زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟

 
تخفیف عمل لیزیک

چشمان شما بلافاصله پس از عمل لیزیک چشم، شروع به بهبودی خواهند نمود و درمان اولیه، معمولا به سرعت شروع می شود. اما طبیعی است که چندین هفته یا حتی چند ماه بعد از جراحی ، مشکلاتی نظیر تاری دید و نوسانات بینایی را تجربه نمایید.

معمولا پزشک یا جراح لیزیک ، روز بعد از جراحی ، شما را برای اطمینان از سالم بودن چشمتان و عدم وجود مشکل خاصی، حین جراحی ویزیت خواهد نمود. اکثر بیماران بعد از جراحی از لحاظ قانونی مجاز به رانندگی (بدون عینک یا لنز) خواهند بود و میتوانند در روز بعد از جراحی لیزیک، به محل کارشان بازگردند. اما عده ای که هنوز تا مدتی تاری دید دارند، نمیتوانند رانندگی کنند.


عوارض موقتی بعد از لیزیک تا چه مدت بهبود میابد؟

معمولا نیاز است برای مدت شش ماه یا بیشتر، به طور منظم جهت بررسی وضعیت سلامت چشمتان، به پزشک مراجعه نمایید. در اغلب موارد، باید بینایی ظرف مدت شش ماه بعد از جراحی، واضح و پایدار گردد. همچنین اگر بعد از جراحی در چشمها هاله، انعکاس نور و یا سایر اختلالات مانند خشکی چشم وجود داشته باشد، بیشتر این علائم بایستی ظرف مدت 3 ماه و برای عده ی معدودی نهایتا تا شش ماه، از بین رفته یا به طور قابل توجهی کاهش یابند.

اگر احساس خشکی چشم دارید ، پیشنهاد میکنیم مقاله‌ی درمان خشکی چشم را مطالعه نمایید.

اگر بینایی شما بیش از 90 روز بعد از لیزیک دچار مشکلات شدید باشد، ممکن است جراح یک روش لیزیک برای از بین بردن اختلالات و بهتر شدن وضوح بینایی توصیه نماید . به طور کلی اکثر جراحان قبل از انجام اقدام خاصی ، حداقل سه تا شش ماه صبر می نمایند . دلیل این انتظار این است که مطمئن شوند خطاهای انکساری باقی مانده، کاملا پایدار هستند و این موضوع به نفع شما خواهد بود. زیرا این احتمال که جراحی مجدد لیزیک آخرین روش درمان شما برای رسیدن به وضوح مناسب بینایی خواهد بود، افزایش می‌یابد.


آیا بعد از لیزیک چشم ها آسیب پذیر میشوند؟

پس از جراحی لیزیک، شما باید اقدامات احتیاطی برای محافظت از چشم جهت جلوگیری ازایجاد صدمات را انجام دهید و این کار حتی پس از بهبودی کامل نیز توسط جراح به شما توصیه خواهد شد.

چشم هایی که تحت عمل جراحی لیزیک قرار گرفته اند، نسبت به چشمانی که جراحی لیزیک نداشته اند،آسیب پذیرتر خواهند بود. به همین دلیل شما باید در هنگام کار با ابزارهای صنعتی ، ورزش و یا فعالیت های دیگر که احتمال بروز صدمات را به چشم افزایش میدهند، از عینک های ایمنی با کیفیت بالا و ازعینک های ورزشی با عدسی پلی کربنات استفاده نمایید تا به چشمتان آسیب وارد نگردد.


اگر افتادگی پلک دارید ، پیشنهاد میکنیم عمل پلک را در کلینیک نوآوران بار 50 درصد تخفیف انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر صفحه‌ی هزینه عمل بلفاروپلاستی را مشاهده نمایید.


تعیین وقت مشاوره رایگان

379 سوال برای مقاله " زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟ "

 1. مهتا گفت:

  با سلام
  من حدودا يه ماه هس چشم رو لازك كردم با شماره نزديك ١٠
  اما هم چنان تاري ديد رو دارم ميخواستم بببينم آيا مجاز به روزه گرفتن هستم ؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. با توجه با نمره بالای چشم شما، تاری دید فعلی شما موقتی است و ازبین میرود. روزه گرفتن هم اصلا اشکالی ندارد.

 2. حسینی گفت:

  من شماره چشمام خیلی بالا بود دکتر قبل از لازک بهم گفت احتمال داره ۱ یا ۲ نمره از ضعیفی چشمت باقی بمونه الان یه هفته است لنز پانسمان رو برداشتم تار میبینم ولی خوب میدونم که این تاری طبیعییه ولی یه سوال داشتم سوالم اینه که من الان به اندازه ای که با عینک میدیدم الان اون دید رو ندارم ممکن است دیدم بهتر بشه یا نه دیگه این دید حداکثر دیدمه و ایا دیگه چشمم بهتر نمیشه و عینک رو یعنی باید حتما استفاده کنم یا احنمال خوب شدن دارم؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. این تاری دید شما موقتی است و قطعا دید بسیار شفافی خواهید داشت. منتهی میبایست چند هفته ای صبوری کنید. ممکن است با توجه به بالا بودن نمره چشمتان، دوماهی پروسه ی از بین رفتن تاری دیدتان طول بکشد. صبور باشید.

 3. فاطمه جعفری گفت:

  سلام ببخشید بعد از برداشتن پانسمان میشه سرمه کشید

  1. admin گفت:

   سلام. تا یکماه خودداری نمایید.

 4. محبوبه افشاری گفت:

  سلام من حدود یک هفته هیت پی آر ک انجام دادم امروز لنز پانسمان رو برداشتم تاری دید بیشتر شده دو بینی دارم تا کی بر طرف میشه کلافه ام

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. طبیعیست . بمرور طی هفته های آینده برطرف میشود.

 5. حسن گفت:

  سلام .من چشمم رو عمل لیزیک کردم اما نزدیک هفته ای میشه که بخیه ها رو درآوردم چشمام ر باز نگه میدارم آبریزش شدید و تاری دید دارم .آیا این عوامل طبیعی است؟؟؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. طبیعیست و بمرور تاری برطرف میشود.

  2. ساغر گفت:

   سلام
   خواهرم دو روز بعد از عمل لیزیک یکی از چشماش اصلا نمیبینه ولی یکیش خوبه
   طبیعیه؟

   1. admin گفت:

    سلام. تاری دید در روزهای ابتدایی بعد از عمل لیزیک طبیعیست و بمرور برطرف میشود و دید کاملا شفاف میگردد.

    1. حامد گفت:

     سلام خسته نباشید ۲۰روزه چشمام عمل کردم همچنان تار میبینم تا کی اینطوریه

     1. admin گفت:

      سلام. صبور باشید. ظرف هفته های آینده دیدتان کاملا شفاف میشود.

  3. عذرا ریاحی گفت:

   سلام عمل لازک‌کردم یک هفتس لنز پانسمانمو برداشتم انگار چیزی داخل چشم چپم هست و اذیت میکنه و سیخ میزنه داخل اینه متوجه شدم یه نقطه روی بافت قرنیس همون بافت ک برش خورد.

   1. admin گفت:

    سلام. احساس جسم خارجی بعلت خشکی چشم است که با قطره اشک مصنوعی برطرف میشود . اما اگر واقعا جسم خارجی در چشمانتان وجود دارد به چشم پزشک مراجعه نمایید تا مورد معاینه قرار گیرید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: