جراحی چشم با روش اپی لیزیک (Epi-LASIK)


اپی لیزیک یکی از روشهای تصحیح بینایی توسط لیزر است که بسیار شبیه به لیزیک و لازک میباشد و ممکن است یک جایگزین خوب برای این روش ها در چشم هایی با وضعیت خاص باشد.

در اپی لیزیک ، فلپ ایجاد شده در قرنیه ، نازک تر از فلپ لیزیک است. این موضوع می تواند یک مزیت برای بیماران مبتلا به قرنیه نازک تر از حد نرمال باشد.
فلپ اپی لیزیک بسیار شبیه به فلپ نازک ایجاد شده در جراحی لازک است. در هر دو روش، فلپ شامل سلول هایی از لایه بیرونی قرنیه است که اپیتلیوم نامیده می شوند.
تفاوت این دو در چگونگی تولید فلپ در اپی لیزیک و لازک است.

فلپ لازک با یک ابزار ساخته شده است که دارای تیغه تیز است. در اپی لیزیک این ابزار یک جداساز اپیتلیال است که یک تیغه پلاستیکی نوسانی و لبه نازک دارد.


جراحی چشم اپی لیزیک


به طور معمول بر خلاف لازک ، در جراحی اپی لیزیک از الکل در چشم برای از بین بردن سلول های اپیتلیال از استروما قرنیه پایه استفاده می شود. به همین دلیل برخی از جراحان، اپی لیزیک را به لازک ترجیح می دهند، زیرا آنها برای سلول های اپیتلیال سمی بوده و می توانند زمان بهبودی را بعد از عمل افزایش دهند.

پس از ایجاد فلپ اپی لیزیک ، آن را به عقب بر می گردانند و استروما مرکزی پایه با لیزر اکسایمر تغییر می یابد ، مراحل مشابه با مراحل انجام روش در لازک است.
از آنجایی که فلپ اپی لیزیک بسیار نازک است، معمولا جراح هنگام درمان ، لنز نرمی را روی فلپ قرار می دهد. این لنز به عنوان یک تار عضلانی برای افزایش راحتی عمل استفاده میشود و سلول های اپیتلیال جدید را قادر می سازد تا در قرنیه برای بهبود سریع تر رشد نمایند.
جراح ، در یکی از مراجعات اولیه شما در روزهای بعد از جراحی ، لنز را از چشمتان جدا خواهد نمود.


بعد از جراحی اپی لیزیک


بعد از جراحی احتمالا بینایی شما 10/10 یا مقداری کمتر خواهد بود، اما کمی زمانبر است و احتمالا سه تا شش ماه برای رسیدن به نتیجه نهایی زمان خواهد برد ، معمولا یک هفته بعد از جراحی می توانید رانندگی نمایید. زمان بهبودی این روش به طور قابل توجهی طولانی تر از لیزیک است و در واقع بینایی شما بعد از جراحی بهبودی خواهد یافت.


بهترین شرایط برای انجام این روش:


افراد دچار نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم که فاقد احراز شرایط برای جراحی لیزیک میباشند.
• زمان پروسه: حدود 10 دقیقه در هر چشم
• نتایج جراحی: 10/10 بینایی بدون استفاده از عینک یا لنز
• زمان بازیابی: چند روز تا چند ماه برای تثبیت بینایی
• هزینه: بسته به شرایط شما متغیر خواهد بود

همانطور که مراجعه به موقع به پزشک در جراحی لیزر چشم مهم است ، بعد از جراحی اپی لیزیک نیز بسیار مهم خواهد بود و بایستی به توصیه های پزشک عمل نمایید ، زیرا کیفیت بینایی نهایی ، توسط قرنیه شما بهبود خواهد یافت. از قطره های چشم یا داروهای تجویز شده توسط پزشک حتما استفاده نمایید و در تاریخ هایی که جهت ویزیت چشمانتان برای شما مشخص شده است به پزشک مراجعه نمایید.


چه کسی می توانند جراحی اپی لیزیک انجام دهند؟


اگر در حال بررسی انجام لیزیک هستید ، اما پزشک به شما روش اپی لیزیک را توصیه مینماید ، دلیلش را جویا شوید.
این توصیه برای همه نیست، اما بسیاری از جراحان که از روش اپی لیزیک استفاده مینمایند ، معتقدند برای بعضی از بیماران گزینه بهتری نسبت به لیزیک است و این شامل افرادی است که دارای قرنیه نازک هستند و یا بافت کافی برای ایجاد فلپ در لیزیک را ندارند.

ممکن است اپی لیزیک برای افرادی که دارای حرفه ها یا سرگرمی های خاصی هستند که احتمال بروز صدمات در چشم افزایش میابد ، مانند (سربازان، افسران پلیس، بوکسورها و علاقه مندان به ورزش راکت) مناسب تر باشد ، زیرا خطر از بین رفتن فلپ وجود ندارد.

اگر قصد جراحی اپی لیزیک دارید، به احتمال زیاد بعد از این جراحی ، کمی احساس ناراحتی خواهید داشت. معمولا این مسئله با مسکن های ضد درد قابل کنترل خواهد بود. ناراحتی های گزارش شده بعد از جراحی اپی لیزیک کمتر از ناراحتی های گزارش شده بعد از جراحی PRK و لازک میباشد.

در نوآوران قیمت ارائه شده و تخفیف برای عمل لیزیک ، برای هر دو چشم شماست که این قیمت در ایران بی سابقه و منحصر بفرد میباشد. این تخفیف 50 درصدی برای عمل لازک چشم هم میباشد. در ضمن ما هزینه ی عکس قرنیه را هم در همان هزینه عمل لیزیک چشم پوشش داده ایم که این نیز هدیه‌ای ویژه از سوی ما به شما مراجعین محترم میباشد.تعیین وقت مشاوره رایگان