تخفیف عمل لیزیک

عمل پی آر کی (PRK) چیست ؟


عمل PRK (پی آر کی) ( کراتکتومی فوتورفراکتیک) یک نوع جراحی انکساری برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد . عمل جراحی PRK (پی آر کی) اولین نوع عمل جراحی لیزر چشم برای درمان ضعف بینایی بوده و قبل از روش محبوب لیزیک استفاده میشده است. اگرچه دوره نقاهت PRK (پی آر کی) کمی طولانی تر از جراحی چشم لیزیک میباشد اما PRK (پی آر کی) هنوز هم متداول است و مزایایی بیش از لیزیک برای برخی از بیماران ارائه می دهد.
لیزیک و انواع دیگر جراحی های لیزر چشم ، همانند PRK (پی آر کی) با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر عمل می کنند و اجازه می دهند تا نور به داخل چشم رسیده تا به دقت بر روی شبکیه متمرکز شود.فیلم عمل پی آر کی (PRK) - مراحل عمل PRK

بهترین کاندیدهای عمل پی آر کی (PRK) چه کسانی هستند؟


بیماران مبتلا به نزدیک بینی، دوربین ویا آستیگماتیسم، برای انجام عمل پی آر کی PRK مناسب هستند.
زمان پروسه: حدود 10 دقیقه در هر چشم
نتایج نمونه: 10/10 چشم بدون عینک یا لنزها
زمان بهبودی: چند روز تا چند هفته
هزینه: برای دریافت بهترین قیمت ها با ما تماس بگیریدامروزه برای درمان نمره های بالای چشم ، آستیگمات های بالا، قوز قرنیه و همچنین برای اصلاح بینایی قرنیه های نازک، که نمیتوانند با عملهای لیزری درمان شوند، لنز اسکلرال تجویز میشود که دیدی بسیار عالی و شفاف به شخص میدهد. میتوانید این لنزهای فوق العاده را که معجزه ی قرن نامیده میشوند، از کلینیک نوآوران با تخفیف 25 درصدی تهیه نمایید.


تفاوت عمل پی آر کی با عمل لیزیک در چیست؟

تفاوت اصلی بین PRK (پی آر کی) و LASIK در اولین گام یعنی روش هاست. در لیزیک ، یک فلپ نازک روی قرنیه با یک میکروکراتوم یا یک لیزر femtosecond ایجاد می شود. این فلاپ برای برداشتن بافت زیرین قرنیه استفاده می شود ، سپس قرنیه با لیزر اکسایمر تغییر شکل داده می شود. در PRK (پی آر کی)، لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم) قبل از تغییر شکل بافت قرنیه زیرین با لیزر اکسایمر برداشته می شود. اپیتلیوم خود را در عرض چند روز پس از جراحی بر روی سطح قرنیه بازسازی می کند.تفاوت عمل PRK با عمل لازک در چیست؟

یکی دیگر از انواع PRK (پی آر کی) عمل جراحی لازک میباشد که به جای حذف لایه اپیتلیال قرنیه به صورت PRK (پی آر کی)، لایه اپیتلیال (با استفاده از ابزار جراحی به نام trephine)، در طول عمل جراحی حفظ و سپس جایگزینی آن در سطح چشم در انتهای روش انجام میشود. لازک به علت بازده بهبود بیشتر دید در مقایسه با PRK (پی آر کی)، محبوبیت PRK (پی آر کی) را کاهش داده است، زیرا بهبود در لایه اپیتلیال جایگزین در لازک کمتر به طول می انجامد تا رشد یک لایه اپیتلیال جدید در PRK (پی آر کی).هزینه عمل پی آر کی (PRK) چشم چقدر است؟


در کلینیک نوآوران، عمل پی آر کی هم با 50٪ تخفیف ویژه انجام میشود. شما میتوانید بدون هیچ بیمه ای، بصورت عادی از این تخفیف ویژه استفاده نمایید. کافیست شماره ی خود را در فیلد زیر وارد نمایید تا همکاران ما با شا تماس بگیرند.


قیمت عمل پی آر کی چشم در کلینیک نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم 4,300,000 تومان میباشد.


عمل PRK چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:

مقایسه PRK (پی آر کی) با لیزیک


نتایج نهایی جراحی PRK (پی آر کی) قابل مقایسه با نتایج لیزیک میباشد، اما بهبود اولیه PRK (پی آر کی) کندتر است. زیرا چند روز طول می کشد تا سلول های اپیتلیال جدید برای بهبود و پوشش سطح چشم آماده شوند. همچنین در چند روز اول پس از عمل جراحی، احتمال ابتلا به عفونت چشم و ضعف بینایی وجود دارد. بیماران لیزیک به طور کلی ناراحتی کمتری دارند و بیناییشان سریعتر تثبیت می شود، در حالی که بهبود دید با PRK (پی آر کی) تدریجی است و نتیجه نهایی می تواند چندین هفته طول بکشد.

با این حال PRK (پی آر کی) ، مزایای متفاوتی را ارائه می دهد. از آنجایی که جراحی PRK (پی آر کی) ایجاد فلاپ قرنیه نمی کند (که شامل اپیتلیال و بافت های استرومائی عمیق تر است) کل ضخامت استروما تحتانی برای درمان به طور قابل ملاحظه ای در دسترس میباشد. اگر قرنیه شما برای جراحی لیزیک بیش از حد نازک میباشد بنابراین قرنیه باقی مانده نازک تر میگردد. همچنین خطر عوارض فلپ وجود ندارد و خطر برداشتن قرنیه با لیزر اگزایمر نیز کاهش می یابد.


ارزیابی مزایا و معایب PRK

مزایا معایب
عمق لیزر کمتر از لیزیک زمان بهبود بیشتر از لیزیک
مناسب برای بیماران مبتلا به قرنیه نازک زمان طولانی برای بهبودی کامل
بدون خطر و عوارض فلپ قرنیه افزایش خطر عفونت، التهاب و زخم بعد از جراحی
خطر کاهش ضخامت قرنیه را کاهش می دهد در مقایسه با بعد از عمل جراحی لیزیک، ناراحتی چشم بیشتر در بهبود اولیه PRK

مقایسه ی لیزیک و پی آر کی

عمل جراحی پی آر کی PRK چگونه انجام می شود؟


در ابتدا جراح ، یک قسمت مرکزی اپیتلیوم قرنیه را با یک محلول الکل، یک دستگاه "بوفینگ" یا یک ابزار جراحی استریل می کند. سپس از یک لیزر اکسایمر برای اصلاح شکل انحنای سطح قرنیه استفاده می شود. این لیزر بسیار تخصصی با کنترل کامپیوتری میباشدکه پالس های نور ماوراء بنفش سرد را به نمایش می گذارد که مقادیر میکروسکوپی بافت را در یک الگوی دقیق حذف می کند. سپس یک لنز دارای بافت نرم"bandage" روی قرنیه جهت محافظت از چشم شما قرار می گیرد. سلول های اپیتلیال جدید در حدود چهار یا پنج روز رشد می کنند و در نهایت لنز(bandage) توسط جراح از چشم برداشته می شود.برای آگاهی از شرایط و قیمتهای بسیار عالی عمل بلفاروپلاستی در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را در سایت ما مشاهده نمایید.

از جراحی PRK چه انتظاراتی دارید؟


در ابتدا شما باید جراحی که متخصص جراحی PRK میباشد را انتخاب کنید، جراح معاینه کاملی بر روی چشمانتان انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که دارای شرایط جراحی لیزر چشم هستید یا خیر، این ارزیابی شامل موارد ذیل میباشد:

• اندازه مردمک چشم شما.
• ارزیابی رطوبت چشم جهت مشخص شدن خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از جراحی لیزر و نحوه درمان آن.
• انحنای قرنیه، با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه دقیق خطوط سطح جلویی قرنیه معاینه میگردد.
• ضخامت قرنیه.

پزشک به بررسی وضعیت بهداشت عمومی و همچنین داروهایی که مصرف می کنید خواهد پرداخت تا تعیین کند آیا شما شرایط مناسب را جهت این نوع جراحی دارا هستید یا خیر. اگر از لنز استفاده میکنید ممکن است لازم باشد قبل از معاینه چشم، از آنها استفاده نکنید، زیرا ممکن است شکل قرنیه را تغییر دهد، توصیه میشود در مورد این موضوع با پزشک خود مشورت نمایید.


درباره عمل PRK (پی آر کی) بیشتر بدانیم


در حالی که لیزیک اغلب برای جراحی تصحیح بینایی استفاده می شود اما ممکن است PRK بهترین روش در شرایط خاص باشد. در واقع جراحی چشم PRK یک روش اصطلاحا آمبولانسی میباشد که بر اساس walk-in, walk-out basis انجام می شود. در واقع، جراحی واقعی معمولا 15 دقیقه طول می کشد. شما در طی این روش به هوش خواهید بود، اما ممکن است جراح برای حفظ آرامش ، برایتان آرامبخش تجویز نماید.
همچنین قطره استریل چشمی به چشمان شما ریخته خواهد شد و از تجهیزات مخصوص به نام (سپر) جهت باز ماندن پلک استفاده میگردد. سپس جراح ، لیزر اکسایمر را بر روی چشم هدایت می کند ، این لیزر برای تنظیم دقیق، برنامه ریزی شده است.


در حین عمل prk چه روی میدهد؟

از شما خواسته می شود که به یک نور برای مدت کوتاهی خیره شوید، این در حالی است که جراح از طریق میکروسکوپ چشمان شما را بررسی می کند، چرا که لیزر ، پالس های نور را به قرنیه چشم می فرستد. انرژی لیزر میکروسکوپی مقداری از بافت را حذف می کند و حالت قرنیه را تغییر می دهد. اگر چه ممکن است فشار روی چشم احساس شود اما در این روش اکثر بیماران احساس ناراحتی نمی کنند،. جراح شما کنترل کامل لیزر را در اختیار دارد و می تواند آن را در هر زمان خاموش نماید.
عمل بر روی هر چشم بصورت جداگانه انجام می شود (اغلب در یک روز یا در روز بعد) و جراحی هر چشم فقط پنج دقیقه طول می کشد. برخی از بیماران هر دو چشم را در یک روز تحت درمان قرار می دهند در حالی که برخی عمل جراحی چشم دوم خود در یک یا دو هفته بعد انجام میدهند.جراح ، قرنیه درمان شده با لنز یا باند میپوشاند، در طی چند روز سلول های اپیتلیال جدید رشد می کنند و دیگر نیازی به استفاده از باند یا لنز نخواهد بود.

پس از عمل :

از شما خواسته می شود تا مدت کوتاهی پس از عمل جراحی در کلینیک بمانید. لازم به ذکر است شما قادر به رانندگی نخواهید بود و بایستی فرد دیگری شما را به منزل برساند. جراح ، آنتی بیوتیک های موضعی و داروهای ضد التهابی و تسکین درد را برای شما تجویز خواهد کرد تا احساس ناراحتی بعد از عمل کاهش یابد، به حداقل رساندن هر گونه تورم و تسریع بهبودی همانند جراحی های دیگر ضروری میباشد ، همچنین بایستی از دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک برای اطمینان از نتایج مطلوب پیروی کنید و در طی چند هفته آینده برای پیگیری روند بهبودی به پزشک خود مراجعه نمایید.

در روش PRK زمان بهبودی کمی به طول می انجامد در صورتی که بعد از جراحی لیزیک ممکن است روزها یا هفته ها زودتر از PRK بهبودی حاصل گردد ، ثبات بینایی نیز بیشتر میباشد. اغلب بیمارانی که از روش PRK استفاده میکنند معمولا یک یا سه هفته پس از عمل جراحی میتوانند رانندگی نمایند، اما ممکن است این زمان بین سه تا شش ماه به طول بیانجامد تا بینایی کاملا عادی و پایدار گردد.


نتایج بلند مدت در جراحی PRK (پی آر کی)


این نوع جراحی لیزر چشم از سال 1980 در ایالات متحده و از سال 1995در خارج از ایالات متحده انجام میشده است و دارای میزان موفقیت بسیار بالا میباشد، همچنین در طول این مدت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و همچنان بهترین انتخاب درمان در شرایط خاص است. نتایج نوع جراحی PRK و لیزیک بسیار شبیه یکدیگر هستند. اکثر افراد بعد از عمل جراحی تقریبا به دید10/10 یا حتی بیشتر دست پیدا میکنند. برخی از بیماران ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنز داشته باشند اما نیازشان به طور قابل توجهی کمتر از قبل از عمل میباشد.
اگر حساسیت به نور به عنوان یک مشکل پس از عمل باشد، عینک با لنزهای فتوکرومیک اغلب می توانند مفید باشند. همچنین اگر خطرات انکساری پس از عمل جراحی باقی مانده باشد، لنزهای انعطاف پذیری وجود دارد که اغلب می توانند دید شما را برای فعالیت هایی مانند رانندگی شبانه جبران کنند.
عوارض لیزیک پس از عمل بسیار کم است و می تواند شامل عفونت و نور خیره کننده (یا هاله نور که بیشتر هنگام دیدن نور در شب، مانند رانندگی) باشد.در صورت وجود عوارض ذکر شده ، با این که احتمال آن بسیار کم میباشد، ممکن است نیاز به عمل جراحی اضافی یا تقویت بیشتری برای بهبود بینایی خود داشه باشید و یا در طول زمان ، دیدتان به حالت قبل از عمل بازگردد. همچنین ممکن است عینک های مطالعه نیز بعد از عمل جراحی بعد از 40 سالگی مورد نیاز شود و علت آن بیماری به نام پری بیوپسی نزدیک بینی میباشد. در حال حاضر نظارت بر آزمایشات بالینی را برای اصلاح دائمی جراحی پری بیوپسی انجام میگردد.
در حالیکه لیزیک امروزه از رایجترین روشهای لیزر چشم میباشد، مهم است که از راهنمایی های جراح استفاده کنید تا تعیین شود آیا PRK یا لیزیک برای شرایط فردی شما مناسب است یا خیر.تعیین وقت مشاوره رایگان

416 سوال برای مقاله " عمل پی آر کی (PRK) چیست؟ "

 1. زهرا احمدی گفت:

  سلام من ۴۰سال دارم ۳هفته عمل پی آر کی انجام دادم دی چشمم تاره نور و پخش میبینم اعداد روهم دوتا نمیتونم واضح بخونم آیا طبیعی است خوندن نزدیگ پخش میبینم راهنمایی کنید

  1. admin گفت:

   سلام. این مورد طبیعیست و بمرور برطرف میشود. نگران نباشید.

 2. Admin گفت:

  سلام من ۶سال چشم رو عمل لازک کردم ام بعد از عمل تا به الان مشکل مطالعه دارم به دکتر م مراجعه کردم گفتن چشمات خوب عمل شده و قطره و پماد اشک مصنوعی دادن استفاده کردنی بهتر میشه اما نه مثل قبل از عمل نمیتونم مطالعه داشته باشم

  1. admin گفت:

   سلام. ممکن است شما دچار خشکی چشم مزمن شده باشید. برای رفع خشکی چشم بایست به متخصص چشم مراجعه نمایید و از اشک مصنوعی مناسب چشم خودتان استفاده نمایید.

 3. رامین گفت:

  سلام من یکماه پیش عمل prk کردم خواستم بدونم ایا نگاه کردن زیاد ب گوشی ممکن است باعث شود نمره چشم صفر نشود

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. منتهی چشم خود را خسته نکنید.

   1. محمدرصا گفت:

    سلام ۲۷ روز پیش prkانجام دادم اما هنوز تار میبینم چشم سمت چپم بیشتر تار میبینه آیا طبیعیه

    1. admin گفت:

     سلام. بله طبیعیست. ممکن است تا سه ماه ترمیم قرنیه طول بکشد. نگران نباشید.

 4. علی اسماعیلی گفت:

  سلام
  من ۲۱ روز پیش فقط چشم راستم را ک شماره ۲ آستیگمات بود prk کردم الان بعد از ۳ هقته فاصله ۱ متر ب بالا رو هیلی تار میبینم و روز ب روز اثری لز بهتر شدن نمیبینم ایا طبیعیه؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. طبیعیست. نگران نباشید. بمرور این تاری برطرف میشود.

 5. سارا گفت:

  سلام
  عمل پی آر کی با لیزیک چه فرقی داره
  و اینکه من قرنیه چشمم نازکه ممکنه عمل پی ار کی رو انجام بدم و بعد به قوز قرنیه مبتلا بشم؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. تفاوت عمل ها را هم در همین صفحه مشاهده نمایید.

 6. سلمان گفت:

  سلام وقت بخیر تقریبا ۱سال پیش عمل پی آر کی چشم انجام دادم بعضی از صبح ها چشم راستم درد میگیره و اشک میاد و بعد از ۲ساعت خوب میشه آیا مشکل خاصی هست یاا طبیعی هستش ؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. admin گفت:

   سلام. ربطی به عمل شما ندارد. میبایست معاینه شوید.

 7. سوگند گفت:

  سلام من 26 ساله عینک میزنم. 42 سالمه. استیگماتم. زیر 3 هست شماره چشمم. از عمل میترسم. چون میترسم موقع عمل پلک بزنم. این عمل ممکنه باعث کوری کسی بشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید. چشم ها بی حس میشوند و با یک دستگاه پلکها ثابت میمانند. این عمل ابدا خطری نداشته و براحتی و سادگی ای که فکرش را هم نمیکنید در 5 دقیقه انجام میشود. برای امنیت خاطر فیلم عمل لیزیک را در سایت ما مشاهده نمایید.

 8. ناهید امیری گفت:

  همسرم درصدد ضعیفی چشمش بالاست چون قرنیه نازک وآب مروارید اقدامی نکردیم آیا امکانش هست به ایشون جواب بده ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوند. روشهای متعددی برای درمان عیوب انکساری وجود دارد.

 9. عظیمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۴ماه پیش عنل prk انجام دادم چشم چپم نمرش ۱ بود خوب شده ولی چشم راستم ک نمرش ۷۵صدم بود هنوز تار میبینم باید چکار کنم

  1. admin گفت:

   اگر تا 6 ماه بینایی تصحیح و شفاف نشد برای معاینه تشریف بیاورید.

 10. هانیه گفت:

  سلام …من حدودا یه هفته پیش عمل لازک انجام دادم و در هر با هر دو چشمم فعلا تار میبینم ولی چشم راستم تاری دیدش بیشتر از چشم چپم هست خواستم بدونم آیا مشکلی هست!؟و اینکه میخام بدونم کار با گوشی و کامپیوتر برای من منعی داره!؟

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. تاری دید در عرض سه ماه بمرور از بین میرود. کار با گوشی موردی ندارد . فقط چشم را خسته نکنید.

 11. غزل گفت:

  سلام من. یک ماه عمل پی ار کی انجام دادم نزدیک نمیتوتم بببنم تا نکاه میکنم و فشار میارم سرگیجه بهم دست میده دلیلش چیه

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید.

 12. حمیدرضاترابی گفت:

  بادرودفراوان دخترمن 22سالش می باشدو14روزازعمل prkاش گذشته شماره چشماش قبل ازعمل یکی 7.5ودیگری8بوده است وکمی هم آستیگمات داشته حالا بعدازاین مدت چشمانش هنوزتارمی بیندوخیلی نگران است به حدی که می خواست عینک قبلیش را بزندولی چشمانش دردمی گیرد ضمنا” وقتی سرش را به سمت پایین خم می کندچشمانش دردمی گیردخواهشمنداست درخصوص موارداشاره شده راهنمایی بفرمائید
  باتشکرازراهنمایی شما

  1. admin گفت:

   سلام. لطفا به دستورات پزشک عمل کنید. مراقبتهای بعد از عمل لیزیک را انجام دهید. تاری دید ایشان موقتی است و بزودی برطرف میشود و دیدشان کاملا واضح و شفاف میشود. اصلا نگران نباشید. از خم کردن سر و هر آنچه باعث فشار به چشم میشود پرهیز نمایید. داروهای تجویزی را مرتب مصرف نمایید. بزودی از دید واضحتان لذت میبرید.

 13. Mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید. من 20 روز از عمل prk گذشته .ومیخوام تمرینات غواصی شروع کنم از حبس نفس بالای 6 دقیقه و عمق بالای 50 متر آیا مشکلی داره یا خیر

  1. admin گفت:

   سلام. بله فعلا زود هست و به چشم فشار شدیدی میاد.

 14. رویا گفت:

  سلام
  من قصد انجام عمل prk دارم و کمی نگرانم
  درصد موفقیت این جراحی چقدر
  و از همه مهمتر حدودا دوران نقاهت چند روز هست؟من نمیتونم مدت زیاد مرخصی باشم

  1. admin گفت:

   سلام. درصد موفقیت عملهای لیزری بالای 95 درصد میباشد. اگر معاینات قبل از عمل دقیق باشد جای نگرانی ندارد. شما به یک هفته استراحت نیاز دارید. بعد از آن کارهای روزانه خود را انجام میدهید تا تاری دید شما بمرور کم میگردد و دید شما کاملا شفاف میشود.

 15. بابادی گفت:

  سلام…قیمت رو‌میخواستم..میخواستم بدون این عمل چند روزه اس…

  1. admin گفت:

   سلام. قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 4,300,000 تومان میباشد. اگر ساکن شهرستان هستید به همکاران در زمان تماس بگویید تا ترتیب معاینه و عمل شما در یک روز انجام شود.

 16. ناشناس گفت:

  سلام .ببخشید .شماره چشمم ۶ هست با استیگمات ۴ ایا میشه عمل prk رو انجام داد.۳۹ سالم هست

  1. admin گفت:

   سلام. بایست ضخامت قرنیه بررسی شود. وقت معاینه بگیرید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام
    من حدود دوسال هست ک عمل پی ار کی انجام دادم، اما چشم من بیناییش رو روز ب روز کمتر شده…
    الان باید چیکار کنم

    1. admin گفت:

     سلام. بایست معاینه شوید تا ببینیم علت تاری دید شما چیست؟

 17. محمدرضا احتشام زاده گفت:

  سلام
  آیا برای درمان پیرچشمی هم راهکارمناسب وجود داره ؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه فعلا خیر.

 18. رسول گفت:

  سلام خسته نباشید هر دو چشم من نمره 1.5 هست و درصد کمی استیکمات هستش آیا عمل prk برای من انجام می‌شود؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله. ضخامت قرنیه شما بایست مورد بررسی قرار گیرد.

   1. مریم نصیری گفت:

    سلام من ده ماه پیش عمل کردم پ آر کی کردم هنوز دیدم خوب نشده والان احساس تاری دید دارم چیکارکنم

    1. admin گفت:

     سلام. به پزشک خود مراجعه نمایید. ممکن است علت تاری چیزی دیگر باشد و یا به لیزیک مجدد نیاز باشد.

 19. علی گفت:

  سلام،
  من سه ماه پیش prk انجام دادم، شماره چشم هام ۴ بود، دید چشم چپم خیلی عالی شده، ولی چشم راستم هنوز کامل خوب نشده، به نظرتون با گذشت زمان بهبود پیدا میکنه؟؟؟یا اینکه دیگه نغییری ایجاد نمیشه

  ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. صبور باشید. تا ماه دید بمرور مدام بهتر و بهتر میشود.

 20. علی گفت:

  سلام ،۵۷سال دارم چشم‌من استیگماتیسم داره ودوربین ونزدیک بین است ایاعمل پی،کی.ارراتوصیه‌می کنید.درضمن هزینه

  1. admin گفت:

   سلام. معمولا در این سن چشم دچار پیرچشمی است. بایست معاینه شوید تا بتوان دقیق پاسخ داد.

   1. محمدهادی گفت:

    سلام منم پس فردا نوبت عمل پی ار کی دارم بعد از عمل ودیگه لازم به عینک نیست؟

    1. admin گفت:

     سلام. خیر. با عینک خود خداحافظی کنید.

 21. مهناز گفت:

  سلام من هفت سال پیش عکس گرفتن از چشمام گفتن قرنیه ام نازک . آیا امکانش هست الان قرنیه ام ضخامت داشته باشه ‌. و اینکه کدام عمل ها را برای قرنیه نازک میتوان انجام داد ؟

  1. admin گفت:

   سلام. امروزه برای قرنیه های نازل از عملهای فمتولیزیک و فمتواسمایل استفاده میشود. بایست معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد.

 22. ناشناس گفت:

  سلام من 6 ماهه عمل prkانجام دادم ولی هنوزدیدم زیادخوب نشده چکارکنم؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. به پزشک خود مراجعه کنید. شاید مشکلی دیگر در چشم شما وجد دارد. تاری دید علل گوناگونی دارد.

 23. امیرحسین گفت:

  سلام.من نمره چشم چپ ۶.۷۵ و چشم راست ۴.۲۵ دوربین هستش می خواستم بدونم می تونم چشمم عملprk کنم

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه ضخامت قرنیه مناسب باشد بله میتوانید.

   قیمت عمل پی‌آر‌کی (prk) در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 4,300,000 تومان میباشد.

 24. حسن فلاحی گفت:

  سلام من 42سالمه ونمره عینکم 8با 2است البته هر دو چشمم.آیا میشه عمل لازک یاPRKانجام دهم؟شغلم قالیبافی هستش

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید تا سلامت چشمتان بررسی شود.

   1. علی گفت:

    با عرض خسته نباشید سه هفته الان رد شده پی ار کی انجام دادم و هنوز تاری دید و دو بینی دارم خواستم ببینم آیا این طبیعی هست ؟

    1. admin گفت:

     سلام. طبیعیست. نگران نباشید. بمرور برطرف میشود.

 25. ستاره گفت:

  وقت بخیر,من ۹ روز هست عمل کردم و تازه دیروز لنز پانسمان رو برداشتن.
  ولی به شدت تار میبینم حتی نزدیک بینم که خیلی عالی بود قبل از عمل الان تار تار شده.
  ممکنه نزدیک بینم همینطور بمونه?

  1. admin گفت:

   سلام. این تاری عادی است و بمرور برطرف میشود. نگران نباشید.

  2. مهدی گفت:

   سلام در صورت اینکه بعد عمل نمره چشم 10-10 نشه مجدد میشه عملو انجام داد که دید 10-10 بشه ؟.

   1. admin گفت:

    سلام. بله. اگر ضخامت قرنیه مناسب باشد میتوانید از عمل لیزیک مجدد استفاده نمایید.

 26. دنیا هادیان گفت:

  سلام
  لطفا ب من کمک کنید
  رفتم پیش اپتومترسیت گفت قرنیه ت نازکه نمیشه عمل کنی
  چشمام ۳ استیگماته
  یعنی هیچ راهی وجود نداره؟

  1. admin گفت:

   سلام. این مسئله چیزی نیست که اپتومتریست تشخیصش دهد. برای معاینات دقیق تشریف بیاورید.

 27. فرشته گفت:

  سلام خسته نباشید من یک هفته است عمل پی ار کی انجام دادم و امروز متوجه شدم کمی لکه خونی رنگ روی سفیدی چشمم هست که زیر پلکم هست وجود داره ایا عادیه یا باید به پزشکم مراجعه کنم؟

  1. admin گفت:

   سلام. به پزشک مراجعه کنید.

 28. اسما گفت:

  سلام وقتتون به خیر من قصد عمل پی آر کی دارم ولی شنیدم که تا مدت ها تاری دید وجود داره الان نزدیک رو خوب میبینم و دور رو تار میبینم بعد از عمل تا زمانی که بهبودی کامل حاصل بشه دید نزدیکم هم تار میشه؟یا فقط دور رو تار میبینم؟

  1. admin گفت:

   سلام. تاری دید زمان محدودی دارد و دید فوق العاده ی بعد از آن بسیار لذتبخش میباشد.

 29. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید حدودا شش سال پیش میخواستم عمل لیزیک انجام بدم پزشکم بهم گفت ضخامت قرنیه چشمم نازک به نظرتون ممکن الان اقدام کنم تغییر کرده باشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. قطعا. چرا که تجهیات بسیار پیشرفته تر شده اند و امروزه ما در کلینیک نوآوران با در دست داشتن بالاترین تکنولوژی های بروز جهان در زمینه تجهیزات لیزری، طیف وسیعتری از چشمها را اصلاح میکنیم. برای معاینه تشریف بیاورید.

 30. ر سام گفت:

  سلام ببخشید قوز قرنیه شدید دارم از این وضع واقعا خسته شده ام راه حلی برا عمل هست؟تو کشورهای دیگر چی؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. admin گفت:

   سلام.توصیه میشود از لنزهای اسکلرال استفاده نمایید که فوق العاده عالی هستند. این لنزها را میتوانید در کلینیک نوآوران با 40 درصد تخفیف تهیه نمایید.

 31. سمیه گفت:

  با عرض سلام
  من دو هفته است عمل prk کردم و یک هفته بعد از عمل شروع به کار کردم کارم هم پشت سیستم هست. میخواستم بدونم اینکه به صفحه مانیتور نگاه کنم مشکلی برا چشمام نداره؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. مشکلی نیست فقط چشمانتان را خسته نکنید و از قطره های اشک مصنوعی حتما استفاده کنید

 32. ناشناس گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ده روز پیش عمل پی ارکی کردم وبا توجه ب اینکه ازپزشکم پرسیده بودم ک مطالعه و …ایرادی نداره و ایشون گفتن نه من شب گذشته حول و هوش دوساعت طراحی میکردم ازروی گوشی نگا میکردم میکشیدم صب ک بلند شدم چشمام هم میسوخت هم قرمز شده بود الانم دیدم یه خورده بیشتر از،قبل تار شده
  ینی مشکلی بوجود امده؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر نگران نباشید. فقط به چشمهای خود بحد نیاز استراحت داده و از اشک مصنوعی مرتب استفاده کنید. و سعی کنید هگام مطالعه زیاد پلک بزنید تا اشک ترشح شود.

 33. عسل گفت:

  با سلام ، من حدودا ۲۰ روز پیش prk انجام دادم ، دید چشمانم کمی شفاف تر از قبل شده ولی دور را هنوز به همان شکل قبل تار میبینم و در خواندن نوشته های دور مشکل دارم، میخواستم ببینم این طبیعی است.
  من فرق زیادی در بعد از عمل و قبل از عمل نمیبینم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. admin گفت:

   سلام. صبور باشید. ترمیم قرنیه به مرور طی سه ماه صورت میگیرد. نگران نباشید . بزودی دیدی بسیار عالی خواهید داشت.

 34. مریم گفت:

  سللم آقای دکتر ببخشید من دو ماهی هست که نزدیک رو خوب نمیبینم و 48 ساله هستم آیا درمانی وجود دارد

  1. admin گفت:

   سلام. بایست تشریف بیارید تا معاینه شوید. قطعا درمانهای مختلف وجود دارد.

 35. فرزانه گفت:

  سلام من نمره چشمم 8 و آستیگمات 3 دارم آیا با این نمره چشم میتونم پی آر کی انجام بدم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه دقیق شوید. اگر ضخامت قرنیه مناسب باشد بله.

 36. علی گفت:

  سلام.خسته نباشید 93روز عمل prk انجام دادم سر چشم راستم تار می دید سر دوما رفتم دکتر نمره چشم راستم 25صدم بود یه هفت بعد چشم راستم خوب شد
  الان با دو چشم خوب می بینم اما اگه تکی نگاه چشم چپم یکم تاره آیا طبیعه

  1. admin گفت:

   سلام. ممکن است ترمیم کامل تا 6 ماه ظول بکشد.

 37. مصطفی امیری گفت:

  سلام من چند سال پیش رفتم عمل لازک انجام بدم گفتن که قوزقرنیه شدید داری الان می تونم prk انجام بدم

  1. admin گفت:

   سلام. برای درمان قوز قرنیه خود میتوانید از لنزهای اسکلرال بهره ببرید که معجزه ی قرن حاضر در بهبود بینایی میباشد.

 38. فاطمه گفت:

  سلام دخترم قرنیه چشمش نازکه ونمره چشمش ۷ دکترهای اصفهان گفتن پی آر کی نمیتونه انجام بده لیزیک هم همینطور آیا عمل فمتولیزیک میتونه تهرآن انجام بده ممنون میشم جوابم رو بدید

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. با دستگاههای بسیار پیشرفته ی کلینیک نوآوران در تهران ، امکان لیزیک برای قرنیه های نازک تر هم وجود دارد. پیشنهاد میکنیم برای معاینه به کلینیک نوآوران تشریف بیاورید تا چنانچه ضخامت قرنیه مناسب بود در همان روز عمل لیزری مانند عمل لازک و یا عمل فمتولیزیک برای چشمان ایشان انجام شود. پیش از آمدن به کلینیک نوآوران ، شرایط عمل لیزیک را در سایت ما مطالعه نمایید. سن ایشان میبایست حد اقل 18 سال باشد.

 39. پريسا گفت:

  سلام.خسته نباشيد
  من يك ماه و نيم هست عمل prk انجام دادم و ٢٥ سالمه و شماره چشمم ٣.٧٥ بود اما هنوز به محض اينكه بيدار ميشم اطراف چشم چپم سمت كنار پيشاني به صورت مداوم تا زماني كه بيدار باشم درد ميكنه نميدونم مشكل چيه ميشه كمكم كنيد كه دليلش چي ميتونه باشه؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. آیا از قطره های خود استفاده میکنید؟ آیا پس از استفاده از قطره ها نراحتی شما کاهش میباید؟ پیشنهاد میکنم به پزشک خود راجعه نمایید و معاینه شوید.

 40. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۲ روزه عمل prk انجام دادم و الان خوب میبینم ولی تصاویر رو واضح میبینم ولی نوشته ها رو از دور یه ذره تار میبنم تا کی اینجوریه؟
  بعد موقع کار کردن با گوشی و دیدن تلویزیون هم عینک آفتابی میزنم مشکلی نداره؟؟
  گاهی اوقات هم در حد چند دقیقه یه ذره تار میبینم بعد دوباره خوب میشه آیا مشکلی نداره؟

  1. admin گفت:

   سلام. دید شما تا سه ماه به مرور بهتر و بهتر خواهد شد و جای نگرانی نیست. استفاده از گوشی مشکلی دارد . فقط چشم را خسته نکنید.

 41. علی گفت:

  سلام بنده از سن ۱۰ سالگی به بیماری قوز قرنیه هر دوچشمم مبتلا شدم و متاسفانه دیدم رو به میزان خیلی زیادی از دست دادم
  تا تو سن ۱۵ سالگی یکی از چشمام رو عمل رینگ روش انجام دادن و خداروشکر با گذشت ۹ سال نمیشه گفت خوب ولی بد نیست
  ولی به فاصله شش ماه بعد از عمل اول چشم دومم رو عمل لنز داخل قرنیه ای کردم که جواب نداد و متاسفانه بعد از ۵ سال مجبور شدیم تحت یه عمل بیرونش بیاریم
  حالا من۲۴ سالمه و دید یکی از چشمام که لنز داخلش بوده خیلی خیلی کم شده
  میخاستم ازتون بپرسم ایا میشه عمل  (ریفایند ترنس پی آر کی) رو روی چشم من انجام داد
  حتی اگه دیدم با عینک هم دو سه درجه بالا بره راضیم

  1. admin گفت:

   سلام. پیشنهاد میکنیم برای معاینه ی دقیق قرنیه به مطب مراجعه کنید تا پزشکان متخصص ما چشمان شما را بدقت معاینه کنند.

  2. تینا گفت:

   باسلام من بهم گفتن که ضخامت قرنیم کمه میتونم این عمل انجام بدم

   1. admin گفت:

    برای کسانیکه که برای لیزیک ضخامت قرنیه نازکی دارند ، عمل فمتولیزیک پیشنهاد میشود. اما بازهم میبایست معاینه شوید.

 42. لیلا گفت:

  سلام
  من حدود ۴ ماه است که prkکردم
  ایا فشار به سر برای چشم ضرر دارد
  دختره چهار ساله ام دوبار سر من را با فشار زیاد کشید می خواستم ببینم فشار و زور اوردن به سر ضرری ندارد
  و اینکه بعد از چهار ماه در موارد کمی بدون عینک افتابی در فضای افتابی قرار گرفتم این هم ضرری ندارد
  ممنونواز پاسخ گویی شما🙏🙏🙏

  1. admin گفت:

   سلام. خیر مشکلی نیست.

  2. محمد گفت:

   سلام 22 سال دارم قوز قرنیه خفیف داشتم شماره ی چشم چپم منفی یک بود یک هفته است عمل پی آر کی انجام دادم خیلی تار میبینم بد تر از قبل آیا بهتر میشم؟و تاری چشمم از بین میره؟

   1. admin گفت:

    سلام . این تاری دید بعد از عمل لیزری طبیعیست. نگران نباشید. بمرور برطرف شده و دید کاملا شفاف میشود.

 43. پریسا گفت:

  سلام خسته نباشید ، من برای عمل لازک وقت گرفتم چند روز دیگ، و خیلی استرس دارم و میترسم
  ایا موقع عمل ارام بخش داده میشود ؟؟؟؟و مدت زمان عمل چقد هست؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. اگر میدانستید که لازک چقدر ساده است ، اصلا به آن واژه ی عمل را اطلاق نمیکردید. کل مراحل لازک برای هرچشم کمتر از ۵ دقیقه انجام میشود. بقدری سریع و ساده که باورتان نمیشود. در ضمن میتوانید ویدپوهای کسانی که این عمل را انجام داده اند در صفحه ی رضایتمندی مشتریان ما از عمل لیزیک و لازک در نوآوران را مشاهده نمایید تا نگرانی های بیمورد شما برطرف شوند.

 44. م ص گفت:

  سلام وقت بخیر من عمل پی آر کی انجام دادم الان یه هفته است قبل عمل دکتر گفتن برای کاهش شماره چشم میتونم عمل کنم الان با وجود یه هفته احساس میکنم تغییری چندانی نکرده چشمم… ممکنه نمره چشمم صفر نشده باشه؟خیلی نگرانم که دوباره از عینک استفاده کنم😔

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید. تاری دید بمرور برطرف میشود.

 45. زهرا گفت:

  سلام من 18 سالمه و قوز قرنیه خفیف دارم…
  با لیزیک یا prk میشه اصلاح بشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه خفیف باشد میتوانید. اما برای پاسخ قطعی معاینه لازم است.

  2. ناشناس گفت:

   سلام من حدود ۱۴ روز عمل پی آر کی انجام دادم ،خواستم بدونم میتونم مطالعه داشته باشم چون حافظ هستم و از گوشی استفاده کنم با تشکر و اینکه دید کامل کی تحقق می یابد؟

   1. admin گفت:

    سلام. بله میتوانید مطالعه کنید. دیدتان ظرف هفته های بعدی بهتر و بهتر میشود. صبور باشید.

 46. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر
  خواستم بپرسم من ۱۸ سال دارم ولی هنوز چشمم ثابت نشده
  کی ثابت میشه که بتونم لازک بکنم؟
  چون دکترم گفت برای انجام این عمل شرایط لازم رو دارم..
  نزدیک بین هستم به همراه نمره کمی استیگماتیسم
  هر کدوم از چشمام ۶ هستش
  خواستم بدونم انجام این عمل برای من چجوریه و در واقع پس از انجام این عمل بینایی کامل به دست میارم یا خیر

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما . اگر نمره چشم ثابت نشود ممکن است بعدا نمره چشم بازگشت داشته باشد. پس از ثبات نمره چشم خود اطمینان حاصل نمایید. اگر نمره چشمتان تثبیت شود با لازک دید شما کاملا اصلاح شده و بینایی کامل خود را بدست می آورید.

 47. راهله گفت:

  سلام خدمت شما
  من 4 ماهه مشهد عمل prk انجام دادم الان بعضی اعداد یا نوشته ها رو خیلی کمرنگ میبینم مثلا عدد 7 رو یک میخونم .و احساس میکنم چشمام شفاف نمیبینه حالت شطرنجی میبینم .با توجه به بیماری کرونا وونبود پزشک معالجم .موندم چه کنم لطفا راهنماییم کنین

  1. admin گفت:

   سلام. معمولا پزشکان در مطب خود در ساعاتی محدود حضور دارند. اما اگر پزشک شما در دسترس نیست به چشم پزشک دیگری مراجعه کنید تا چشمتان را معاینه نماید. گاهی ممکن است ترمیم قرنیه بعد از لیزیک تا 6 ماه برای بعضی افراد بطول بینجامد.

   1. منا گفت:

    سلام من ۲۲ سالمه قبل از عمل شماره چشمام حدود ۳ به بالا بود و ۲ ماه از عمل prk میگذره و پزشکم چشمم را که معاینه کرد ۸ دهم بود و آیا چشم بنده به نمره ۱۰ دهم می‌رسد یا خیر ؟

    1. admin گفت:

     سلام. بله. ترمیم قرنیه تا 6 ماه ادامه دارد.

 48. سامان ارسلانی گفت:

  با سلام و عرض احترام
  بنده 34 سال سن درم و مبتلا به قوز قرنیه می باشم. حدود 7 سال پیش عمل UVX را انجام دادم الان با عینک دید کامل ندارم البته مشکل خاصی ندارم راحت رانندگی می کنم . آیا روش درمانی بهتری وجود دارد که دید بهتری داشته باشم؟ یا روشی که عینک رو حذف کنه؟
  ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید تا بتوان پاسخ دقیقی داد.

 49. هادی گفت:

  سلام .
  تاری چشم بعد از 3 ماه طبیعی و بیشتر صبر کنم .یا از عمل بد است .با توجه به بیماری کرونا نمیتونم از خونه بیرون برم .لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. admin گفت:

   سلام. فعلا صبور باشید. چنانچه در کلینیک نوآوران عمل کرده اید از دقیق بودن عمل خود اطمینان داشته باشید چرا که توسط بهترین پزشکان ایران و توسط پیشرفته ترین دستگاههای لیزر جهان عمل شده اید. اجازه دهید دوره نقاهت شما کامل تر شود.

 50. گودرزی گفت:

  درضمن درمعاینه هیچ مشکلی وجود نداشت.درک این موضوع ک وقتی از خواب بلند بشی خوب ببینی و بعدنیم ساعت دید خراب بشه واقعا سخته

  1. admin گفت:

   سلام. تاری و دوبینی تا 3 ماه بعد از لیزیک کاملا عادیست و در پروسه ی ترمیم قرنیه میباشد. جای هیچ نگرانی نبوده و به مرور دید شما واضح و کاملا شفاف میگردد.

 51. گودرزی گفت:

  سلام وققتون بخیر.من۱ماهه که می آر کی انجام دادم.از روز هفتم که لنز رو برداشتم دچارچندبینی شدیدشدم.یک مسئله هست که وقتی از خواب بلند میشم دید عالی دارم اما نیم ساعت بعدش یواش یواش دچار چندبینی شدید میشم.هرچشم یک مدل.سایه و هاله ای ک هرچشم میندازه متفاوته و ادغامشون باهم دید رو خیلی تار و بد میکنه.بمحض اینکه ب چشم استراحت میدم در حد ۱۰دقیقه میبندم دیدم رو به بهبودی میره اما باز خراب میشه.خیلی نگرانم علتش چیه.وقتی از خواب بیدار میشم دیدم کامله اما بعدش خراب میشه.نزدیک هم همزمان خراب میشه.مگس پران هم دارم

  1. admin گفت:

   سلام. تاری و دوبینی تا 3 ماه بعد از لیزیک کاملا عادیست و در پروسه ی ترمیم قرنیه میباشد. جای هیچ نگرانی نبوده و به مرور دید شما واضح و کاملا شفاف میگردد.

 52. نازنین گفت:

  سلام خدمت دکتر عزیز .من 40 سالمه 3ماه پیش عملprkانجام دادم .ولی هنوز تاری دید دارم و به طور ناخواسته دیروز یکی از چشمهایم را مالیدم .درد شدیدی در چشمم ایجاد شد و نوشته های نورانی رو بصورت دو بینی و هاله دور انها میبینم .لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. اگر در نوآوران عمل کرده اید وقت آنست که برای معاینه ی بعد از 3 ماه تشریف بیاورید.

 53. فائزه گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و شماره هر دو چشمم 5 هستش و هم نزدیک بینی دارم و هم آستیگماتیسم
  میخواستم بدونم امکان عمل وجود داره و اگه وجود داره شماره چشممام صفر میشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله میتوانید عمل کنید. با عمل لیزیک یا لازک نمره چشم شما صفر میشود.

 54. هدا گفت:

  سلام من قبلا پیام فرستادم ولی جواب ندادید. سپاسگزارم پاسخم رو بدید. همسرم ۹ ماه پیش عمل prk و ccl انجام داده. الان دیدش کامله ولی دوبینی و چندبینی و پخش نور داره و این حالت فقط توی نور زیاد روز برطرف میشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. چشم ایشان بایست معاینه شود تا دلیل این دوبینی و هاله بینی مشخص شود. امکان این هست که این حالت هیچ ارتباطی با عمل ایشان نداشته باشد.

   1. Younes گفت:

    سلام من 45 روز پی آر کی انجام دادم چشم چپم عالیه ولی چشم راستم به خوبی چشم چپم نشده آیا همینطور میمانه دیگه یا بهتر میشه کماکان هم از اشک مصنوعی استفاده میکنم

    1. admin گفت:

     سلام. تاری و دوبینی تا 3 ماه بعد از لیزیک کاملا عادیست و در پروسه ی ترمیم قرنیه میباشد. جای هیچ نگرانی نبوده و به مرور دید شما واضح و کاملا شفاف میگردد.

 55. هدا گفت:

  سلام من قبلا پیام فرستادم ولی جواب ندادید. سپاسگزارم پاسخم رو بدید. همسرم ۹ ماه پیش عمل prk و ccl انجام داده. الان دیدش کامله ولی دوبینی و چندبینی و پخش نور داره و این حالت فقط توی نور زیاد روز برطرف میشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوند.

 56. karimi گفت:

  سلام آقای دکتر.من هردو چشمم نزدیک بینی ۳ونیم داره و آستیگمات۱.۲۵.میخواستم ببینم اگر هردو عمل پی آر کی و فمتولیزیک رو بتونم انجام بدم کدوم بهتره و پیشنهاد میکنید با توجه به شماره چشم و عوارض کمتر؟و اینکه پی آر کی با ترنس پی آر کی فرق داره؟ ممنون از پایخگوییتون

  1. admin گفت:

   سلام. عمل فمتولیزیک روشی پیشرفته تر و کم عارضه وبیخطرتر است. اما قیمت آن دوبرابرست چراکه درحقسقت دوعمل لیزر انجام میشود.

 57. ادریس گفت:

  سلام وقت تون بخیر من ۲۴ سالمه و ۵ سال پیش هر دوتا چشمم قوز قرنیه داشت که عمل کراس انجام دادم ولی در حال حاضر دیدم کم شده به پزشک مراجعه کردم عمل پیوند قرنیه رو پیشنهاد دادن به نظر راهی غیر از عمل قرنیه وجود داره که انجام بدم یا نه؟

  1. admin گفت:

   سلام.بایست معاینه شوید.

 58. میلاد گفت:

  سلام من چهل روز پیش عمل کردم یکی از چشمام دیدش بهتر میشه ولی اونیکی تاره هنوز میخوام بدونم که درست میشه

  1. admin گفت:

   سلام. بله . بزودی هردو ترمیم و هماهنگ میشوند.

 59. منصوره گفت:

  حدود یک ماه هست عمل پی آرکی انجام دادم.چشم چپم آستیگمات ۳.۷۵ بود الان خیلی تار و دوبینی دارم در چشم چپم.دور را کلا نمیتوانم ببینم در صورتیکه قبل عمل واضح دور را میدیدم.خیلی ناراضی ام و امیدی به بهتر شدن ندارم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. اصلا نا امید نباشید. این تاری دید موقتی است و بزودی دید شما آنقدر شفاف میشود که از دید خود لذت خواهید برد. صبور باشید.

 60. وحید گفت:

  با سلام.
  من سال 1379 برای چشم راستم عمل موفقیت آمیز پیوند قرنیه (PK) را انجان داده ام. البته پس از عمل با عینک فشرده دید دشتم. الان چند ماه است دیگه دید ندارم. پیش دکترم رفتم گفت نیاز به عمل جراحی داری شکل برخی قسمت های قرنیه فرق کرده و می خواهد عملی به نام RI & CS انجام دهد و تشخیصی که داده “Post PKP High Asting” می باشد. در پایان ایشان فرمود دید چشمت پس از عمل 5/10 خواهد بود… واقعا نمیدونم چیکار کنم. لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

  1. admin گفت:

   سلام. بدون معاینات دقیق هرگونه صحبتی غیر حرفه ای میباشد. میتوانید برای معاینه تشریف بیاورید.

 61. sevda گفت:

  سلام من 7 ماهه که عمل لیزیک انجام دادم و احساس میکنم دیدم داره هی کمتر میشه قبلا می تونستم نوشته های اون طرف خیابون رو بخونم ولی الان نمی تونم خیلی نگرانم میترسم هی بدتر بشه و همیشه سردرد دارم دکترم هم مطب نیستن تا مراجعه کنم دارم از نگرانی دیوونه میشم.

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید

 62. mehrnoosh گفت:

  باسلام،نمره چشم بنده سه و سه بیست پنج هست،توی عکسایی که گرفته شده پزشک گفتن هم میتونین لیزیک انجام بین هم prk ولی متاسفانه توضیح جامع تری ندادن ک کدام روش بهتر هست و امکان بازگشت کمتره،ولی گفتن ک دردسر و نگهداری بعد از prk بیشتره درد داره تا پنج روز لنز تماسی باید گزاشت تا چن ماه دید شفاف نیست احتمال عفونت بعد از عمل وجود داره،من بعد از شنیدن این موارد گفتم همون لیزیک انجام بدم گویا درد و دردسرش کمتره ولی انگار خودشون یکمی بیشتر روی prk مصمم بودن ولی در اخر بازم گفتن ب انتخاب خود بیماره من نظری نمیدم،خواستم عاجزانه ازتون خواهش کنم ک کدوم روش مناسب تر هست ک من انجام بدم؟؟اگر همون لیزیک ک دردش کمتره و دوره بهبودش سریع تره انجام بدم جواب میگیرم؟؟بعد از چند سال مجدد برنمیگرده؟؟یا درد و زحمت prk تحمل کنم و بهتره؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. admin گفت:

   سلام. اصلا نگران نباشید . امروزه از عمل لازک استفاده میشود که شکل مدرن لیزیک و پی ار کی میباشد.

 63. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم چند روز بعد از عمل میشه رانندگی طولانی ۸ ساعته را داشت؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای افراد متفاوت است. اما ممکن است در یکماه اول برای برخی رانندگی سخت باشد.

   1. مصطفی گفت:

    سلام

 64. نادره گفت:

  س خسته نباشین
  من شوهرم ۴روز پیش عملprkانجام دادانروز ک برابرهاشان لنزهای پانسمان رفتیم دکترگفت چشم راست التهاب داره
  ایااین التهاب خطرناکه‌و اینکه دلیل التهابش چ چیزایی میتونه باشه

  1. admin گفت:

   سلام. ضربه ، آلودگی ، اشک ، غم شدید و … بایست معاینه شوند و پزشک دستور خاص دهد.

 65. مژده گفت:

  سلام خسته نباشيد من ١٠روزه prk کردم وقتی نگای گوشی و تلویزیون میکنم سر درد شدید میگیرم در ناحیه پیشانی چیکار کنم؟؟؟یعنی نباید نگاه گوشی کنم!؟تازه نور گوشیمم کم کم میکنم نگاه میکنم و اینکه از دیروز دید نزدیکم ضعیف شده ایا طبیعی هست؟بعد تو خونه که نور زیاده از عینک افتابی استفاده کنم!؟اگه اره چه مدت؟تو رانندگی شب بگید لطفا که از عینک آفتابی استفاده کنم یا نه ممنون

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. اصلا نگران نباشید. تمام اینها عوارض زودگذری هستند که بزودی و بمرور برطرف میشوند. اگر نیاز به آگاهی بیشتر در مورد مراقبتهای بعد از عمل لیزیک و لازک دارید صفحه ی مراقبتهای بعد از عمل لیزیک و لازک را مطالعه نمایید.

 66. ایران جعفری گفت:

  سلام32 سالمم نمره چمم 5/75 و۶ ضخامت قرنیهام 503 و505 برای حذف عینک کدام عمل رو پیشنهاد می کنید ممنونم راهنماییم کنید

  1. admin گفت:

   سلام.احتمالا لازک.بایست معاینه شوید.

 67. دلارام گفت:

  سلام وقت بخیر، من ضخامت قرنیه ام خوبه و مشکلی ندارم به نظرتون لازک بهتر هست انجام بدم یا prk؟
  نظرتون درباره عمل ترنس prk چی هست؟
  من دانشجوام و میخوام کمترین عوارض و اذیت رو داشته باشه و سریعتر خوب بشه.

  1. admin گفت:

   سلام. اگر ضخامت قرنیه شما کافی باشد لازک کم عارضه ترین عمل هست که برای شما پیشنهاد میشود. لازک شکل جدید تر عمل پی آر کی میباشد. شاید کمی مدت درمان آن نسبت به لیزیک بیشتر باشد اما عوارض بسیار کمتری نسبت به لیزیک دارد. بهرحال ابتدا چشمان شما میبایست معاینه شود.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: