مناسب باشه ..دید دورم خوب بشه دید نزدیکم که چون بالای چهل سال هستم خراب نمیشه..مرررسی

  1. admin گفت:

   معمولا دید نزدیک بین بعد از 50 سالگی بدلیل عارضه ی پیرچشمی کمی رو به ضعف میگذارد و به لیزیک مربوط نمیشود.

 2. سمانه گفت:

  سلام سن بیست وشش سال برای عمل لیزیک مناسبه؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله مناسبست . بشرطی که ضخامت قرنیه شما برای عمل لازک کافی باشد. برای تعیین وقت معاینه با تلفن 02144457285 تماس بگیرید.

 3. امیرمهدی‌طهرانیان گفت:

  سلام،ببخشید من‌میخوام‌قبل از‌تست‌پزشکی استخدامم‌عمل لازیک‌انجام‌بدم،ایا بعد از‌عمل قابل تشخیص است‌که این کارانجام شده؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر.

   1. پر ویز گفت:

    من ۴۸ سالمه و نزدیک بین و استیگمات هست چشمام ونمرشون جمعا ۱۲ هست میتونم لیزیک انجام بدم

    1. admin گفت:

     سلام. چشمان شما میبایست دقیق مورد معاینه قرار بگیرد تا صحت قرنیه شما بررسی شود. شماره ی خود را در صفحه ی عمل لیزیک وارد کرده و نوبت معاینه بگیرید.

 4. عباس گفت:

  سلام من می خوام عمل لیزیک انجام بدم عینکم بردارم واسع استخدامی ایا بعد دیگه نیازی به عینک ندارم

  1. admin گفت:

   سلام. با عمل لیزیک ، نمره چشم شما کاملا اصلاح میشود و دیگر نیاز به عینک ندارید.

  2. قهرمانی گفت:

   سلام من ۴۷ ساله هستم یک سال هستش برای مطالعه عینک میزنم دوربین هم ضعیفه آیا با عمل مشکل نزدیک بینی هم درست میشه؟

   1. admin گفت:

    لام. بله.

 5. سمیه گفت:

  سلام خسته نباشید من شماره چشمم پنجوهفتادوپنج درصد است میشه عمل لیزیک انجام بدم برای ازمایش کجا باید برم ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. بله. برای معاینات اولیه با همکاران ما تماس بگیرید. همکارانم شما را راهنمایی میکنند. میبایست به کلینیک نوآوران واقع در تهران – میدان پونک، ابتدای خیابان میرزابابایی، ساختمان ساعت، پلاک 2 طبقه زیرهمکف با شماره تلفن

   02144457285 تماس بگیرید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: