در مشاوره جراحی لیزیک چه اقداماتی انجام می شود؟

 

قبل از انجام جراحی تصحیح بینایی توسط لیزیک ، ضروری است که شما یک معاینه کلی از چشم و مشاوره جهت لیزیک داشته باشید.

ممکن است معاینه چشم توسط پزشک یا جراح انجام شود ، جراح معاینات و آزمایشاتی را که برای تصمیم گیری در جراحی مهم هستند را تکرار خواهد کرد و یا تنها جراح تمام معاینات و مشاوره جهت انجام لیزیک را انجام خواهد داد . همچنین ممکن است هر معاینات و مشاوره توسط پزشک جراح یا پزشک متخصص لیزیک انجام شود.

در طول معاینه کلی چشم ، پزشک نمره چشمان شما را تعیین خواهد کرد و سلامت چشمانتان را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که شما شرایط انجام لیزیک را دارا هستید یا خیر. مردمک چشم شما در طول این معاینه بزرگ خواهد شد و وضعیت داخلی چشم شما به طور کامل بررسی میشود و از مکانیزم آرامبخش و تمرکز برای اندازه گیری دقیق تر عیوب انکساری چشمان شما استفاده میگردد.

اگر در روز جراحی معاینه و مشورت جهت انجام لیزیک را انجام میدهید، مهم است که مردمک چشمان شما در آن روز بزرگ نشده باشد ، زیرا انعطاف پذیری مردمک می تواند بر موقعیت لیزر بر روی مرکز قرنیه تاثیر بگذارد. اگر ضروری است که جراح مجددا معاینه چشم را انجام دهد ، جراحی به روز دیگری موکول خواهد شد.

در طول مشاوره قبل از جراحی ، معاینات زیادی از چشم های شما برای تایید شرایط جهت انجام جراحی انجام خواهد شد . به طور مثال ، به دلیل اینکه لیزیک سطح جلویی چشم (قرنیه) را تغییر می دهد، توپوگرافی قرنیه از شکل و ضخامت قرنیه شما انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل گردد که برای عمل جراحی لیزیک مناسب هستید.

همچنین برای اینکه مشخص شود روش لیزیک سفارشی توصیه می گردد یا خیر، اندازه گیری های wavefront (نمایش فیزیکی کیفیت عبوردهی نور از یک سیستم اپتیکی)برای تعیین نوع و میزان انحرافات در چشم انجام خواهد شد. بررسی لایه اشک برای تشخیص هرگونه مشکلات احتمالی چشم و درمان آنها قبل از عمل جراحی لیزیک برای جلوگیری از عوارض ناشی از خشکی چشم نیز انجام می شود.

همچنین بررسی دقیق پلک های شما برای تشخیص و درمان بلفاریت که می تواند خطر ابتلا به عوارض لیزیک را افزایش دهد نیز انجام خواهد شد. یک آزمایش ساده برای تعیین اینکه وضعیت کدام چشمتان بر دیگری غالب است نیز انجام میشود. به خصوص اگر شما دارای پیر چشمی باشید این آزمایش انجام میگردد تا شما بعد از جراحی نیاز به استفاده از عینک یا نیاز به جراحی مجدد نداشته باشید.

در طول مشاوره لیزیک ، هزینه لیزیک به شما گفته خواهد شد، این هزینه بستگی به نوع تکنولوژی لیزیک مورد استفاده دارد. به عنوان مثال ، لیزیک سفارشی بیشتر از روش لیزیک استاندارد هزینه خواهد داشت. بسیاری از جراحان و مراکز جراحی برای انجام لیزیک ارزان تر، شرایط مالی خاصی را ارائه میدهند.

اگر در طول معاینه چشم یا مشاوره قبل از عمل تشخیص داده شود که شما شرایط انجام جراحی لیزیک را ندارید ، ممکن است پزشک یک روش جایگزین مانند PRK ، استفاده از لنزهای انکساری یا ایمپلنت لنزهایIOL را پیشنهاد نماید.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.