آیا نمره چشمان من برای انجام لیزیک مناسب است؟

 
تخفیف عمل لیزیک

در طول معاینه کلی چشم، پزشک نمره چشم شما را اعم از نزدیک بینی ، دوربینی و یا آستیگماتیسم تعیین می نماید و نمره ای که برای چشمان شما مشخص میشود ، نشان دهنده میزان قدرت لیزر مورد نیاز برای تصحیح عیوب انکساری میباشد.

این که آیا انجام لیزیک برای شما مناسب است یا خیر ، به چندین عامل مانند نمره چشم، سلامت و شکل و ضخامت قرنیه ، عدم خشکی چشم ، جراح چشم ، قدرت و پیشرفته بودن دستگاه لیزر و نوع تکنیک استفاده شده از لیزیک و پارامترهای توصیه شده برای روش درمان بستگی دارد. به طور کلی لیزر اکسایمر که بوسیله آن جراحی لیزیک و همچنین عمل لازک انجام میگردند ، معمولا می تواند تا حدود 11D نزدیک بینی، 5D دوربینی و تا 6D از آستیگماتیسم را درمان نماید.برای آگاهی از قیمت عمل پلک در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را مشاهده نمایید.

شرایط عمل لیزیک و لازک چیست؟

 • حداقل سن ۱۸ سال و حد اکثر تا زمانی که فرد آب مروارید نداشته باشد. (حداکثر ۵۵ سال)
 • عدم تغییر قابل توجه نمره عینک در یکسال گذشته یعنی حداکثر بیش از ۰. ۵ دیوپتر تغییر نکرده باشد.
 • ضخامت کافی (نازک نبودن) قرنیه
 • نزدیک بینی ۱ – تا ۱۰ – دیوپتر هرچشم
 • آستیگماتیسم ۰. ۵ تا ۶ دیوپتر هرچشم
 • دور بینی حداکثر تا ۶ دیوپتر هرچشم
چرا نمره های خیلی بالا را نمیتوان لیزیک کرد؟

بهتر است بدانید برای مقادیر زیاد عیوب انکساری ، احتمال وجود خطرات و عوارض جانبی بینایی مانند تابش خیره کننده نور در شب، هاله نور و دیگر مشکلات احتمالی وجود خواهد داشت و بایستی در طول مشاوره قبل از جراحی ، جراح با شما در این مورد مشورت نماید ، به خصوص اگر میزان نزدیک بینی شما بیش از -8D باشد و یا دچار دوربینی بیش از 4D باشید.


درمان قوز قرنیه: لنز اسکلرال


برای نمره های خیلی بالای چشم چه باید کرد؟

در طول مشاوره جهت انجام لیزیک ، جراح بهترین روش را طبق نیاز و شرایط شما توصیه خواهد نمود و در مورد اینکه آیا نمره چشم شما در محدوده درمان توصیه شده برای لیزیک است یا خیر را نیز اعلام خواهد کرد. اگر نمره چشم شما برای انجام لیزیک بیش از حد بالا باشد، ممكن است سایر روش های تصحیح بینایی مانند ایمپلنت لنزهای IOL یا استفاده از لنزهای انکساری ، جایگزین خوبی برای لیزیک باشند.


امروزه برای درمان نمره های بالای چشم ، آستیگمات های بالا، درمان قوز قرنیه و همچنین برای اصلاح بینایی قرنیه های نازک، لنز اسکلرال هم تجویز میشود که دیدی بسیار عالی و شفاف به شخص میدهد. میتوانید این لنزهای فوق العاده را که معجزه ی قرن نامیده میشوند، از کلینیک نوآوران با تخفیف ۴۰ درصدی تهیه نمایید.


برای آگاهی از قیمت عمل لیزیک در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل لیزیک 1401 را در سایت ما مشاهده نمایید.50 % تخفیف عمل لیزیک چشم، توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص. برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:

608 سوال برای مقاله " آیا نمره چشمان من برای انجام لیزیک مناسب است؟ "

 1. مهدی گفت:

  سلام من تا الان عینک نزدم ولی میدونم چشمام ضعیف شدن من عینک دوست ندارم میشه عمل لیزیک کنم ممنوم منتظرم

 2. ناشناس گفت:

  ایا نمره مثبت چشم قابل عمل شدن هست؟

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: