تخفیف عمل لیزیک

عمل پی آر کی (PRK) چیست ؟


عمل PRK (پی آر کی) ( کراتکتومی فوتورفراکتیک) یک نوع جراحی انکساری برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد . عمل جراحی PRK (پی آر کی) اولین نوع عمل جراحی لیزر چشم برای درمان ضعف بینایی بوده و قبل از روش محبوب لیزیک استفاده میشده است. اگرچه دوره نقاهت PRK (پی آر کی) کمی طولانی تر از جراحی چشم لیزیک میباشد اما PRK (پی آر کی) هنوز هم متداول است و مزایایی بیش از لیزیک برای برخی از بیماران ارائه می دهد.
لیزیک و انواع دیگر جراحی های لیزر چشم ، همانند PRK (پی آر کی) با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر عمل می کنند و اجازه می دهند تا نور به داخل چشم رسیده تا به دقت بر روی شبکیه متمرکز شود.فیلم عمل پی آر کی (PRK) - مراحل عمل PRK

بهترین کاندیدهای عمل پی آر کی (PRK) چه کسانی هستند؟


بیماران مبتلا به نزدیک بینی، دوربین ویا آستیگماتیسم، برای انجام عمل پی آر کی PRK مناسب هستند.
زمان پروسه: حدود 10 دقیقه در هر چشم
نتایج نمونه: 10/10 چشم بدون عینک یا لنزها
زمان بهبودی: چند روز تا چند هفته
هزینه: برای دریافت بهترین قیمت ها با ما تماس بگیریدامروزه برای درمان نمره های بالای چشم ، آستیگمات های بالا، قوز قرنیه و همچنین برای اصلاح بینایی قرنیه های نازک، که نمیتوانند با عملهای لیزری درمان شوند، لنز اسکلرال تجویز میشود که دیدی بسیار عالی و شفاف به شخص میدهد. میتوانید این لنزهای فوق العاده را که معجزه ی قرن نامیده میشوند، از کلینیک نوآوران با تخفیف 25 درصدی تهیه نمایید.


تفاوت عمل پی آر کی با عمل لیزیک در چیست؟

تفاوت اصلی بین PRK (پی آر کی) و LASIK در اولین گام یعنی روش هاست. در لیزیک ، یک فلپ نازک روی قرنیه با یک میکروکراتوم یا یک لیزر femtosecond ایجاد می شود. این فلاپ برای برداشتن بافت زیرین قرنیه استفاده می شود ، سپس قرنیه با لیزر اکسایمر تغییر شکل داده می شود. در PRK (پی آر کی)، لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم) قبل از تغییر شکل بافت قرنیه زیرین با لیزر اکسایمر برداشته می شود. اپیتلیوم خود را در عرض چند روز پس از جراحی بر روی سطح قرنیه بازسازی می کند.تفاوت عمل PRK با عمل لازک در چیست؟

یکی دیگر از انواع PRK (پی آر کی) عمل جراحی لازک میباشد که به جای حذف لایه اپیتلیال قرنیه به صورت PRK (پی آر کی)، لایه اپیتلیال (با استفاده از ابزار جراحی به نام trephine)، در طول عمل جراحی حفظ و سپس جایگزینی آن در سطح چشم در انتهای روش انجام میشود. لازک به علت بازده بهبود بیشتر دید در مقایسه با PRK (پی آر کی)، محبوبیت PRK (پی آر کی) را کاهش داده است، زیرا بهبود در لایه اپیتلیال جایگزین در لازک کمتر به طول می انجامد تا رشد یک لایه اپیتلیال جدید در PRK (پی آر کی).هزینه عمل پی آر کی (PRK) چشم چقدر است؟


در کلینیک نوآوران، عمل پی آر کی هم با 50٪ تخفیف ویژه انجام میشود. شما میتوانید بدون هیچ بیمه ای، بصورت عادی از این تخفیف ویژه استفاده نمایید. کافیست شماره ی خود را در فیلد زیر وارد نمایید تا همکاران ما با شا تماس بگیرند.


قیمت عمل پی آر کی چشم در کلینیک نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم 4,300,000 تومان میباشد.


عمل PRK چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:

مقایسه PRK (پی آر کی) با لیزیک


نتایج نهایی جراحی PRK (پی آر کی) قابل مقایسه با نتایج لیزیک میباشد، اما بهبود اولیه PRK (پی آر کی) کندتر است. زیرا چند روز طول می کشد تا سلول های اپیتلیال جدید برای بهبود و پوشش سطح چشم آماده شوند. همچنین در چند روز اول پس از عمل جراحی، احتمال ابتلا به عفونت چشم و ضعف بینایی وجود دارد. بیماران لیزیک به طور کلی ناراحتی کمتری دارند و بیناییشان سریعتر تثبیت می شود، در حالی که بهبود دید با PRK (پی آر کی) تدریجی است و نتیجه نهایی می تواند چندین هفته طول بکشد.

با این حال PRK (پی آر کی) ، مزایای متفاوتی را ارائه می دهد. از آنجایی که جراحی PRK (پی آر کی) ایجاد فلاپ قرنیه نمی کند (که شامل اپیتلیال و بافت های استرومائی عمیق تر است) کل ضخامت استروما تحتانی برای درمان به طور قابل ملاحظه ای در دسترس میباشد. اگر قرنیه شما برای جراحی لیزیک بیش از حد نازک میباشد بنابراین قرنیه باقی مانده نازک تر میگردد. همچنین خطر عوارض فلپ وجود ندارد و خطر برداشتن قرنیه با لیزر اگزایمر نیز کاهش می یابد.


ارزیابی مزایا و معایب PRK

مزایا معایب
عمق لیزر کمتر از لیزیک زمان بهبود بیشتر از لیزیک
مناسب برای بیماران مبتلا به قرنیه نازک زمان طولانی برای بهبودی کامل
بدون خطر و عوارض فلپ قرنیه افزایش خطر عفونت، التهاب و زخم بعد از جراحی
خطر کاهش ضخامت قرنیه را کاهش می دهد در مقایسه با بعد از عمل جراحی لیزیک، ناراحتی چشم بیشتر در بهبود اولیه PRK

مقایسه ی لیزیک و پی آر کی

عمل جراحی پی آر کی PRK چگونه انجام می شود؟


در ابتدا جراح ، یک قسمت مرکزی اپیتلیوم قرنیه را با یک محلول الکل، یک دستگاه "بوفینگ" یا یک ابزار جراحی استریل می کند. سپس از یک لیزر اکسایمر برای اصلاح شکل انحنای سطح قرنیه استفاده می شود. این لیزر بسیار تخصصی با کنترل کامپیوتری میباشدکه پالس های نور ماوراء بنفش سرد را به نمایش می گذارد که مقادیر میکروسکوپی بافت را در یک الگوی دقیق حذف می کند. سپس یک لنز دارای بافت نرم"bandage" روی قرنیه جهت محافظت از چشم شما قرار می گیرد. سلول های اپیتلیال جدید در حدود چهار یا پنج روز رشد می کنند و در نهایت لنز(bandage) توسط جراح از چشم برداشته می شود.برای آگاهی از شرایط و قیمتهای بسیار عالی عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را در سایت ما مشاهده نمایید.

از جراحی PRK چه انتظاراتی دارید؟


در ابتدا شما باید جراحی که متخصص جراحی PRK میباشد را انتخاب کنید، جراح معاینه کاملی بر روی چشمانتان انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که دارای شرایط جراحی لیزر چشم هستید یا خیر، این ارزیابی شامل موارد ذیل میباشد:

• اندازه مردمک چشم شما.
• ارزیابی رطوبت چشم جهت مشخص شدن خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از جراحی لیزر و نحوه درمان آن.
• انحنای قرنیه، با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه دقیق خطوط سطح جلویی قرنیه معاینه میگردد.
• ضخامت قرنیه.

پزشک به بررسی وضعیت بهداشت عمومی و همچنین داروهایی که مصرف می کنید خواهد پرداخت تا تعیین کند آیا شما شرایط مناسب را جهت این نوع جراحی دارا هستید یا خیر. اگر از لنز استفاده میکنید ممکن است لازم باشد قبل از معاینه چشم، از آنها استفاده نکنید، زیرا ممکن است شکل قرنیه را تغییر دهد، توصیه میشود در مورد این موضوع با پزشک خود مشورت نمایید.


درباره عمل PRK (پی آر کی) بیشتر بدانیم


در حالی که لیزیک اغلب برای جراحی تصحیح بینایی استفاده می شود اما ممکن است PRK بهترین روش در شرایط خاص باشد. در واقع جراحی چشم PRK یک روش اصطلاحا آمبولانسی میباشد که بر اساس walk-in, walk-out basis انجام می شود. در واقع، جراحی واقعی معمولا 15 دقیقه طول می کشد. شما در طی این روش به هوش خواهید بود، اما ممکن است جراح برای حفظ آرامش ، برایتان آرامبخش تجویز نماید.
همچنین قطره استریل چشمی به چشمان شما ریخته خواهد شد و از تجهیزات مخصوص به نام (سپر) جهت باز ماندن پلک استفاده میگردد. سپس جراح ، لیزر اکسایمر را بر روی چشم هدایت می کند ، این لیزر برای تنظیم دقیق، برنامه ریزی شده است.


در حین عمل prk چه روی میدهد؟

از شما خواسته می شود که به یک نور برای مدت کوتاهی خیره شوید، این در حالی است که جراح از طریق میکروسکوپ چشمان شما را بررسی می کند، چرا که لیزر ، پالس های نور را به قرنیه چشم می فرستد. انرژی لیزر میکروسکوپی مقداری از بافت را حذف می کند و حالت قرنیه را تغییر می دهد. اگر چه ممکن است فشار روی چشم احساس شود اما در این روش اکثر بیماران احساس ناراحتی نمی کنند،. جراح شما کنترل کامل لیزر را در اختیار دارد و می تواند آن را در هر زمان خاموش نماید.
عمل بر روی هر چشم بصورت جداگانه انجام می شود (اغلب در یک روز یا در روز بعد) و جراحی هر چشم فقط پنج دقیقه طول می کشد. برخی از بیماران هر دو چشم را در یک روز تحت درمان قرار می دهند در حالی که برخی عمل جراحی چشم دوم خود در یک یا دو هفته بعد انجام میدهند.جراح ، قرنیه درمان شده با لنز یا باند میپوشاند، در طی چند روز سلول های اپیتلیال جدید رشد می کنند و دیگر نیازی به استفاده از باند یا لنز نخواهد بود.

پس از عمل :

از شما خواسته می شود تا مدت کوتاهی پس از عمل جراحی در کلینیک بمانید. لازم به ذکر است شما قادر به رانندگی نخواهید بود و بایستی فرد دیگری شما را به منزل برساند. جراح ، آنتی بیوتیک های موضعی و داروهای ضد التهابی و تسکین درد را برای شما تجویز خواهد کرد تا احساس ناراحتی بعد از عمل کاهش یابد، به حداقل رساندن هر گونه تورم و تسریع بهبودی همانند جراحی های دیگر ضروری میباشد ، همچنین بایستی از دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک برای اطمینان از نتایج مطلوب پیروی کنید و در طی چند هفته آینده برای پیگیری روند بهبودی به پزشک خود مراجعه نمایید.

در روش PRK زمان بهبودی کمی به طول می انجامد در صورتی که بعد از جراحی لیزیک ممکن است روزها یا هفته ها زودتر از PRK بهبودی حاصل گردد ، ثبات بینایی نیز بیشتر میباشد. اغلب بیمارانی که از روش PRK استفاده میکنند معمولا یک یا سه هفته پس از عمل جراحی میتوانند رانندگی نمایند، اما ممکن است این زمان بین سه تا شش ماه به طول بیانجامد تا بینایی کاملا عادی و پایدار گردد.


نتایج بلند مدت در جراحی PRK (پی آر کی)


این نوع جراحی لیزر چشم از سال 1980 در ایالات متحده و از سال 1995در خارج از ایالات متحده انجام میشده است و دارای میزان موفقیت بسیار بالا میباشد، همچنین در طول این مدت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و همچنان بهترین انتخاب درمان در شرایط خاص است. نتایج نوع جراحی PRK و لیزیک بسیار شبیه یکدیگر هستند. اکثر افراد بعد از عمل جراحی تقریبا به دید10/10 یا حتی بیشتر دست پیدا میکنند. برخی از بیماران ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنز داشته باشند اما نیازشان به طور قابل توجهی کمتر از قبل از عمل میباشد.
اگر حساسیت به نور به عنوان یک مشکل پس از عمل باشد، عینک با لنزهای فتوکرومیک اغلب می توانند مفید باشند. همچنین اگر خطرات انکساری پس از عمل جراحی باقی مانده باشد، لنزهای انعطاف پذیری وجود دارد که اغلب می توانند دید شما را برای فعالیت هایی مانند رانندگی شبانه جبران کنند.
عوارض لیزیک پس از عمل بسیار کم است و می تواند شامل عفونت و نور خیره کننده (یا هاله نور که بیشتر هنگام دیدن نور در شب، مانند رانندگی) باشد.در صورت وجود عوارض ذکر شده ، با این که احتمال آن بسیار کم میباشد، ممکن است نیاز به عمل جراحی اضافی یا تقویت بیشتری برای بهبود بینایی خود داشه باشید و یا در طول زمان ، دیدتان به حالت قبل از عمل بازگردد. همچنین ممکن است عینک های مطالعه نیز بعد از عمل جراحی بعد از 40 سالگی مورد نیاز شود و علت آن بیماری به نام پری بیوپسی نزدیک بینی میباشد. در حال حاضر نظارت بر آزمایشات بالینی را برای اصلاح دائمی جراحی پری بیوپسی انجام میگردد.
در حالیکه لیزیک امروزه از رایجترین روشهای لیزر چشم میباشد، مهم است که از راهنمایی های جراح استفاده کنید تا تعیین شود آیا PRK یا لیزیک برای شرایط فردی شما مناسب است یا خیر.تعیین وقت مشاوره رایگان

416 سوال برای مقاله " عمل پی آر کی (PRK) چیست؟ "

 1. ناشناس گفت:

  سلام من 37 سالمه یک چشمم 10 و چشم دیگم 9.5 هست برای عمل حذف عینک به دکتر مراجعه کردم عمل پی ار ک تا 7 نمره از شماره چشممو کم میکنه بیشتر ازاین قرنیه ی چشمم نازکه و جواب نمیده
  دکتر عمل لنز دائم رو برام تجویز کرده میخاستم در مورد عمل کاشت لنز دائم راهنماییم کنید آیا احتمال عفونت چشم چقد وجود داره ؟ با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام. برای این عمل به کلینیک تشریف بیاورید و با پزشک نوآوران جناب دکتر مختاری مشورت نمایید.

 2. محمدرضا لطفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دقیقا 5 ماه از عمل prk چشمم میگذره
  درجه ی چشمام به این گونه بودن
  OD: -5.00
  OS: -4.75 0.75 165
  الان با چشم چپم بهتر از چشم راستم میبینم به طوری که مثلا زیرنویس های ریز تلویزیون را وقتی با هر چشم به صورت جداگانه میبینم با چشم چپم میتونم بخونمشون ولی با چشم راست یکم غیر واضحه و به سختی میشه خوندشون. الان فکر میکنین این یعنی برا چشم راستم هنوز یکم عیب انکساری باقی مونده؟

  1. admin گفت:

   سلام. ممکنست. اما تا 6 ماه صبر کنید . سپس برای معانیه به مطب تشریف بیاورید.

 3. ترکاشوند گفت:

  سلام
  تقریبا ۱۲ ساله که قوز قرنیه دارم و از لنز هارد استفاده کردم ایا عملی برای این بیماری بجز پیوندقرنیه هست

  1. admin گفت:

   سلام. عمل کراس لینک برای تصحیح قوز قرنیه انجام میشود.

 4. Faezeh گفت:

  سلام من میخواستم عمل پی آر ک برای چشمم انجام بدم شملره چشم سمت چپم یک و هفتادو پنج و چشم راستم با استیگمات دو ونیم هستش ولی دگتر گف دید شما از ده پنج درصده ونمیشه عمل انجام داد آیا میتونم برم پیش یه دکتر دیگه یا نه و حرفشون آیا صحیح هست؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه و عمل به نوآوران تشریف بیاورید.

 5. کامران گفت:

  سلام کامران هستم از اهواز
  من تقریبا یک سال است که مشکل دید پیدا کردم که تا الان دکتر نرفتم ولی برا مطالعه به چشمام فشار میاد یا به قول معرف از عینک مطالعه استفاده میکنم که با این حال باز هم مشکل دید دارم سوالم اینه که میشه تو همون کلنیک معاینه بشم و ببینم شرایط عمل لازک رو دارم یا نه چون واقعا اهواز که مرکز استان است فاقد امکانات بدرد بخوره مرسی از زحمات شما که با صبوری جواب مریضهاتون رو میدید

  1. admin گفت:

   سلام.بله با ثبت شماره یا تماس ، نوبت معاینه بگیرید تا در صورت تایید پزشک در همانروز لازک انجام دهید.

 6. نوری گفت:

  سلام،من دو هفته ی عمل prk انجام دادم در طول این دو هفته خیلی سردرد میشم و به صداهای بلند هم حساس شدم آیا اینها میتونه به عمل چشمم ربط داشته باشه؟

  1. admin گفت:

   سلام . احتمال دارد. اگر به عمل شما مربوط شود بزودی برطرف میشود.

 7. مریم صدیقی گفت:

  سلام خسته نباشید من شماره چشمام 5و 4/75هستش حدود 21سال سنمه به نظر شما الان عمل کنم یا بزارم چند سال دیگه ؟؟ امکان برگشتن شماره چشم هست یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام.وقت مناسبیست بشرط ضخامت کافی قرنیه.

 8. مژده گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام عمل پی ار کی انجام بدم میخواستم بدونم تا چه مدت نمیتونم باشگاه برم وچند وقت بعد عملم به گوشی نگاه نکنم و چقدر بعد عملم نمیتونم از لنزهای رنگی استفاده کنم و اینکه عینک افتابی که مناسبه چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. اگر ورزش سبکی انجام میدهید تا دو هفته ورزش نکنید و اگر ورزش سنگین انجام میدهید تا دوماه ورزش نکنید. بعد از سه روز میتوانید از گوشی خود استفاده نمایید.و بعد از یکماه از لنز رنگی استفاده کنید. عینک آفتابی میبایت UV400 و پولاریته باشد.

 9. الهه گفت:

  سلام.واسه افرادی که ساکن تهران نیستن معاینه و جراحی به چه صورت تو یک روز انجام میشه؟بعد از جراحی چند درصد دید داریم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله در یکروز تمام کار انجام میشود. اما نیاز به همراه دارید. دید ممکن است تار باشد.

 10. لیلا گفت:

  با سلام من حدود ۷ ماه پی آر کی کردم ودکترم بهم گفت دیدت تا ۶ ماه کامل میشه ولی نه کامل میتونم زیر نویس تلویزیون بخونم واینکه در خوندن متن که تو گوشی هست باید چشمام جمع کنم تا ببینم هم دو تایی میبینم وهم حاله میبینم قطره هم که میریزم بهتر نمیشه خیلی نگرانم خواهش میکنم من راهنمایی بفرمایید

  1. admin گفت:

   سلام. اگر در نوآوران عمل کرده اید برای معاینه تشریف بیاورید.

 11. سجاد گفت:

  سلام روز بخیر شما فقط عمل prk انجام می دید یا عمل لازک هم انجام می دهید .لطفا مبلغ لازک را هم اعلام نمایید .

  1. admin گفت:

   سلام. لیزیک ، لازک و پی آر کی و فمتولیزیک همه در نوآوران انجام میشود. قیمت عمل پی آر کی هم مانند لازک 3,900,000 هزار تومان است که میتوانید از طریق گذاشتن شماره خود در پنل سایت 400 تومان دیگر هم تخفیف بگیرید.

 12. سارا گفت:

  سلام
  خسته نباشيد
  دكتر من ٥ماهه كه عمل prk انجام دادم
  بعد كارِ من با ليزرِ،اپراتور ليزر هستم
  واسه چشمم خطر ساز نيست؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر .

 13. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید میشه هزینه پی ار کی با لیزیک و لازک را بفرماید؟

  1. admin گفت:

   سلام. در نوآوران لیزیک و لازک و پی آر کی تنها با 2,390,000 تومان انجام میشود.

 14. Matineh گفت:

  سلام روزتون بخیربنده ۴ ماه هستش که عمل پی از کی انجام دادم میخواستم بدونم میشه از لنزهای رنگی استفاده کرد؟!

  1. admin گفت:

   سلام.بله میتوانید.

 15. مرتضی گفت:

  سلام می خواستم بدونم درسته که بعد از عمل شخص نباید در محیط نورانی باشه ؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدهید چون خیلی برام سوال بود

  1. admin گفت:

   سلام. برای عده ای که چشمشان موقتا به نور شدید حساس میشود هفته اول حتی در منزل هم عینک آفتابی بچشم میزنند. این حساسیت بمرور ازبین میرود.

 16. کتایون گفت:

  سلام بعد از حدود هفت که عمل prk را انجام داده م تا 4ماه اول نتیجه عالی بود ولی از ماه پنجم بعضی وقتها که سرم یخ می کند و یا مشکلی برایم پیش می اید که دچار استرس می شوم چشمهایم تار می شوند و سرم را تکان می دهم تاری برطرف می شود در ضمن عینکم هم معیوب شده وقسمت هایی از رنگ شیشه اش ریخته است ایا مربوط به عینک می شود یا عیب از چشم هایم است ؟ با تشکر از راهنمایی جنابعالی .

  1. admin گفت:

   سلام. در صورت توان برای معاینه تشریف بیاورید.

 17. زهرا گفت:

  سلام در عمل پی ار کی اگر لنز پانسمان رو چند روز دیرتر خارج کنیم اشکالی پیش میاد؟

  1. admin گفت:

   برداشتن لنز پانسمان در کنار معاینه ی پزشک انجام میشود. تاخیر در معاینه ممکن است باعث شود چشمان شما بموقع بازدید نشده و اگر احیانا دچار مشکلی باشد بموقع تشخیص داده نشود

 18. میلاد گفت:

  سلام من یک‌هفتس عمل prk انجام دادم الان چشم چپم تار تر میبینه طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام. بمرور بهتر میشود.

 19. میلاد گفت:

  سلام من یک هفتس عمل prk انجام دادم دیروز حس میکردم چیزی داخل یکی ازچشمام هست با اب و اشک مصنوعی شستم الان خوب شده منتهی حس میکنم چشمی که شستم نسبت به اون یکی تار میبینه میخواستم ببینم طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام. خشکی چشم برطرف میشود و تاری موقتی دید طبیعیست.

 20. زهرا جمالزاده گفت:

  سلام روز بخیر
  یک هفته ست عمل پی آر کی انجام داده ام موقع خواب با احساس درد و ابنکه چیزی خارخاری توی چشمم از خواب بیدار میشوم و چشمام قرمزه و موقع نشستن فقط این حالت برطرف میشه و همینکه دراز میکشم باز این حالت اذیتم میکنه مشکلی برای چشمم بوجود نمیاره؟ این حالت خارخاری تا کی ادامه داره؟چ روشی برای کمتر شدن این حالا استفاده کنم؟

  1. admin گفت:

   سلام. عارضه خشکی چشم موقتی و گذراست و بزودی برطرف میشود. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی خوب استفاده کنید.

 21. مجید گفت:

  سلام .من سال ۹۴عمل پی ار کی انجام دادم .الان چشم چپ ۷۵ و چشم راست ۵۰ ضعیف شده .آیا دوباره میتوان عمل نمود.

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه ضخامت قرنیه شما کافی باشد بله.

 22. متینه عالیپور گفت:

  سلام روزتون بخیر من سه پیش عمل پی از کی انجام دادم یکماه هستش که دوباره ورشم رو شروع کردم و بدنسازی کار میکنم متوجه نشدم دقیقا از کی ولی مدتی هستش که چشمام درد میگیرن مدام در ضمن قرص ملاتنین هم مصرف میکنم و با لپ تاب هم کار میکنم مصرف قطره اشکی مصنوعی رو هم کم کردم میخواستم بدونم این چشم درد ب کدوم کارم مربوط میشه ؟!و چکار کنم؟ممنون از شما

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید.

 23. عیسی گفت:

  سلام من سه هفته پیش عمل لازک انجام دادم.همه چیز خوب بود تاوقتی که چندروز پیش یه ساعت خیاطی کردم از اون روز چشم راستم قسمت بالایی پلکم درد میکنه…میدونم که از فشار اوردن زیاد درد میکنه…قطره دیکلوپتین استفاده میکنم ولی افاقه ای نمیکنه…راهنمایی کنید چه کنم.قرنیه چشمم نیست قسمت داخلی چشم بین ابرو وچشمم هست.اگ ممکنه همینجا راهنمایی کنین چون مسیرم دوره نمیتونم بیام واسه معاینه.مرسی

  1. admin گفت:

   سلام. اگر حس میکنید از فشار به چشم این درد ایجاد شده به چشم خود استراحت کافی بدهید. برای برخی افراد احتمال درد در هفته های ابتدایی بعد ازعمل هست.

 24. شادی گفت:

  سلام دکتر محترم .ممنون بابت پاسخگوییهای خوبتون .من معلم هستم چند وقت بعد از عمل میتونم مطالعه کنم ؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. نهایتا یک هفته بعد از عمل شما براحتی میتوانید مطالعه نمایید.گاهی اوقات افراد مشکلی نداشته و از دوروز بعد از عمل هم میتوانند براحتی مطالعه نمایند.

 25. Mahan گفت:

  سلام دکتر .من میخوام عمل لیزیک و عمل بینی انجام دهم .به نظر شما کدام یک رو زودتر انجام دهم و بین دوعمل چقدر فاصله باشد و عمل لیزیک زودتر انجام شود و عمل بینی با بیهوشی باشد ایا دوباره شماره چشم بر نمیگردد

  1. admin گفت:

   سلام. حتما ابتدا عمل لیزیک را انجام دهید چرا که بعد از عمل بینی تا یکماه نمیتوانید عینک بزنید. در صفحه ی ویدئوهای آموزشی لیزیک و لازک میتوانید نظر دکتر را کامل ببینید.

 26. عیسی گفت:

  سلام.من دوهفته اس عمل لازک انجام دادم..چندروزبعداز برداشت لنزمراقبتی تاری دید پیداکردم…میدونم که تا چندوقت طبیعیه…میخواستم ببینم تابرگشت کامل دیدم میتونم از قطره خاصی برای رفع تاری دید استفاده کنم تادوره درمانم کامل بشه.اگ ه چنین قطره ای وجود داره لطفا اسمش رو بفرمایید..مچکر

  1. admin گفت:

   سلام از قطره های اشک مصنوعی خوب مثل Artelac استفاده کنید.

 27. امیر علی گفت:

  سلام دکتر من استیگمات چشمام هردو چشم شماره ۴ هستش و ضخامت قرنیه من ۶۵ هستش میخواستم ببینم عمل کنم خوب میشم؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای توپوگرافی از قرنیه تشریف بیاورید تا ضخامت و سلامت قرنیه دقیقا بررسی شود. نمره چشمتان قابلیت عمل دارد.

 28. محمد گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت ادمین عزیز ، چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید ،من الان ۲۲ روزه عمل prk انجام دادم چشم چپم بعضی وقتا درد شدیدی میگیره تا پشت سرم میره به مدت چند ثانیه آیا این طبیعی است؟سوال دوم، دیدم بهتر شده ولی راضیم نمیکنه من قبل عمل نزدیکم خوب بود دورم ضعیف بود ولی الان نزدیکم تار و دوبینی شده دور هم تا شعاع ۱۰ متری خوب میبینم ولی یکم تار آیا به مرور زمان وسعت دید بیشتر میشه یا به همین شکل میمونه؟ سوال سوم، من سیگاری هستم شش روز سیگار نکشیدم از زمانی که دکتر لنز پانسمانی رو درآورد شروع به سیگار کشیدن کردم و تا به امروز ۲۲روز گذشته روزی یک پاکت سیگار میکشم آیا این مشکل ایجاد نمیکنه دوباره نمره چشمام برگرده و باگوشی هم زیاد کار میکنم؟سوال چهارم، من توی اتاق عمل همه چیزرو رصد میکردم اخه خیلی کنجکاو هستم لحظه به لحظه عمل توی خاطرم هست وقتی لیزر به چشمام تابیده شد بوی سوختنی از چشمام اومد خیلی زیاد بود خودم قشنگ فهمیدم هر دوچشمم این بوی سوختنی برای چی بود مگه توی چشم چیزی میسوزنن موقع عمل؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   درد و تاری دید شما طبیعیست و بزودی بر طرف میشود. اصلا نگران نباشید.
   بهتر بود تا دو هفته سیگار نمیکیشیدید. یک پاکت سیگار خیلی زیاد است و ممکن است منشا مشکلاتی برایتان شود.
   کار با گوشی چنانچه چشم را خسته و اذیت نکند اشکالی ندارد. اگر درد دارید کمتر از گوشی استفاده کنید.
   بوی سوختنی زمان عمل بعلت سوزاندن و برداشتن یک لایه ی بسیار بسیار نازک از روی قرنیه توسط اشعه ی لیزر میباشد .

   1. عاطفه گفت:

    سلام خدمت شما من 39سالمه تصمیم دارم prkکنم ولی گفتن شروع پیر چشمی از 40سالگی با این شرایط به نظر شما ارزش عمل کردن داره؟ممنون از پاسخ کویی

    1. admin گفت:

     سلام. پیرچشمی برای هرکس در سنی رخ میدهد. شرایط بدنی افراد باهم متفاوت است. ما در نوآوران تا سن 54 سال را عمل لازک میکنیم. در صورت تمایل میتوانید برای معاینه و مشاوره به کلینیک مراجعه نمایید.

 29. طاهر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من حدودا یه ماه عمل prk انجام دادم اما به تازگی که اشک مصنوعی میریزم، چشمام میسوزه، ایا مشکلی هست؟

  1. admin گفت:

   سلام. اگر به اشک مصنوعی خود آلرژی دارید نوع آنرا عوض کنید و از مدل Advanc آن استفاده کنید.

 30. متینه عالیپور گفت:

  سلام من دو ماه عمل پی ار کی انجام دادم چشم راستم اوایل خوب بود ولی یه مدته تار شده و اذیتم میکنه قبلا با لنز طبی یه اسیب کوچولو دیده بود ایا تاری همینجوری باقی میمونه !؟و این که نگاه به لبتاب و گوشی باعث میشه بدتر بشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. گاهی اوقات تا سه ماه زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. گاهی هم چند روز کافیست. این امر در چشمها متفاوت است. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی برای زمانهاییکه نیاز به دید بهتر دارید استفاده کنید. کار با گوشی و لپ تاپ اگر که در حد مناسب باشد دچار مشکلی نمیشوید.

 31. Miss.eydani گفت:

  سلام.من یک هفته ست عمل فمتولیزیک انجام دادم.شماره چشمام هرکدوم ۵ بود با ۲ و خورده ای استیگمات.دکتر گفت دید کاما پیدا نمیکنم فقط دیدی که با عینک داشتم رو بدست میارم.الان چشم راستم که تنبلی نداشت بدتر از چشم چپم که تنبلی داشت میبینه.میخوام بدونم به مرور درست میشه یا نه؟من قبلا با راست بهتر میدیدم.الان همش تاره

  1. admin گفت:

   سلام. این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. گاهی اوقات تا سه ماه زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. گاهی هم چند روز کافیست. این امر در چشمها متفاوت است. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی برای زمانهاییکه نیاز به دید بهتر دارید استفاده کنید.

 32. سمیه گفت:

  سلام، من یه چشمم 4ونیم یه چشمم 3، مشکوک به قوز قرنیه هستم میتونم عمل پی آر کی انجام بودم

  1. admin گفت:

   سلام. بله میشود . بشرطی که ضخامت قرنیه شما برای عمل لازک کافی باشد. برای تعیین وقت معاینه با تلفن 02144457285 تماس بگیرید.و یا اینکه شماره تماس خود را در فیلد شماره تماس ها وارد نمایید.

 33. مریم زارع گفت:

  سلام وقتون بخیر.آیا عمل prkمناسب درجه ی ضعیفیه ۲ هم هست؟سنم ۲۲هست .آیا با زایمان برنمیگردد؟

  1. admin گفت:

   سلام.بله مناسب است. اگر که ضخامت قرنیه شما کافی باشد. خیر زایمان تاثیری در دید شما ندارد.

   1. محمدرضا گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من دقیقا 3 ماهه که از عمل prk میگذره
    وقتی که با هر چشم به صورت جداگانه میبینم ، چشم چپم یکم بهتر و واضح تر از چشم راستم میبینه ولی درکل خوبه فکر میکنین به مرور زمان برطرف میشه؟

    1. admin گفت:

     سلام. قطعا همینطورست.

 34. م گفت:

  سلام خدمت شما
  من نزدیک یه ساله عمل (PRK) انجام دادم. ولی هنوز یه چشمم لذیت می کنه. وقتی زیاد به لپ تاپ یا تلویزیون یا حتی موقع بافتن یا چه می دونم وقتی از چشمم کار می کشم، درد می کنه. انگار قرنیه چشمم می خواد کنده بشه. مشکل تاری دید ندارم. فقط درد می کنه. اشک مصنوعی میریزم انگار می خواد کنده بشه. بعد مدتی خوب مشه. می خواستم بدونم راه کاری دارید؟ میترسم برم پیش دکتر. برای همین ازتون پرسیدم که آمادگی رفتن به دکتر رو داشته باشم.

  1. admin گفت:

   سلام. حتما بایست معاینه شوید . بدون معاینه چیزی مشخص نیست و امکان حاد تر شدن هست
   برای تعیین وقت معاینه با تلفن 02144457285 تماس بگیرید.

 35. زهرا گفت:

  سلام دکتر دویا سه هفته بعد عمل prkمیتونم درس بخونم یا تاری دید و فشار چشم نمیزاره؟؟؟؟؟!!!

  1. admin گفت:

   سلام. از هفته دوم میتوانید مطالعه کنید. فقط نبایست به چشم زیاد فشار بیاورید. هر گاه خسته شد اندکی استراحت نمایید.

 36. Hani گفت:

  ممکنه چشم در ماه های اول بخاطر استفاده از گوشی ضعیف بشه مجددا؟

  1. admin گفت:

   سلام خیر.

  2. سمیه گفت:

   سلام، من یه چشمم 4ونیم یه چشمم 3، مشکوک به قوز قرنیه هستم میتونم عمل پی آر کی انجام بودم

   1. admin گفت:

    سلام. میبایست معاینه شوید تا بتوان پاسخ قطعی داد. اگر قوز قرنیه کم باشد میشود عمل نمود.

 37. Hani گفت:

  سلام تا چه میزان میشه از گوشی و لپتاپ استفاده کرد؟

  1. admin گفت:

   سلام. تا وقتی به چشم فشار نیاید.

 38. پویان محمدی گفت:

  سلام خدمت شما
  من دقیقا 3ماهه عمل prk انجام دادم
  چشم راستم تا20روز پیش خوب بود اما الان تار شده
  اما چشم چپم خوبه
  دلیلش چیه؟
  راستش نگران و مضطرب هستم
  کمکم کنید لطفاً

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. تا شش ماه صبر کنید. پیشنهاد میشود یک بار هم برای معاینه تشریف بیاورید.

 39. محمدرضا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من بعد از گذشت 4 هفته از عمل پی آر کی با دستور پزشک ورزش بدنسازی را شروع کردم الان 7 هفته ای میگذره و چشمام تاره و دوبینی داره و تو این دو هفته ی اخیر بیشتر شده .آیا احتمالش هست به خاطر بلند کردن وزنه باشه و به چشم آسیب رسیده باشه یا طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام. تاری دید تا 3 ماه طبیعیست. اما میتوانید برای معاینه تشریف بیاورید.

 40. Hanita گفت:

  سلام. وقتتون بخیر.
  من 26 روز هست که پی ار کی کردم. دو روز بعد از عمل دکترم متوجه شد لایه ی کوچکی از اپی تلیوم روی چشم چپم باقی مونده، در ابتدا تصمیم به عمل مجدد برای برداشتن اون گرفتند اما بعد پشیمون شدن و گفتن با قطره ها اگر بهتر شد نیازی نیست.
  بعد از 10 روز کمرنگ تر و کوچک تر شد و گفتن دیگ جای نگرانی نیست هر چند هنوز هم توی چشمم وجود داره و گفتن ب مرور از بین میره .
  اما الان بعد از گذشت 15 روز از روزی که دکترم رو دیدم، تقریبا سه روز هست که چشم چپم درد کم و خفیفی داره و زمانی ک قطره میریزم احساس درد در همون محدوده ای که اپی تلیوم هست، میکنم.
  از این میترسم که چشمم عفونت کرده باشه. میخواستم بپرسم علائم عفونت چشم چه چیز هایی هست اگر ممکنه؟! و آیا نگران کننده هست؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. بدون معاینه نمیتوان نظری داد. میبایست معاینه شوید.

 41. سمیرا گفت:

  سلام‌من سه روزprk انجام دادم روز اول خوب بودم الان پلاک ورم داره و چشام میسوزه و تاره
  آیا ورم طبیعیه

  1. admin گفت:

   سلام. این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. ورم بزودی برطرف میشود. در مورد دیدتان هم گاهی اوقات تا سه ماه زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. گاهی هم چند روز کافیست. این امر در چشمها متفاوت است. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی برای زمانهاییکه نیاز به دید بهتر دارید استفاده کنید.

   1. مهدی گفت:

    سلام من ۲۱ روز پیش prk انجام دادم دیدم نزدیک بین مشکل داشت یه چشمم.نیم_۰/۵چشم دیگه ۱/۷۵الان آزمون استخدامی من بستگی ب چشمام دارن می خاستم بدونم کی خوب میشم (الان تار میبینم و نمیتونم دو ردیف اخر تابلوئه Eرو ببینم)اصلا امیدی هست استرس گرفتم ممنون میشم راهنمایی کنید‌

    1. admin گفت:

     سلام. این در افراد مختلف متفاوت است. در برخی در هفته اول دید عالی میشود در عده ای هم ممکن است تا سه ماه بطول انجامد.

 42. نفیسه گفت:

  با سلام بنده ۲۷ ساله حدود یک ماه پیش تشخیص قوز قرنیه دادند و عمل کردم هنوز ابتدای بیماریم بود آیا میتوانم prkانجام دهم؟چه مدت بعد میتوانم؟

  1. admin گفت:

   سلام . 6 ماه پس از عمل کراسلینک میشود اما بایست معاینه شوید.

 43. وحید گفت:

  سلام خداقوت بعد از عمل prk چه داروهایی باید استفاده کرد و تا چه مدت.

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. معمولا پزشک قطره ی آنتی بیوتیک را برای عدم عفونت قرنیه بهمراه قطره بتامتازون تا یک هفته تجویز میکند. اما شما میبایست حدود دو الی سه ماه از قطره های اشک مصنوعی هم استفاده نمایید.

 44. فرزام روحانی گفت:

  با سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده یک هفته س که عمل prk انجام دادم، و چشم سمت چپ بنده دو بینی دارد و تار تر از چشم راستم، می باشد.لازم به ذکر است که چشم چپ بنده ۴ و راست بنده ۳.۲۵ بوده است. بعد از عمل تقریبا بعد از ۶ روز که به پزشک مراجعه کردم، موقعی که ایشون چشمان بنده را با دستگاه مورد بررسی قرار دادن، گفتن که چشم چپ شما ۲۵ صدم آستیگمات داره. من به ایشون عرض کردم، جنابعالی قبل از عمل هم چشمان بنده رو مورد بررسی قرار داده بودید و فرموده بودین که این ۲۵ صدم، طبیعی و برای خستگی چشم می باشدو ایشون در پاسخ به بنده، فرمودند که این نیز برطرف می‌شود.حالا سوال بنده از شما این است که ، با توجه به عکس قبل از عمل، که آستیگمات رو تایید میکنه، آیا احتمالش است که با عمل prk, از بین نره یا اینکه در هر صورت با عمل prk همه ی نواقص دید چشم برطرف میشود.
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  1. admin گفت:

   سلام. میبایست برطرف شود اما معمولا دوره درمان آستیگماتیسم کمی طولانی تر است و بایست دو الی سه ماه صبور باشید.

 45. Saba گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه عمل لازک در حدود ۸ سال پیش انجام دادم و اون موقع شماره هر کدوم از چشمام ۵ بود . الان یکسالی هست که چشمام دوباره ضعیف شده و ۱ شده هر کدوم و از عینک متنفرم . با پزشکی مشورت کردم گفتن میتونی PRK کنی چون در عکس قرنیه نازک داشتم . خواستم از شما هم مشورت بگیرم تنها عملی که میشه برای قرنیه نازک انجام داد آیا PRK هستش؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای قرنیه های نازک از عمل PRK و یا شکل جدید تر آن یعنی لازک استفاده میشود. چرا که این عملها در سطح بسیار نازکی از قرنیه انجام میشود و اصلا وارد لایه های عمیق تر چشم نمیشوند.شما میتوانید این عمل ها را در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف برای هردوچشم تنها با 2,390,000 تومان انجام دهید.

 46. MARZI گفت:

  سلام.خواستم بدونم چرا عمل لیزیک رو پیشنهاد نمیدین.من یه بچه ی کوچیک دارم و دوره ی درمانی که زمان کمتری داشته باشه فکرکنم بهتر یاشه.آیا شما تو مرکزتون عمل لیزیک هم میکنید.مبلغ اون چنده.ممنون

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   لیزیک امروزه شکلی از عمل منسوخ شده ی لیزر چشم بحساب آمده و بعلت عوارض بیشتری که دارد بندرت انجام میشود. امروزه از عمل مدرن لازک استفاده میشود که در آن لیزر و برش پیش از آن ، در لایه های سطحی قرنیه انجام شده و عوارض و خشکی چشم بمراتب کمتر از لیزیک میباشد. دوره ی بهبود شما به نوع قرنیه و سیستم ترمیم بدن و شماره چشمتان هم بستگی دارد.
   در کلینیک نوآوران لازک و پی آر کی با 50 درصد تخفیف و با قیمت 2,390,000 تومان انجام میشود.

 47. محمدرضا گفت:

  سلام آقای دکتر
  من 26 سالمه و 5 هفته پیش عمل prk چشم انجام دادم چشمام هر کدام 5 نمره دوربینی ضعیف بودن . یک هفته ای میشه که به دستور پزشک قطره بتامتازون رو قطع کردم و از فلوکورت استفاده میکنم از بعد شروع قطره فلوکورت اجسام و نوشته هارو تارتر میبینم بخصوص شب ها ، فکر میکنین به خاطره قطره فلوکورته و مشکلی داره یا معمولیه؟

  1. admin گفت:

   سلام.
   طبق دستور پزشک رفتار کنید و از قطره های اشک مصنوعی مرتب استفاده کنید.بله این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. گاهی اوقات تا سه ما زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. جای هیچ نگرانی نیست .

 48. آیناز گفت:

  من 3ماه پیش عمل پی آر کی کردم.یک چشم 10.8 هست ب جای 10.10 دکترم قطر فشار چشم و یکی هم برای قرنیه داد اما هنوز تاره خیلی ناراحتم.دکترم گفتن خوب میشه ب خاطر خشکیه آیا درست گفتن یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام. تا 6 ماه میبایست صبر کنید. نتایج نهایی عمل لازک ممکن است روی برخی از چشمها تا 6 ماه بطول بیانجامد.

 49. فائزه گفت:

  سلام‌ آقای دکتر من دوهفته است چشممprkکردم میخواستم ببینم چیز سنگین میشه بلند کنی یانه

  1. admin گفت:

   سلام. تا 2 ماه ابدا جسم سنگین بلند نکنید. و ورزش سنگین انجام ندهید.

 50. ابراهیم هادی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲ماه هست عمل میکنم
  تا دوهفته پیش چشمم خوب بودن
  ولی الان چشم راستم یکم ضعیف شده انگار و تاره
  خیلی نگرانم
  کمک کنید

  1. admin گفت:

   سلام . جای نگرانی نیست. تا سه ماه تاری دید طبیعی و عادیست. این مدت فرصتیست برای بهبود قرنیه چشم.

   1. ملیحه گفت:

    سلام آقای دکتر من ۲۳ روز عمل پی آر کی کردم بینایی دو تا چشمم یکسان بود بعد از دو هفته متوجه شدم دید چشم راستم کمتر شده و این نگرانم کرده
    آیا این ضعف بینایی به معنی برگشت نمره چشمه؟

    1. admin گفت:

     سلام. خیر نگران نباشید. مراحل ترمیم قرنیه ممکن است چند هفته طول بکشد.

 51. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر،خسته نباشید.من دو ماه و نیم پیش جراحی پی آر کی انجام دادم ولی دو هفته قبل نمره چشمم ۹/۹ بود.هنوز شفافیت کامل رو نداره و گاهی در طول روز به خصوص وقتی با چشمام کار میکنم تارتر میشن و این نگرانم کرده آیا بهبودی پیدا میکنن؟من پزشکم و میخواستم واسه تخصص بخونم نمیدونم با این اوضاع میتونم کتاب بخونم و ضرری نداره؟

  1. admin گفت:

   سلام. این عارضه موقتی و گذراست و بزودی دید شما واضح میشود. گاهی اوقات تا سه ماه زمان لازم است که قرنیه چشم ترمیم و دید کاملا واضح و شفاف شود. گاهی هم چند روز کافیست. این امر در چشمها متفاوت است. جای هیچ نگرانی نیست . صبور باشید و از قطره های اشک مصنوعی برای زمانهاییکه نیاز به دید بهتر دارید استفاده کنید. کتاب خواندن تاحدیکه چشم خیلی خسته نشود موردی ندارد. خصوصا برای شما که دو ماه از عملتان میگذرد.

 52. بهمن گفت:

  سلام اقای دکتر من ۴۲ سالمه حدود چند سال پیش به بیمارستان فارابی مراجعه کردم برای عمل لازک بعد از معاینات بالینی و تصویرداری از چشم دکتر مربوطه فرمایش کردن پرده شبکیه شما نازک است نمیتوانید عمل لازک انجام بدید گفتم ببینم ایا روش دیگه هست یا نه؟در ضمن چشمهای من دوربین

  1. admin گفت:

   سلام. میبایست چشمانتان معاینه گردد . اگر نتوان از لیزیک استفاده کرد میتوان از لنزهای داخلی بهره برد

 53. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر،من دوماه و ده روز هست که عمل پی آر کی انجام دادم ولی چشمم رو که معاینه کردم هنوز ده دهم نشده و اینکه در طول روز به مرور بیناییش کم میشه وقتی ازش استفاده میکنم.باز هم زمان نیازه برای بهبودی کامل؟و اینکه من خودم پزشک عمومی ام میتونم مطالعه داشته باشم برای تخصص یا باعث ضعیف شدن چشمم میشه؟

  1. admin گفت:

   سلام . وقت شما بخیر.
   دوره درمان بافت قرنیه تا سه ماه ادامه دارد و روز بروز تاری دید کمتر میشود و به وضوح کامل میرسد. اما نهایتا دید تا شش ماه به حداکثر وضوح خود میرسد. کمی شکیبا باشید.
   مطالعه بشرط اینکه چشمها را خیلی خسته نکنید اشکالی ندارد.

 54. پریا گفت:

  سلام اقای دکتر من یه ماهه عملprkانجام دادم دیدم تاره وچشم چپم درد داره میخاستم ببینم این درد طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله این عوارض طبیعی و گذراست و بزودی برطرف شده و دیدتان کاملا شفاف و واضح میشود.

 55. رضایی گفت:

  سلام من از قرنیه عکس انداختم و گفتن ضخامت ۴۷۰ هست ایا پی ار کی میتونم انجام بدم؟ شماره چشمم پنج و چهار است

  1. admin گفت:

   سلام. همکاران ما با شما تماس میگیرند.

 56. nemat.gheyasi83@gmail.com گفت:

  سلام. من دو ماه عمل کردم تار میبینم، صبح هم از خواب بیدار شدنی چشم چند ثانیه ای باز نمیشه، بزور باز میشه،داخل چشم من جسم خارجی همیشه احساس میکنم

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید این عوارض طبیعی و گذراست . بزودی خشکی چشم شما برطرف میشود و دیگر احساس جسم خارجی در چشم نمیکنید و هم اینکه دید شما شفاف و واضح میشود. این روند اصلاح قرنیه طبیعیست.

  2. ناشناس گفت:

   سلام من ۱۰ روزه عمل پی ار کی انجام دادم چشم چپم انگار ک داخلش خار میکوبه خیلی اذیت میشم آیا طبیعی یا خیر ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

   1. admin گفت:

    سلام.
    خشکی چشم امری طبیعی و موقتی پس از لیزر چشم میباشد که بزودی برطرف میشود و جای نگرانی نیست. قطره های اشک مصنوعی خوبی تهیه کنید تا چشمانتان را به آرامش برسانند تا این مدت طی شود.

 57. جبوری گفت:

  سلام
  برای اتباع عراقی در این مرکز خدمات درمانی انجام میشود ؟وایا هزینش متفاوت است ؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله انجام میشود و هزینه آن تفاوتی ندارد . هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 2390000 تومان میباشد.

 58. سید مصطفی گفت:

  سلام
  من یو چشمم نمره یک و دیگری ۷۵ است و خشکی چشم هم دارم دکتر عینک تجویز کرد و چون نمی توانم عینک بزنم دکتر پیشنهاد عمل prk داده به نظر شما انجام بدهم؟ سن ۴۴ سال

  1. admin گفت:

   سلام. اگر خشکی چشم شدید نیست میتوانید عمل لیزر انجام دهید.

   1. محمد نظری گفت:

    سلام من یک ماه هست که عمل pro انجام دادم ایا میتونم ورزش بدنسازی رو به صورت سبُک انجام بدم؟

    1. admin گفت:

     سلام. خیر. یکماه دیگر صبر کنید.

 59. Heydari گفت:

  محدوده سنی عمل پی آر کی و لازک چند هستش؟؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   محدوده سنی بالای 18 سال تا 55 سال .

   1. زیبا گفت:

    ایا‌چشمهای نمره ۱۷ را میتوان عمل کرد یانه

    1. admin گفت:

     سلام. نزدیک بینی تا 10 نمره درمان میشود.

 60. علیرضا گفت:

  سلام قراره چند روز دیگه عمل پی آر کی انجام بدم ولی جراحی که انتخاب کردم ۷۱ سال سن دارن میخواستم سن ایشون تاثیری در عملکردشون داره یا اینکه اصلا دست دخالتی در این نوع عمل داره یا خیر و پیشنهادتون چیه چون من ساکن تهران نیستم

  1. admin گفت:

   سلام. کار لیزر توسط دستگاه انجام میشود اما اقدامات اولیه آن توسط پزشک صورت میگیرد. ما نمیدانیم کلینیکی که شما در آن جراحی میشوید چه امکاناتی دارد . اگر پزشک با تجربه ای باشند جای نگرانی نیست.

 61. حسین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم در رابطه مراقبت های بعد از عمل prk که خیلی فکرمو مشغول کرده
  اگه 11 روز بعد از عمل Prk در معرض نور فلاشر و رقص نور قرار بگیریم به چشم آسیبی میرسونه؟ممنون

  1. admin گفت:

   تا دوماه از ورود نور شدید به چشمتان خودداری کنید . اما اگر موردی هم پیش بیاید به چشم شما آسیبی نمیزند . اما ممکن است باعث ایجاد درد در چشم شما شود.

   1. نیما گفت:

    سلام و عرض ادب
    من دو هفته پیش عمل prk انجام دادم و یه سوال داشتم خدمتتون ، همانگونه که تو مراقبت های بعد از عمل prk ذکر کردین، رعایت هیچگونه رژیم خاصی نیاز نیست. آیا این مورد برا نوشیدن الکل و بعضا استعمال دخانیات هم صدق میکنه؟ ممنون

    1. admin گفت:

     . سلام. خوبست دز دو سه هفته ی اول از دود سیگار دوری کنید . پاسخ کامل خود را در این ویدئوی آموزشی ما میتوانید ببینید: رژیم بعد از لیزیک

 62. لیلا گفت:

  باسلام وخسته نباشید من سه ماه چشمم عمل پی آر کی شده ولی هنوز که هنوزه چشمام سوزش داره وگاهی اوقات تیر میکشه حتی جوری که ابروهامم درد میگیره واینکه زیر نویس تلویزیونونوشته ها رو واضح نمیبینم وقتی چشام جمع ممیکنم واضح میبینم وقتی به حالت عادی نگاه میکنم به چیزی درست ننمیبینم یادوبینی دارم یا حاله بینی خواستم بدونم به پزشکم مراجعه کنم یا تا ۶ ماه طول میکشه واینکه ورزش وکوهنوردی انجام میدم آیا ضرر نداره چون شنیدم بعضی دکترا گفتن چیز سنگین بلند کنیم وورزش سخت باعث ضعیف شدن چشم ممیشه

  1. admin گفت:

   سلام. بازهم صبر کنید . اگر تا سه ماه دیگر چشم شما اصلاح نشد به پزشکتان مراجعه کنید. بعد از سه ماه ورزش های سخت هم مانعی ندارد.

 63. akram گفت:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۲۴ سالم در سال ۸۰ عمل اب مروارید انجام دادم ولنز داخل چشمم هست ولی الان شماره چشم ۵ میخواستم بدونم میتونم عمل لازک انجام بدم ممنون میشم جواب بدین

  1. admin گفت:

   سلام. چشمتان میبایست دقیقا معاینه شود تا بتوان بدرستی پاسخ داد. با همکاران ما جهت مشاوره و اخذ نوبت معاینه تماس بگیرید.

 64. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۳ سال سن دارم و در سال ۸۰ عمل اب مروارید انجام دادم و الان لنز داخل چشمم هست ولی الان شماره چشمم ۵ هست میخوام بدونم عمل لازک انجام بدم یا خیر ممنون میشم ازراهنماییتون

  1. admin گفت:

   سلام. چشمتان میبایست دقیقا معاینه شود تا بتوان بدرستی پاسخ داد. همکاران جهت مشاوره با شما تماس میگیرند.

 65. Mahsa گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، من ۶ روز قبل عملPRK انجام دادم برای هر دو چشمم ، الان وقتی به جایی نگاه میکنم یا موقعی که دراز میکشم و میخوام بخوابم فشار زیادی روی رگ هایی که تو پیشونی و چشمم هست احساس میکنم و سرم درد میگیره ، این مشکل طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. اگر این عارضه ی موقتی شما رو را می آزارد میتوانید با شماره تماسی که دکتر از خودشان بشما داده اند تماس بگیرید.

 66. محمدرضا گفت:

  سلام من اصفهان زندگی میکنم و قصد دارم عمل لیزر چشم انجام بدم توپوگرافی قرنیه انجام دادم و دکتر کلینیک چشم آبان اصفهان گفت که سلامت چشم و ضخامت قرنیه بالایی دارم حدود 600 و بسیار مناسبه برا عمل Prk. الان فکر میکنین من عمل چشم را تو همین کلینیک انجام بدم که خیلی راحتترم یا ارزششو داره و بیام تهران کلینیک نوآوران در ضمن اینکه کلینیک آبان اصفهان فقط عمل prk و لیزیک انجام میده و سابقه ی خوبی هم داره فقط من اطلاعات کافی از امکانات و دستگاه هاشون ندارم که بدونم تا چه حد پیشرفته اند

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز .
   این انتخاب با خود شماست که چه کلینیک و چه دستگاه و کدام جراح را برای عمل خود انتخاب کنید. ما فقط میتوانیم کلینیک خود را به همراه تجهیزات و پزشکان و قیمتهای استثنایی اش بحضور شما معرفی کنیم.
   کلینیک نوآوران یکی از مجهزترین کلینیک های تهران است که برای عمل لازک و PRK از پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا در حال حاضر استفاده میکند که شرح دستگاه ما را میتوانید در صفحه ی تجهیزات نوآوران ببینید.
   پزشکان ما هم از فوق تخصصان بسیار نامی و از اساتید دانشگاههای تهران میباشند که تجربه ی ده ها هزار عمل لیزر را دارا میباشند. در کنار همه ی این مزایا ما قیمتهای بسیار استثنایی برای عمل لازک و پی آر کی در نظر گرفته ایم که در سراسر ایران بی رقیب میباشد . بگونه ایکه هزینه عمل پی آر کی و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3900000 تومان میباشد.
   ما ترتیبی اتخاذ کرده ایم که پروسه ی معاینه و عمل هموطنانی که از شهرستان به این کلینیک مراجعه میکنند در یک روز انجام شود تا بتوانند شب همان روز به شهر خود بازگردند. و همین مزایاست که باعث شده توفیق خدمتگزاری به اینهمه مراجعه کننده از تمامی شهرستان های کشور داشته باشیم.

   اینک انتخاب با شماست که کلینیک و پزشک خود را انتخاب نمایید.

 67. حدیث گفت:

  سلام من نمره چشمم 12 هست و شبکیه چشمم هم نازک آیا میتونم این عمل prk رو انجام بدم

  1. admin گفت:

   سلام. عمل لیزر بر روی قرنیه چشم انجام میشود. اگر قرنیه شما ضخامت کافی را داشته باشد تا 10 نمره قابل درمان است . البته چشمان شما بایست بدقت معاینه و از قرنیه شما عکسبرداری شود.

 68. سهیل گفت:

  سلام
  من ۱۸ روزه عمل پی ار کی انجام دادم تاری دید شدید دارم چشمام به هر نوری خیلی حساسه حتی با عینک دودی در خانه و محل کار بیرون در افتاب تا کمی نور افتاب به چشمانم میخورد درد سوزش شدید و درنهایت چشمانم طاقت نمی اورد و خود به خود بسته میشود و دیگر نمیتوانم چشمانم را باز کنم ایا طبیعیست
  ؟

  1. admin گفت:

   سلام . برخی چشمها حساس هستند و بعد از عمل دوره ی بیشتری به نور حساسیت نشان میدهند. برخی چشمها هم اصلا هیچگونه حساسیتی به نور نشان نمیدهند. بدن افراد باهم متفاوت است. این حالات طبیعیست و بزودی برطرف میشود.

   1. فاطیما گفت:

    سلام من 3ماهه عمل لازک انجام دادم ولی هنوز به شفافیت زمانی که عینک میزدم نمی بینم وهنوز دیدم تاره خیلی نگرانم واقعا ناامید شدم هفته پیش رفتم پیش دکترم علامتهایی که برای نمره چشم هست رو فقط دو ردیف اولش و دیدم دکترم گفت که فعلاصبور باش ولی خیلی ناامید شدم لطفن راهنمایی کنین

    1. admin گفت:

     سلام. اصلا نگران نباشید. بزودی یکروز از خواب برمیخیزید و ناگهان میبیند که همه چیز کاملا شفاف و واضح است و از زندگی بدون عینک لذت میبرید.

 69. صالح گفت:

  با سلام اقای دکتر من ۴۰ روزه عمل پی ار کی انجام دادم ولی هنوز دیدم تاره و خوب نشده
  چشمم ۴ استیکمات بود و ۲ نمره نزدیک بین
  یه موردی هم ک برام پیش اومد دکتر گفت لنز باید یک ماه روی چشمم باشه ک وقتی بعد یکماه رفتم متوجه شدم لنزها افتاده البته یه هفته ده روز رو مطمئنم رو چشمم بود ولی بعدش متوجه نشدم کی افتاده خواستم بدونم تاری دیدم و افتادن لنزهام قبل یک ماه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   اگر افتادن لنز مشکلی ایجاد کرده بود دکتر شما بشما میگفت.
   نگران تاری دید خود نباشید. بطور معمول ترمیم چشمهای آستیگمات اندکی زمانبر است و نهایتا تا سه ماه بعد از عمل دید شما به نهایت شفافیت و وضوح خود میرسد. این زمان برای افراد متغیر است.

 70. ایرسا گفت:

  سلام.من یک سال پیش عمل prkانجام دادم.
  دیدم کامل نشد و هنوز درصدی ضعف بینایی دارم.
  نزدیک بین اذیت هستم در صورتی که در گذشته با دید نزدیکم مشکل نداشتم دکترم هم میگه با اصلاح شدن دیدت مشکل تطابق دیدت در نزدیک طبیعیه!
  مشکل خشکی چشم هم پیدا کردم که دکترم گفته درصدی از افراد این عارضه براشون به وجود میاد درمان یک ماهه دادن و گفتن در صورت اصلاح نشدن با یک دستگاه محرک غده های اشکی رو تحریک میکنن.
  واقعا از عمل prkناراضی هستم.

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   بایست دید چشمان شما در چه حالتی بوده که پزشک شما عمل پی آر کی را برای شما تجویز کرده است. برای عده ی بسیار معدودی در هر زمینه از درمانهای پزشکی عوارضی پیش می آید . و این مختص عمل چشم نیست. پیشنهاد ما اینست که به پزشک متخصص دیگری هم مراجعه کنید.

 71. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من۲ماه عمل پی ار کی انجام دادم هردو چشمم نیم نمره استیکماتش مانده ولی ضعیفیش شده مثبت ۷۵ ایا استیکماتس درست میشه یا میمونه ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. هنوز برای اظهار نظر زود است . بعد از سه ماه برای معاینه تشریف بیاورید.

 72. انی گفت:

  سلام ببخشید من به کلینیک نور مراجعه کردم به من گفتن که هم prk و هم فمتو لیزیک میتونم انجام بدم میخواستم بدونم کدوم از این عمل ها بهتره در ضمن نمره ی چشم هام ۶و ۶,۵هست نزدیکبینم البته خیلی جزیی استیگماتم هستم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. پزشک جراح ما هم پس از معاینه ی دقیق چشمتان میتواند شما را راهنمایی کند. چنانچه چشمان شما را برای عمل PRK مستعد دانسته اند به احتمال قریب به یقین شما میتوانید از فرصت تخفیف 50 درصدی عمل لازک که شکل مدرن عمل پی آر کی هست در کلینیک نوآوران استفاده نمایید. همکاران ما برای مشاوره با شما تماس میگیرند.

 73. Hosein گفت:

  سلام. هر مرکز پزشکی میگه دستگاه ما به روز تر و جدید تره. از کجا میشه متوجه بشیم که دستگاههای شما واقعا به روز تر و ریسک کمتری برای من داره.
  همچنین هزینه ها شامل چه هزینه ای میشود؟فقط عمل و یا هزینه دیگری هم شامل میشود؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   ما در صفحه ی تجهیزات نوآوران دستگاه لیزر خود را معرفی کرده ایم. شما میتوانید آنرا بدقت مطالعه کرده و درباره آن تحقیق نمایید. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم هم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخ/فیف تنها 2,390,000 تومان میباشد. هزینه های دیگر بعد از عمل بوده و شامل خرید قطره های اشک مصنوعی برای حدودا 2 الی 3 ماه میباشد.

 74. Raha گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه لیزیک کردم دید یکی از چشمام عالیه یکی دیگه ش یکم تازه بعضی اوقات هاله میبینم فکر میکنم به خاطر اینه که یه بار تو اتاق عمل چشمم تکون خورد به نظرتان به خاطر اینه

  1. admin گفت:

   سلام . تاری دید شما میتواند دلایل متعددی متفاوت از آنچه گمان میکنید داشته باشد . دستگاههای پیشرفته لیزر با تکان چشم لیزر را قطع میکنند .

 75. مهناز گفت:

  سلام من قوز قرنیه شدید دارم میتونم عمل برداست عینک انجام بدم؟

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه کسانیکه قوز قرنیه شدید دارند نمیتوانند لیزیک کنند.

   1. Matiiin گفت:

    سلام شبتون بخیر من یک سال هستش عمل پی ار کی انجام دادم نگران بازگشت شماره چشمم هستم دانشجو باشیم و از لب تاب و گوشی به طور مدام استفاده کنیم ایا باعث ضعیف شدن یا برگشت دوباره نمره چشم میشود ؟؟!

    1. admin گفت:

     سلام . نگرانی و استرس چیزی را داشتن ، بیشترین تاثیر را در بدست آوردن آن دارد. پس فکرتان را آرام کنید و نگران نباشید.

 76. pkzd گفت:

  سلام من ۲۰سالمه و شماره چشمام۲ونیم هست هردو و حدود دوساله لنز طبی استفاده میکنم و میخوام اقدام کنم به لیزیک ولی خیلی ها میگن بخاطر سنم برمیگرده ضعیفی بیناییم و چون لنز مصرف کردم عمل موفق نخواهد بود ایاهمینطوره؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. اولا که چشمهای شما میبایست دقیقا بررسی شود و بدون بررسی ، هرگونه حرفی بیمورد است. در معاینه بشما گفته خواهد شد که آیا قادر به عمل لیزیک هستید یا خیر ؟ و اینکه این عمل برای شما چه میزان ریسک برگشت دارد. استفاده از لنز تا اینجا موردی ندارد اما یک تا دوهفته قبل از عمل از لنز استفاده نکنید. سوالات دیگر خود را در صفحه ی ویدئوهای سوالات متداول لیزیک ببینید.

 77. معصومه گفت:

  سلام آقای دکتر،من یک ماه پیش جراحی کردم ولی هنوز تار میبینم و یکی از چشمام تارتر از اون یکی هم هستش و خیلی نگرانم.

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا جای نگرانی نیست . این حالت بمرور برطرف میشود . برای برخی چشمها تصحیح لایه ی قرنیه تا چند هفته بطول می انجامد.

 78. MH گفت:

  با سلام. من حدودا 3هفته است که عمل prk انجام دادم.از روزپنجم به بعد با گوشی و تلوزیون کار کردم و الان دید کامل ندارم هنوز خواستم ببینم چشمام کاملا خوب میشه یا مقداری ضعیف باقی میمونه؟ و اینکه تا چه مدت باید اصلا به گوشی نگاه نمیکردم و از الان به بعد تا چه حد مجازه؟

  1. admin گفت:

   سلام. دوبینی و دید تار بعد از عمل تا چند هفته و گاها برای برخی چشمها تا 3 الی 4 ماه طبیعی است و جای نگرانی ندارد . بعد از یک هفته میتوان از گوشی و کامپیوتر هم استفاده کرد و فقط نبایست به چشم فشار مضاعف وارد کرد . اینک هنمره چشمان شما چه بوده و تا چه حد اصلاح میشود چیزیست که میبایست از دکتر جراح خود حین معاینه بپرسید.

 79. پورمالکی گفت:

  سلام اقای دکتر من کاندید عمل پی ار کی هستم میخواستم بپرسم الرژی فصلی و ابریزش و سوزش چشم مانعی برای عمل هست ممکنه بعد از عمل مشکلی برای چشمم به.وجود بیاد از دکتر خودم پرسیدم گفتن موردی نداره خواستم نظر شما رو هم بدونم

  1. admin گفت:

   سلام. بهتر است منتظر باشید تا در فصلی که آلرژی ندارید عمل انجام دهید.

 80. جعفریان گفت:

  سلام
  ایا در سن ۵۰سالگی به شرط داشتن شرایط لیریک میشه عمل رو انجام داد یا محدودیت سنی داره این عمل؟

  1. admin گفت:

   سلام. شرایط سنی فقط برای تثبیت نمره چشم مدنظر قرار میگیرد. اگر چشمان شما دچار پیرچشمی نباشد میتوانید عمل لیزیک انجام دهید.

 81. جعفریان گفت:

  سلام
  ببخشید من ۴۹ساله ام نمره عینک مطالعه ام ۳ و دید دورم مثبت ۱/۵ و‌مثبت۱/۷۵ بود شش هفته قبل در بیمارستان سیدالشهذا یزد عمل شدم تقریبا همون روز اول دید نزدیکم خوب شد اما دید دورم افتضاح بود ظرف این مدت خیلی کم تاربینی دید دورم بهتر شده و‌عملا زندگی اجتماعیم رو‌ مختل کرده و اشیا و اشخاص رو بسیار تار و مبهم می بینم هفته قبل به چشم پزشک شهرمان مراجعه کردم نمره دیدم که گرفت گفت دید دورت از مثبت ۱/۵ به منفی ۱ تغیر کرده! و گفت برو پیش چشم پزشک خودت ببین چکار کرده حتی میخواست بهم عینک بده.من عوارض پی ار کی رو تحمل کردم به ابن امید که برا دید دورم مجبور نیاشم عینک بزنم اما حالا هم پخش نور که البته طبیعی و گذراست دارم هم خشکی چشم و هم دید دورم بسیار بدتر شده! واقعا نگران و پشیمانم بهم بگید ایا ظرف شش ماه نمره دیدم درست میشه یا نیاز به عمل مجدد یا عینک دارم!😔

  1. admin گفت:

   سلام. تا سه ماه صبر کنید . این عوارض تا سه ماه و گاها حتی تا شش ماه طبیعیست. اگر بعد از آن ادامه یافت برای معاینه تشریف بیاورید.

 82. Masoomeh گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشید من هفته قبل ب کلینیک نور در تهران مراجعه کردم
  بعد از معاینه بهم گفتن که ضعیفی چشمام 6ونیم هست آستیگمات هم4و75
  قرنیه چشمام نازک هست و عمل لیزیک نمیشه
  بهم گفتن سن 25 سالگی مراجعه کنم برای لازک
  مگه لازک سن متفاوتی با لیزیک داره؟
  میشه راهنماییم کنین
  ممنون میشم

  1. admin گفت:

   سلام حدمت شما.
   خیر لیزیک و لازک یک عمل مشابه با تفاوتهایی اندک هستند. و شرایط عمل برای هردو یکسان است. اما معمولا برای قرنیه های نازک از عمل مدرن لازک استفاده میشود که طول درمانی کمی اندک اما عوارض احتمالی بسیار کم تری دارد . همکاران ما برای مشاوره ی کامل تر با شما تماس خواهند گرفت.

 83. لیلا امیری گفت:

  سلام من 12 روزه عمل پی ار کی انجام دادم ولی خیلی خیلی تارمیبینم افسرده شدم میشه توضیح بدید

  1. admin گفت:

   سلام خانم امیری . اصلا نگران نباشید. برای رسیدن به نتایج عمل لیزیک خیلی زود است. بافت قرنیه بزودی ترمیم شده و شما نهایتا تا سه ماه آینده به دید شفاف میرسید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه ی نتایج لیزیک را در سایت ما مطالعه کنید.

 84. حسین گفت:

  با سلام من عمل آب مروارید انجام دادم یک هفته بعد از عمل یک شب دچار خونریزی شدید معده شدم بعد از انتقال به بیمارستان و بستری شدن متوجه شدم که دید چشمم کم شده بعد از عمل جراحی دید ۹/۱۰داشتم الان دیدم شده ۳/۱۰نا گفته نماند که من دیابت نوع۲ دارم وشب خونریزی میزان قند معادل ۵۶۰بوده‌است به دکتر مراجعه کردم قطره بتامتازون ودیکلوفناک تجویز کرده وگفت که دیدت برمیگرده آیا من به عمل پی آر کی احتیاج دارم یا نه ممنون از توجه شما

  1. admin گفت:

   سلام بشما دوست عزیز. عمل لیزر چشم یک عمل الزامی نیست بلکه یک عمل اختیاری برای برداشتن نمره ی چشم و رسیدن به یک دید خوبست. چنانچه تمایل به این عمل داشتید میتوانید برای معاینه ی پیش از عمل به کلینیک مراجعه کنید.

 85. سحر گفت:

  سلام آقای دکتر ببخشید کدوم عمل چشم بهتره لیزیک ، لازک یا prkA

  1. admin گفت:

   سلام.
   البته قرنیه شما میبایست ابتدا معاینه شود. اما امروزه ما پیشرفته ترین نوع عمل لیزر در این میان یعنی لازک را پیشنهاد میکنیم. عمل لازک در این کلینیک شامل تخفیف ویژه ی 50 درصدی هم هست و شما میتوانید از این تخفیف و فرصت کم نظیر استفاده کنید .

   1. امیر گفت:

    سلام.من یک ماهیه عمل پی ار کی انجام دادم،چشم چپم واضح شده ولی چشم راستم هنوز تاره و دوبینی دارم ،و وقتی ب جایی ک نور هست نگاه میکنم مث پنجره هاله نور میبینم میخاستم ببینم طبیعیه یا نه.ممنون

    1. admin گفت:

     سلام. طبیعیست و بمرور برطرف و دید شفاف میشود. نگران نباشید.

 86. صادق گفت:

  آیا میشه ضعیفی یک چشم رو لیزیک
  کرد

  1. admin گفت:

   سلام. بله البته . اگر تنها یک چشم شما ضعیف باشد چنانچه قرنیه ضخامت کافی را داشته باشد میتوان آنرا با لیزر اصلاح کرد.

   1. Imaneh گفت:

    سلام من 28سالمه وشماره چشمم 2.75است میخواستم عمل لیزیک یا prkانجام بدم که شنیدم اگه بعد از این عمل زایمان طبیعی داشته باشیم ممکن تاری دید برگرده آیا این واقعیت داره؟وچه مدت بعد از این عمل میشه زایمان کرد؟

    1. admin گفت:

     سلام خدمت شما . در صفحه ی لیزیک و بارداری به سوالات شما پاسخ داده شده است.

 87. samani گفت:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر
  من مبتلا به قوز قرنیه متوسط هستم که شش سال پیش بیمارستان نور تهران عمل UVX انحام دادم سوالم اینه که عمل ترنس پی آر کی برای بنده امکانش هست جواب بده . می دونم که باید معاینه بشم . فقط خواستم بدون تا حالا برای بیماران قوز قرنیه انجام شده؟ در ضمن جسارت نباشه حدودا هزینه عمل چند؟
  ؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   اگر قوز قرنیه شدید نباشد میتوان عمل را انجام داد.
   هزینه عمل لیزیک هم در این کلینیک برای هر دو چشم بعلاوه ی عکس از قرنیه با 50 درصد تخفیف 2190000 تومان انجام میشود.

 88. سامان ارسلانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده مبتلا به قوط قرینه تقریبا متوسط هستم که حدود شش سال پیش عمل uvx انجام دادم آیا عمل prk یا trans prk برای بنده انجام میشه؟ گفتند که دکتر ادیب مقدم انجام میدن.
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. باید معاینه شوید تا مشخص بشود قابل عمل هستید یا نه.

 89. ناشناس گفت:

  سلام، ۶ ماه پیش عمل prk کردم نمره چشمم ۱۰/۱۰ است ولی حالت تاری دیدم کاملا برطرف نشده مخصوصا کارهای ظریف و خواندن نوشته های ریز برای من مشکله، و همینطور اگه قطره اشک را هر ۶ ساعت به طور مرتب نریزم دیدم به صورت یک شیشه کثیف است

  1. admin گفت:

   سلام. برای معیانه به مطب تشریف بیاورید.

   1. Neda گفت:

    سلام مجدد دیدم پیش یه دکتر دیگه رفتم برای معاینه دید هر دو چشمم ۱۰ ۱۰ بود ولی همانطور که گفتم با گذشت ۶ ماه از عمل prk چشم راستم ۱ و نیم نمره مثبت داره که فکر میکنم به خاطر حرکت چشمم به صورت ناخوداگاه موقع اتاق عمل بود بعد قبل از اینکه عمل پی ار کی کنم چشمم اصلا نمره مثبت نداشت پیش یه دکتر هم رفتم گفت تا ۹ ماه اکثرا نمره مثبت برطرف میشه میخواستم ببینم امکانش هست چشمم نمره مثبت ش کم بشه لطفا پاسخ بدین ممنون میشم منتظرم

    1. admin گفت:

     سلام. این مسئله میتواند بستگی به خیلی چیزها داشته باشد. بایست دقیقا معاینه شوید. گاهی تارید دید روند پیرچشمیست. گاهی هم منشا دیگری غیر از قرنیه دارد. لطفا به کلینیک تشریف بیاورید و با دکتر مشورت کنید.

 90. رسول محمدی گفت:

  سلام جناب دکتر.
  من متولد1362 هستم سال 84 در اصفهان عمل لیزیک انجام دادم بعد از حدوده 2 ماه از نارضایتی دیدم دکتر من گفتن که چشم راست رو مجدد لیزر کنیم اگه بهتر شد چشم چپ هم مجدد عمل کنیم اما خوب که نشد هیچ چشمی که دوبار لیزیک شده الان بدتر از چشم دیگه س. ودوبینی و تاری دید و آستیگماتم اضاف شده و شبا نورها رو بدون عینک افتضاح میبینم
  الان با عینک تقریبا 95 درصد دیدم خوبه. ولی واقعا از عینک متنفرم.هیچ راهی دیگه یا عمل دیگه ای نیس که من انحام بدم و بهبودی کامل پیدا کنم. ضمنا پارسال یه دکار دیگه رفتم گفتند که قرنیه م نازک شده و قوز قرنیه دارم و عمل نکنم بهتره. نمیدونم باید چیکار کنم. بی نهایت ممنون میشم اگر برادرانه راهنماییم کنید.

  1. admin گفت:

   سلام بشما دوست گرامی . باید دقیقا معاینه شوید تا مشخص بشود قابل عمل هستید یا نه . با همکاران ما برای وقت معاینه هماهنگ کنید.

   1. محمود اسکندری گفت:

    سلام ۶۲ سالمه از۲ تا عینک استفاده میکنم یکی برای مطالعه ویکی در هنگام رانندگی آیابا عمل prkیاباعمل لیزیک برای حذف عینک می توان امیدوار بود

    1. admin گفت:

     سلام.معمولا برای سنین بالاتر از ۵۵ بعلت پیرچشمی لیریک انجام نمیشود.

   2. ناشناس گفت:

    سلام من ۱۱ روزه عمل پی از کی انجام دادم ولی هنوز آفتاب و نور اذیتم می‌کنه
    و گاهی سوزش دارم میشه راهنمایی کنید

    1. admin گفت:

     سلام. در نور زیاد از عین آفتابی استفاده کنید و در بیرون از منزل تا 6 ماه عینک آفتابی بزنید.

 91. لیلا خلیلی گفت:

  سلام وخسته نباشید من دوهفتس عمل پی آر کی کردم وچشام خیلی تیر میکشه واینکه نزدیک بینم بده وهمه چیز دوتا دوتا میبینم وپشیمونم چرا فمتو لیزیک نکردم آیا دیدم خوب میشه افسردگی گرفتم از بس دو بینی دارم آیا طبیعیه واینکه خیلی زود چشمم خسته میشه وبه یکجا خیره میشم تا حدی که دیدم ازبین بره لطفا راهنماییم کنید

  1. admin گفت:

   سلام دوست گرامی . اصلا نگران نباشید . این دوبینی و تاری دید کاملا عادی و از عوارض کوتاه مدت بعد از عمل میباشد. بزودی این عوارض از بین میرود و شما به دیدی بسیار شفاف و واضح میرسید. این دوبینی و تاری موقتی دید در مراحل ترمیم قرنیه عادیست.

   1. Neda گفت:

    سلام وقت شما بخیر من حدود ۵ ماهه prk کردم دید چشم چپم عالیه ولی دید چشم راستم یکم تاره اصفهان هم عمل کردم به صورتی که با چشم راستم زیر نویس تلویزیون میتونم بخونم ولی نه به خوبی چشم چپم شماره چشمم هم ۵ بودن و دور خوب نمی دیدم موقع عمل چشم سمت راستم تکون خورد الان خیلی نگرانم نکنه به خاطر تکون خوردن چشمم در اتاق عمل دید چشم سمت راستم به خوبی سمت چپ نیست چند وقت پیش هم معاینه رفتم چشم راستم ۱و نیم نمره مثبت بود این نمره مثبت برطرف میشه میشه راهنمایی کنید خواهش میکنم جواب بدین این چندمین بار که دارم پیام میدم

    1. admin گفت:

     سلام. بایست معاینه شوید. از جراح خود مشورت بگیرید. ممکن است دوره درمان شما تکمیل نشده باشه و یا اینکه نمره چشم شما برگشته باشه.

 92. زهرا گفت:

  سلام
  من ی ماه عمل پی آر کا انجام دادم اما چشام تاره یعنی هرروز یکیش تار میشه ایا طبیعیه؟

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز . بله این کاملا طبعیست تا طی سه ماه چشم ها به تطابق کافی هم باهم و هم با شبکیه برسند. بزودی روز بروز چشمان شما دید بهتری پیدا خواهد کرد. صبور باشید.

 93. نعمه گفت:

  سلام .
  من حدود 3 هفنه هست که عمل prkاتجام دادم .شماره چشمم 3.5 بود
  در حال حاضر نزدیک بینم خیلی بد هست و تار میبینم و شماره چشمم .75 شده .
  ایا شماره چشمم 0 میشه و دیدم دریت میشه ؟

  1. admin گفت:

   سلام. اجازه دهید دوره درمان کامل شود. صبر پیشه کنید . هرچه زمان بگذرد دید چشمان شما بهتر میشود. و نهایتا تا 6 ماه آینده دید شما به بهترین حالت خود خواهد رسید. شما در انگران نباشید. شما در ابتدای دوره ی درمان هستید.

   1. فائزه گفت:

    سلام من سه هفته است چشمم prk انجام داده ام اما چشم چپم خیلی دردمیکن‌ بایدچیکارکنم ممنون

    1. admin گفت:

     سلام. این درد موقتیست و بزودی برطرف میشود. چنانچه مشکل زیادی برایتان پیش آمد با شماره دکتر تماس بگیرید.

     1. مهدی‌رحیمی گفت:

      سلام‌خسته‌نباشید‌‌من‌عمل‌پی‌آر‌کی‌انجام‌دادم‌بهد‌از‌چند‌روز‌می‌تون‌‌باعینک‌
      دودی‌استفاده‌کنم

     2. admin گفت:

      سلام. حداقل تا دو ماه در نور آفتاب عینک دودی استفاده نمایید.

 94. م گفت:

  سلام. من 36 سالمه تست لیزیک انجام دادم گفتن که ضخامت قرنیه نزدیک به نقطه مرز است فکر کنم 470 بود بهم گفتن باید عمل پی آر کی انجام بدم همه میگن که دوره پی آر کی دخیلی بیشتره و بعد از عمل خیلی اذیت میشم. اینجا نوشته بودید 3 تا 6 ماه طول میکشه به نظرتون عمل انجام بدم؟ میترسم دوباره شماره چشمم برگرده و یا خوب نشم.

  1. admin گفت:

   با عرض سلام خدمت شما. این را بدانید که در تمام عملهای لیزر چشم طول درمان نهایی همین است . برای صحت و اطمینان از نتایج عمل لیزر چشم فیلم های رضایتمندی بیماران در سایت را ببینید .

  2. یاسین گفت:

   سلام نمره ی چشمم ده است و ضخامت قرنیم بالاست . شما کدام عمل را برای من پیشنهاد میکنید؟

   1. admin گفت:

    سلام. پس از معاینه ی دقیق قرنیه شما و عکسبرداری از آن ، ان شالهه در صورت امکان عمل لازک برای چشم شما صورت میگیرد. همکاران جهت مشاوره با شما تماس میگیرند.

 95. اکبری گفت:

  سلام
  شماره عینک من در هر دو چشم ۲ می باشد و چشمانم نزدیک بین است.به نظر شما اول.لازم است عمل انجام بشه.و دوم اینکه کدام نوع از عمل ها را پیشنهاد می کنید .ضمنا سنم ۴۵ سال است.ممنون میشم

  1. admin گفت:

   سلام. پس از معاینه میتوان به پرسش شما پاسخ قطعی داد اما عمل لازک پیشنهاد اول ما بشماست.

  2. محمدرضا گفت:

   سلام من اصفهان زندگی میکنم و قصد دارم عمل لیزر چشم انجام بدم توپوگرافی قرنیه انجام دادم و دکتر کلینیک چشم آبان اصفهان گفت که سلامت چشم و ضخامت قرنیه بالایی دارم حدود 600 و بسیار مناسبه برا عمل Prk. الان فکر میکنین من عمل چشم را تو همین کلینیک انجام بدم که خیلی راحتترم یا ارزششو داره و بیام تهران کلینیک نوآوران ؟
   در ضمن اینکه کلینیک آبان اصفهان فقط عمل prk و لیزیک انجام میده و سابقه ی خوبی هم تو این زمینه داره فقط من اطلاعات کافی از امکانات و دستگاه هاشون ندارم که بدونم تا چه حد پیشرفته اند

   1. admin گفت:

    سلام خدمت شما دوست عزیز .
    این انتخاب با خود شماست که چه کلینیک و چه دستگاه و کدام جراح را برای عمل خود انتخاب کنید. ما فقط میتوانیم کلینیک خود را به همراه تجهیزات و پزشکان و قیمتهای استثنایی اش بحضور شما معرفی کنیم.
    کلینیک نوآوران یکی از مجهزترین کلینیک های تهران است که برای عمل لازک و PRK از پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا در حال حاضر استفاده میکند که شرح دستگاه ما را میتوانید در صفحه ی تجهیزات نوآوران ببینید.
    پزشکان ما هم از فوق تخصصان بسیار نامی و از اساتید دانشگاههای تهران میباشند که تجربه ی ده ها هزار عمل لیزر را دارا میباشند. در کنار همه ی این مزایا ما قیمتهای بسیار استثنایی برای عمل لازک و پی آر کی در نظر گرفته ایم که در سراسر ایران بی رقیب میباشد . بگونه ایکه هزینه عمل پی آر کی و لازک چشم در نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3900000 تومان میباشد.
    ما ترتیبی اتخاذ کرده ایم که پروسه ی معاینه و عمل هموطنانی که از شهرستان به این کلینیک مراجعه میکنند در یک روز انجام شود تا بتوانند شب همان روز به شهر خود بازگردند. و همین مزایاست که باعث شده توفیق خدمتگزاری به اینهمه مراجعه کننده از تمامی شهرستان های کشور داشته باشیم.

    اینک انتخاب با شماست که کلینیک و پزشک خود را انتخاب نمایید.

 96. امیر گفت:

  سلام من3ماه پیش عمل park انجام دادم هنوز موقع شب تو رانندگی احساس میکنم مشکل دارم آیا نیاز به زمان بیشتری دارم

  1. admin گفت:

   سلام. گاهی برای برخی از چشمها مدت 6 ماه طول میکشد تا چشم به حداکثر بینایی اش برسد. میتوانید برای معاینه به مطب تشریف بیاورید اما تا 6 ماه طول درمان کامل نیاز است.

   1. زهرا سربندی گفت:

    سلام خسته نباشید من 21سالمه و 17سالگی عمل قوز قرنیه رو انجام دادم دیدمم خوبه و مشگلی ندارم فقط شب ها وقتی یکی از چشم هامو میبندم انگار تیره تر از قبلی میبینم و سیاه تره میخواستم بپرسم اگه ایا کلا میتونم عینکمو بردارم و دیگه عینک نزنم مشگلی نداره چون قوز قرنیه داشتم

    1. admin گفت:

     سلام. بایست معاینه شوید تا بتوان نظر داد.

 97. ناشناس گفت:

  سلام
  نزدیک به چهل روز هست که عمل prk انجام دادم،اما هنوز دیدم .صد درصد نشده که شفاش ببینم..همین می ماند…یا بهتر می شود..

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. قطعا دید شما بمرور تا سه ماه بهتر میشود و هیچ جای نگرانی نیست. دوره ی درمان عمل لیزیک 3 ماه میباشد و چشم شما بمرور شفاف تر و دید شما بهتر میشود.

 98. فاطمه نجاتی گفت:

  سلام ایامیشه من عکس های قبل از عمل رو بارسال انجام دادم ولی عمل نکردم ارسال کنم تا برای امادگی بیشتر بدونم چه عملی به چشمم میخوره لطفا

  1. admin گفت:

   عرض سلام . شما میتوانید با ارسال عکس قرنیه به شماره ی 09021281192 در واتساپ مشاوره ی رایگان بگیرید تا در صورت امکان انجام عمل بتوانید اقدام لازم را انجام دهید..

  2. زهرا گفت:

   سلام اقای دکتر من قوز قرنیه دارم عمل کراس انجام دادم خیلی تار میبینم بدتر شدم چیکارکنم ؟؟؟

   1. admin گفت:

    سلام. برای معاینه تشریف بیاورید.

   2. فرشته گفت:

    سلام این عمل محدودیت سنی نداره؟
    من ۴۹ ساله هستم و دو ماهه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین انجام دادم و بطور اتفاقی با این روش آشنا شدم از عینک خسته شدم.
    چه مدت بعد از عمل بلفاروپلاستی میشه این عمل رو انجام داد؟
    ممنون از پاسخگویی

    1. admin گفت:

     سلام. بایست چشمتان بررسی شود که دچار پیری چشم نباشید.

 99. Saman گفت:

  سلام
  من یک ماه پیش عمل prk انجام دادم حدود دو هفته ای است ک حالت مگس پران بعضی مواقع برام اتفاق میافته. بیشتر زمانی ک برای ی مدت مطالعه میکنم یا روی جایی زوم میکنم
  آیا این عادیه؟ برطرف میشه؟
  مشکل تاری دید ندارم و دیدم هم خوبه

  1. admin گفت:

   باعرض سلام. حالت عدم تطابق بعد عملهای لیزیک و لازک و پی آرکی طبیعیست و بمرور برطرف میشود. چشم نیاز به زمان دارد تا فوکوس بحالت طبیعی خود برگردد. از تمریناتی که برای تنبلی چشم استفاده میکنند بهره ببرید.

  2. حسین گفت:

   سلام آقای دکتر من حدود دو هفته هست که پی آر کی انجام دادم الان دوبینی و تاربینی دارم میخواستم بدونم دوره درمان چقدر هست و چه مراقبتهایی رو باید برا چشمم انجام بدم ممنون و سپاس

   1. admin گفت:

    سلام. طول درمان (یعنی بازیابی وضوح دید ) در چشمها بسیار متفاوت است و میتواند از دو روز تا دوماه و یا حتی 3 ماه طول بکشد. این بستگی کامل به سیستم ترمیم بافت در بدن شما دارد. اصلا نگرانی تاری دیدتان نباشید که موقتیست و بزودی دیدتان شفاف و واضح میگردد و از آن لذت خواهید برد. در این مدت مرتب از قطره هایی که بشما تجویز شده استفاده کنید.

   2. حامد گفت:

    سلام من 18روزه جراحی PRK. رو انجام دادم وهنوزهم بیشتر مواقع تا میبینم این تاری دید تا چه زمانی قراره طول بکشه ممنون

    1. admin گفت:

     سلام. تاری دید حتی تا سه ماه عادیست و بمرور دید بهتر میشود. شکیبا باشید.

    2. فاطمه گفت:

     سلام دخترم قرنیه چشمش نازکه ونمره چشمش ۷ دکترهای اصفهان گفتن پی آر کی نمیتونه انجام بده لیزیک هم همینطور آیا عمل فمتولیزیک میتونه تهرآن انجام بده ممنون میشم جوابم رو بدید

   3. ناشناس گفت:

    قیمت عمل پی ار کی حداکثر چقدر است ؟

    1. admin گفت:

     با عرض سلام. هزینه عمل PRK چشم در نوآوران در سال 1400 برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 3,900,000 تومان میباشد.

 100. حمید گفت:

  سلام اقای دکتر چشم چپم رو عمل prk انجام دادم ۲ روزی میشه شماره چشمم نزدیک به ۹ بود ایا بعد از دوروز اشک بیاد از چشم طبیعیه بهمراه یه مقدار کم درد و احساس یه چیزی توچشم هست سنم 42ساله و از سن 10سالگی مت جه ضعیفی چشم چپم شدم و یه بار ۲۵ سال پیش دکتر رفتم و عینک داد و ۳ بود یا 2.5فکر کنم ولی عینک نزدم تا اینکه ۲ روز پیش همچنین عملی رو انجام دادم ناگفته ناند دکتر گفت احتمال تنبلی چشم چپ در بچگی داشتی ایا چشمم اشک میریزه البته بطور مداون نه کم البته خوب میشه ودر ضمن گفتن که ۶ روز بعد از عمل بیا تا لنز رو بردارم ایا همچنین چیزی هست مرسی تشکر از راهنمایهاتون .

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. سوزش و دردهای گاه بگاه در هفته ی اول بعد از عمل طبیعیست و جای نگرانی ندارد. همینطور ریزش اشک از چشم. در هفته ی دوم عوارض بسیار کاهش یافته و کاملا برطرف میشوند. جای نگرانی نیست.

  2. سعیدی گفت:

   سلام من تقریبا دوماه و نیم هست که عمل پی ار کا کردم. ولی با اینکه داره تقریبا سه ماه میشه دیدم تغییر زیادی در جهت بهبود نداره. چشم چپم هم تارتر هست و تاری متغیر از بد تا خیلی بد داره. و در کل احساس بهبود و شفافیت پیدا نمیکنم.
   میخواستم بدونم بعد حدود سه ماه چنین چیزی طبیعی هست و دید چشم چپم خطرناک هست یا نه؟؟ جایی شنیدم ممکنه پارگی شبکیه باشه و خیلی ترسیدم. در شرایط فعلی کرونا هم میترسم بیمارستان برم.

   1. admin گفت:

    سلام. اصلا نگران نباشید. دید شما یکدفعه عالی میشود و اصلا جای نگرانی ندارد. برای برخی افراد فرآیند بهبودی کمی طول میکشد. بزودی از شفافیت عجیب دیدتان لذت خواهید برد.

  3. ناشناس گفت:

   سلام ببخشید من چشمام قبلا 5.5 یکیس و اونیکی 5.75 بوده اما حالا شده 6.25 و. 6 با 0.5 استیگمات عمل پی ار کی براش مناسبه؟

   1. admin گفت:

    سلام. بله. اما قرنیه میبایست معاینه شود.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: