لیزیک و آستیگماتیسم

آیا لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟

 

بله ، در اغلب موارد، لیزیک می تواند آستیگماتیسم را کاملا تصحیح نماید و اثر دائمی بر روی چشم ها داشته باشد.


آستیگماتیسم چیست ؟

آستیگماتیسم مشکل بینایی رایجی است. علیرغم نام گذاری تا حدودی نگران کننده آن ، آستیگماتیسم یک نوع بیماری برای چشم محسوب نمیشود، این مشکل به سادگی یکی از عیوب انکساری ، مانند نزدیک بینی و دوربینی است و می توان آن را با عینک ، لنز و جراحی لیزیک درمان نمود.

به طور معمول آستیگماتیسم توسط سطح جلویی چشم (قرنیه) ایجاد می شود و دارای شکل نامتقارن است. تقارن که اغلب برای توصیف آن استفاده می شود ، این است که قرنیه به شکل بیضی شکل گرفته است ، و نه حالت گرد. به طور مثال درآستیگماتیسم شکل قرنیه مانند یک تخم مرغ یا پشت قاشق است، نه مانند یک توپ پینگ پنگ.


لیزیک آستیگماتیسم

آیا آستیگماتیسم با عمل لیزیک قابل درمان است ؟

لیزر فوق العاده دقیقی که برای عمل حذف عینک یا عمل لازک استفاده می شود ، می تواند برای تغییر شکل قرنیه مفید باشد؛ به طوری که سطح جلویی چشم را متقارن مینماید که در نتیجه باعث از بین بردن مشکلات بینایی ناشی از آستیگماتیسم میگردد. به طور معمول آستیگماتیسم بیش از3D بزرگ نمی شود و می تواند به طور کامل با انجام لیزیک تصحیح گردد.

حتی اندازه های بیشتری از آستیگماتیسم را نیز می توان با لیزیک درمان نمود ، هرچند این احتمال را افزایش می دهد که نیاز به جراحی مجدد لیزیک خواهد بود.اگر میزان آستیگماتیسم شما شدید است ، بسته به روش جراح لیزیک و یا مرکز جراحی که انتخاب می کنید ، ممکن است بر نتایج عمل جراحی لیزیک شما تاثیر بگذارد، اگر این طور باشد ، در طول معاینه قبل از جراحی ، این مورد با شما مطرح خواهد شد.

در کلینیک نوآوران عمل لیزیک برای چشم های آستیگمات به چه صورت است ؟

در کلینیک نوآوران ما از پیشرفته ترین دستگاه لیزیک در جهان استفاده میکنیم . دستگاه لیزر اگزایمر مدل EX500 ازکمپانی شناخته شده Wavelight که در نوآوران استفاده میشود قادر است آستیگماتیسم را از -6 تا +6 دیوپتر درمان نماید . کافیست با ما تماس بگیرید تا همکاران ما برای شما وقت معاینه و مشاوره ی رایگان تعیین نمایند .تعیین وقت مشاوره رایگان

4 سوال برای مقاله " آیا لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟ "

 1. ناصر جعفری گفت:

  با سلام ببخشید قیمت عمل لیزیک با آستیگمات 2 چندمیشه

  1. admin گفت:

   سلام. قیمت عمل لیزیک با آستیگمات را در صفحه هزینه لیزیک مشاهده نمایید.

 2. پروانه شلالوند گفت:

  سلام من ۳۲سالمه ۲۰ ساله که عینک میزنم ولی دیگه از عینک خسته شدم اما دکترم میگه به دلیل که قرنیه نازکی دارم نمیتونم عمل کنم و عینک بردارم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. شاید با دستگاه لیزر بسیار پیشرفته نوآوران قابل عمل فمتولیزیک باشید. اگر هم نبودید میتوانید از لنزهای اسکلرال براحتی استفاده نمایید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: