اگر قرنیه چشم من نازک باشد آیا می توانم جراحی لیزیک انجام دهم؟

 

روش تصحیح بینایی توسط عمل لیزیک ، بینایی را با تغییر شکل سطح جلویی چشم (قرنیه) ، با یک لیزر فوق العاده دقیق بهبود میبخشد . در طی این فرآیند ، برخی از بافت های قرنیه حذف می گردند.

مطالعات بسیاری برای ارزیابی سطح ایمنیِ از بین بردن بافت قرنیه در طی این روش انجام شده و میلیون ها روش لیزیک نیز در سرتاسر جهان انجام شده است.در طی معاینات و مشاوره پیش از عمل جراحی لیزیک ، اندازه گیری های دقیق قرنیه شما ، توسط دستگاههای پیشرفته انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل گردد شما دارای قرنیه نرمال و ضخامت قرنیه مناسب برای ایمن بودنِ عمل لیزیک هستید.

اگر دارای قرنیه ای نازک هستید و یا دچار اختلالات قرنیه میباشید، ممکن است جهت حذف بافت قرنیه برای تصحیح بینایی دچار مشکل گردید و ممکن است جراح تشخیص دهد که شما دارای شرایط انجام عمل لیزیک نمیباشید.همچنین ممکن است مالش بیش از حد چشم عامل خطرساز برای نازک شدن قرنیه باشد و مانع عمل جراحی لیزیک گردد. مالیدن چشم با کراتوکونوس همراه است ، در واقع ممکن است باعث نازک شدن قرنیه شود که جهت انجام لیزیک ممکن است نیاز به پیوند قرنیه داشته باشید.

خارش مزمن چشم نیز ممکن است نشانه ای از خشکی چشم یا آلرژی های چشم باشد. اگر چشم های شما را به طور مرتب با این عارضه مواجه است و یا به شما گفته شده است قرنیه نازکی دارید، بایستی در این مورد با پزشک مشورت نمایید ، مخصوصا اگر شما قصد انجام لیزیک دارید.

در برخی موارد، اگر شما به علت نازک بودن قرنیه شرایط انجام لیزیک را ندارید ، ممکن است سایر روش های تصحیح بینایی مانند PRK، عمل لازک و ایمپلنت یا استفاده از لنز برای شما مناسب تر باشد.


چنانچه در کلینیکی دیگر از قرنیه ی خود عکسی گرفته اید و یا توسط پزشکی دیگر بشما گفته شده که بعلت نازک بودن قرنیه توانایی عمل لیزیک را ندارید ، برای اطمینان میتوانید از مشاوره ی رایگان در کلینیک نوآوران استفاده کنید. کافیست تصویر عکس قرنیه ی خود را به شماره ی 09122210186 تلگرام کنید تا در اولین فرصت از مشاوره ی رایگان و غیر حضوری در کلینیک نوآوران بهره ببرید. متخصصین ما در اولین فرصت بشما خواهند گفت که برای تصحیح بینایی شما از چه روشی میتوان بهره برد.

تعیین وقت مشاوره رایگان

4 دیدگاه ها

 1. مریم محسنی گفت:

  من۳ساله ک بیشترمواقع ازلنزاستفاده میکنم ک ۲هفته میشه تصمیم ب لیزیک گرفته بودم ولی بعدعکسی ک پزشک گرفتن گفتن چون قرنیه چشمم نازکه این امکان وجودنداره.ایاامکان داره ک عکسی ک گرفتن اشتبه شده باشه؟ایااگ صبرکنم مدتی ممکنا امکان این عمل برام فراهم بشه اگ نمیشه بهترین روش جایگزین برا لیزیک چیه؟ومعایب آن چیه؟راستی۷۲ساعت قبل عکس لنزهم نذاشتم

  • admin گفت:

   با عرض سلام. میتوانید عکس قرنیه ی خود را به شماره 09122210186 تلگرام کنید تا مشاوره دریافت کنید و یا با شماره 02144457285 داخلی 5 تماس گرفته و وقت معاینه ی حضوری بگیرید. شاید ضخامت قرنیه شما برای عمل لازک و PRK مناسب باشد.

 2. ناشناس گفت:

  سلام من خیلی دوست دارم عمل کنم وازشرعینک خلاص شوم دیروزبه یک کلینیک چشم پزشکی مراجعه کردم وعکسی که ازچشمام گرفتن دکترگفت چشم چپت قرینه اش نازکه اصلا نمیتونی عمل کنی خیلی ناراحتم اخه خیلی وقته منتطربودم تاشرایط فراهم بشه برای عمل دیروزدکترناامیدم کردایاشماراهکاری سراغ دارید خیلی ناراحتم

  • admin گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز . میتوانید عکس قرنیه ی خود را به شماره ی 09122210186 تلگرام گنید تا در اولین فرصت توسط پزشکان ما مشاوره ی رایگان شوید. امیدواریم امکان استفاده از عمل لازک یا PRK برای شما مهیا باشد. با سپاس.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.