آیا لیزیک میتواند به بینایی من در شب صدمه بزند؟

 

ثابت شده است عمل لیزیک برای اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم مطمئن و موثر است و بیشتر افراد از نتایج انجام لیزیک بسیار راضی هستند.

در واقع بسیاری از افرادی که تصمیم به عمل جراحی لیزیک میگیرند ، بیناییشان در شب بعد از عمل جراحی نسبت به زمانی که از لنز یا عینک استفاده میکردند بسیار واضح تر خواهد بود. در سال 1397، اداره غذا و دارو (FDA) ، مؤسسه ملی چشم (NEI) و وزارت دفاع امریکا ، نتایج خود را از پروژه مشترک اثرات لیزیک در کیفیت زندگی منتشر نمودند و ارزیابی خطرات و عوارض لیزیک بر اساس نتایج گزارش شده توسط بیمار ان از طریق یک نظرسنجی اعلام گردید:

نتایج این نظر سنجی توسط بیماران گزارش شده بود و به این شرح است:

* بعد از لیزیک، مشکلات بینایی شبانه شامل تابش خیره کننده و هاله نور کاهش یافته بود.
* بیش از 95 درصد از بیماران ، سه ماه بعد از جراحی به بینایی 10/10 بدون استفاده از لنز یا عینک دست پیدا کرده بودند.
* تعدادکمی از بیماران در بینایی شبانه مانند تابش نور خیره کننده و هاله نور بعد از لیزیک در مقایسه با بیماران ، قبل از عمل در هنگام استفاده از عینک یا لنز دچار مشل گردیدند.
*به عنوان مثال قبل از جراحی لیزیک 41 درصد از بیماران در یک گروه و 37 درصد در گروه دیگرمبتلا به تابش نور خیره کننده بودند ودر استفاده از عینک یا لنزشکایت داشتند ، در صورتی که سه ماه بعد از لیزیک ، این درصد به ترتیب به 23 و 27 درصد کاهش یافت.

در طول معاینه جهت انجام لیزیک، پزشک یا جراح ، معاینه دقیقی از چشم شما انجام خواهد داد و در مورد خطر بروز عوارض جانبی ذکر شده که می تواند بر روی بینایی شبانه شما تأثیر بگذارد بررسی خواهد نمود. در بسیاری از موارد، انجام لیزیک پیشرفته می تواند خطر ابتلا به مشکلات بینایی بعد از لیزیک را کاهش دهد . اگر شما بعد از عمل جراحی لیزیک در معرض کاهش بینایی شبانه قرار گرفتید و عوارض عنوان شده را تجربه نمودید ، اغلب تکرار لیزیک می تواند مفید باشد.

اگر بعد از جراحی لیزیک مشکل انکساری خفیف داشته باشید ، شرایط انجام لیزیک مجدد را نخواهید داشت ، ممکن است آزار دهنده به نظر برسد اما برای بینایی بهتر و راحتی بیشتر ، جهت جلوگیری از انعکاس نور میتوانید از عینک های آنتی رفلکس استفاده نمایید.تعیین وقت مشاوره رایگان

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: