عمل لازک چشم چیست؟


عمل لازک چشم (Lasek) نوعی از جراحی PRK برای اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد. لازک ترکیب خاصی از روش های لیزیک و PRK است. میتوان گفت عمل لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزرچشم میباشد، اما برای افرادی که شرایط جراحی لیزیک را ندارند ، PRK یا عمل لازک در مقایسه با لیزیک ، گزینه ای با نتایج بهتر میباشند. همانند سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می کند و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد تا بدون استفاده از عینک و یا لنز وضوح بینایی در حد مطلوب باشد.

تفاوت اساسی در نحوه جراحی لازک ، لیزیک و PRK مربوط به چگونگی آماده سازی چشم برای درمان لیزرمیباشد.


عمل لازک چشم

تفاوت لازک و لیزیک در چیست؟

در طول عمل لیزیک ، یک "فلاپ" دایره ای روی سطح چشم بوسیله یک میکروکراتوم یا ابزار جراحی لیزر فموتوسکند ایجاد میشود. سپس جراح فلپ لولا را برای دسترسی به استروما باز می کند و با استفاده از لیزر اکسایمر، بافت قرنیه را تغییر می دهد. سپس فلپ به موقعیت اصلی خود بازگردانده می شود و به عنوان یک باند طبیعی عمل می کند. فلاپ ایمن و بدون سوزن است، و بهبودی نسبتا سریع اتفاق می افتد.

در زمان انجام جراحی PRK ، به جای ایجاد فلاپ قرنیه مانند جراحی لیزیک ، جراح به طور کامل لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم، که مانند یک لایه پوست پوشش قرنیه است) را با استفاده از یک محلول الکلی و یا ابزار جراحی حذف و سپس با استفاده از لیزر اکسایمر، استرومای قرنیه پایه را تغییر می دهد . لایه اپیتلیال جدید در عرض پنج روز رشد می کند.

جراحی لازک اما ، ترکیبی از لیزیک و PRK است ؛ اپیتلیوم قرنیه از لایه استرومای زیرین جدا شده است اما به جای از بین بردن این بافت مانند PRK، جراح لازک یک فلاپ نازک از اپیتلیوم را به یک سمت قرنیه متصل می کند. جایی که اپیتلیوم را به چشم متصل میکند مانند فلاپ ضخیم از بافت قرنیه ایجاد شده در جراحی لیزیک میباشد. پس از اتمام درمان لیزر، بافت اپیتلیال بر روی سطح چشم برای پوشش استروما لیزری قرار می گیرد و یک لنز تماس با باند روی چشم قرار می گیرد تا اپیتلیوم را در جای خود حفظ کند.


نحوه ی عمل لازک و PRK


اپی لیزیک (ای لیزیک) چیست؟

یکی دیگر از جراحی های لیزر چشم، اپی لیزیک (epi-LASIK) یا ای لیزیک ( e-LASIK) است که بسیار شبیه به لازک میباشد اما به جاي استفاده از الكل براي از بين بردن اپي تليوم مانند لازک، در اپي لیزک ، جراح به طور معمول با استفاده از پره اي پلاستيکي براي جدا کردن ورقه اپي تليال از چشم استفاده مي کند. که این روش از واکنش الکل جلوگیری می کند و می تواند سلول های اپیتلیال را از بین ببرد.

خوب است بدانیم هر سه روش لازک، لیزیک و PRK میزان موفقیت و نتیجه دید مشابهی دارندو لزوما نمیتوان در دراز مدت یکی را بهتر از دیگری دانست ، اما دید در هفته اول با لازک در مقایسه با لیزیک و PRK درخشان تر میباشد .پس از معاینه کامل چشم، جراحان ما بهترین نوع عمل لیزر چشم را با توجه به شرایط و نیازهایتان به شما توصیه خواهند کرد.

 

نکته بهبود بینایی پس از عمل لازک (LASEK) ممکن است کندتر از سایر روشهای لیزر باشد، اما عوارض (مانند خشکی چشم ) کمتری نسبت به سایر روشها دارد .

در لازک ، بر خلاف فلپ ضخیم تر در لیزیک ، یک فلپ فوق نازک روی سطح چشم ایجاد میشود ، .

 

ویدئوی عمل لازک چشم در کلینیک نوآوران


آیا میخواهید بدانید در حین عمل لازک در کلینیک نوآوران چه میگذرد؟ و مراجعه کنندگان از ورود تا بعد از عمل چه مراحلی را میگذرانند ؟ آیا این عمل سرپایی که بدون در و بیهوشی است و تنها 5 دقیقه طول میکشد ، ترس و استرس دارد؟
پس حتما ویدئوی عمل لازک را ببینید تا با دیدن مراحل عمل لیزیک و لازک در چشم پزشکی نوآوران ، تمام ترس ها و نگرانی های بیمورد شما برطرف شوند .مقایسه عمل لازک با عمل لیزیک

فلپ لولایی که در لازک ساخته شده در لایه اپیتلیال چشم قرار دارد و بسیار ضخیم است و از جنس فلپ قرنیه ایجاد شده در لیزیک میباشد که حاوی هر دو بافت استرومائی اپیتلیال است و عمیقتر نیز میباشد. نکته قابل توجه اینست که اگر قرنیه بطور طبیعی نازک دارید و باعث می شود شما شرایط عمل لیزیک را نداشته باشید ، این موضوع اهمیت خاصی پیدا میکند.

جراحی لازک، عوارض لیزیکِ مرتبط با فلاپ قرنیه و احتمال برداشتن قرنیه بیش از حد با لیزر را کاهش می دهد و از آسیب به تمامیت ساختاری چشم جلوگیری میکند. با اجتناب از فلپ عمیق، خطر ابتلا به خشکی چشم ها پس از جراحی لازک کمتر میگردد. لازک همچنین گزینه بهتری است اگر درجه بالایی از نزدیک بینی (که نیاز به حذف بیشتر بافت از قرنیه مرکزی برای تصحیح خطای انکساری دارد) داشته باشید . همچنین اگر در شغل یا فعالیتهای شما خطر ابتلا به آسیب چشم وجود داشته باشد، عمل لیزیک گزینه بهتری است.مقایسه لازک و پی آر کی PRK

لازک بسیار شبیه PRK است. به این ترتیب که به جای ایجاد فلاپ ضخیم تر قرنیه مانند عمل جراحی لیزیک ، هر دو شامل بلند کردن اپیتلیوم بسیار نازک برای دسترسی به بافت های عمیقتر قرنیه میباشند.

تفاوت اصلی بین لازک و PRK این است که لازک اپیتلیوم را حفظ و سپس لایه اپیتلیال را جایگزین می کند در حالی که در PRK اپیتلیوم به طور کامل حذف می شود و از بین می رود و یک لایه اپیتلیال جدید در طی چند روز بعد از جراحی دوباره رشد می کند.

در ابتدا، بسیاری از جراحان فکر میکردند که با حفظ اپیتلیوم ،عمل لازک زمان بازسازی سریع تری از عمل PRK خواهد داشت. در صورتی که در عمل، بسیاری از جراحان متوجه شده اند که لایه اپیتلیال جایگزین در جراحی لازک، معمولا در مقایسه با رشد یک لایه اپیتلیال جدید بعد از PRK، بیشتر طول می کشد.


در جراحی لازک چه اقداماتی انجام می شود ؟


قبل ازعمل لازک ، جراح چشم شما بررسی و معاینه میکند تا ببیند آیا شما برای جراحی لیزر چشم مناست هستید یا خیر. بسیاری از جراحان چشم در صورتی جراحی چشم لازک را توصیه می کنند که شما برای جراحی چشم لیزیک مناسب نباشید. اگر ازلنزهای تماسی استفاده می کنید، پزشکان ما معمولا به شما توصیه می کند تا قبل از انجام معاینات برای جراحی چشم، استفاده ازآنها را بطور کامل متوقف کنید ، زیرا ممکن است شکل طبیعی قرنیه تغییر کند.

همانطور که قادر نخواهید بود بعد از جراحی به خانه بروید، باید ترتیبی فراهم کنید تا رانندگی نیز نکنید. همچنین باید زمان کارتان را نیز تنظیم کنید ، میتوان گفت بهبودی تقریبا یک هفته طول خواهد کشید و بینایی شما شروع به بهبود می کند.
وقتی قطرات بیهوشی برای اولین بار به چشم شما ریخته می شود. جراح یک برش دایره ای در اپیتلیوم قرنیه با استفاده از یک تیغه خوب (تریفین) ایجاد می کند. تریپین یک ناحیه کوچک قوسی شکل را از ناحیه دور جدا می کند، فلاپ اپیتلیالی که ایجاد می شود به چشم متصل است. یک محلول الکل رقیق روی چشم حدودا 30 ثانیه قرار می گیرد، که لبه های اپیتلیوم را از بین می برد و جراح آرامی فلاپ سست اپیتلیوم را به طرف آن فشار می دهد.

سپس برای تغییر شکل استروما قرنیه ، لیزر اکسایمر روی چشم قرار می گیرد و بینایی شما را تصحیح می کند. پس از درمان کامل لیزر، فلاپ اپیتلیال روی چشم قرار می گیرد.لنز مخصوصی که به عنوان یک باند محافظ عمل می کند، روی چشم شما قرار می گیرد.شما در این نوع جراحی به هوش هستید و هیچ دردی احساس نمیکنید، اما جراح شما ممکن است جهت حفظ آرامشتان برای شما یک آرام بخش تجویز کند.


روند بهبودی پس از عمل لازک


پس از مدت کوتاهی استراحت بعد از جراحی لازک، می توانید به خانه برگردید. اکثر افراد ناراحتی خفیفی را در چند روز اول پس ازعمل لازک اعلام می کنند.
شما نیاز به نگه داشتن لنز مخاطی (باند) در چشم خود برای حدودا چهار روز ، در حالی که سلول های اپیتلیال بهبود می یابند دارید. پزشک شما استروئیدهای موضعی و آنتی بیوتیک ها را برای حداقل سه هفته تجویز می کند تا به درمان کمک کند و خطر عفونت را به حداقل برساند.

به طور کلی، بهبود دید پس از لازک و اپی لیزیک به طور قابل توجهی کندتر از لیزیک میباشد و بهبودی اغلب کندتر ازPRK است. بهبود اولیه بصری در جراحی لازک می تواند تا یک هفته ، به جای 24 ساعت ، در موارد معمول لیزیک طول بکشد و نتایج نهایی را می توان از چند هفته تا چند ماه مشاهده کرد. نتایج عمل لازک و PRK شبیه به نتایج لیزیک میباشد. اکثر افراد بعد از لیزر چشم به بینایی 10/10 دست پیدا میکنند. بسته به نوع شغل شما ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنزهای تماسی داشته باشید، اما نیازتان به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود.نکته جراحی چشم لازک یک جایگزین امن و موثر برای لیزیک میباشد و به طور معمول انجام می شود ، اگر شما شرایط لیزیک را ندارید ، به دلیل بهبود سریع و ناراحتی کم در لیزیک، چشم پزشک متخصص چشم می تواند شما را راهنمایی کند اما ممکن است لازک بهترین عمل جراحی اصلاح بینایی برای شما باشد.

در لازک ، بر خلاف فلپ ضخیم تر در لیزیک ، یک فلپ فوق نازک روی سطح چشم ایجاد میشود ، .

جراحی لازک

خطرات و عوارض جراحی لازک

عوارض جراحی لازک و PRK بسیار شبیه به عوارض جراحی لیزیک میباشد . عوارض جانبی ممکن است شامل اختلالات بینایی مانند موارد ذیل باشد:

• دید مبهم، انعکاس و هاله نور
• اصلاح بیش از حد بینایی، بینایی کمرنگ یا رگرسیون قابل توجهی که ممکن است نیاز به جراحی مجدد یا و یا استفاده از عینک و لنز برای برخی فعالیتها داشته باشد.
• خشکی چشم
• عفونت چشم ( در حالیکه لازک از خطرات مربوط به فلاپ قرنیه لیزیک جلوگیری می کند، برخی از عوارض منحصر به جراحی لازک نیز وجود دارد.)

در بعضی موارد، فلاپ اپیتلیال نازک ایجاد شده در لازک به اندازه کافی قوی نیست و همانطور که در PRK دیده می شود ، فلاپ اپیتلیال به طور کامل حذف خواهد شد، این موضوع خطرناک نیست اما ا گر نسخه تجویزی جهت نزدیک بینی دارید ممکن است دید نامناسب را تجربه کنید.الکل استفاده شده در طول لازک ممکن است سبب آسیب به بافت سلول های اپیتلیال می شود که بلافاصله بعد از جراحی روند بهبودی را تسریع می کند. بازیابی پس از اپی لیزیک به طور معمول سریعتر است زیرا در هیچکدام از روش ها از الکل برای ایجاد ورید اپیتلیال استفاده نمی شود.

67 دیدگاه ها

 1. نوید گفت:

  هزینه عمل چقد میباشد

  • admin گفت:

   با عرض سلام.
   هزینه های جراحی لیزیک و لازک به شرح زیر است :

   هزینه عمل لیزک و لازک در فروردین ماه 1398 در کلینیک نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس از قرنیه
   بجای٤/٤٠٠/٠٠٠تومان

   با 50 درصد تخفیف ویژه

   فقط ٢/١٩٠/٠٠٠ تومان

   کیفیت کم نظیرمابسیارمهم تر از۵۰٪ تخفیف ماهست
   (( عمل بابهترین لیزر روز دنیا آلگریتو500))

   وتوسط جراحان برجسته ونامی کشور
   ازاساتید دانشگاه، ورئیس کلینیک فوق تخصصی چشم
   درکلینیک خصوصی فوق تخصصی

   برای پاسخ به سوالات بیشتر با این شماره تماس بگیرید:

   تماس ☎️ 02144457285

   داخلی 5

 2. مهتاب گفت:

  سلام ببخشید ميخواستم بدونم هزینه عمل به چه صورت هستش؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • admin گفت:

   سلام. هزینه ی عمل لیزیک و لازک در کلینیک نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس از قرنیه با 50 درصد تخفیف 2190000 تومان میباشد.

 3. ابراهیمی گفت:

  سلام لطفا هزینه عمل رو بفرمایید

  • admin گفت:

   با عرض سلام.
   هزینه های جراحی لیزیک و لازک به شرح زیر است :

   هزینه عمل لیزک و لازک در اردیبهشت ماه 1398 در کلینیک نوآوران برای هردو چشم همراه با عکس از قرنیه
   بجای٤/٤٠٠/٠٠٠تومان

   با 50 درصد تخفیف ویژه

   فقط ٢/١٩٠/٠٠٠ تومان

 4. زهره گفت:

  سلام برای قرنیه نازک هم امکان عمل هست؟ قبلا برای عمل اقدام کرده بودم اما انجام ندادن برام

  • admin گفت:

   با عرض سلام .
   بله اگر قرنیه سلامت کافی را داشته باشد میتوان عمل لازک و یا پی آر کی را روی چشمان شما انجام داد. جهت اطلاع بیشتر میتوانید صفحه لیزیک و قرنیه نازک را در سایت ما مطالعه کنید و یا برای معاینه ی دقیق تر به کلینیک مراجعه کنید.
   همچنین شما میتوانید با ارسال عکس قرنیه به شماره ی 09122210186 در واتساپ مشاوره ی رایگان بگیرید تا در صورت امکان انجام عمل بتوانید اقدام لازم را انجام دهید..
   همکاران ما برای تعیین وقت باشما تماس خواهند گرفت.

 5. زهره گفت:

  سلام برای قرنیه نازک هم امکان عمل وجود داره؟

 6. مهران گفت:

  سلام خسته نباشيد
  ميخواستم بپرسم براي عمل لازك تحفيف ٥٠٪؜ تا كي مدت داره ؟

  • admin گفت:

   سلام. فعلا این تخفیف تا آخر بهار 1398 به قوت خود باقیست. اما ممکن است تعرفه های پزشکی بطور کامل از سوی وزارت بهداشت در خردادماه تغییر نماید که بالتبع قیمت لیزیک با 50 درصد تخفیف نوآوران هم از آن تبعیت خواهد کرد.

   • A گفت:

    سلام درصورتی که نوبت عمل برای تیرماه بخواهیم هیچ تخفیفی شامل نمی شود؟

    • admin گفت:

     با سلام. فعلا تخفیف به قوت خود باقیست اما ممکن است قیمت کلی عمل لیزیک در سال جدید تغییراتی بکند.

 7. ناشناس گفت:

  سلام .جایی از سایت گفته شده بیمه های تکمیلی قبول میکنین درسته؟بیمه کارافرین رو قبول میکنین؟اگر بله است قرارداد مستقیم دارید یا فاکتور میدین؟
  سوال بعدیم این هست که من شماره چشمم هر دو نزدیک بین 3ونبم بدون استیگمات ایا بعد عمل دید ده دهم پیدا میکنم یا باید عینک بزنم همچنان و برای داداشم که شماره چشمش هفت و نیم با استیگمات هستش چطور؟ممنون میشم جواب سوالات رو کامل بفرمایید تا بدونم باید چیکار کنم برای عمل

  • admin گفت:

   سلام. برای بیمه ها فاکتور معتبر رو رسمی داده میشود اما هزینه عمل برای هردو چشم بطور عادی دارای 50 درصد تخفیف و به قیمت 2190000 تومان است. که شما میتوانید از بیمه تکمیلی خود آنرا هم دریافت کنید.
   با معاینه ی دقیق پزشک به شما خواهد گفت که شرایط چشم شما بعد از عمل به چه شکل خواهد شد. اما 85 درصد کسانیکه عمل لیزیک میکنند به دید 10/10 میرسند. و آنهایی هم که به دید کامل نمیرسند نیازشان به عینک بشدت کاهش میابد و نیاز به عینک بصورت دائم ندارند.

 8. فاطمه گفت:

  سلام من یکهفته قبل از عید لازک انجام دادم و تاالان بسیار راضی بودم حدود یکهفته س که موقع شستن چشمهام یا حتی پاک کردن اشکم از روی پلک ، چشمم درد میگیره انگار ضربه خورده و شبها بی اختیار در خواب اشک میریزم. لطفا راهنماییم کنید علتش چی میتونه باشه و چکار باید کنم ممنون

 9. نرگس گفت:

  سلام . هزینه برداشتن پلک و افتادگی پلک چنده؟؟

  • admin گفت:

   سلام. هزینه ی عمل دو پلک با تخفیف توسط پزشکان بسیار متبحر ایران در این کلینیک 3 میلیون تومان میباشد.

 10. جلال مرادی گفت:

  سلام با کدوم بیمه های تکمیلی طرف قرارداد هستید

  • admin گفت:

   سلام. بعد از عمل به شما معرفی نامه معتبر برای تمام بیمه های تکمیلی داده میشود تا بتوانید هزینه های خود را دریافت کنید. اما خارج از بیمه شما در نوآوران عمل لیزیک را با 50 درصد تخفیف انجام میدهید. هزینه ی عمل لیزیک دوچشم با عکس از قرنیه در نوآوران تنها 2190000 تومان میباشد.

 11. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر پس شما معرفی نامه قبول نمیکنید قبل از عمل درسته؟؟؟؟

 12. ناشناس گفت:

  با سلام کسی که چشماش هم آستیگمات باشه و هم نزدیک بین هزینه عمل دوبل میشه؟

 13. حسن گفت:

  سلام خسته نباشید برای عمل آیا محدوده سنی وجود داره؟

 14. Mohammad گفت:

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم عمل شبکیه چشم انجام میدین یانه
  اصلادرمانی براش هست یاخیر
  باتشکر

  • admin گفت:

   سلام.
   بله دکتر مسیح هاشمی از اساتید برجسته وبسیار باتجربه و فوق تخصص شبکیه ولیزر ایران هستند .
   ساعات حضور در کلینیک : پنجشنبه های غیر تعطیل ساعت ۱۱صبح
   آدرس : تهران میدان پونک ابتدای خیابان میرزابابایی ساختمان ساعت پلاک ۲

 15. ملیکا گفت:

  سلام تو ماه خرداد ۵۰درصد تخفیف دارید

 16. MAH گفت:

  سلام هزینه عمل PRK چقدر هست؟

 17. سولماز گفت:

  سلام عمل لازک توسط کدام دکترانجام میشود

 18. حسن کرملو گفت:

  سلام خسته نباشید من یک ماه پیش توکلینیک شما عمل کردم بعد قرار بود اون ۳۰۰ تومن تخفیف بعد از ۱۰ ۱۵ روز واریز شه ولی خبرنشد.واسه دوستم که باهم اومده بودیم واریزشده ولی با من هیچ ارتباطی برقرارنشده؟من هم اس ام اس داده بودم هم شمادموثبت کرده بودم توسامانه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • admin گفت:

   سلام . اگر پیام را درست و به موقع داده باشید حتما مثل بقیه پرداخت شده است. اما اگر باز هم وقفه ای در این کار برای شما شده از طریق همان شماره پیامک مجددا پیگیری نمایید.

 19. سعید گفت:

  سلام وقت بخیر .
  من از عینک استفاده میکنم چشام هم تنبلی داره و هم استیکماته . چه عملی براش لازمه ؟
  و اینکه در کل عینک بهتره یا عنل جراحی با توجه به عوارض جانبیش ؟

  • admin گفت:

   سلام. وقت شماهم بخیر.
   میزان تنبلی چشم مهم است. اگر تنبلی شدید باشد عمل جایز نیست. اما میبایست چشمان شما دقیقا معاینه شود تا بتوان تشخیص درست داد. اینکه برای چشمان شما عینک مناسب تر است یا عینک در معاینه مشخص میشود.

 20. فاطمه گفت:

  سلام. من شماره چشمام ۱هست اما واقعا دیگه دیدن دور برام دشواره و تقریبا نمیبینم دور رو. عینک هم نمیتونم استفاده کنم. یه دکتری معاینه کردند گفتند برای عمل مشکلی ندارم خواستم ببینم دکترای اونجا این شماره رو عمل میکنند؟؟

  • admin گفت:

   سلام خانم اکبری . نمره چشم شما با لیزیککاملا برطرف میشود بشرط اینکه قرنیه شما ضخامت کافی برای عمل لیزیک را داشته باشد. لطفا شماره تماس خود را در سایت قرار دهید تا همکاران در اولین فرصت با شما جهت مشاوره و معاینه ی عمل تماس بگیرند.

 21. میثم گفت:

  سلام
  من نمره چشمم تقریبا 1 هس اما دور را تار میبینم
  ولی بخاطره شغلم نباید اینجور باشه
  مشکلی نداره برای عمل؟؟؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   عمل لیزیک دقیقا چیزیست که شما بدان نیاز دارید. چرا با همکاران ما برای یک معاینه ی دقیق تماس نمیگیرید؟

 22. محسن گفت:

  سلام ببخشید من نمره چشمم ۱ و استیگمات هست. هزینه عملم چقدر است و بفرمایی چه عملی صورت میگیره؟

 23. yalda گفت:

  سلام . زمان معاینه برای عمل چقدر طول میکشه؟ و اینکه امکانش هست معاینه و عمل در یک روز انجام بشه؟ و یک سوال دیگه هم اینکه برای کسانی که از شهرستان مراجعه کنند امکان اقامت هست؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما . ما ترتیبی اتخاذ کرده ایم که مراجعین از شهرستان در یک روز معاینه و عمل شوند. همکاران ما جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت

 24. محمد حسین صبوری گفت:

  سلام من محمد حسین صبوری ۴۸ ساله از تنکابن نمره عینک هر۲چشمم ۱.۲۵ و نزدیک بین هست و پیرچشمی دارم ولی دور را خوب میبینم.اصلا از زدن عینک خوشم نمیاد و خواستم ببینم می تونم عمل کنم یا نه؟لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون۰۹۱۲۵۰۶۴۴۶۵

 25. پروانه گفت:

  سلام
  ببخشید در کلینیک عمل فمتو لیزیک هم انجام میشه؟هزینه اش چقده؟

  • admin گفت:

   سلام خدمت شما. بله عمل فمتولیزیک در کلینیک نوآوران توسط فوق تخصص چشم انجام میشود و هزینه آن 5,500,000 تومان میباشد.

 26. مهسا میرزاخانی گفت:

  سلام

  من ۱۰ روز پیش عمل لازک انجام دادم پیش یکی از پرشکانتون

  دو روز بعد از برداشتن لنز پانسمان
  احساس وجود جسم خارجی تو چشم راستم میکردم
  پیش پزشکم رفتم و گف لایه ی رویی چشمت که داشته تشکیل میشده ، مقداری پاره شده
  و دوباره توی چشم راستم برام لنز پانسمان گزاشتن

  الان یکی دوروز میگذره من احساس میکنم که لایه ی شکل گرفته روی چشم چپم هم داره میشه

  ولی درد و سوزش زیادی ندارم
  خیلی خفیفه

  آیا دوباره باید پیش پزشکم برم تا توی چشم چپم هم باز لنز پانسمان بزاره؟

  یا اینکه چون خیلی خفیفه ممکنه خودش جوش بخوره دوباره و نیازی به پانسمان مجدد نباشه؟

  آیا این اتفاق رایجی بعد از عمل لازک هست که این لابه پاره بشه ؟

  من خیلی مراقبت میکنم و همه قرصا و قطره ها رو به موقع مصرف میکنم

  به چشمم هم تا جایی که میشد دست نزدم نمیدونم چرا این اتفاق میفته

  آیا مشکل از ضعف چشم من در ایجاد ترمیمه؟

  هرگز موقع اشاره به عوارض لازک , درباره ی احتمال پارگی لایه اپیتلیوم جدید تشکیل شده حرفی نزدین

  آیا این اتفاقی که برای من افناده خیلی نادره؟

  لطفا پاسخ بدین ممنون

  • admin گفت:

   سلام . وقت شما بخیر .
   پزشک شما به شما قطعه شما ره تماس داده است . با همان شماره تماس با ایشان در تماس باشید.

 27. محمود گودرزی گفت:

  سلام عمل لازک رو چه دکتری در نواوران انجام میده؟

  • admin گفت:

   با سلام خدمت شما.
   پزشکان کلینیک نوآوران : جناب دکتر ابوالقاسم مختاری (جراح و متخصص چشم ) و جناب دکتر سید مسیح هاشمی (جراح و متخصص چشم ، فوق تخصص شبکیه ) از اساتید برجسته ی دانشگاه و از روسای کلینیک های برجسته و مجهز خصوصی چشم در تهران هستند.

 28. فرزاد گفت:

  سلام ببخشید من نمره چشم 1.5و آستیگمات حدود1
  بطور معمول چه عمل مناسب تره و اینکه هزینه ش چقدره، با توجه به اینکه شهرستان هستم میشه در یک روز عمل انجام بدم و مجبور به اقامت شبانه درتهران نشم.ممنون

  • admin گفت:

   سلام. پیشنهاد ما عمل لازک میباشد که در نوآوران با 50 درصد تحفیف و با هزنیه 2,390,000 تومان برای هردو چشم انجام میشود. همکاران ما ترتیبی اتخاذ میکنند که معاینه و عمل شما در یک روز انجام شود.

 29. کامران گفت:

  سلام
  برای عمل لازک با بیمه تکمیلی البرز طرف قرار داد هستید؟

  • admin گفت:

   سلام. خیر ، اما بعد از عمل به شما معرفی نامه ی معتبر برای ارائه به بیمه ی تکمیلی داده میشود تا بتوانید هزینه های خود را استرداد کنید. لازم به تذکر است که عمل لیزیک در این کلینیک بصورت عادی با 50 درصد تخفیف و تنها با پرداخت 2,390,000 تومان انحام میشود که در صورت داشتن قرارداد با بیمه تکمیلی و داشتن شرایط و ضوابط مربوط با تعهدات بیمه تان میتوانید این هزینه را از بیمه ی خود دریافت کنید.

 30. فراز1370 گفت:

  سلام وقت بخیر. الان هم تخفیف دارید؟یا دیگه تخفیفی نیست؟

  • admin گفت:

   سلام. بله تخفیف ها هنوز پابرجاست و در زمان محدود تخفیف های ویژه هم قرار خواهیم داد. همکاران ما جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت.

 31. هادی حسنعلی گفت:

  من چند روز دیگه نوبت دارم. دکترمو می تونم خودم انتخاب کنم یا خیر؟

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.