منظور از آب مروارید ثانویه چیست؟


گاهی اوقات، افرادی که بینایی خود را با موفقیت توسط جراحی آب مروارید درمان مینمایند، کاهش چشمگیر بینایی را در چند هفته یا چند ماه بعد از جراحی آب مروارید تجربه خواهند نمود.
در این موارد، افراد گاهی نگران هستند که آب مروارید آنها مجددا بازگشته است .
توضیح دهید که چه چیزی باعث از بین رفتن بینایی می شود؟ نیاز به توضیحی کوتاه در مورد آناتومی چشم و جراحی آب مروارید:
لنز چشم در یک غشای روشن به نام کپسول لنز محصور شده است. بخش قابل توجهی از کپسول لنز که در جلوی لنز قرار دارد که در جراحی آب مروارید حذف می شود تا جراح بتواند به لنز کدر (آب مروارید) دسترسی پیدا کند، سپس آن را خرد کرده و از چشم جدا مینماید و آن با یک لنز داخل چشمی IOL جایگزین میکند.
بخش خلفی کپسول لنز (قسمت پشت لنز) در طول جراحی آب مروارید دست نخورده باقی می ماند و IOL مستقیما در مقابل آن قرار می گیرد.
درصد کمی از افرادی که جراحی آب مروارید انجام میدهند ، چندین ماه یا حتی چندین سال بعد از جراحی ،کپسول لنز خلفی را از چشم جدا مینمایند. اصطلاح پزشکی برای این روش کپسول خلفی (PCO) میباشد.
بینایی که توسط آب مروارید ثانویه از دست رفته باشد می تواند طی روش کپسولوتومی لیزر YAG بهبود یابد. در این روش جراح از یک لیزر مخصوص برای ایجاد یک حفره در کپسول لنز خلفی استفاده می کند که به سرعت بینایی را بهبود میبخشد. کپسولوتومی YAG تنها چند دقیقه طول می کشد و به طور معمول هرگز نیاز به تکرار نخواهد داشت.

تعیین وقت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده است