عمل لیزیک چشم چیست ؟

"عمل لیزیک چشم" نوعی عمل جراحی توسط نور لیزر بر روی چشم است، که به طور معمول، برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم، و بطور کلی برای حذف دائمی عینک انجام می شود. عمل لیزیک چشم (Lasik surgery) باعث میشود که شما، عینک را کنار گذاشته و بتوانید از محدودیت های آن خلاص شوید. روش لیزیک نیز مانند انواع روشهای دیگر جراحی درمان بینایی، شکل قرنیه را تغییر می دهد و این کار را با پرتو لیزر انجام میدهد و قرنیه را تصحیح میکند، تا وقتی نور وارد چشم میشود ، بتواند روی شبکیه به صورت مناسب متمرکز گردد.در اکثر موارد ، عمل جراحی لیزیک بدون درد بوده و بیهوشی بوده و در عرض 15 دقیقه برای هر دو چشم انجام می شود. نتایج آن نیز بهبود بینایی بدون استفاده از عینک و یا لنز بوده و معمولا در طول 24 ساعت، اولین نتایج آن نمایان میگردد.

اگر شما به سبب نازک بودن قرنیه واجد شرایط انجام این عمل نیستید، انواع دیگری از جراحی های تصحیح بینایی مانند "عمل PRK" ، "عمل لازک" و جراحی IOL نیز موجود است . پزشک تعیین خواهد نمود که کدام یک از این روش ها برای وضعیت شما مناسبتر است . چنانچه بعلت قوز قرنیه نمیتوانید از عمل های لیزری استفاده نمایید، میتوانید برای درمان قوز قرنیه خود از روشهای نوین مختلفی مانند لنزهای اسکلرال استفاده نمایید. 
 

عمل لیزیک چشم به چه شکل هایی انجام میشود:

عمل لیزری چشم به اشکال مختلفی انجام میشود. هرچند که تفاوت این عملها اغلب بسیار جزیی میباشد، اما هرکدام موارد مخصوص به خود را داشته و مزایا و عوارض مخصوص به خود را دارند که در صفحات اختصاصی این عملها، به آنها اشاره شده است. پیشنهاد میکنیم درباره هریک از این عملها هم تحقیق و بررسی نمایید: 


 

مزایای عمل لیزیک چشم

هر عمل مزایا و معایبی دارد. عمل لیزر چشم هم از این امر مستثنی نیست. اما مزایای این عمل بسیار بیشتر از معایب آنست. وقتی شما لیزیک میکنید بعد از مدت کوتاهی آنچنان از این عمل راضی و خشنود هستید که با خود میگویید کاش سالها پیش این عمل را انجام داده بودم. از مزایای عمل لیزیک چشم میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • عمل لیزیک چشم ، نیازی به بیهوشی ندارد
 • لیزیک یک جراحی سرپایی می‌باشد
 • در عمل لیزیک چشم، دردی احساس نمیشود
 • با عمل لیزیک چشم، بیش از 90 درصد مشکل بینایی شما برطرف میشود
 • با عمل لیزیک چشم از شر لنز و عینک زدن خلاص میشوید
 • با عمل لیزیک از هزینه‌های سالانه‌ی خرید عینک و لنز راحت میشوید
 • عمل لیزیک عملی کاملا بی خطر بوده و با دستگاههای پیشرفته انجام میشود
 • عوارض جانبی عمل لیزیک چشم موقتی بوده و برطرف میشوند
 • با عمل لیزیک چشم، شما را به دیدی بسیار واضح و شفاف میرساند
 • با عمل لیزیک چشم، میدان دید واضح شما افزایش میابد و منحصر به میدان دید عینک نیست
 • عمل لیزیک چشم برای حذف عینک ورزشکاران بسیار عالیست
 • با عمل لیزیک چشم، میتوانید براحتی از عینکهای دودی شیک و زیبا استفاده کنید


معایب عمل لیزیک چشم

همانطور که گفته شد، عمل لیزیک چشم هم مانند تمام عملهای دیگر، معایب و عارضه های خاص خود را دارد. اما فواید آن بسیار بیشتر از معایب آنست. از معایب لیزیک شاید بتوان به این موارد اشاره کرد:

 • تغییرات ضخامت قرنیه که در چشم ایجاد میشود قابل برگشت نیست.
 • اگر از پزشک حاذق و مطمئنی بهره نبرید، ممکن است به چشمان شما صدمات جدی وارد شود.
 • ممکن است این عمل در برخی افراد که مستعد خشکی چشم هستند، این عارضه را ایجاد و یا تشدید نماید.
 • از معایب لیزیک آنست که تا دو سه ماه نمیتوان ورزشهای سخت انجام داد و یا اشیای سنگین بلند کرد.

 
 

شرایط عمل لیزیک چشم چیست؟

واجدین شرایط برای این عمل، تمام افراد مبتلا به نزدیک بینی خفیف یا متوسط ، دوربینی و یا آستیگماتیسم که دارای ضخامت قرنیه کافی هستند ، میباشند.


شرایط عمل lasik از این قرارست :

۱ – حداقل سن ۱۸ سال و حد اکثر تا زمانی که فرد آب مروارید نداشته باشد. (حداکثر ۵۵ سال)
۲ – عدم تغییر قابل توجه نمره عینک در یکسال گذشته یعنی حداکثر بیش از 0.5 دیوپتر تغییر نکرده باشد.
۳ – نداشتن قوز قرنیه شدید ، پیرچشمی ، آب مروارید ، دیابت (کنترل نشده) و خشکی شدید چشم
۴ – عدم بارداری و نیز شیردهی حداقل تا 3 ماه اول
۵ – ضخامت کافی (نازک نبودن) قرنیه

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

1 – نزدیک بینی ۱ – تا ۱۰ – دیوپتر هرچشم
2 – آستیگماتیسم 0.5 تا 6 دیوپتر هرچشم
3 – دور بینی حداکثر تا ۶ دیوپتر هرچشم


عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب نیست؟

همانطور که گفته شد عمل لیزیک برای این افراد مناسب نیست:
1- افراد دارای دیابت شدید
2- افراد دارای آب مروارید
3- افراد دارای پیرچشمی
4- افراد دارای خشکی چشم شدید
5- افراد دارای قوز قرنیه شدید
6- افراد باردار

 
 

50 % تخفیف عمل لیزیک چشم، توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص با پیشرفته ترن دستگاه لیزر اگزایمر در ایران. برای دریافت تخفیف ویژه شماره تماس خود را وارد کنید:

 
 

عمل لیزیک چشم چگونه انجام میشود؟

لیزیک عمل بسیار ساده ایست و نوعی عمل سرپایی محسوب میشود. شما میتوانید کلیه‌ی پروسه ی عمل - از معاینات دقیق قرنیه تا خود عمل- را در یک روز انجام دهید. لذا برای کسانیکه از شهرستانهای ایران مراجعه میکنند، جای نگرانی نیست. ما در کلینیک نوآوران ترتیبی اتخاذ نموده ایم که تمام مراحل این عمل در یک روز انجام شود.

قبل از شروع جراحی، به منظور جلوگیری از هر گونه ناراحتی در طی مراحل جراحی ، قطره بیحسی در چند نوبت در چشم ریخته میشود. همچنین ممکن است پزشک، به منظور آرام نمودن بیمارانی که استرس شدیدی دارند، برای آنها داروی آرامبخش تجویز نماید. در ادامه که چشم تحت اشعه لیزر قرار می گیرد، از یک دستگاه به نام اسپکولوم جهت بازنگهداشتن پلک استفاده می شود.


فیلم عمل لیزیک چشم

اگر تمایلی به خواندن مطالب طولانی ندارید پیشنهاد می کنیم فیلم عمل لیزیک چشم را به مدت سه دقیقه ببینید


در این ویدیو میتوانید کاملا ببینید که عمل لیزیک چگونه انجام میشود؟


در کلینیک نوآوران ، تخفیفهای ویژه ای برای عمل لیزیک و لازک گذاشته شده و این عمل ها با 50 درصد تخفیف در بالاترین کیفیت با پیشرفته ترین دستگاههای بروز دنیا ، و تحت جراحی متخصصین بسیار متبحر کشورمان انجام میشود.

مراحل انجام عمل لیزیک چشم

بطور کلی مراحل عمل لیزیک چشم را بدین گونه میتوان دسته بندی نمود:
1- اقدامات قبل از عمل لیزیک
2- اقدامات حین عمل لیزیک در اتاق عمل
3- مراقبتهای بعد از عمل لیزیک


در واقع مهمترین مرحله، خود جراحی لیزیک میباشد که توسط جراح متخصص چم در کلینیک نوآوران انجام میشود. اگرچه همه‌ی این مراحل مهم بوده و هر یک در روند گرفتن بهترین نتیجه از عمل لیزیک شما، دخیل و سهیم هستند. جراحی لیزیک در همان مدت زمان اندک خود ( حدود 10 دقیقه) در 4 مرحله انجام میشود. همانطور که در شکل میبینید ، ابتدا چشم بی حس شده و سپس با برداشتن لایه بسیار نازکی از سطح قرنیه۷ چشم آماده تابش نور لیزر میشود. در ادامه هریک از این مراحل را بیشتر بررسی می‌نماییم.


اقدامات و معاینات قبل از عمل لیزیک چشم


قبل از عمل لیزیک چشم، به منظور اطمينان از سلامت چشم ها، معاينه كامل چشم انجام مي گيرد. معاینه ی اختصاصی قرنیه که اصطلاحا توپوگرافی قرنیه نام دارد، با دستگاههای دقیقی صورت میپذیرد. پزشك، انحناي قرنيه و اندازه و موقعيت مردمك ها، شكل چشم ها و ضخامت قرنيه را اندازه مي گيرد. همه ی این اقدامات انجام میشوند تا جراح مطمئن باشد قرنیه، بافت کافی برای این عمل را داراست و بهبودی بینایی، با مشکلی مواجه نخواهد شد. چرا که قرنیه‌ی نازک، میتواند برای عمل لیزر چشم، مشکل ساز باشد.

همچنین رطوبت چشم نیز ارزیابی خواهد شد و ممکن است برای کاهش خطر ابتلا به خشکی چشم بعد از عمل ، توصیه های پیشگیرانه به داوطلبان عمل داده شود. معمولا از یک ابزار به نام توپوگرافی قرنیه برای اندازه گیری انحنای سطح مقابل چشم و ایجاد یک طرح از قرنیه استفاده می شود.

همچنین پزشک برای تشخیص اینکه آیا شما واجد شرایط برای انجام ليزيك هستید یا خیر، تاریخچه کلی سلامت چشم شما و هر نوع دارویی که در حال حاضر مصرف مینمایید را بررسی خواهد نمود. شما باید استفاده از لنز را برای مدت زمانی که توسط پزشک تعیین میشود (معمولا حدود دو هفته) قبل از معاینه چشم و قبل از Lasik متوقف نمایید؛ زیرا استفاده از لنز می تواند شکل طبیعی قرنیه را تغییر دهد.


در حین عمل لیزیک چه میگذرد؟

جراح ليزيك ، قبل از ایجاد فلپ، از نشانگری برای علامت گذاری قرنیه استفاده می کند. حلقه‌ی مکش برای جلوگیری از حرکات چشم، که می تواند بر کیفیت فلپ تاثیر بگذارد، بروی چشم شما قرار داده می شود.

ابتدا جراح لیزیک، از یک ابزار جراحی به نام میکروکراتوم برای ایجاد یک برش نازک دایره ای شکل ( به نام فلپ ) در قرنیه استفاده می کند. (برای ایجاد این برش در عمل های فمتولیزیک و فمتو‌اسمایل ، از لیزر فمتوثانیه توسط دستگاههای بسیار پیشرفته استفاده میشود). پس از ایجاد فلپ قرنیه، جراح از یک رایانه برای تنظیم لیزر اگزایمر برای نمره‌ی مشخص شده‌ی بیمار استفاده می کند. سپس جراح، قسمت پشت فلپ را برای دسترسی به قرنیه، باز می کند تا برخی از بافت های قرنیه را با استفاده از لیزر اکسایمر بردارد .

پالس های لیزر در لیزیک

پزشک در حالیکه از طریق میکروسکوپ مخصوصی چشمان شما را تحت نظر دارد ، از شما میخواهد که به محل خاصی که منبع نوعی نور سبز رنگ لیزر میباشد ، برای مدت کوتاهی خیره شوید . زیرا لیزر، پالس های نور را به قرنیه شما ارسال مینماید. این لیزر بسیار تخصصی، با استفاده از پرتوهای نور ماوراء بنفش، با از بین بردن مقادیر میکروسکوپی از بافت قرنیه، شکل آنرا تغییر داده ، تا با تمرکز دقیق تر نور بر روی شبکیه چشم ، میزان بینایی بهبود یابد.

پالس های نور لیزری، بدون ایجاد درد یا سوزش یا خونریزی، شکل سطح قرنیه را تغییر می دهند. هرچند ممکن است فشار خفیفی روی چشم احساس شود. در حالی که لیزر مشغول انجام کار است ، صدایی مانند کلیک را روی سطح چشمتان خواهید شنید. ليزيك بر روی هر چشم، به صورت جداگانه انجام می شود و جراحی در هر چشم، فقط پنج دقیقه طول خواهید کشید .ویدئوی عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران


آیا میخواهید بدانید در حین عمل لیزیک در کلینیک نوآوران چه میگذرد؟ و مراجعه کنندگان از ورود تا بعد از عمل چه مراحلی را میگذرانند ؟ آیا این عمل سرپایی که بدون درد و بیهوشی است و تنها 5 دقیقه طول میکشد ، ترس و استرس دارد؟
پس حتما ویدئوی عمل لیزیک در نوآوران را ببینید، تا با دیدن مراحل عمل لیزیک و لازک در چشم پزشکی نوآوران ، تمام ترس ها و نگرانی های بیمورد شما برطرف شوند .در این ویدیو از نزدیک، مراحل مختلف عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران را مشاهده میکنیم.

مدت زمان عمل لیزیک چشم

• زمان پروسه : حدود 10 دقیقه برای هر چشم
• نتایج : بینایی 10/10 بدون نیاز به استفاده ازعینک و یا لنز
• زمان بهبودی : چند روز تا چند هفته برای ایجاد ثبات در بینایی
• قیمت لیزیک: در کلینیک نوآوران با 50 درصد تخفیف انجام میشود


بلافاصله بعد از عمل جراحی ليزيك چشم

بلافاصله بعد از عمل ليزيك چشم، ممكن است حالت سوزش ، خارش يا احساس جسم خارجي در چشم وجود داشته باشد. احتمال دارد احساس ناراحتي خفيفی وجود داشته باشد كه پزشك جراح، براي آن مسكن خفيف تجويز مي كند. این بسیار اهمیت دارد كه چشم، بعد از عمل ليزيک، مالش داده "نشود" تا فلپ دچار جابجايي يا حركت در چشم نشود.

در همان روز عمل ، ديد چشم ، تار يا مثل مه مي ماند؛ ولي روز بعد تاري دید بهبود مي يابد. اگر درد شديدی رخ دهد يا هر يك از علائم ، قبل از موعد پيگيري ( که 24 تا 48 ساعت بعد از جراحي میباشد ) بدتر شوند پزشك بايد سريعاً با خبر شود.


معاینات بعد از عمل لیزیک چشم (Lasik)

در اولين ويزيت پزشك پس از جراحي (که معمولا 48 یا 72 ساعت بعد میباشد)، لنز محافظ چشم برداشته مي شود و پزشك چشم تان را معاينه و ديدتان را بررسي مي كند. ممكن است براي پيشگيري از عفونت، قطره‌ی چشمي دريافت كنيد. براي ايمني بیشتر، تا زمان بهبود كامل ديدتان، از رانندگي اجتناب كنيد.باید ها و نبایدهای پس از عمل لیزیک چشم

 • رانندگی اولین پرهیز بعد از Lasik است .
 • پس از عمل لیزیک چشم، تا 3 روز از حمام کردن بنحوی که سر زیر آب قرار بگیرد پرهیز نمایید.
 • تا 3 هفته از شنا و جکوزی پرهیز نمایید.
 • تا 2 ماه از ورزش های سنگین و برداشتن اجسام سنگین وزن پرهیز نمایید.
 • از محلول هاي طبي، كرم ها و مواد آرايشي چشم، براي 2 تا 4 هفته پرهیز نمایید.
 • تا یکماه چشمهای خود را نمالید.
 • قطره های تجویز شده را طبق دستور پزشک استفاده نمایید.
 • در نور شدید و در بیرون از منزل از عینک آفتابی استفاده نمایید.

دستورات دقیق تر توسط پزشک به شما داده خواهد شد. اما برای اطلاعات بیشتر،میتوانید مقاله‌ی مراقبتهای قبل و بعد از عمل لیزیک را مطالعه نمایید. بازهم لازم بذکر است: شما نمی توانید بعد از انجام ليزيك، رانندگی کنید و باید پزشک، روز بعد از جراحی، چشمان شما را معاینه نموده و بینایی شما را مطابق استاندارد قانونی جهت رانندگی، تایید نماید. 
 


قیمتهای عالی و تخفیف های ویژه برای عمل لیزیک چشم
 
 


عمل لیزیک و عمل مدرن لازک چشم

50 % تخفیف

توسط پزشکان برجسته و فوق تخصص


برای دریافت تخفیف شماره خود را وارد کنید:
 
 
 

قیمت عمل لیزیک چشم

قیمت عمل لیزیک و لازک همواره یکی از دغدغه های کسانیست که از عیوب انکساری رنج برده و دوست دارند از عینک رهایی یابند. در کلینیک نوآوران ، ما با تخفیفهای ویژه ، قیمت لیزیک و لازک را تا 50 درصد پایین آورده ایم ، تا قشر بیشتری از هموطنان عزیزمان بتوانند از این فرصت استفاده کرده و سلامتی بینایی خود را بدست آورند. برای آگاهی از قیمت عمل لیزیک و لازک و فمتولیزیک در کلینیک نوآوران به صفحه‌ی قیمت عمل لیزیک مراجعه نمایید. شما میتوانید در این صفحه قیمت عمل لیزیک 1401 را در نوآوران مشاهده نمایید.


 
 

رضایتمندی از عمل لیزیک در کلینیک نوآوران

این همه رضایت از عمل لیزیک در کلینیک نوآوران اتفاقی نیست !!

بیش از 700 ویدئوی مصاحبه با مراجعه کنندگان به کلینیک نوآوران ، که از عمل لیزیک خود در کلینیک نوآوران رضایت کامل داشته‌اند را، میتوانید در این سایت و در کانال نوآوران در سایت آپارات مشاهده نمایید.

قیمت های باور نکردنی ما ، به همراه کیفیت بی نظیر عمل لیزیک و لازک در نوآوران که توسط بهترین جراحان چشم ایران،‌و با پیشرفته ترین دستگاههای لیزر فعلی در جهان، در این کلینیک انجام میشود، رضایت هموطنان ما را از این کلینیک بهمراه داشته است؛ که باعث افتخار و خرسندی ماست.

 


حتما و حتما ویدئوهای بیشتر در مورد نظرات مراجعه کنندگان به نوآوران را در سایت ما مشاهده نمایید:


فیلم مصاحبه با کسانیکه در نوآوران لیزیک کرده اند
 

نتایج عمل لیزیک چشم

جراحی لیزر چشم مزایای متعددی را ارائه می دهد و می تواند به طور چشمگیری، کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.رنگ ها برایتان بسیار شفاف شده و لذت بسیاری بابت دید شفافتان خواهید داشت. اکثر افراد بعد از جراحی به 10/10 بینایی یا بیشتر دست پیدا خواهند نمود؛ اما نتایج این عمل در افراد متفاوت است.

هركسي كه تحت عمل جراحي چشم قرار ميگيرد، ميخواهد بداند كه شانس بدست آوردن نتيجه رضايت بخش در عملش چقدر است؟ براي نزديك ‏بيني كم و متوسط (تا 7- ديوپتر) در حدود 95% بيماران ديد بدون عينك 10/5 تا 10/6 يا بيشتر را به دست مي‏‌آورند؛ و 85% شانس ديد بدون عينك 10/8 تا 10/9 يا بهتر را دارند. اين بدان معناست كه وابستگي افراد، به ميزان بسيار زيادي به عينك كم شده است . اما ممكن است براي انجام كارهاي دقيق‏تر چشمي - مانند رانندگي - به ویژه در شب، به يك عينك با شماره كم، نياز داشته باشند.

ممکن است بعد از جراحی لیزر، هنوز گاها نیاز به استفاده از عینک یا لنز داشته باشید؛ هرچند نمره چشمتان معمولا بسیار کمتر از قبل خواهد بود.اگر بعد از انجام ليزيك، عیوب انکساری خفیفی باقی مانده باشد و نیاز به بینایی دقیق تر برای فعالیت های خاصی مانند رانندگی در شب داشته باشید، لنزهای تجویزی با پوشش آنتی رفلکس، اغلب می توانند مفید باشند.همچنین اگر بعداز عمل، حساسیت به نور خورشید داشته باشید، میتوانید از عینک مراقبت از چشم فتوکرومیک استفاده نمایید.


نتایج عمل لیزیک
در روزهای ابتدایی پس از لیزیک ، دید تار و دیدن هاله نور در شب طبیعی است.

 

 

هنگام لیزیک و لازک دقت کنید:1. جراح چشم با تجربه ای را انتخاب نمایید. مطمئن شوید که او روش های ليزيك زیادی را انجام داده است و اینکه آیا او از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی های جدید استفاده می کند؟

2. تمامی موارد را با پزشک مطرح کنید و در مورد هر گونه مسائل مربوط به سلامت و یا داروهایی که مصرف می کنید با پزشک مشورت نمایید؟

3. در مورد مسائل مربوطه آگاهی کافی داشته باشید. آیا شما از روش ها ی موجود مطلع هستید؟ وآیا هزینه های عمل جراحی خود را میدانید؟

4.. آیا شما از عوارض و محدودیت های احتمالی بعد از عمل آگاهی دارید؟

5. واقع بین باشید ، آیا انتظارات واقع بینانه از آنچه که جراحی ليزيك برای شما انجام می دهد، دارید؟

 
 

سوالات و ابهامات مهم در مورد عمل لیزیک

 

 
1آیا برای عمل لیزیک ، بیهوشی نیاز است ؟

آیا برای عمل لیزیک چشم ، بیهوشی نیاز است ؟

Lasik معمولا کمتر از 10 دقیقه طول می کشد و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. لیزری که قرنیه را تغییر شکل می دهد، معمولا کمتر از یک دقیقه در چشم خواهد بود.

بیهوشی عمومی در طول هر نوع عمل جراحی، دارای خطرات خاصی است و به میزان قابل توجهی هزینه های عمل لیزر را بدون افزایش مزیت خاصی، افزایش خواهد داد. اگر در طول انجام این فرایند دچار اضطراب هستید، جراح قبل از عمل جراحی، برای شما آرام بخش یا داروهای دیگر را که به آرامش شما کمک مینماید، تجویز خواهد نمود. استفاده از آرام بخش در این عمل امری رایج است. اکثر بیماران از چگونگی سرعت عمل لیزیک، شگفت زده می شوند و احساس می کنند جراحی راحتتر از آنچه انتظار داشتند بوده و انتظار دارند استرس بیشتری متحمل شوند. اما عمل ساده تر از آنست که فکر میکنند. برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی لیزیک و بیهوشی را مطالعه نمایید .


2امنیت و موفقیت در عمل لیزر چشم چه میزان است؟

امنیت و موفقیت در عمل لیزر چشم چه میزان است؟

امروزه با دستگاههای پیشرفته ی لیزیک، امنیت عمل لیزیک در سطح بسیار بالایی قرار دارد. خصوصا که کلینیک نوآوران از پیشرفته ترین دستگاه لیزر فعلی در جهان برای عملهای لیزیک و لازک خود استفاده مینماید. که این امر، امنیت عملهای لیزری در کلینیک نوآوران را تا بالاترین سطوح در جهان میرساند.
در حالی که روش لیزیک از امنیت بسیار مناسبی برخوردار میباشد ، ممکن است دارای عوارضی نیز باشد و ممکن است شامل عفونت یا مشکلات بینایی در شب (هاله نور که بیشتر هنگام مشاهده نور در شب، مانند رانندگی بروز مینماید) باشد. چند درصد از افراد بعد از این عمل برای دستیابی به بینایی قابل قبول نیاز به انجام لیزیک مجدد یا روش دیگری خواهند داشت .
همچنین ممکن است وقتی به سن 40 سالگی برسید، به علت از دست دادن بینایی نزدیک که پیرچشمی نامیده میشود نیاز به استفاده از عینک داشته باشید . در حالی که جراحی لیزر چشم دارای میزان موفقیت بالا است، مهم است که قبل از موافقت با جراحی، تمام جنبه های این روش توسط پزشک با شما مطرح گردد.

3میزان رضایت از لیزیک چشم چقدر است؟

میزان رضایت از عمل لیزیک چشم در کلینیک نوآوران چقدر است؟

یک تیم از محققان مرکز جراحی انکساری در ایالات متحده و در آلمان ، نتایج 97 مطالعه لیزیک که بین سالهای 2008 تا 2015 منتشر شده است را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند . نتایج نزدیک به 68000 بیمار که تحت درمان بودند، مورد بررسی قرار گرفت.


طبق اطلاعات جمع آوری شده ، محققان دریافتند:

98.8 درصد از بیماران از نتایج لیزیک راضی بودندبرای اینکه از میزان رضایت مراجعه کنندگان به کلینیک نوآوران نسبت به عمل لیزیک و لازک شان در این کلینیک آگاه شوید، میتوانید ویدئوهای رضایتمندی مشتریان ما را (بیش از 500 ویدئوی رضایتمندی از کلینیک نوآوران) در صفحه ی رضایتمندی از کلینیک نوآوران ببینید.


اینهمه رضایت، اتفاقی نیست !

4آیا عمل لیزیک دائمی است؟

آیا تاثیر عمل لیزیک چشم، دائمی است؟

در اغلب موارد ، عمل جراحی لیزیک، بهبود دائمی در بینایی را فراهم می کند. اما در تعداد محدودی از موارد، معمولا تغییراتی به علت عمل جراحی لیزیک یا بدون انجام جراحی، در چشم رخ می دهد. در برخی افراد نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم می توانند با گذشت زمان بازگشت پذیر باشد و دچار تاری بینایی شوند. برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی لیزیک دائمی را مطالعه نمایید.

5شرایط سنی برای انجام ليزيك چقدر میباشد؟

شرایط سنی برای انجام ليزيك چقدر میباشد؟

شما باید حداقل 18 ساله باشید تا شرایط انجام جراحی لیزیک را داشته باشید و گاهی اوقات بهتر است تا رسیدن به این سن منتظر بمانید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سنی لیزیک و دلایل آن، صفحه ی شرایط سنی عمل لیزیک را مطالعه نمایید.

6زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟

زمان بهبودی بعد از جراحی لیزیک چقدر خواهد بود؟

چشمان شما بلافاصله پس از عمل لیزیک چشم، شروع به بهبودی خواهند نمود و درمان اولیه، معمولا به سرعت شروع می شود. اما طبیعی است که چندین هفته یا حتی چند ماه بعد از جراحی ، مشکلاتی نظیر تاری دید و نوسانات بینایی را تجربه نمایید.
برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیزیک را مطالعه نمایید.

7آیا نمره چشمان من برای انجام لیزیک مناسب است؟

آیا نمره چشمان من برای انجام عمل لیزیک چشم مناسب است؟

در طول معاینه کلی چشم، پزشک، نمره چشم شما را، اعم از نزدیک بینی ، دوربینی و یا آستیگماتیسم، تعیین می نماید و نمره ای که برای چشمان شما مشخص میشود ، نشان دهنده میزان قدرت لیزر مورد نیاز برای تصحیح عیوب انکساری میباشد.
این که آیا انجام لیزیک برای شما مناسب است یا خیر ، به چندین عامل مانند شکل و ضخامت قرنیه ، جراح ، قدرت و پیشرفته بودن دستگاه لیزر و نوع تکنیک استفاده شده از لیزیک و پارامترهای توصیه شده برای روش درمان، بستگی دارد.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی نمره ی چشم برای لیزیک را مطالعه نمایید.

8آیا لیزیک می تواند نزدیک بینی را بهبود بخشد؟

آیا عمل لیزیک چشم می تواند نزدیک بینی را بهبود بخشد؟

اگر سن شما بیشتر از 40 سال است و برای خواندن متن های کوچک، بدون عینک یا لنز دچار مشکل هستید ، لیزیک میتواند به شما کمک نماید.
جراحی لیزیک می تواند مشکلات نزدیک بینی ناشی از پیرچشمی را با تکنیکی به نام لیزیک مونوویژن اصلاح نماید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله‌ی لیزیک برای نزدیک بینی را مطالعه نمایید.

9آیا بعد از جراحی لیزر می توانم از لنز استفاده کنم؟

آیا بعد از جراحی لیزر می توانم از لنز استفاده کنم؟

اگر چه هدف از انجام لیزیک، معمولا تصحیح نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم بوده و کاهش وابستگی به عینک و لنزها میباشد؛ اما ممکن است بعد از جراحی لیزیک، استفاده از لنز یا عینک نیاز باشد.

به طور مثال فردی که دارای عیوب انکساری بسیار بالا میباشد، با انجام لیزیک، به طور کامل درمان نمیگردد و اگر لیزیک مجدد نیز امکان پذیر نباشد، ممکن است نیاز باشد بعد از جراحی لیزیک، از لنز استفاده گردد. یا فردی که بینایی‌اش با انجام لیزیک به طور کامل درمان شده است، اما با بالا رفتن سن، دچار پیرچشمی میگردد. این فرد ممکن است بخواهد به جای استفاده از عینک نزدیک بینی برای مطالعه، از لنز استفاده نماید.
برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی استفاده از لنز بعد از عمل لیزیک در سایت ما مراجعه نمایید.

10آیا لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟

آیا عمل لیزیک می تواند آستیگماتیسم را درمان نماید؟

بله ، در اغلب موارد، لیزیک می تواند آستیگماتیسم را کاملا تصحیح نماید و اثر دائمی بر روی چشم ها داشته باشد.
لیزر فوق العاده دقیقی که توسط تجهیزات بسیار مدرن کلینیک نوآوران، برای جراحی لیزیک استفاده می شود ، می تواند برای تغییر شکل قرنیه مفید بوده و آستیگماتیسم را تا 6 نمره درمان نماید.

این پرتو لیزر بسیار دقیق، سطح جلویی چشم را متقارن مینماید که در نتیجه باعث از بین بردن مشکلات بینایی ناشی از آستیگماتیسم میگردد. به طور معمول آستیگماتیسم بیش از3D بزرگ نمی شود، اما در کلینیک نوآوران تا 6 دیوپتر می تواند به طور کامل با انجام لیزیک، تصحیح گردد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ی لیزیک و آستیگماتیسم را در سایت ما مشاهده نمایید.

11اگر قرنیه چشم من نازک باشد آیا می توانم جراحی لیزیک انجام دهم؟

آیا عمل لیزیک چشم برای قرنیه های نازک هم مناسب است؟

بله امروزه با دستگاههای بسیار پیشرفته ی لیزر چشم (کلینیک نوآوران دارای یکی از پیشرفته ترین دستگاههای لیزر دنیا میباشد)، حتی قرنیه های نازک نیسز قابل عمل هستند. عملهایی همچون لازک، فمتولیزیک و ... برای قرنیه های نازل انجام میشود.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله‌ی عمل لیزر برای قرنیه های نازک چشم را در سایت ما مطالعه نمایید.

12در مشاوره جراحی لیزر چه اقداماتی انجام می شود؟

در مشاوره جراحی لیزر چشم، چه اقداماتی انجام می شود؟

قبل از انجام جراحی تصحیح بینایی چشم توسط لیزیک ، ضروری است که شما یک معاینه کلی از چشم و مشاوره جهت لیزیک، داشته باشید.
در کلینیک نوآوران، معاینه توسط جراح چشم انجام میشود. جراح لیزیک، معاینات و آزمایشاتی را که برای تصمیم گیری در عمل چشم مهم هستند ، جهت انجام لیزیک، انجام خواهد داد . همچنین ممکن است غیر از معاینات چشم پزشک، معاینات و مشاوره هایی هم، توسط جراح یا پزشک متخصص لیزیک انجام شود.
برای اطلاعات بیشتر، به صفحه ی معاینات قبل از لیزیک رجوع کنید.

13لیزیک بهترست یا لازک ؟

لیزیک بهترست یا لازک ؟

لازک ترکیب خاصی از روش های لیزیک و PRK است. میتوان گفت لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزرچشم میباشد، اما برای افرادی که شرایط جراحی لیزیک را ندارند ، PRK یا لازک در مقایسه با لیزیک ،گزینه ای با نتایج بهتر میباشند. همانند سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می کند و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد تا بدون استفاده از عینک و یا لنز وضوح بینایی در حد مطلوب باشد.
مطلب بیشتر را در مقاله‌ی لیزیک یا لازک؟ کدام مناسب تر است؟ مطالعه نمایید.

14آیا لیزیک بر روی هر دو چشم در یک روز انجام می شود؟

آیا عمل لیزیک چشم بر روی هر دو چشم در یک روز انجام می شود؟

لیزیک معمولا یک روش دو طرفه است؛ به این معنی که هر دو چشم در یک جلسه جراحی خواهد شد.
عمل لیزیک بسیار ایمن است. این عمل حدود 10 دقیقه در هر چشم طول خواهد کشید. بنابراین معمولا هیچ دلیلی برای جراحی هر چشم در روزهای مختلف وجود ندارد.اگر میخواهید جراحی لیزیک را، در روزهای جداگانه انجام دهید، احتمالا جراحتان به خواسته شما احترام خواهدگذاشت ؛ اما ممکن است هزینه های اضافی در بر داشته باشد. همچنین بسته به نمره چشم شما ، ممکن است این که یک چشم را تصحیح کرده و چشم دیگر را در روز دیگری جراحی نمایید برای شما ایجاد ناراحتی نماید.
برای آگاهی بیشتر، مقاله ی عمل لیزیک در یک روز را مطالعه نمایید.

15چه مدت بعد از جراحی ليزيك میتوان به فعالیت های عادی ادامه داد؟

چه مدت بعد از جراحی ليزيك میتوان به فعالیت های عادی ادامه داد؟

برای فعالیت های مختلف، استراحت بعد از عمل Lasik متفاوت میباشد. مثلا برای استفاده از گوشی یا کامپیوتر بعد از عمل، 4 روز استراحت کافیست ؛ و تا جایی که به چشمتان فشار نیاورید،‌میتوانید از گوشی همراه و لپ تاپ خود استفاده نمایید.
برای آگاهی بیشتر میتوانید مقاله ی مدت زمان بهبودی چشم بعد از لیزیک را مطالعه نمایید.

16آیا عمل لیزیک می تواند منجر به کوری گردد؟

آیا عمل لیزیک می تواند منجر به کوری گردد؟

میلیون ها روش لیزیک، در سراسر جهان، با سطح بسیار بالایی از اطمینان و اثربخشی انجام شده است؛ و این موضوع که فردی، بر اثر انجام لیزیک، دچار کوری شده باشد ، بسیار غیر طبیعی است!!! به خصوص اگر توصیه های جراح را جدی گرفته و در همه مراحل، همکاری لازم را انجام داده باشد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ، مقاله‌ی لیزیک و نابینایی را مطالعه نمایید.

17آیا نمره چشم در هزینه عمل حذف عینک تاثیر میگذارد؟

آیا نمره چشم در هزینه عمل لیزیک چشم تاثیر میگذارد؟

خیر. نمره ی چشم شما تنها برای امکان عمل لیزیک و لازک مهم است. چرا که عملهای لیزری تنها در بازه‌ی خاصی از نمرات چشم انجام میشود که در قسمت شرایط عمل لیزیک در همین صفحه آورده شده است. نمره چشم شما در قیمت عمل تاثیری ندارد. برای آگاهی بیشتر، صفحه ی قیمت عمل حذف عینک را مشاهده نمایید.

18اگر قوز قرنیه شدید دارم، آیا میتوانم لیزیک کنم؟

اگر قوز قرنیه شدید دارم، آیا میتوانم لیزیک کنم؟

چنانچه مبتلا به قوز قرنیه شدید هستید، نمیتوانید عملهای لیزری چشم را انجام دهید. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از لنزهای فوق العاده ی اسکلرال هستند . این لنزهای مدرن، دید بسیار عالی و شفافی را برای شما به ارمغان می‌آورند. برای آشنایی بیشتر با آنها،‌صفحه‌ی لنز اسکلرال را مطالعه نمایید.

19آیا پس از عمل پلک ( بلفاروپلاستی) میتوانم عمل لیزیک چشم انجام دهم؟

آیا پس از عمل پلک ( بلفاروپلاستی) میتوانم عمل لیزیک چشم انجام دهم؟

اگر عمل بلفاروپلاستی انجام داده اید، پس از پروسه‌ی نقاهت، در صورت داشتن شرایط، میتوانید عمل لیزیک یا عمل لازک را انجام دهید. دانستن این موضوع حائز اهمیت است که عمل بلفاروپلاستی (عمل پلک) هم در کلینیک نوآوران با تخفیف های ویژه انجام میشود. برای آگاهی بیشتر، قیمت عمل پلک را در سایت ما مطالعه نمایید.

 

. .

1,092 سوال برای مقاله " عمل لیزیک چشم : آیا برای شما مناسب است؟ "

 1. Meghan,,,state گفت:

  سلام شغل من کشاورزی.چشمامو عمل کنم گرد و غبار و فشار کارهای سنگین ب چشمان اسیب نمیزنه؟؟

  1. admin گفت:

   سلام به شما. میبایست حداقل برای یکی دوماه به دور از غبار باشید تا چشمان شما در این فاصله کاملا ترمیم شود. بایست در این دوماه از عینکهای مخصوص استفاده کنید تا جلوی ورود غبار و ایجاد عفونت در چشم را بگیرید.

 2. شهناز گفت:

  یک عمل چشم داریم لطفا هزینه اش و ادرس تان را بنویسید

 3. شهناز گفت:

  سلام یه چشم عمل داریم لطف کنید هزینه عمل را بگویید و ادرستان را بنویسید

 4. مهدی گفت:

  سلام و عرض ادب من یکی از چشمام تنبله. و اصلا خوب نمی‌بینم حتی با عینک میشه عمل کرد

 5. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده حدودا دوهفته قبل،عمل کاتاراکت آب مروارید چشم راست انجام دادند بعد از معاینه روز بعد،دکتر گفتند:لنز جابه جا شده و باید سریعا مجدد عمل انجام دهند که همان روز انجام دادن که بعد از عمل مجدد دکتر گفتند:بدون عمل،لنز سرجاش گذاشتیم
  علت رو که از پزشک جویا شدم گفتند:که فشار چشم زیاد بوده.
  آیا جابه جایی لنز خطای پزشکی بوده یا نه؟
  واینکه بعد از دوهفته عمل آب مروارید،سمت راسته چشم راستی که عمل کردند هنگام مشاهده نور،با پراکندگی نور مواجه می شوند
  علت این رو هم بفرمائید.
  متشکرم

 6. نسیم گفت:

  سلام من باید چشمام عمل لنز داخل چشمی انجام بدم آیا اگر باردار دو یا سه ماه باردار باشم اشکال دارد چون لنز سفارش دادم از انگلیس بیاد ۶ماه طول میکشه الان دو یا ۳ ماهم باشه میتونم عمل کنم

 7. علیرضااختیاری گفت:

  سلام من 30سالپیش عمل اب مروارید انجام دادم دکتر من جناب اقای شمس بودوشماره عینکم 12 میباشد می توانم ازعمل لیزراستفاده نمایم برای گذاشتن لنز داخل چشمی اقدام کردم در چند سال پیش گفتند لنز به چشمت نمی خورد آیا لیزر انجام میشود؟ با تشکر منتظر جواب هستم

 8. علی شفیعی - اراک گفت:

  سلام ، من با توجه به اینکه نمره هردو چشمم 7.5 می باشد و تا 50% به قوز قرنیه مبتلا شدم ، خیلی پزشکان گفتند که من هیچوقت بهبودی نخواهم داشت متاسفانه میخواستم بدون عینک مهاجرت کنم ولی نمیشه لطفا کمکم کنید و راه حلی به من ارائه دهید با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید از لنز اسکلرال استفاده نمایید و یا از عمل کراسلینک بهره ببرید . میتوانید برای معاینه تشریف بیاورید.

 9. حسام گفت:

  سلام ببخشید من چشامو لایزیک کردم ۵ماه پیش الان دوباره ضعیف شده باید چه کنم میشه جواب بدید ❤

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید تا علت تاری دید مشخص شود.

 10. تهمینه جهانی گفت:

  سلام سوال داشتم میخاستم برا عمل لازک به بیمارستان نو اوران مراجعه کنم چون از شهرستان میخام بیام گفتم ببینم با مشاوره شرایط عمل را دارم که بیام یا ن

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما . شرایط عمل لیزیک و لازک در همین صفحه برای شما گفته شده است. منتهی بایست قرنیه چشم شما بررسی شود. با همکاران ما تماس بگیرید و وقتتان را هماهنگ کنید تا معاینه و عمل در یکروز برای شما انجام شود که معطل نشوید.

 11. محمد بابایی گفت:

  هزینه عمل لازک یک چشم چقدر میشه

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه را در صفحه هزینه عمل لازک مشاهده نمایید.

 12. فاطمه قاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید شماره چشم دخترم چهارونیم ویک نیم هست و هردو چشم دخترم مدتیه که انحراف پیدا کرده میشه میخواستم هزینه عمل رو بدونم دخترم ۲۶ سال داره و راه دکر هستیم ممنون.

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید در صفحه هزینه عمل لیزیک قیمت را بدانید. و برای انحراف چشم هم صفحه عمل انحراف چشم را مشاهده نمایید.

 13. ابوالفضل یامی گفت:

  سلام هزینه عمل لیزیک چقدر بعداز شهرستان اومدم میشه دوسه روز عمل انجام بشه

  1. admin گفت:

   سلام. به صفحه هزینه لیزیک مراجعه کنید. هماهنگ کنید معاینه و عمل در یک روز انجام میشود.

 14. بهروز شایان گفت:

  سلام هزینه عمل وچگونگی طی پروسه عمل

  1. admin گفت:

   سلام. هزینه عمل لیزیک را مشاهده نمایید.

  2. ناشناس گفت:

   ننننننن

 15. رها گفت:

  تفاوت اسمال و لیزیک چیه ؟

  من 15 سالمه و چشم راستم شش و چپمم 6/5 عه
  فک کنم ثابت شده چون از پارسال تالان همین یه ماه پیش قبل مدرسه رفتم معاینه مجدد و تقییری نکرده
  شنیدم اسمال جدید ترین نوع عمل چشمه
  تا چند سالگی میتونم عمل کنم ؟؟
  و اینکه ممکنه برگشت ضعیفی هس ؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای عمل اسمایل هم میبایست حداقل سن 18 را داشته باشید.

 16. احمدی گفت:

  کسی که یکبار عمل لیزیک در ۱۵ سال پیش انجام داده،برای عمل دوباره میشهانجام داد

  1. admin گفت:

   سلام. اگر ضخامت قرنیه مناسب باشد بله لیزیک مجدد میشود.

 17. لیلافتح الهی گفت:

  هزینه عمل لازیک چقدرمیشه؟

  1. admin گفت:

   سلام هزینه عمل لیزیک و لازک را در صفحه هزینه عمل لیزیک مشاهده نمایید.

 18. یونس گفت:

  سلام من۴۱سالمه درسال۹۲ چشم چپم را پیوند قرنیه کردم ایا می‌شود عمل لیزک یالایزک کنم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست قرنیه شما بررسی و معاینه دقیق شود.

 19. **** گفت:

  سلام من ۱۶سال سن دارم میخواستم بپرسم میشه از الان عمل کنم چشامم هم بخاطر زیاد گوشی دست گرفتن تو ۱ساله نمرش رفت بالا ایا میتونم عمل کنم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بهتر است تا سن 18 صبر کنید تا نمره چشم ثابت شود.

 20. نادر گفت:

  سلام
  من 45 سال دارم و چشمم 4 شماره ضعیف است و نزدیک را می بینم و دور را تار می بینم و آستیگمات نیستم
  الف)آیا سن من برای عمل لیزیک مناسب است؟
  ب)شنیده ام که عمل لیزیک بعد از 40 سالگی موجب پیرچشمی و یا از بین رفتن نزدیک بینی می شود و باید عینک نزدیک بینی برای مطالعه زده شود هر چند برای دیدن دور نیازی به عینک نخواهد بود آیا این حرف درست است؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست ضخامت قرنیه شما بررسی شود تا ببینیم کاندیدای عمل هستید یا خیر. در مورد سوال دوم بایست بگوییم بعد از سن 45 سالگی ،‌پیرچشمی برای هرکسی ممکن است پیش بیاید و هیچگونه ربطی به عمل لیزری ندارد. پیرچشمی در سنین بالا ممکن است برای هرکسی پیش بیاید که میبایست فقط برای مطالعه از عینک استفاده نماید.

 21. مقدم گفت:

  سلام وقتتون بخیر بزرگوار 21سالم هست و شماره چشم من 5و 3هست خواستم ببینم هزینه عمل prk و لیزیک چقدر پام در میاد

  1. admin گفت:

   سلام.
   قیمت عمل لیزیک و لازک و پی‌آرکی در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1402 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 7,800,000 تومان میباشد.

 22. هادی گفت:

  سلام ببخشید بیمه تکمیلی هم داشته باشیم چجوری هست هزینه؟

  1. admin گفت:

   سلام. قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1401 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 5,490,000 تومان میباشد. اگر بیمه تکمیلی شما شامل عمل میشود میتوانید با معرفینامه که خدمت شما عرضه میشود این هزینه را از بیمه خود دریافت نمایید.

 23. میثم گل گفت:

  سلام
  تنها چشم چپ من از کودکی تبلی داشته عینکم استفاده نکردم
  آیا الان شرایط عمل لیزر دارم
  هزینه های عمل رو هم لطفا بهم بگین

  1. admin گفت:

   سلام. اگر تنبلی در حدی باشد که با عینک خوب ببینید بله. قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1401 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 5,490,000 تومان میباشد.

 24. علی گفت:

  شماره چشم حدود۲به بالا

  1. admin گفت:

   سلام. وقت معاینه قرنیه بگیرید.

 25. جلالی گفت:

  سلام لطفا قیمت لیزیک رو بفرمایین که چند هست

  1. admin گفت:

   سلام.
   قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1401 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 5,490,000 تومان میباشد.

 26. علی شهبائیان گفت:

  سلام عینک دو دید استفاده میکنم ومایل هستم عمل فمتو لیزیک انجام بدهم سنم ۶۴سال است،من کاندیدای این عمل هستم؟پیشنهاد شما چیست؟

  1. admin گفت:

   سلام. با توجه به سن شما ، و احتمال پیرچشمی، این عمل مناسب شما نیست. بایست معاینه شوید تا بتوان پاسخ دقیق داد.

 27. پریسا بابایی گفت:

  سلام، من میخوام چشمامو لیزیک کنم… لطفا میشه هزینه لیزیک را بگین؟!

  1. admin گفت:

   با عرض سلام. هزینه عمل لیزیک و لازک چشم در نوآوران در سال 1401 برای هردو چشم همراه با عکس قرنیه با 50 درصد تخفیف تنها 5,490,000 تومان میباشد. .

 28. نعمت کاظمی گفت:

  چشمهایم دوربینشان ضعیفه

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. چنانچه شرایط عمل لیزیک را دارا باشید با 50 درصد تخفیف در این کلینیک چشمانتان را میتوانید لیزیک نمایید.

 29. احسان گفت:

  اولین نوبت که بتونین بدین چه تاریخیه اخه سربازم و باید زود تر عمل کنم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست با همکاران ما در واحد نوبت دهی تماس بگیرید. 02144457285

 30. سارا گفت:

  سلام نمره عینک من یکی ۱/۷۵ و یکی ۱/۵ هستش برای عمل لیزر مشکلی پیش نمی اد؟ و اینکه اگه میشه ادرستونو بفرستید

  1. admin گفت:

   سلام. شما واجد شرایط لیزیک هستید اگر سنتان بالای 18 باشد و ضخامت قرنیه شما مناسب باشد. آدرس: تهران – میدان پونک ابتدای خیابان میرزابابایی ساختمان ساعت پلاک 2 طبقه زیرهمکف
   ساعات تماس:شنبه تا چهارشنبه، صبح ها 9:00 الی 20:00
   پنجشنبه، 7:30 الی 14:30
   خط ویژه :02144457285

 31. نادری گفت:

  باسلام ،من الان حدودا100روزه عمل لازک کردم وزمانی که قطره بتامتازون رو میزنم چشام کمی تار میشه ،امکان داره دیگه از بتامتازون استفاده نکنم واز اشک مصنوعی استفاده کنم البته تا حالا بعد از عمل،،هبچ مشکلی نداشته چشام ،واذیت نیستم که درد بیاد وقرمز بشه و غیرهلازمه که از بتامتازون استفاده کنم

  1. admin گفت:

   سلام. نیاز نیست از بتامتازون استفاده کنید. فقط اشک مصنوعی.

 32. مهتاب گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید چشم من آستیگمات هست یه چشمم یک و یکی دیگه 0/75 هست.
  این شماره چشم لیزر میشه؟؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله. البته میبایست ضخامت قرنیه شما بررسی شود. وقت معاینه بگیرید.

  2. امیر گفت:

   سلام شماره چشمان من یکی5/5یکی6هست ومن نزدیک بین هستم آیا قابل عمل هست

   1. admin گفت:

    سلام. بله در صورت دشتن ضخامت کافی قرنیه، میتوانید عمل لازک یا لیزیک انجام دهید.

 33. علی گفت:

  سلام خیلی ارزو دارم چشمم عمل بشه چون خیلی ضعیف ونمره‌چشمانم ۱۰ سن من ۴۷
  بیاری رو ماتیسم دارم ولی واقعا از عینک خسته شدم

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه تشریف بیاورید تا بررسی شود.

 34. پریساکرمی گفت:

  سلام من یه نوبت میخواستم برای عمل حذف عینک وقیممتش چقدر میشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. همکاران با شما تماس میگیرند. قیمت عمل لیزیک و لازک در کلینیک چشم پزشکی نوآوران در سال 1401 برای هر دو چشم با 50 درصد تخفیف ویژه 5,490,000 تومان میباشد.

 35. ستایش گفت:

  سلام من ۱۶ سالم هست و نمره چشمم ۶ هست. شما چه عملی پیشنهاد میدید بکنم؟ و ایا سن من مناسب عملی هست یا خیر ممنون.

  1. admin گفت:

   سلام. بهتر است برای عمل لازک تا 18 سالگی صبر کنید.

  2. مارال دژستان گفت:

   سلام وقتتون بخیر من رفتم برای معاینه چشمم بهم گفتن که چشم راستم بعد حدودا ۱ سال و نیم ۲۵ صدم اضافه شده چشم چپمم ثابت شده ایا میتونم عمل کنم ؟
   ۲۰ سالمه

   1. admin گفت:

    سلام. بله میتوانید.

 36. کریمی گفت:

  سلام خسته نباشید بنده قصد دارم عمل لازک انجام بدم نگرانم نمره چشمم بعد از چند سال برگرده ودوباره نیاز به عینک داشته باشم
  واینکه ایا دیدم ده دهم میشه؟؟

  1. admin گفت:

   سلام. بعد از لازک دید شما 10/10 میشود. واضح و شفاف. منتهی برگشت پذیری یا بالارفتن نمره چشم در سنین بالا همیشه احتمال دارد. حتی اگر لیزیک نکنید.

 37. محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشیدایا برای کسی که نمره ی چشمش ۱۶ است عمل لیزیک جواب میده

  1. admin گفت:

   سلام. این نمره آیا مجموع است و یا تک؟ و آیا دوربین است یا نزدیک بین؟ بایست دقیق معاینه شوید و ضخامت قرنیه مشخص شود.

 38. میثم گفت:

  سلام. چطوری میشه چک کرد که شرایط لازم برای عمل رو داریم یا نه؟ من از مشهد هستم و اومدن به تهران برای معاینه سخته

  1. admin گفت:

   سلام. از طریق چت آنلاین با همکاران ما در تماس باشید و عکس قرنیه خود را که در مشهد تهیه کرده اید برای دریافت ضخامت قرنیه برای ما ارسال نمایید.

 39. ابراهیمی گفت:

  سلام۲۸ سالمه خشکی چشم دارم الان دارم اشک مصنوعی استفاده میکنم شماره چشمم هم ۳ و ۳ وبیست و پنج هست.از شهرستان میخوام بیام .میتونم عمل لازک انجام بدم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. اگر خشکی چشم شما زیاد باشد به صلاح نیست عمل لیزیک انجام دهید.

   1. مریم گفت:

    سلام من بعد از چهل سالگی چشمام دوربین شد عینک مطالعه میزنم این پیرچشمی هست یا دوربینی؟
    ایا با عمل لیزر درمان میشم ؟

   2. admin گفت:

    سلام. بایست معاینه شوید. اگر پیرچشمی باشد با لیزیک درمان نمیشود.

  2. سحر پناهی گفت:

   سلام آیا عمل لیزیک برای کسانی ک چشم قهوه ای تیره دارند برای تغییر به رنگ روشن قابل انجامه ؟

 40. الهه‌ گفت:

  سلام‌من‌۳۰سالمه‌نمره‌چشام‌هردو‌۳.۵از‌شهرستان‌میخوام‌بیام‌چند‌درصد‌احتمال‌داره‌ضخامت‌قرنیه‌مناسب‌نباشه‌برا‌عمل‌لازاک

  1. admin گفت:

   معمولا ضخامتها مناسب است. اما نمیتوان پیشگویی کرد.

 41. ابراهیم گفت:

  سلام من الان 58روزه لازک انجام داده بعد از اینکه پانسمان رابرداشتیم هردو چشم خوب بود ولی بعد چشم راستم تار شد وچپم خوب بعد دو سه روز چشم چپم تار شده وچشم راستم خوب والان چشم چپم هنوز تاره ،البته چشم چپم آستیگمات نامنظم بوده ،ایا امیدی به بهتر شدنش هست لطفاً راهنمایی کنید

  1. admin گفت:

   سلام. صبور باشید. بزودی دیدتان بسیار شفاف میشود.

 42. سبا گفت:

  عرض سلام و خدا قوت
  چشم من آستیگمات داره چشم چپم ۳٫۵اما چشم راستم ۱٫۵آیا میشه لیزیک انجام داد و شامل تخفیف هم میشه
  با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام. بله. وقت معاینه بگیرید.

 43. روح الله گفت:

  سلام. خسته نباشید. من از شهرستان میخام بیام. میشه همون روزی که میام عمل انجام بدم. بعد این تخفیفتون فقط تا همین فروردینه یا ماه بعدم تخفیف دارین. شماره چشمم یکی 5 یکی 5ونیم هست

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. بله هماهنگ کنید تا در همان روز برای شما وقت عمل بگذارند. تخفیف ها فعلا دایر است اما ممکن است در اردیبهشت قیمتهای جدیدی از سوی سازمان نظام پزشکی مطرح شود.

   1. رضا گفت:

    سلام تو رو خدا پاسخ بدید
    من شماره عینکم راست 1.25 و 0.5 و چپ 1.25 و 0.25 بود یه هفته پیش عمل لیزیک کردم و دکتر چشم چپم رو با دستگاه خوند و 0.75 و 0.75 عمل کرد الان چشم چپم تاره و اذیت میکنه برای مطالعه هم مشکل دارم این یعنی اینکه چشم چپم زیاد تراش خورده و آیا با عینک یا عمل مجدد درست میشه؟ ممنون

   2. admin گفت:

    سلام دوست عزیز. اصلا نگران نباشید. این تاری دید بعد از لیزیک موقتی بوده و بزودی برطرف میشود. این تاری دید در روند بازسازی قرنیه توسط خود بافت بدن میباشد و کاملا طبیعیست.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: