چه زمانی باید از جراحی آب مروارید اجتناب نمود؟


موارد بسیار کمی وجود دارد که جراحی آب مروارید ممنوع بوده و یا باید از انجام آن اجتناب شود.
ملاحظات اولیه هنگام تصمیم گیری در مورد جراحی آب مروارید این است که آیا این روش بهبود چشمگیر و قابل توجهی از بینایی را فراهم می کند و می تواند بدون ایجاد مشکل انجام گیرد یا خیر .
اغلب در آب مروارید اولیه، بینایی می تواند به سادگی با تغییر نمره عینک بهبود یابد. اما در موارد دیگر، آب مروارید می تواند مشکلات بینایی را ایجاد نماید که تغییر نمره عینک یا لنز کمکی نخواهد نمود.
پزشک می تواند به تصمیم گیری شما در مورد زمان مناسب جهت انجام جراحی آب مروارید کمک نماید. جراحی آب مروارید روشی بسیار امن و موثر است، اما بایستی عوارض و خطرات جراحی چشم مورد توجه قرار گیرند.
در برخی موارد، مشکلات جدی چشم با آب مروارید همسو می شوند و این مشکلات می توانند جراحی آب مروارید چشم شما را محدود نمایند.
برای مثال، اگر شما دچار دژنراسیون ماکولا پیشرفته یا جداشدگی شبکیه هستید و همچنین مبتلا به آب مروارید نیز باشید، این امکان وجود دارد که از بین بردن آب مروارید و جایگزین نمودن آن با لنز (IOL) بهبودی در بینایی شما ایجاد ننماید. در چنین مواردی جراحی آب مروارید توصیه نمی گردد.
به طور معمول در جراحی آب فقط داروهایی با مدت استفاده محدود تجویز میگردند و شما با روش بیهوشی عمومی در این جراحی ، عمل نمیشوید. بنابراین جراحی آب مروارید برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی ، خطرات قابل توجهی را ایجاد نخواهد نمود.تعیین وقت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده است