آیا لیزیک می تواند نزدیک بینی را بهبود بخشد؟

 

اگر سن شما بیشتر از 40 سال است و برای خواندن متن های کوچک بدون عینک یا لنز دچار مشکل هستید ، لیزیک میتواند به شما کمک نماید.

جراحی مدرن لیزیک می تواند مشکلات نزدیک بینی ناشی از پیرچشمی را با تکنیکی به نام لیزیک مونوویژن اصلاح نماید به این ترتیب که جراح به طور کامل خطاهای انکساری در یک چشم را برای دوربینی و چشم دیگر را برای نزدیک بینی جراحی مینماید، در نتیجه یک چشم اشیاء دور را بسیار واضح می بیند و چشم دیگر بینایی نزدیک را بدون استفاده از لنز یا عینک فراهم میکند.

اگر این روش به نظرتان مناسب می آید، اغلب پزشک در ابتدا یک لنز را با این شرایط برای مدت کوتاهی بر روی چشمان شما تست خواهد کرد تا اطمینان حاصل نماید که قبل از انجام لیزیک با انجام مونوویژن سازگاری خواهید داشت. یکی دیگر از گزینه ها لیزیک مولتی فوکال است ، در این روش لیزر سطح چشم را تغییر می دهد به گونه ای که ظاهر لنزهای دو طرفه را تقلید می کند. این روش می تواند نیاز به استفاده از عینک را حین مطالعه کاهش دهد، اما بعد از انجام این روش ، خطر بروز مشکلات بینایی شبانه افزایش خواهد یافت و ممکن است دچار تغییرات معکوس گردید.

لیزیک مونوویژن یکی دیگر از روشهای درمان نزدیک بینی میباشد.جراحی اصلاح قرنیه نیز یکی دیگر از گزینه های جراحی تصحیح پیر چشمی است. در این روش ، از یک لیزر برای ایجاد یک شکاف کوچک در مرکز قرنیه چشم استفاده می شود و یک دستگاه کوچک نوری (یک پوشش قرنیه یا ایمپلنت قرنیه) در این شکاف قرار می گیرد.

ایمپلنت قرنیه عمق تمرکز را در چشم درمان می کند ، بهبود نزدیک بینی بدون از دست دادن بینایی دور ، مزیت این روش نسبت به مونوویژن است که بینایی نزدیک را بهبود میبخشد بدون ایجاد مشکل بینایی در فواصل دور. در حال حاضر، تنها تزریق قرنیه مورد تایید برای بهبود نزدیک بینی ، تزریق آکا فوکوس است.

روش تزریق قرنیه می تواند برای افرادی که خواستار بینایی واضح در فواصل دور و پیر چشمی هستند مناسب باشد یا ممکن است بعد از جراحی لیزیک برای افرادی که نیاز به تصحیح بینایی برای نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم دارند مناسب باشد. در نهایت، اگر مبتلا به آب مروارید خفیف هستید (یا به علت بالا بودن سنتان یا عوامل دیگر در معرض خطر ابتلا به آب مروارید را میباشید) گزینه دیگر ، جراحی آب مروارید و استفاده از لنز است، که شامل استفاده از لنزهای IOL میباشد.

با وجود این که تمام این گزینه ها در دسترس هستند اما بهتر است با پزشک جهت تعیین اینکه کدام روش جراحی برای برای شما مناسب تر است مشورت نمایید.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.