اگر قرنیه چشم من نازک باشد آیا می توانم جراحی لیزیک انجام دهم؟

 

روش تصحیح بینایی توسط لیزیک ، بینایی را با تغییر شکل سطح جلویی چشم (قرنیه) ، با یک لیزر فوق العاده دقیق بهبود میبخشد . در طی این فرآیند ، برخی از بافت های قرنیه حذف می گردند.

مطالعات بسیاری برای ارزیابی سطح ایمنی از بین بردن بافت قرنیه در طی این روش انجام شده و میلیون ها روش لیزیک نیز در سرتاسر جهان انجام شده است.در طی معاینات و مشاوره پیش از عمل جراحی لیزیک ، اندازه گیری های دقیق قرنیه شما انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل گردد دارای قرنیه نرمال و ضخامت قرنیه مناسب برای ایمن بودن عمل جراحی خواهید داشت.

اگر دارای قرنیه ای نازک هستید و یا دچار اختلالات قرنیه میباشید، ممکن است جهت حذف بافت قرنیه برای تصحیح بینایی دچار مشکل گردید و ممکن است جراح تشخیص دهد که شما دارای شرایط انجام لیزیک نمیباشید.همچنین ممکن است مالش بیش از حد چشم عامل خطرساز برای نازک شدن قرنیه باشد و مانع عمل جراحی لیزیک گردد. مالیدن چشم با کراتوکونوس همراه است ، در واقع ممکن است باعث نازک شدن قرنیه شود که جهت انجام لیزیک ممکن است نیاز به پیوند قرنیه داشته باشید.

خارش مزمن چشم نیز ممکن است نشانه ای از خشکی چشم یا آلرژی های چشم باشد. اگر چشم های شما را به طور مرتب با این عارضه مواجه است و یا به شما گفته شده است قرنیه نازکی دارید، بایستی در این مورد با پزشک مشورت نمایید ، مخصوصا اگر شما قصد انجام لیریک دارید.

در برخی موارد، اگر شما شرایط انجام لیزیک را به علت نازک بودن قرنیه ندارید ، ممکن است سایر روش های تصحیح بینایی مانند PRK، ایمپلنت یا استفاده از لنز برای شما مناسب تر باشد.تعیین وقت مشاوره رایگان

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.