عمل لازک چشم (LASEK)

عمل لازک چشم ، یک عمل سرپایی برای اصلاح عیوب انکساری چشم توسط اشعه لیزر


به راحتی با عینک خداحافظی کنید !


عمل لازک چشم
 

عمل لازک چشم (لازیک) چیست؟

عمل لازک چشم (Lasek) یا به بیانی دیگر عمل لازیک چشم ، نوعی از جراحی PRK برای اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد. لازک ترکیب خاصی از روش های عمل لیزیک چشم و عمل PRK است. لازک در واقع نوعی از جراحی سرپایی قرنیه چشم است که توسط آن، عیوب انکساری چشمان شما از بین میروند. میتوان گفت عمل لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزر چشم میباشد؛ اما برای افرادی که شرایط عمل لیزیک را ندارند ، PRK یا عمل لازک (لازیک) در مقایسه با لیزیک ، گزینه ای با نتایج بهتر میباشند. همانند سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می کند و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد، تا بدون استفاده از عینک و یا لنز، وضوح بینایی شما در حد مطلوب باشد.


عمل لازک چشم ( لازیک )
تفاوت اساسی در نحوه جراحی لازک ، لیزیک و PRK مربوط به چگونگی آماده سازی چشم برای درمان لیزر میباشد.


عمل لازک : عمل حذف عینک

حذف همیشگی عینک، برای کسانیکه سالها از عینک استفده میکنند، یک رویای زیبا و لذتبخش میباشد. عمل لازک، این رویا را به حقیقت پیوند میدهد و باعث میشود تا شما، عینک را از روی صورت خود حذف نموده، و طعم لذتبخش زندگی بدون عینک را دوباره تجربه کنید. دید بسیار شفاف و واضحی که پس از ترمیم قرنیه توسط لازک ( عمل حذف عینک) بوجود می‌آید، بسیار تجربه ی دلپذیریست. شما عزیزان میتوانید این تجربه را با صرف هزینه ای باورنکردنی و ارزان در کلینیک نوآوران بدست آورید. عمل لازک یا حذف عینک با 50٪ تخفیف ویژه در کلینیک نوآوران انجام میشود.


لازک : عمل حذف عینک


50 % تخفیف عمل لازک چشم، توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص. برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:مزایای عمل لازک چشم چیست ؟

از مزایای عمل لاز چشم میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • لازک یک جراحی بدون درد و خونریزی میباشد
 • عمل لازک چشم نیاز به بیهوشی ندارد
 • هزینه ی لازک نسبت به خرید سالانه‌ی عینک و لنز بسیار مقرون به صرفه است
 • عمل لازک برای قرنیه هایی که بدلیل نازکی قادر به لیزیک نیستند قابل انجام است
 • عمل لازک چشم عوارض کمتری نسبت به عمل لیزیک دارد.
 • با این عمل براحتی از شر عینک راحت خواهید شد


خطرات و عوارض جراحی لازک

همچون دیگر عملهای جراحی چشم، عمل لازک هم عوارض جانبی موقتی خاص خود را داراست. عوارض جراحی لازک و PRK بسیار شبیه به عوارض جراحی لیزیک میباشد . عوارض جانبی لازک هم کاملا موقتی بوده و طی چند روز تا چند هفته برطرف میشود. این عوارض، ممکن است شامل اختلالات بینایی مانند موارد ذیل باشد:

 • دید مبهم و تار، با انعکاس و هاله نور از چند روز تا چند هفته پس از عمل
 • اصلاح بیش از حد بینایی: بینایی کمرنگ یا رگرسیون که ممکن است نیاز به جراحی مجدد یا و یا استفاده از عینک و لنز برای برخی فعالیتها داشته باشد.
 • خشکی چشم برای مدت چند هفته که با قطره اشک مصنوعی کنترل شده و بهبود میابد.
 • احتمال عفونت چشم برای کسانیکه مراقبتهای پس از عمل لازک را جدی نمیگیرند.
 • در حالیکه لازک از خطرات مربوط به فلاپ قرنیه لیزیک جلوگیری می کند، برخی از عوارض منحصر به جراحی لازک نیز وجود دارد.
 • در بعضی موارد، فلاپ اپیتلیال نازک ایجاد شده در لازک، به اندازه کافی قوی نیست و همانطور که در PRK دیده می شود ، فلاپ اپیتلیال به طور کامل حذف خواهد شد. این موضوع خطرناک نیست؛ اما اگر نسخه تجویزی جهت نزدیک بینی دارید، ممکن است دید نامناسب را تجربه کنید. الکل استفاده شده در طول لازک ، ممکن است سبب آسیب به بافت سلول های اپیتلیال شده که بلافاصله بعد از جراحی، روند بهبودی را تسریع می کند. بازیابی پس از اپی لیزیک به طور معمول سریعتر است. زیرا در هیچکدام از روش ها از الکل برای ایجاد ورید اپیتلیال استفاده نمی شود.

 

مراحل انجام عمل لازک چگونه است؟


 

ویدئوی عمل لازک چشم (لازیک) در کلینیک نوآوران


آیا میخواهید بدانید در حین عمل لازک در کلینیک نوآوران چه میگذرد؟ و مراجعه کنندگان از ورود تا بعد از عمل چه مراحلی را میگذرانند ؟ آیا این عمل سرپایی که بدون در و بیهوشی است و تنها 5 دقیقه طول میکشد ، ترس و استرس دارد؟ پس حتما ویدئوی عمل لازک را ببینید تا با دیدن مراحل عمل لیزیک و لازک در چشم پزشکی نوآوران ، تمام ترس ها و نگرانی های بی‌مورد شما برطرف شوند .

 

 


هزینه عمل لازک چشم

در کلینیک نوآوران به خواست خداوند توانسته ایم هزینه‌ عمل لازک را تا 50٪ پایین بیاوریم. بدین صورت که داوطلبان عمل لازک در کلینیک نوآوران، با ارسال شماره تماس از طریق فیلد سایت، کد تخفیف میگیرند. با این کد تخفیف، شما میتوانید قیمت عمل لازک چشم را با 50 درصد تخفیف ، با نصف هزینه‌ی لازک در کلینیک های دیگر ایران انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر و اخذ کد تخفیف، هزینه‌ی عمل لازک چشم را در سایت ما مطالعه نمایید.

این نکته بسیار حایز اهمیت است که در کلینیک نوآوران، شما عمل لازک را با پیشرفته ترین دستگاه لیزیر فعلی در جهان انجام میدهید. برای آگاهی بیشتر، دستگاه پیشرفته لازک در سایت ما را مطالعه نمایید. عمل لازک در این کلینیک توسط بهترین جراحان چشم ایران انجام میگیرد. ما بهترین کیفیت لازک چشم را با کمترین هزینه در اختیار هموطنان عزیز قرار داده یم. هزینه عمل لازک 1401 را در نوآوران مشاهده نمایید.برای آگاهی از شرایط و قیمتهای بسیار عالی عمل پلک در کلینیک نوآوران با تخفیف ویژه، صفحه هزینه عمل بلفاروپلاستی را در سایت ما مشاهده نمایید.

در جراحی لازک (لازیک) چه اقداماتی انجام می شود ؟


اقدامات قبل از عمل لازک چیست؟

قبل ازعمل لازک (لازیک) ، جراح چشم شما بررسی و معاینه میکند تا ببیند آیا شما برای جراحی لیزر چشم مناست هستید یا خیر. بسیاری از جراحان چشم در صورتی جراحی چشم لازک را توصیه می کنند که شما برای جراحی چشم لیزیک مناسب نباشید. برای مثال ممکن است ضخامت قرنیه شما بقدر کافی برای لیزیک مناسب نباشد. آنگاه لازک به شما پیشنهاد میشود. اگر ازلنزهای تماسی استفاده می کنید، پزشکان ما معمولا به شما توصیه می کند تا قبل از انجام معاینات برای جراحی چشم، استفاده ازآنها را بطور کامل متوقف کنید؛ زیرا ممکن است شکل طبیعی قرنیه تغییر کند.

آماده شدن برای عمل لازک چشم

در هنگام معاینات قبل از عمل به شما توصیه هایی شده است که میبایست آنها را رعایت نمایید. میتوان این اقدامات را به این شرح بیان نمود:


 • ترجیحاً از یک هفته قبل از عمل لازک از لنز تماسی استفاده نکنید
 • شب قبل از عمل لازک چشم، استحمام کرده و پلکها و مژه ها را با شامپو بچه کاملا بشویید
 • از روز قبل از عمل لازک ، از آرایش اجتناب کنید
 • در روز عمل لازک از هیچ ماده شوینده و مواد آرایشی برای صورت استفاده نکنید
 • در روز عمل لازک چشم از عطر و اودکلن استفاده نکنید
 • یک همراه با خود داشته باشید چون در هنگام بازگشت به خانه نمیتوانید رانندگی کنید
 • کاملا آرام و خونسرد باشید. لازک عملی سرپایی و بسیار ساده است
 • پیش از عمل لازک، از قرنیه شما عکسبرداری انجام میشود تا میزان نتیجه بخشی عمل مورد بررسی قرار گیرد.

معاینه وعکس قبل از عمل لازک چشم، شامل چه مواردی می باشد؟

✅معاينه کامل چشم پزشکي شامل: معاينه با اسليت لامپ، اندازه گيري فشار چشم ها، بررسي حرکات کره چشم و بررسي قسمت هاي خلفي چشم يعني عصب و پرده شبکيه (پس از ريختن قطره گشاد کننده مردمک) و ارزيابي دقيق عيب انکسار (نمره عينک) و ميزان بينائي انجام مي شود.
✅عکس هاي رنگي خاصي به نام توپوگرافي و پاکي متري و يا اِرب اسکن براي ارزيابي قرنيه از نظر اندازه گيري ضخامت قرنيه و عدم وجود قوز قرنيه و آستيماتيسم نامنظم و بررسي جزئيات نقشه اپتيکي سطح قرنيه انجام مي شود.


در هنگام عمل لازک چه میگذرد؟


پیش از عمل شما در اتاقی به همراه پرستار ، لباس مخصوص را به تن کرده و پلک و اطراف چشم شما با محلول مخصوص شستشو داده میشود. سپس چشمان شما با قطره های بی‌حس کننده ، بی حس میشوند. همانطور که پیش‌تر گفته شد، این عمل نیاز به بیهوشی ندارد. از شما خاسته میشود که به اتاق جراحی بروید. شما در کنار دکتر، روی تخت مخصوص زیر پیشرفته ترین دستگاه لیزر فعلی دنیا دراز میکشید. این عمل تنها 5 دقیقه طول میکشد. پس کاملا آسوده باشید. جراح یک برش دایره ای در اپیتلیوم قرنیه با استفاده از یک تیغه خوب (تریفین) ایجاد می کند. تریپین یک ناحیه کوچک قوسی شکل را از ناحیه دور جدا می کند، فلاپ اپیتلیالی که ایجاد می شود به چشم متصل است. یک محلول الکل رقیق روی چشم حدودا 30 ثانیه قرار می گیرد، که لبه های اپیتلیوم را از بین می برد و جراح آرامی فلاپ سست اپیتلیوم را به طرف آن فشار می دهد.


سپس برای تغییر شکل استروما قرنیه ، لیزر اکسایمر روی چشم قرار می گیرد و بینایی شما را تصحیح می کند. پس از درمان کامل لیزر، فلاپ اپیتلیال روی چشم قرار می گیرد.لنز مخصوصی که به عنوان یک باند محافظ عمل می کند، روی چشم شما قرار می گیرد.شما در این نوع جراحی به هوش هستید و هیچ دردی احساس نمیکنید، اما جراح شما ممکن است جهت حفظ آرامشتان برای شما یک آرام بخش تجویز کند.پس از عمل لازک چشم، روند بهبودی چگونه است؟

همانطور که قادر نخواهید بود بعد از جراحی به خانه بروید، باید ترتیبی فراهم کنید تا رانندگی نیز نکنید. همچنین باید زمان کارتان را نیز تنظیم کنید ، میتوان گفت بهبودی تقریبا یک هفته طول خواهد کشید و بینایی شما شروع به بهبود می کند.

پس از مدت کوتاهی استراحت بعد از جراحی لازک، می توانید به خانه برگردید. اکثر افراد ناراحتی خفیفی را در چند روز اول پس ازعمل لازک اعلام می کنند.شما نیاز به نگه داشتن لنز مخاطی (باند) در چشم خود برای حدودا چهار روز ، در حالی که سلول های اپیتلیال بهبود می یابند دارید. پزشک شما استروئیدهای موضعی و آنتی بیوتیک ها را برای حداقل سه هفته تجویز می کند تا به درمان کمک کند و خطر عفونت را به حداقل برساند.

به طور کلی، بهبود دید پس از لازیک و اپی لیزیک به طور قابل توجهی کندتر از لیزیک میباشد و بهبودی اغلب کندتر ازPRK است. بهبود اولیه بصری در جراحی لازک می تواند تا یک هفته ، به جای 24 ساعت ، در موارد معمول لیزیک طول بکشد و نتایج نهایی را می توان از چند هفته تا چند ماه مشاهده کرد. نتایج عمل لازک و PRK شبیه به نتایج لیزیک میباشد. اکثر افراد بعد از لیزر چشم به بینایی 10/10 دست پیدا میکنند. بسته به نوع شغل شما ممکن است هنوز نیاز به عینک یا لنزهای تماسی داشته باشید، اما نیازتان به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود.

نکته جراحی چشم لازک یک جایگزین امن و موثر برای لیزیک میباشد و به طور معمول انجام می شود ، اگر شما شرایط لیزیک را ندارید ، به دلیل بهبود سریع و ناراحتی کم در لیزیک، چشم پزشک متخصص چشم می تواند شما را راهنمایی کند اما ممکن است لازک بهترین عمل جراحی اصلاح بینایی برای شما باشد. در لازک ، بر خلاف فلپ ضخیم تر در لیزیک ، یک فلپ فوق نازک روی سطح چشم ایجاد میشود ، .

اپی لیزیک (ای لیزیک) چیست؟

یکی دیگر از جراحی های لیزر چشم، اپی لیزیک (epi-LASIK) یا ای لیزیک ( e-LASIK) است که بسیار شبیه به لازک میباشد اما به جاي استفاده از الكل براي از بين بردن اپي تليوم مانند لازک، در اپي لیزک ، جراح به طور معمول با استفاده از پره اي پلاستيکي براي جدا کردن ورقه اپي تليال از چشم استفاده مي کند. که این روش از واکنش الکل جلوگیری می کند و می تواند سلول های اپیتلیال را از بین ببرد.

خوب است بدانیم هر سه روش لازک، لیزیک و PRK میزان موفقیت و نتیجه دید مشابهی دارندو لزوما نمیتوان در دراز مدت یکی را بهتر از دیگری دانست ، اما دید در هفته اول با لازک در مقایسه با لیزیک و PRK درخشان تر میباشد .پس از معاینه کامل چشم، جراحان ما بهترین نوع عمل لیزر چشم را با توجه به شرایط و نیازهایتان به شما توصیه خواهند کرد.


تفاوت لازک و لیزیک در چیست؟

در طول عمل لیزیک ، یک "فلاپ" یا برش دایره ای به ضخامت حدود 100 میکرون روی سطح چشم بوسیله یک میکروکراتوم یا ابزار جراحی لیزر فمتوسکند ایجاد میشود. سپس جراح فلپ لولا را برای دسترسی به استروما باز می کند و با استفاده از لیزر اکسایمر، بافت قرنیه را تغییر می دهد. سپس فلپ به موقعیت اصلی خود بازگردانده می شود و به عنوان یک باند طبیعی عمل می کند. فلاپ ایمن و بدون سوزش است، و بهبودی نسبتا سریع اتفاق می افتد.در زمان انجام جراحی PRK ، به جای ایجاد فلاپ قرنیه مانند جراحی لیزیک ، جراح به طور کامل لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم، که مانند یک لایه پوست پوشش قرنیه است) را با استفاده از یک محلول الکلی و یا ابزار جراحی حذف و سپس با استفاده از لیزر اکسایمر، استرومای قرنیه پایه را تغییر می دهد . لایه اپیتلیال جدید در عرض پنج روز بهبود میابد.

اما جراحی لازک یا لازیک ، ترکیبی از لیزیک و PRK است ؛ به این شکل که اپیتلیوم قرنیه با ضضخامتی حدود نصف آنچیزیکه در لیزیک برش داده میشود، از لایه استرومای زیرین جدا شده است؛ اما به جای از بین بردن این بافت مانند PRK، جراح لازیک ، این فلاپ نازک از اپیتلیوم را به یک سمت قرنیه متصل می کند. جایی که اپیتلیوم را به چشم متصل میکند، مانند فلاپ ضخیم ایجاد شده در جراحی لیزیک میباشد. پس از اتمام درمان لیزر، بافت اپیتلیال مجددا بر روی سطح چشم برای پوشش استرومای لیزری قرار می گیرد و یک لنز تماس با باند روی آن قرار می گیرد تا اپیتلیوم را در جای خود حفظ کند.
در نهایت برای درک بیشتر این تفاوت، میتوانید به مقاله تفاوت لیزیک با لازک مراجعه نمایید.


مقایسه لازک و پی آر کی PRK

لازک بسیار شبیه PRK است. به این ترتیب که به جای ایجاد فلاپ ضخیم تر قرنیه مانند عمل جراحی لیزیک ، هر دو شامل بلند کردن اپیتلیوم بسیار نازک برای دسترسی به بافت های عمیقتر قرنیه میباشند. تفاوت اصلی بین لازک و PRK این است که لازک اپیتلیوم را حفظ و سپس لایه اپیتلیال را جایگزین می کند در حالی که در PRK اپیتلیوم به طور کامل حذف می شود و از بین می رود و یک لایه اپیتلیال جدید در طی چند روز بعد از جراحی دوباره رشد می کند.
در ابتدا، بسیاری از جراحان فکر میکردند که با حفظ اپیتلیوم ،عمل لازک زمان بازسازی سریع تری از عمل PRK خواهد داشت. در صورتی که در عمل، بسیاری از جراحان متوجه شده اند که لایه اپیتلیال جایگزین در جراحی لازک، معمولا در مقایسه با رشد یک لایه اپیتلیال جدید بعد از PRK، بیشتر طول می کشد.

 

ویدئوی تصویری در مورد نحوه ی عمل لازک و PRK
 

نکته بهبود بینایی پس از عمل لازک (LASEK) یا همان لازیک ، ممکن است کندتر از سایر روشهای لیزر باشد، اما عوارض (مانند خشکی چشم ) کمتری نسبت به سایر روشها دارد . در لازک ، بر خلاف فلپ ضخیم تر در لیزیک ، یک فلپ فوق نازک روی سطح چشم ایجاد میشود ، .

سوالات مهم پیرامون عمل لازک چشم:آیا عمل لازک نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر . عمل لازک یک جراحی سرپایی محسوب شده که مدت زمان آن برای دو چشم از 15 دقیقه بیشتر نمیشود. برای راحت بودن بیمار از قطره بی حسی در چشم بیمار استفاده میشود.تا چه مدت بعد از عمل لازک چشم، دید تار میباشد؟

این مسئله بستگی به عوامل مختلفی دارد. عواملی مانند ضخامت قرنیه، نمره چشم، نوع عیب انکساری و... اما این تاری کاملا موقتی بوده و طی چند روز تا چند هفته بطور کامل بهبود پیدا میکند و دید شما کاملا شفاف و واضح میگردد.آیا هزینه عمل لازک چشم با دیگر عمل ها مانند لیزیک و فمتولیزیک متفاوت است؟

تفاوت قیمت عملهای لیزری میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا قیمت عمل لازک و لیزیک در کلینیک نوآوران تفاوتی باهم ندارند. اما قیمت عمل لازک با عمل فمتولیزیک متفاوت است. در عمل فمتولیزیک چون از دو اشعه لیزر متفاوت برای برش قرنیه و تصحیح بیماری استفاده میشود، قیمت دوبرابر میشود.آیا در کلینیک نوآوران ، عمل لازک با بیمه تکمیلی هم انجام میشود؟

خیر. در این چشم پزشکی، عملهای لیزیک و لازک با 50٪ تخفیف برای همه ی اقشار صورت میپذیرد. اما برای کسانیکه میخواهند از بیمه تکمیلی خود هم استفاده نمایند، فاکتور و مدارک معتبر ارائه میشود.احساس خشکی چشم پس از عمل لازک موقتی می باشد یا دایمی ؟

این احساس خشکی در چشم کاملا موقتی بوده و پس از طی یک مدت استفاده از قطره اشک مصنوعی، کاملا برطرف میشود.بعد از عمل لازک چشم چند روز نیاز به استراحت است؟

بعد از عمل لازیک، معمولا بين 3 تا 5 روز بعلت تحريك پذيري بالاي چشمها، بهتر است در محيط كاري يا محیط آفتابي و گرد و خاكي قرار نگیرید . همچنین از عینک آفتابی استفاده نماید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ی مراقبتهای بعد از عمل لازک را مطالعه نمایید.عمل مدرن لازک چشم در چه نمره هایی انجام میشود؟

عمل طبق این شماره ها و بسته به ضخامت قرنیه و سن، قابل انجام می باشد: نزدیک بینی 1 تا 10 دوربینی 1 تا 6 آستیگمات 0.5 تا 6بانوان چه مدت بعد از عمل لازک چشم می توانند رنگ مو وآرایش دور چشم انجام دهند؟

آرايش دور چشم و رنگ مو ، از دو هفته بعد از عمل لازک چشم بدون مشكل است .از چه زمان بعد از لازک میتوان ورزش کرد؟

بهتر است تا دوماه از ورزشهای سنگین و کارهای سخت ممانعت کنید. حتی در این مدت بارهای سنگین را جابجا نکنید.
شما میتوانید در صفحه سوالات لازک ، اطلاعات بیشتری را در زمین عمل لازک چشم دریافت نمایید. همچنین میتوانید در همین صفحه با پرسیدن سوالات و ابهامات خود پیرامون عمل لازک در قسمت کامنت ها، ابهامات خود را برطرف نمایید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

نکته در صورتیکه دارای قوز‌قرنیه (کراتوکانوس) میباشید، و این مشکل بینایی شما را با مشکل مواجه نموده است، به احتمال زیاد، پزشک با عمل لیزری چشم شما موافقت نکند. آیا میدانید که درمانهای بسیار عالی دیگری برای قوز قرنیه وجود دارد که میتوانید با مراجعه به صفحه‌ی درمان قوز قرنیه (کراتوکونوس) در سایت نوآوران ، با آنها آشنا شوید. امروزه لنزهای اسکلرال ، که معجزه ی قرن جدید قلمداد میشوند، امید تجربه‌ی زندگی ِ بدون حضور عینک را به این دسته از افراد هدیه میکند.


247 سوال برای مقاله " عمل لازک (عمل حذف عینک) "

 1. ناشناس گفت:

  سلام ،
  من ضعف دید دارم هم نزدیک بین هم دوربین،میخام عمل کنم،درضمن لیستاکموس هست چشمام، امکان انجام عمل دارم؟؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه ی دقیقی روی قرنیه شما انجام شود. برای معاینه نوبت بگیرید.

 2. مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ماهه عمل لازک انجام دادم قطره ارتلاگم تموم شده میتونم ازقطره آرتیپیک ادونسد15/0دزصدبجاش استفاده کنم فرق ندارن باهم این دوتاقطره ؟

  1. admin گفت:

   سلام اگر اذیت نشدید مشکلی نیست.

 3. اشکان گفت:

  سلام من یازده روز پیش عمل لازک انجام دادم چشم راستم دیدش خوبه ولی چشم چپم ضعیف تره نسبت به چشم راستم میشه گفت نیم نمره ضعیف تره حتی زمانی که لنزپانسمان هم داشتم همینجور بود الان کلافه میشم زمانی که چشم راست خوبه ولی چپ نیست این طبیعیه نزدیکم هم تاره زمانی که واسه معاینه رفتم دکتر قطره نریخت بدون قطره که واسه گشادی مردمک هستش معاینه کرد آیا تاثیری داره؟

  1. ناشناس گفت:

   منم همین سوال رو دارم. منم لازک انجام دادم ولی قطره گشاد کننده مردمک نریختن برای تعیین دقیق نمره چشم. کسی اطلاعی داره بما هم بگه

 4. Amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۰ شهریور عمل لازک دارم
  و همچنین کلاس های دانشگاهم ۲۷ شهریور ماه شروع میشه
  خواستم ببینم تو این مدت اوقدری بهبود پیدا میکنم که برم دانشگاه؟

 5. نسترن گفت:

  سلام دکتر به من لازک رو پیشنهاد دادن ولی بخاطر تاری دید و عوارضش میخوام فمتولیزیک انجام بدم امکانش هست؟
  ۲۰سالمه امکان بازگشت هست؟شماره چشم ثابت نیست.

 6. محمود گفت:

  آیابرای عمل محدودیت سنی وجود دارد.۲ آذرآب مروارید داشته باشیم مستعد عمل هستیم ۳.مدتی است یکی از چشمام درتاریکی برق میزنه میتونم عمل کنم

 7. آریا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۳ روز هست عمل لازک انجام دادم چشم سمت راستم خیلی خوب میبینه ولی چشم چپم هنوز تاری دید داره
  امروز که رفتم دکتر دکتر گفت که شماره چشمام صفر شده علت تاری این دید پس چیه ؟
  من خیلی نگرانم میترسم عمل جواب نداده باشه در ضمن ۱۹ سالمه

  1. میلاد گفت:

   سلام و ادب و احترام
   ضمن تشکر از تمامی زحمات صادقانه شما بزرگواران
   بنده ۳۲ سال سن و از سن ۶ سالگی از عینک طبی استفاده میکنم، درجه هر چشمم حدود ۱۲ می باشد و به عارضه شب کوری نیر دچار هستم، با این حال آیا با عمل لازک ضعف بینایی و شب کوری بر طرف خواهد شد؟

   1. admin گفت:

    سلام خدمت شما دوست گرامی. با وجه به نمره چشم شما نمیتوان بسادگی پاسخ دقیقی به سوال شما داد. بهتر است توسط جراح متخصص ما معاینه شوید. قرنیه شما میبایست کاملا بررسی شود تا بتوان درمان مناسبی را برای آن در نظر گرفت.

 8. سهیل گفت:

  sdadsad

 9. مهدی گفت:

  سلام روند معاینه و عمل در ی روز انجام میشه یا نه؟ معرف در مبلغ فرقی داره؟

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید از قبل با همکاران ما هماهنگ کنید که معاینه و عمل در یک روز انجام شود. قیمت عمل هم در صفحه قیمت عمل لازک درج شده است.

 10. صادق سلطانی گفت:

  سلام من خیلی سال پیش عمل لیزیک انجام دادم ولی بخاطر ضعیفی چشم چپ دوباره عینک زدم ،همچنان چشم چپم خیلی ضعیفه آیا عمل لازک عوارضی نداره واسه من؟این عمل دید هر دو چشمم را صفر میکند؟

  1. admin گفت:

   سلام. عوارض عمل لازک خیلی کم و موقتی است. پس از دو الی سه ماه تاری چشم برطرف و دید کاملا شفاف میشود.

   1. ناشناس گفت:

    سلام ممنظورتون از موقتی چیه ؟!یعنی قابل برگشته!؟؟😔

   2. admin گفت:

    سلام. هیچ عملی در دنیا به این معنا نیست که شما دیگر به آن عارضه مبتلا نخواهید شد. بدن انسان تغییر پذیر است و در صورت بروز حادثه و یا عدم مراقبت، بازهم ممکن است به بیماری مبتلا شود.

 11. نادری ابراهیم گفت:

  باسلام
  عمل یک چشم در این کلینیک چقدر هست وایا اگه کسی رو به عنوان معرف داشته باشه هزینه عمل کمتر میشه واگه خودش قبلا هردو چشمش رو اینجا عمل کرده باشه وحالا میخواد یک چشمش رو عمل کنه تخفیف بهش میدید،ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. بله برای معرفی به شما تخفیف مجدد داده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 12. Baran گفت:

  سلام الان هزینه عمل لازک چقدره ایا تخفیف هم داره

  1. admin گفت:

   سلام. بله . قیمت عمل لازک در کلینیک نوآوران در سال 1400 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 5,490,000 تومان میباشد.

  2. نادری ابراهیم گفت:

   بادرود
   آیا کسی که چشمانش دور ضعیف هست دور را خوب نمیبینه با عمل لازک خوب میشه البته اگه کوررنگی و استیمات داشته باشه این دو هم با عمل خوب میشن

   1. admin گفت:

    سلام. بله دوربینی و آستیگمات هردو با لازک برطرف میشوند.

   2. ناشناس گفت:

    آیابرای عمل محدودیت سنی وجود دارد.۲ آذرآب مروارید داشته باشیم مستعد عمل هستیم ۳.مدتی است یکی از چشمام درتاریکی برق میزنه میتونم عمل کنم

  3. سامان گفت:

   سلام عرض خسته نباشی من ۱۰سال پیش عمل لازک کردم ولی باز چشمام ضعیف شدن خواستم ببینم میتونم عمل لازک انجام بدم ممنون

   1. admin گفت:

    سلام در صورت داشتن ضخامت قرنیه مناسب، بله میتوانید. بایست معاینه شوید.

 13. s.r گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  الان هزینه عمل لازک هردو چشم همراه با عکس قرنیه چقدره؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000تومان میباشد.

 14. amyrabas91716496@gmail.com گفت:

  تخفیف تا کی میباشد؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. تخفیف ها تا نیمه ی اول اسفند99 که کلینیک دایر است، باقیست.

   1. یلدا گفت:

    سلام آیا عمل لازک دید نزدیک رو هم بهبود میده که نیازی به عینک نباشه؟

   2. admin گفت:

    سلام. بله البته. عمل لازک ، هم نزدیک‌بینی را درمان میکند و هم دوربینی را .

 15. amyrabas91716496@gmail.com گفت:

  سلام میخواستم هزینه عمل لازک دوتا چشم چقد میشه؟؟

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000تومان میباشد.

 16. Mahdi گفت:

  سلام آیا اگر ضخامت قرنیه مناسب نباشد بازم میشود عمل کرد؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر. میتوانید از لنز اسکلرال استفاده نمایید.

 17. نازنین گفت:

  سلام ببخشید من چشمان استیکمات زیاده واینکه میخواستم ببینم نتیجه عمل کدوم روشها بهتره لیزر یا لیزیک یا لازک و ایا عوارض بعد عمل که دائمی هستند نزدیک و کامل میبینم ولی دور بدون عینک اصلا استیکمات بالا ایا با عمل از بین میره لطفا دقیق پاسخ بدید تا تصمیم بگیریم با تشکر از لطفتون

  1. admin گفت:

   سلام. پیشنهاد ما عمل لازک میباشد. عوارض موقتی است و بزودی برطرف میشود. بعد از آن دید کاملا شفاف است. آستیگمات تا 6 نمره قابل اصلاح است.

 18. علی احمدی گفت:

  سلام من برای دو روز آینده وقت عمل گرفتم ،اما در اون روز مشکلاتی از قبیل نداشتن همراه دارم ،می توانم وقت عمل خود را عقب بیاندازم؟چگونه؟

  1. admin گفت:

   سلام. با همکارانم تماس بگیرید و وقت عمل را تغییر دهید.

 19. رضا گفت:

  سلام ببخشید بین عمل های چشم چه هملی مناسب تر هست برای یک ورزش پر برخورد؟

  1. admin گفت:

   سلام. هیچ روشی. وقتی جایی از بدن عمل جراحی بشود معمولا آسیب پذیر تر میشود. اگر بوکسور هستید بهتر است اصلا عمل نکنید.

 20. محمد گفت:

  سلام من حدود دو ماهه که عمل لازک انجام دادم بعد چشم سمت چپم کاملا واضح میبینه ولی چشم سمت راستم هنوز یه مقدار تار میبینه
  لازمه بگم که چشم سمت راستم ضعیف تر بود
  میخواستم بدونم طبیعیه یا باید به پزشک مراجعه کنم ؟

  1. admin گفت:

   سلام. طبیعیست . و بزودی شفاف و واضح میشود. نگران نباشید.

 21. ثمین گفت:

  سلام وقت بخیر من بیست ساله هستم درجه چشمم 7.5 است و استیک مات هم هست واز شهرستان هستم ایا به یک دفعه رفت وامد می توانم عمل انجام دهم و هزینه عمل چقرد می شود

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000تومان میباشد.

 22. مهدی عباسی گفت:

  باسلام .مادرمن چن سال هست که یه چشمش رو بخاطر داشتن بیماری قند خون ازدست داده .ایا میتونم اقدام کنم برای عمل یانه ؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوند.

 23. niki گفت:

  سلام من نمرە هردچشمم تقریبا هفتە
  نزدیک بە هشت سال هست کە از لنز بە جا عینک استفادە میکنم ایا امکان عمل وجود دارە؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله. چنانچه ضخامت قرنیه مناسب باشد میتوانید لازک انجام دهید.

 24. سعید گفت:

  سلام این دریافت کد تخفیف به چه صورت می باشد و بعد از عمل برای برداشتن پانسمان باید به همین بیمارستان مراجعه کنیم یا اینکه ما شهرستان هستیم جایی دیگه میشه پانسمان را برداشت

  1. admin گفت:

   سلام. شماره تماس خود را در فیلد شماره تماس در ابندای همین صفحه وارد کنید تا همکارانم با شما تماس بگیرند.

 25. مهرسا گفت:

  سلام ببخشید من تقریبا ۱۸ سالمه ولی چشم ثابت نشده امکان عمل هست ‌؟

  1. admin گفت:

   سلام. بهتر است نمره به ثبات برسد . اما برای معاینه تشریف بیاورید تا قرنیه چشمتان بررسی شود.

 26. پروانه گفت:

  سلام و خسته نباشید الان (اول مهرماه ۱۳۹۹) هزینه عمل لیزک و لازک چقدر هست ؟ ممنون

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در آبان سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000تومان میباشد.

 27. ناشناس گفت:

  سلام ميشه همزمان لنز رنگي دايمي هم همراه با عمل انجام بشه؟

  1. admin گفت:

   سلام .خیر.

 28. علی گفت:

  سلام نزدیک 60روز عمل prk انجام دادم ولی جشم راستم هنوز تار دو بینی داره احتمال داره برطرف نشه این تار دو بینی؟

  1. admin گفت:

   سلام. نگران نباشید. بزودی این تاری از بین میرود و دیدتان کاملا شفاف میشود. ممکن است این زمان تا 90 روز طول بکشد.

 29. نفس گفت:

  سلام من شماره چشمم ثابت نیست و هر چند ماه تغییر میکنه و تا الان هر دو چشمم نمره 6 هست و 20 سالمه منم میتونم این عمل و انجام بدم ؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید.

  2. علیرضاعبداللهی گفت:

   سلام من ۳۸سالمه نمره چشمم ۱۰ هست ویک چشمم اکتیسمات داردکه اون هم ۹است چه نوع عمل میشه کرد

   1. admin گفت:

    سلام. بایت دقیقا معاینه شوید.

  3. زهره محمدی گفت:

   سلام ، وقت بخیر

   من امروز برای مشاوره لیزر اقدام کردم کلا ناامید شدم دکتر گفت سن شما چون بالای ۴۰ سال هست توصیه نمیشه ” سن بنده ۴۱ ” اگر هم بخواهید انجام بدید برای نزدیک بینی باید از عینک استفاده کنید. من آستیگمات هم هستم. محدودیت سنی برای عمل چشم وجود داره ؟

 30. alireza گفت:

  سلام من چون شرایط کاریم بده و نمیتونم چند مرتبطه بیام خواستم بپرسم
  امکانش هس واسه معاینه چشم ک خدمتتون میرسم
  اگه شرایط انجام عمل لازک داشته باشم همون روز عملو انجام بدم خیلی برام مهمه بدونم

  1. admin گفت:

   سلام. بله. از قبل با تماس تلفنی هماهنگ کنید تا نوبت معاینه و عمل شما در یک روز قرار داده شود.

