آیا بعد از انجام لیزیک نیاز به معاینه خواهم داشت؟

 

بله، قطعا بعد از عمل جراحی نیاز به معاینه خواهید داشت .

علاوه بر اطمینان از اینکه وضوح بینایی شما پایدار باقی خواهد ماند، برای بررسی و حفاظت از سلامت چشمهایتان به طور منظم به معاینات کلی چشم نیاز خواهید داشت .


چرا بعد از عمل لیزیک و لازک ، معاینه ی چشم پزشک لازم است؟

به طور خاص، معاینات چشم برای بررسی مشکلات خطرناک نظیر گلوکوم، دژنراسیون ماکولا ، آب مروارید و بیماری پیرچشمی موردنیاز است. لیزیک خطر ابتلا به این مشکلات را افزایش نمی دهد، اما خطر آن را نیز کاهش نخواهد داد، بنابراین معاینات منظم بعد از جراحی لیزیک همان قدر مهم است که قبل از انجام جراحی مهم بوده است و در صورت بروز مشکل میتوان آنها را به درستی مدیریت کرد .

از آنجا که لیزیک شکل و ضخامت قرنیه را تغییر میدهد ، بعد از انجام لیزیک، برای نظارت بر سلامت سطح چشم معاینات منظم نیاز خواهد بود. ترجیحا این معاینات باید شامل توپوگرافی قرنیه باشد ، از این روش برای ایجاد یک نقشه دقیق از انحنای قرنیه برای جلوگیری از کراتوکونوس استفاده می شود. (اگر دچار کراتوکونوس و دیگر مشکلات ثبات قرنیه شدید ، معمولا با روش عبور کلاژن قرنیه مشکل حل خواهد شد.) جدا از توصیه های پزشک ، شما باید چشمان خود را بطور سالیانه پس از انجام جراحی لیزیک چک نمایید تا از بروز مشکلات جدی حفظ گردند.


چه وقتی برای معاینه چشم بعد از عمل لیزیک و لازک ، به پزشک مراجعه کنیم؟

3 روز بعد از عمل لیزیک شما میبایست برای برداشتن لنز پانسمان ه پزشک مراجعه کنید. دوره ی معاینه ی بعدی سه ماه بعد از لیزیک میباشد.

بطور کلی بعد از جراحی لیزیک باید از چشم خود مراقبت نمایید. مالش چشم ممکن است خطر نازک شدن قرنیه یا کراتوکونوس را افزایش دهد. (همچنین ممکن است مالش چشم به طور بالقوه بر پایداری فلپ قرنیه ناشی از عمل جراحی لیزیک تاثیر گذار باشد). اگر از خارش چشم و یا تحریک چشمهایتان احساس ناراحتی میکنید ، جهت بررسی خشکی چشم یا آلرژی به پزشک مراجعه نمایید تا در صورت لزوم درمان این مشکل آغاز گردد.

در طول معاینه چشم بعد از انجام لیزیک ، پزشک خطاهای جزئی انکساری چشمتان را نیز بررسی خواهد نمود و اینکه آیا استفاده از عینک ایده خوبی برای بالا بردن وضوح بینایی شما خواهد بود یا خیر را نیز بررسی خواهد نمود .

برای بهتر شدن بینایی در شب حین رانندگی ، عینک های آنتی رفلکس ، اغلب بهترین گزینه برای راحتی و افزایش وضوح بینایی میباشند . (پوشش آر ای ایده خوبی برای لنزهای پیشرفته است، همچنین بازتاب های منحرف شده نور را کاهش داده و وضوح بینایی را افزایش خواهد داد .) همچنین بایستی از عینک های آفتابی با کیفیت بالا جهت محافظت چشم ها در برابر اشعه UV خورشید استفاده نمایید ، این نوع عینک از افزایش علائم آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و سرطان چشم و بافت های اطراف چشم نیز جلوگیری مینماید.

یکی دیگر از گزینه های محافظت از چشم در برابر اشعه UV، عینک های فتوکرومیک است که در داخل محیط های بسته به رنگ روشن هستند و به طور خودکار در برابر نور خورشید تیره می شوند.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.