  2. مهناز بصیری گفت:

   سلام خسته نباشید میشه بفرمایید همزمان میشه عمل برداشتن پلک ولازک انجام بشه وهزینش چقدره

   1. admin گفت:

    سلام خدمت شما. خیر . عمل پلک (بلفاروپلاستی) بصورت جداگانه انجام میشود . اما هم عمل پلک و هم عمل لازک با 50درصد تخفیف در کلینیک نوآوران انجام میشود. با همکاران ما جهت تعیین وقت معاینه تماس بگیرید. و یا از طریق ثبت شماره تماس جهت تخفیف عمل پلک و تخفیف عمل لازک ، شماره خود را وارد کنید تا همکاران با شما تماس بگیرند.

 31. آرا گفت:

  سلام من دو ماهه عمل کردم چشم چپم حدود دو هفته ای میشه بعد از قطع کردن قطره بتامتازون سوزش داره به خصوص زمانی که قطره اشک مصنوعی رو میریزیم اون لحضه گوشه ی چشمم می سوزه و احساس وجود جسم خارجی در چشمم میکنم رفتم پیش دکتر گفت مشکلی نیست و بهم قطره فلوکورت داد تا استفاده کنم خواستم ببینم این طبیعیه البته چشمم یه نمره استیگمات داشت

  1. admin گفت:

   سلام. چون تحت نظر پزشک هستید مشکلی نیست. این عوارض گذرا هستند و بزودی برطرف میشوند.

 32. Baran گفت:

  سلام .میخواستم ببینم شما با دفترچه بیمه سلامت بهزیستی هم قرارداد دارید؟؟هزینه کمتر میشه ؟؟ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه خیر. شما از طریق پذیرش در سایت میتوانید 5,490,000 هزار تومان دیگر هم تخفیف بگیرید.برای این کار شماره تماس خود را در سایت وارد کنید.

 33. Razie گفت:

  سلام . من هفت ماهه‌ک‌عمل لازک‌کردم . ولی چشم‌راستم‌ هنوز انگار بیست و پنج صدمش مونده و تاره نسبت به چشم چپم. چیکار باید بکنم؟ ایا باید بازم به پزشکم‌مراجعه کنم‌. یا اینکه امکان‌ درست شدنش هست؟

  1. admin گفت:

   سلام. به پزشک خود مراجعه نمایید تا معاینه کنند.

 34. پیمان گفت:

  هزینه بر داشتن پف زیر چشم چقد هستش ؟

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل پلک و پف چشم ( بلفاروپلاستی) در کلینیک نوآوران با تخفیفات ویژه 5,490,000تومان میباشد.

  2. ناشناس گفت:

   سلام هزینه عمل چشم چقدر ایت

   1. admin گفت:

    با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال ۹۹ برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000تومان میباشد.

 35. ناشناس گفت:

  لطفا هزینه رو در سال۹۹ بهم بگید .چندتا از پیام خارو خوندم دوستان مشکلاتی براشون‌پیش اومده این طبیعیهد؟

  1. admin گفت:

   سلام اگر منظور شما از مشکلات تاری دید بعد از عمل میباشد ، تا سه ماه و یا بعضا تا 6 ماه بعد از عمل طبیعی و در روند ترمیم قرنیه چشم میباشد. هزینه عمل لیزیک و لازک در کلینیک نوآوران ، با 50 درصد تخفیف ویژه ، برای هردوچشم همراه با عکس از قرنیه تنها 5,490,000تومان میباشد.

 36. ناشناس گفت:

  سلام کلینیکتون فقط تو تهرانه؟؟تو تبریز کلینیک ندارین؟؟

  1. admin گفت:

   سلام.بله. فقط در تهران .

 37. Ali گفت:

  سلام. خسته نباشید. ببخشید علت اینکه زیر 18 سال عمل نمیکنن دقیق چیه؟ من 17 سالم هست و چون از عینک خوشم نمیاد اصلا خیلی از عینک استفاده نمیکنم و چشمام خیلی ضعیف شده و هر دو آستیگمات هستن.
  اگه من تو 17 سالگی عمل کنم امکان داره چند مدت بعدش دوباره چشمام ضعیف بشه. ایا به همون درجه قبلی بر میگرده؟؟
  ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. دلیل شرط سنی 18 برای لیزیک اینست که در سنین پایین تر معمولا نمره چشم تثبیت نشده است. و اگر نمره چشم تثبیت نشده باشد بعداز لیزیک احتمال برگشت نمره هست.

 38. یونس گفت:

  سلام چشم من قوز قرنیه داره
  این عمل بدردم میخوره؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. admin گفت:

   سلام. اگر قوز قرنیه زیاد باشد خیر به صلاح شما نیست.

 39. سالمی گفت:

  سلام
  هردو چشم من دوربین و نزدیک بین با شماره 3.5 و 4 میباشد . 60 سال دارم چه نوع غملی توصیه میکنید

  1. admin گفت:

   سلام. لیزیک روی چشمان شما صورت نمیگیرد. بایست معاینه شوید تا مشخص شود با گذاردن لنز داخلی دیدتان تصحیح میگردد یا خبر.

 40. احمد گفت:

  سلام، میخواستم بدونم که محدودیت بعد از عمل به چه صورت هست و تا چند روز باید استراحت کرد؟!
  یکی از دوستان این عمل رو انجام داده میگه باید تا ۱ ماه تو فضای تاریک و بدون نور استراحت کرد، خواستم ببینم این کار درسته یا خیر؟!
  و استفاده از گوشی و کامپیوتر یا تلویزیون دیدن بعد از چه زمانی ممکنه و مشکلی نداره؟! و ملا چه کارهایی مجاز نیست بعد از انجام عمل و تا چه مدت؟!
  ممنون از راهنماییتون

  1. admin گفت:

   سلام. تا سه چهار روز ممکن است نور بیرون شما را اذیت کند. پس سه چهار روز در منزل استراحت کنید و پس از یک هفته میتوانید کلیه ی کارهای معمول خودتان را از سر بگیرید. صفحه ی مراقبتهای بعد از عمل را در سایت ما مطالعه فرمایید تا اطلاعات جامعی در این زمینه داشته باشید.

   1. مصطفی گفت:

    سلام وقت بخیر سال قبل برای عمل prk پیش متخصص رفتم بعد از عکسبرداری از قرنیه گفت چشم شما بعد از حدودای 40 سالگی شروع میکنه ب ضعیف شدن نزدیک بینی و عملا عمل کردن برا برداشتن عینک بی فایده هست چون بعدا برای نزدیک بینی باید دوباره از عینک استفاده کنی دیگه منصرف شدم . ایا در کلینیک نواوران میتونم امید داشته باشم ک با عمل عینکم برا همیشه برداشته بشه. الان 38 ساله هستم.ممنون و متشکر

   2. admin گفت:

    سلام. برای عمل های لیزری مانند لیزیک و یا PRK میبایست یک برداشت واقعی داشت. هیچ عملی در هیچ عضوی از بدن، شما را برای همه ی عمر بیمه نمیکند. بمرور بدن پیر شده و بافتهای آن فرسوده میشود. پیرچشمی هم واقعیتیست که میبایست پذیرفت. اما حتی اگر شما پس از عمل لیزیک دچار پیرچشمی هم شوید، فقط برای مطالعه به عینک نیاز خواهید داشت نه برای همه ی وقتها. تازه آنهم در صورت نیاز. میتوانید در کلینیک نوآوران شانس خود را بار دیگر بیازمایید. همیشه امیدوار باشید.

   3. مرتضی گفت:

    سلام عرض وادب من یک ماه عمل لازک انجام دادم در حال حاضر چه قطره چشمی استفاده کنم ممنون از راهنماییت

 41. قاسم گفت:

  سلام
  بنده حدود 75 روزی میشه عمل لازک انجام دادم. الان فقط قطره اشک مصنوعی استفاده میکنم . حدود 10 روزی میشه چشم سمت راستم دیدش ضعیف شده نمیتونم نوشته هارو درست بخونم. چشمم معمولا خارش داره وبعضی اوقات احساس جسم خارجی در چشم دارم .
  لطفا راهنمایی فرمایید برای بهتر شدن این موضوع چه اقدامی می بایست انجام بدهم.

  1. admin گفت:

   سلام. تا 90 روز صبر کنید و برای معاینه تشریف بیاورید.

 42. فداست گفت:

  سلام وخسته نباشید از بیمه کار گری هم میشه برای عمل چشم استفاده کنیم و هزینه چقدر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک در کلینیک نوآوران ، با 50 درصد تخفیف ویژه ، برای هردوچشم همراه با عکس از قرنیه تنها 5,490,000تومان میباشد.برای بیمه تکمیلی شما برگه داده میشود.

 43. امیر گفت:

  سلام.میخواستم بدونم بعد از جراحی چشم چه مدت نباید ورزش کرد؟؟من ورزش رزمی انجام میدم بعد از جراحی میتونم دوباره ورزش رزمی بکنم؟؟؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. تا دوماه از ورزشهای سنگین خودداری کنید.

 44. منصور خلیلی گفت:

  سلام آیا می توانم بدونه همراه بیایم

  1. admin گفت:

   سلام. بودن یک همراه نیاز است . چون ممکن است بعد از عمل تاری دید داشته باشید.

 45. احمدرضا گفت:

  سلام.من 50 ساله هستم و حدود 3 سال هست که دچار پیر چشمی شدم آیا این عمل را برای من توصیه میکنید

  1. admin گفت:

   سلام. متاسفانه بدلیل پیرچشمی این عمل برای شما مناسب نمیباشد.

 46. حسین گفت:

  سلام ببخشید ایا هنوز تخفیف ۵۰ درصدی عمل چشم موجوده

  1. admin گفت:

   سلام. بله. هزینه عمل لیزیک و لازک در کلینیک نوآوران ، با 50 درصد تخفیف ویژه ، برای هردوچشم همراه با عکس از قرنیه تنها 5,490,000تومان میباشد.

 47. محبوبه امینی گفت:

  با عرض سلام و احترام
  برای پسرم میخواستم این عمل انجام شود
  ۲۰ سال دارد چشم او استیکمات هست
  میخواستم بدونم برای ورزشکاران این عمل مناسب هست
  او با وزنه کار میکند لطفا راهنمای بفرمائید
  سپاسگزارم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. بله این عمل برای ورزشکاران هم بسیار مناسب است. اما اگر ورزش ایشان برداشتن وزنه های سنگین را دربر میگیرد میبایست حداقل تا دوماه از برداشتن جسم سنگین و ورزشهای سنگین اجتناب کنند تا قرنیه کاملا ترمیم شود. سپس میتوانند ورزش خود را از سر بگیرند.

  2. حسین گفت:

   سلام وقت بخیر. بنده حدودا سه هفتس عمل لازک کردم بعد چشم چپم الان عالیه ولی چشم راستم تاره تاره انگاری یه شماره ضعیفه والا میگنم درس میشه ولی فک نکنم درس شه الان باس چیکار کنیم ما اگه میگن درس میشه چرا چپ عالیه عالیه الان؟؟

   1. admin گفت:

    با عرض سلام. نمره و عیوب انکساری چشمها باهم متفاوت هستند . برای مثال گاهی یک چشم در حین دوربینی، دچار آستیگمات هم میباشد که طول درمان بیشتری دارد. نگران تاری دید خود نباشید. این تاری موقتی است و بزودی برطرف میشود.

 48. مجید گفت:

  بعد از لازک که تاری چشم میگیریم، تا چند روز بعد امکان مطالعه کتاب وجود داره. نگران درس و امتحانات هستم. و آیا سوزش اذیت نمی کنه برای کتاب خوندن؟

  1. admin گفت:

   سلام. نهایتا از چهار روز بعد از لازک میتوانید کتاب خود را مطالعه نمایید. برای برخی هم از بعد از عمل چشم برای مطالعه مشکلی نیست.

 49. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من 18سالم هستش نزدیک بینی دارم شدت ضعیفی چشم راستم بیشتره در 2.5تا3 آیا میشه من عمل لازک انجام بدم تو این سن یا خیر ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. admin گفت:

   سلام. بله میتوانید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: