عمل فمتو اسمایل
 

عمل فمتو اسمایل

لبخندی که دید واضح و شفاف را به شما برمیگرداند !!

 
 

جراحی فمتو اسمایل : لبخندی که بینایی را به شما بازمیگرداند ! شاید دیدن این عنوان، باعث تعجب شما شده باشد؛ و از خودتان بپرسید چطور چنین چیزی ممکن است !؟ باخواندن این نوشتار، از قدرت، دقت و ظرافت برش لبخند یا همان فمتو اسمایل (femto smile)،مطلع خواهید شد. و چنانچه از عیوب انکساری رنج می برید، و همچنین از تیغهای تیز جراحی (میکروکراتوم) در روش‌های لیزیک نیز هراس دارید؛ بدون شک، این آخرین و جدیدترین نسل اصلاح بینایی توسط پرتو لیزر را انتخاب خواهید کرد.


عمل فمتو اسمایل چیست ؟

عمل فمتو اسمایل (Femto Smile) که به نام عمل ریلکس اسمایل (ReLex Smile) هم شناخته میشود، جدیدترین وپیشرفته ترین فناوری جراحی لیزر چشم بدون استفاده از تیغه ی مکانیکی برش، و بدون لایه برداری بزرگ قرنیه (فلپ) می باشد، که در آن عصب قرنیه بدلیل برش بسیار کوچک و لبخند مانند ، کمترتحت تأثیر قرار گرفته و تاری دید که نتیجه ی نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم میباشد را رفع، و خطای دید را تصحیح میکند.


 
 

روش عمل فمتو اسمایل (ریلکس اسمایل ) چگونه است؟

در روش ریلکس اسمایل یا همان فمتواسمایل ، از تکنیک Relax استفاده میشود. در این تکنیک، از نور لیزر برای برشهای بسیار دقیق استفاده میشود. در واقع در روش فمتو اسمایل، از نور لیزر، بدلیل قدرت رسوخ بالای آن، و همچنین قابل تنظیم بودن آن در برشهای بسیار دقیق، برای ایجاد یک برش بسیار کوچک شبیه طرح یک لبخند بر روی قرنیه استفاده میشود.

در فمتواسمایل، برش سطح قرنیه مانند عمل لازک چشم با تیغ جراحی صورت نمیگیرد. در این شیوه از عمل لیزر، جراح از لیزر اختصاصی فمتو ثانیه ویژو ماکس (Visu max femto second) برای ایجاد یک تکه یا بیت کوچک از بافت عدسی مانند در داخل قرنیه استفاده میکند. سپس یک شکاف کوچک به شکل لبخند ، توسط لیزر فمتوسکند بر روی قرنیه ایجاد میشود . سپس از میان این شکاف بسیار کوچک، آن عدسک انکساری ریز بیرون آورده میشود.

این روش در واقع بیرون آوردن عدسک از شکاف ریز لبخند مانند در قرنیه میباشد. این نوع از لیزیک ، برای نمره چشمهای بالا، و نیز برای قرنیه های نازک استفاده میشود.


 
 
 
 

مراحل انجام عمل جراحی لیزر فمتو اسمایل


مراحل انجام عمل فمتواسمایل یا همان ریلکس اسمایل بدین شرح میباشد: ابتدا چشم ها چندین بار با قطره ی استریل بیحس کننده شسته شده و بی حسی موضعی در چشم انجام میشود. سپس با ابزار مخصوصی به نام اسپکولوم، پلک ها باز نگه داشته می شود.

سپس با استفاده از لیزر اختصاصی "فمتو سکند ویژو ماکس" که دارای تجهیزات نرم افزاری کاملا پیشرفته و قابل تنظیم برای این عمل دقیق میباشد، در عمق 110 تا 130 میکرونی از سطح قرنیه (یعنی در ضخامت قرنیه _ لایه ی زیرین آن) دو شکاف ظریف ایجاد میکند که این دو برش (bit) یک بافت عدسی شکل را تشکیل میدهد (Lenticule)، سپس یک برش بسیار کوچک لبخند مانند به اندازه ی 2 تا 4 میلیمتر در محیط قرنیه ایجاد میکند، و سپس جراح آن عدسک را ازاین برش، خارج مینماید .

باخروج این تکه ی کوچک عدسک، تغییر شکل مناسب در لایه های بیرونی قرنیه انجام شده و عیب انکساری چشم تصحیح میشود.


 
 

هزینه عمل فمتواسمایل چشم

بدیهی است که هزینه عمل فمتواسمایل چشم بیشتر از هزینه عمل لیزیک و لازک و حتی فمتولیزیک میباشد. چرا که در این عمل، از دو لیزر برای اصلاح چشم استفاده میشود. یک لیزر برای برش قرنیه و یک لیزر هم برای اصلاح قرنیه. از این روی قیمت عمل فمتواسمایل در سال 1400 در نوآوران به شرح زیر میباشد:

در نوآوران قیمت ارائه شده و تخفیف برای عمل لیزیک ، برای هر دو چشم شماست که این قیمت در ایران بی سابقه و منحصر بفرد میباشد. این تخفیف 50 درصدی برای عمل لازک چشم هم میباشد. در ضمن ما هزینه ی عکس قرنیه را هم در همان هزینه عمل لیزیک چشم پوشش داده ایم که این نیز هدیه‌ای ویژه از سوی ما به شما مراجعین محترم میباشد.


درحال حاضر و تا اطلاع ثانوی عمل فمتو اسمایل در چشم پزشکی نوآوران انجام نمی شود
 
 

اطلاعات بیشتر درمورد جراحی لیزر فمتو اسمایل

 
 
1خشکی چشم در فمتو اسمایل
برش ودستکاری سطح قرنیه یعنی قسمت اصلی محافظت کننده ی آن ، در فمتو اسمایل بسیار ناچیز واندک است و حفظ میشود ؛ ازاینرو برخلاف دیگر روشهای LVC یا (Laser vision corretion) یعنی روشهای جراحی بالیزر، اعصاب چشمی کمتر تحریک ویا درگیر اختلال گذرا شده وبنابراین خشکی چشم نیز کمتر است ؛ وسریعتر بهبود می یابد.
2سوزش چشم و اشک ریزش در فمتو اسمایل
فمتو اسمایل، جراحی کم تهاجمی محسوب میشود وساختمان قرنیه ، پایداری واستحکام خود را نگه میدارد وجریان اشک نیز بسختی مختل میشود. برهمین مبنا بازسازی فیبرهای عصبی زیرپایه وترمیم بافت قرنیه بسرعت انجام میگیرد و سوزش چشم و اشک ریزش این روش هم بسیار کمتراز سایر روشهای لیزری میباشد.
3امنیت بیشتر در فمتو اسمایل
در روش جراحی اسمایل ، به دلیل کاربرد دستگاه مخصوص فمتوسکند زایس، ساکشن بر قرنیه بوده و بر صلبیه نمیباشد وفشار وارده بر چشم وساختمان آن بسیار کمترمیشود وحس امنیت وراحتی بیشتری برای بیماررقم میزند.
4تحریک بسیار کم قرنیه در فمتواسمایل
برای ثابت نگه داشتن چشم در حین عمل ریلکس اسمایل ، چون طراحی این دستگاه دارای منحنی خاص میباشد ، برای ایجاد برش ، نیاز به فلت کردن قرنیه نیست.در کل به دلیل پایین بودن فشار مکش، و ناچیز بودن برش قرنیه ، که ۸۰٪ کمتراز برش فلپ در لیزیک میباشد، واینکه بافت قرنیه ، در لایه های بیرونی وبالایی خود تقریبا دست نخورده میماند وروند اصلاح بینایی در لایه های عمیق انجام میشود ؛ قرنیه از ثبات بیومکانیکی بیشتری بهره مند است و خصوصا پس از تروما وضربات بیرونی ، انسجام وفرم قرنیه آسیب نمیبیند.
 

99 سوال برای مقاله " فمتواسمایل "

 1. محمدرضا جمشیدی گفت:

  سلام
  من قوزقرنیه داردم یکی رو پیوند کردم ایا میشه بااین روش عمل کرد

 2. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر.بابای من ۲۰سال پیش عمل لیزیک انجام دادن والان هر دو چشم کم میبینه یکی دکتر گفته کامل از دست داده یکی ۵درصد بینایی داره ایا راهی برای برگردوندن بیایشون هست؟؟

 3. ناشناس گفت:

  سلام من رفتم دکتر معاینه کردن چشمم گفتن عمل لیزیک نمیشه شماره ی چشمم مثبت ۴ هست با این روش اسمایل میتونم انجام بدم ممنون میشم جواب بدین

 4. مجید گفت:

  سلام چطور میتونم از این لنز بدست بیاورم من از اهواز هستم

  1. الهام گفت:

   سلام فمتو اسمایل برای قرنیه نازک هم انجام میشه؟هزینه آن چقدر است؟

   1. admin گفت:

    سلام. بله. اما فعلا متاسفانه تا اطلاع ثانوی در نوآوران انجام نمیشود.

 5. ژیلا نصیری گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من چشمان هم دوربین وهم نزدیک بین هست دوتا عینک هم خیلی سخت میشه شماره ی چشمانم یکی ۴:۵ و۴:۲۵ هستش رفتم دکتر گفته فقط عینک دوربین میتونم بردارم من می تونم با عمل اسماعیل هر دو عینک رو بر دارم ممنون میشم پاسخ بدین تشکر

 6. میلاد گفت:

  سلام برای شخصی که نمره چشمش 5 میباشد روشprk مناسب ترهستش یا روش اسمایل؟

 7. علی رنجبری گفت:

  سلامت ضخامت قرنیه من حدود 400 تا 430 می باشد آیا امکان رلکس یا فمتو اسمایل برای من هست با خیر

  1. یحیی گفت:

   سلام شماره چشم حدود 12با اسمایل انجام میشه

 8. علی گفت:

  سلام. من به کلینیک تون مراجعه کردم. اول اینکه نشانی از نواوران رو هیچ جا ندیدم. بعدش هم از همکارانتون هم که پرسیدم گفتن روش فمتو اسمایل ندارین.

 9. قاصدك گفت:

  سلام وقت بخير
  من ٣٦سالمه و بيماري ام اس ضعيف دارم قرص فينگوليا ميخورم چشمام مشكل دوربيني تا درجه حدودا ٢ و آستيگماتيسم دارد ميخواستم ببينم چه عملي رو به من پيشنهاد مي كنيد
  ممنون

  1. فرنوش رحمتی گفت:

   سلام من عمل شبکیه انجام دادم حالا میتونم این عمل فمتو اسمایل رو انجام بدم که بتونم عینکمو بردارم

 10. فاطمه گفت:

  سلام من گرگان رفتم گفتن قرنیه نازکه نمیشه لیزیک کرد آیا این روش میتونم استفاده کنم 37 سالمه شماره چشمم 5 هستش

 11. m گفت:

  سلام.اسم دکتر که عمل فمتو اسمایل میکنن چیه.و چشم بعد عمل چند روز التهاب داره

  1. admin گفت:

   سلام. دکتر ابوالقاسم مختاری .
   التهاب بعد از دوسه روز استراحت برطرف میشود و شما بعد از چهار روز میتوانید امور خود را براحتی انجام دهید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام میخواستم بدونم ا به این طریق عمل تا آخر عمر دیکه عینک لازم نیست که استفاده شود ؟؟

   2. داود گفت:

    سلام من چند سال پیش رفتم شیراز لیزر بکنم ولی بعداز عکس مشخص شد قوز قرنیه دارم ونتونستم انجام بدم.با این روش و باوجود قوز میتونم انجام بدم؟

   3. رحمانی گفت:

    سلام من چند سال قبل لیزیک کردم ولی الان چشم راستم بشدت ضعیف شده آیا این عمل جدید واسه من هم امکانپذیر هست؟

 12. شکوه گفت:

  سلام من ۴۳سالمه و‌نزدیک بین هستم در حالت معمولی کار کردن با گوشی بدون عینک برام راحته و با عینک سخته ایا اگر عمل فمتو انجام بدم باید برای مطالعه و استفاده از گوشی عینک استفاده کنم

  1. admin گفت:

   سلام. عمل لیزیک یا فمتواسمایل برای اینست که شما دیگر عینک نزنید.

 13. سید بنیامین موسوی گفت:

  سلام از بیمه تکمیلی هم برای پرداخت هزینه میشه استفاده کرد یا آزاده ؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای بیمه تکمیلی شما فاکتور صادر میشود.

 14. رفیعی گفت:

  سلام من 31 ساله هستم چند سال پیش برای لیزیک اقدام کردم ولی قرنیه ام نازک بود واسه لازک هم مشاوره گرفتم و با توجه به عکس ها گفتند که از هر چشم حدقل 2 نمره می مونه شماره چشمم هم 5 هست میخواستم ببینم می تونم عمل فمتو اسمایل انجام دهم؟

  1. admin گفت:

   سلام. بله برای معاینه تشریف بیاورید. دستگاههای جدید خیلی پیشرفته تر از دستگاههای نسل پیش هستند و طیف گسترده تری از قرنیه ها را لیزر میکنند.

 15. عزیز کیانوش گفت:

  با عرض سلام و ادب و احترام :
  بنده 56 سال سن دارم و از مشکل نزدیک بینی رنج می برم ، نمره نزدیک بینی چشمان بنده بالای 2 است ، شغل بنده به گونه ای است که نیاز به کار فیزیکی و جمع آوری داده ها در محل و انتقال آنها به سیستم و پردازش آنها می باشد ، که این کار نیاز دائمی به عینک دارد ، از طرفی داشتن عینک برای بنده بسیار عذاب آور است ، آیا روش ریلکس اسمایل در برطرف کردن عیب نزدیک بینی و کنار گذاشتن عینک به بنده کمک می کند ؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما.
   چشمان شما میبایست دقیق معاینه شود. چنانچه مشکل تاری دید شما از پیرچشمی نباشد و ضخامت قرنیه مناسب باشد میتوان برای اصلاح آن توسط لیزر اقدام نمود. برای تعیین وقت معاینه تماس گرفته و اقدام نمایید.

  2. منوچهر احمدی ارپناه گفت:

   من شصت و هفت سال سن دارم دید نزدیک بینم حدود 1.5بود ولی الان کاملا خوب شدم و نخ رو از سوزن تو می کنم ولی دوربینم که زیر یک بوده به نطر میاد بیشتر و دید چشمم کمتر شده امروز رفتم‌متخصص گفتند به آب مروارید سفید چشمتون مبتلا شده ، من می تونم از اهواز بیام تهران و درمان‌کنم و با توجه به سنم مشکلی نیست هیچگونه بیماری دیگری هم ندارم ، سپاسگزارم

   1. عرفان گفت:

    سلام من نمره چشمم بالاست یکی ۱۵ ویکی ۱۱ آستیگماتیسم یکی ۱.۵وبکی ۲ شبکیم هم نازک چه ملی خوبه که عینک نزنم اگرم بزنم شیشم نازک بیاد

   2. admin گفت:

    سلام خدمت شما. بایست معاینه شوید. اگر قرنیه نازک باشد نمیتوانید لیزیک انجام دهید.

 16. الیس گفت:

  سلام وقت بخیر .من قبلا حدود ده سال پیش عمل لازیک انجام دادم ولی متاسفانه برگشته ضخامت قرنیه چک کردم گفتن امکان عمل مجددprkهست میخواستم بدون از این روش میشه استفاده کرد؟؟؟!! ممنون میشم پاسخ بدین

  1. admin گفت:

   سلام. بله . میتوانید از عمل های فمتولیزیک و همین عمل یعنی فمتواسمایل هم استفاده نمایید. هزینه های آنها نسبت به عمل پی آر کی بیشتر است اما مزیتهای خاص خود را دارد.

 17. نرگس گفت:

  سلام این عمل چقدر زمان میبره؟ یعنی طول عمل چند دقیقه ست؟

  1. admin گفت:

   سلام. بطور کامل 10 دقیقه.

 18. مهدی گفت:

  با سلام . عمل اسمایل تا چه شماره ای انجام می شود

  1. admin گفت:

   سلام. شرایط عمل فمتواسمایل بدین شرح میباشد:

   ۱ – حداقل سن ۱۸ سال و حد اکثر تا زمانی که فرد آب مروارید نداشته باشد. (حداکثر ۵۵ سال)
   ۲ – عدم تغییر قابل توجه نمره عینک در یکسال گذشته یعنی حداکثر بیش از ۰. ۵ دیوپتر تغییر نکرده باشد.
   ۳ – ضخامت کافی (خیلی نازک نبودن) قرنیه
   ۴ – نزدیک بینی ۱ – تا ۱۰ – دیوپتر هرچشم
   ۵ – آستیگماتیسم ۰. ۵ تا ۶ دیوپتر هرچشم
   ۶ – دور بینی حداکثر تا ۶ دیوپتر هرچشم

 19. مرضیه گفت:

  سلام وققتون بخیر
  میشه راجب مراقبت های بعد از عمل فمتو اسمایل بگید؟

  1. admin گفت:

   سلام. میتوانید به صفحه مراقبتهای بعد از عمل لیزیک مراجعه نمایید. مراقبتها یکی میباشد.

 20. ارمین گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم فمتواسمایل کنم امکان برگشت نمره چشم هست برای چشم مثبت اخ خیلی ها لیزیک کردن که باز برگشته نمره چشمشون میخواستم بدونم چقدر اطمینان هستش که برنگرده

  1. admin گفت:

   سلام. در وقت معاینه مشخص میشود. و پزشک با شما درمیان میگذارد.

 21. ا گفت:

  سلام۳۸ساله شماره هردو چشمم۱۴.۵ است وآب مروارید خیلی جزئی دارم دکتر تجویز عمل کاتارکت +لنز داخل چشمی وبعد از آن عمل لنز سخت کرده با توجه به سنم آیا این عملها صحیح است شما چه روشی پیشنهاد میدهید

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. اما برای نمره چشم بالا که توان لیزر کردن را ندارد معمولا عمل کاشت لنز تجویز میشود.

 22. خشايارابراهبمي گفت:

  بااين روش چشمم

  را عمل كنم عينك نزنم
  باتوجه به اينكه نمره چشمم هفت است و فشار چشم دارم ميشه اين عمل را انجام بدهم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست توسط پزشک معاینه شوید.

 23. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید، بنده در آستانه چهل سالگی هستم، با نمره 1 آستیگمات و 2.5 (نزدیک بین)، بمن گفته شده که بعد از عمل برای مطالعه حتما نیاز به عینک پیدا میکنم در حالیکه الان می توانم بدون عینک هم مطالعه کنم. ممنون میشم پاسخ دهید.

  1. admin گفت:

   سلام. خیر اینطور نیست. بعد از لیزیک کاملا عیوب انکساری شما برطرف میشود. منتهی در سنین حدود 50 سالگی ممکن است در برخی انسانها پیرچشمی اتفاق بیفتد که تا به امروز درمانی برای آن ثبت نشده. اگر در سنین بالا دچار پیرچشمی شوید میبایست برای مطالعه از عینک استفاده کنید.

  2. الهام گفت:

   سلام چشم بنده هم دور بینی شماره۳ونیم و نزدیک بینی ۱ونیم دارم امکان عمل برای بنده هست که هم عینک دور بینی دارم و هم نزدیک بین ؟

   1. admin گفت:

    سلام. بله اگر قرنیه شما ضخامت کافی داشته باشد با لیزیک ، هم دوربینی شما تصحیح میشود هم نزدیک بینی شما.

 24. ابی گفت:

  سلام.قرنیه با ضخامت470مناسب فمتواسمایل هست.

  1. admin گفت:

   سلام. بایست معاینه شوید. نمره چشم بایست بررسی شود.

 25. علی گفت:

  سلام وخسته نباشید نمره چشمم ۳ونیم یکی هم ۳و۲۵ بااستیگمات ۱ونیم ومثبت وتنبلی میباشد درحال حاضر هم لنز سخت استفاده میکنم وشغلم کنتور خوانی میباشد آیا بااین روش استیگمات هم رفع میشه و نمره چشمی دقیق تری رو جهت دید نهایتی رو دستگاه انتخاب میکنه یانه چند روز بعد عمل میتونم بکارم برسم کارمن همیشه بیرون بوده گردوغبار باد آفتابی اینجور چیزا هست آیا این جراحی رو برام صلاح میدانید لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام. بایست ضخامت قرنیه شما بررسی و تنبلی چشمتان معاینه شود. تا بتوان پاسخ قطعی داد.

 26. سهیل گفت:

  سلام چه مدت زمانی طول میکشه تا دید کامل را بدست بیاریم؟

  1. admin گفت:

   سلام. این مدت در اشخاص مختلف متفاوت است. برای برخی طی چند روز و برای برخی طی چند هفته. ولی بطور معمول دید کامل، بیش از 100 روز بطول نمی انجامد.

 27. مریم چقا گفت:

  سلام چشم من قوز قرنیه داره وقرنیه چشمم نازک سه سال پیش رفتم قم عکس انداخت گفت نمیشه عمل کرد ایا عمل فمنورامیتونم انجام بدم ممنون

  1. admin گفت:

   سلام. با تجهیزات پیشرفته نوآوران بسیاری از قرنیه های نازک هم قابل عمل است. بهتر است برای معاینه تشریف بیاورید.

 28. زهره. گفت:

  سلام روز بخیر میخواستم بپرسم. چشم چپم نیاز به عمل آب موردارید و لنز داره. چشم راستم هم عمل فمتو اسمایل.(اینا تجویز دکتر بودن..) میخواستم بپرسم فاصله عمل دوتا چشم چقدر میتونه باشه؟ یعنی چند روز میشه بینشون فاصله انداخت.

  1. admin گفت:

   سلام. فاصله ی خاصی نیاز نیست.

   1. بهرامپوری گفت:

    هزینه عمل اسماعیل چقدر است؟

   2. admin گفت:

    سلام. هزینه عمل فمتواسمایل توسط فوق تخصص جراحی چشم در سال 1400 در کلینی نوآوران 12,000,000 تومان میباشد.

 29. Raz گفت:

  سلام من شماره چشمام بالای 6 هستن و قرنیه ام یه خورده نازکه میتونم عمل فمتو اسمایل انجام بدم و ضعیفیه چشم کاملا اصلاح میشه یا امکان برگشتش هست؟

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. قرنیه شما میبایست کاملا بررسی شود. بهر حال عمل فمتواسمایل برای قرنیه های نازک طرح ریزی شده است. امکان برگشت چیزیست که در معاینات مشخص شده و بشما اعلام میگردد.

 30. توفیقی گفت:

  سلام، من نمره چشمم ۸ هست و استیگمات ۲.۵ دارم. ۴ سال پیش عمل لیزیک بخاطر نازکی قرنیه ام رد شد و لنز داخل چشمی پیشنهاد شد. اما من راغب به اون عمل نیستم. روش فمتواسمایل برای من مناسب هست؟

  1. admin گفت:

   سلام. آیا به کلینیک نوآوران مراجعه نموده بودید؟ و توسط متخصصین ما معاینه شده بودید؟ اگر پاسخ منفیست پیشنهاد میکنیم برای معاینه مجدد تشریف بیاورید.

 31. معینی مهر از قم گفت:

  سلام شماره چشمم بالاس و مشکل نازکی قرنیه دارم دکتر گفتن ک باید عمل اسمایل انجام بدم گفتن ک ب احتمال زیاد ۲۵ صدم از ضعیفی چشمام می مونه میخواستم بدونم ایا احتمال داره بعد ازعمل دوباره برگرده

  1. admin گفت:

   سلام. برگشت پذیری نمره به عوامل گوناگونی بستگی دارد. پزشک شما در هنگام معاینه آنرا بررسی و بشما خواهد گفت.

   1. مهین گفت:

    سلام
    من از بندرعباس تماس میگیرم شناره چشمم ۳.۲۵ و استیگمات هست میتونم شناره چشمم صفر بشه و برگشت نداشته باشه

   2. admin گفت:

    سلام. با عمل فمتواسمایل شماره چشم شما صفر میشود. برگشت پذیری نمره به عوامل متعددی بستگی دارد که در روند معاینه مشخص و به شما گفته میشود.

 32. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر. عمل اسمایل محدودیت سنی هم دارد؟ نمره چشم ۷۵/. استیگمات و ۱/۵ نزدیک بین، سن چهل سال.
  ممنون میشم پاسخ بدین و اینکه احتمال برگشت هم داره این عمل؟!

  1. admin گفت:

   سلام. برگشت پذیری عملهای لیزری به نوع قرنیه و نوع عیوب انکساری شما بستگی دارد. در معاینه دقیق قرنیه به شما درصد برگشت پذیری عمل گفته خواهد شد. محدودیت سنی این عمل بین 18 تا 50 سال میباشد.

 33. ناشناس گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم عمل فمتو لیزیک برای چشمهایی که دارای قوز قرینه هستن هم قابل اجراست؟

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه قوز قرنیه شدید نباشد احتمال اینکه بتوان عمل فمتولیزیک انجام داد زیاد است. بستگی به ضخامت قرنیه هم دارد. اما چنانچه قادر به عمل فمتولیزیک هم نباشید میتوانید از لنزهای اسکلرال استفاده نمایید که بسیار عالی و فوق العاده هستند.

 34. علیرضا گفت:

  سلام
  سال 94 چشمم رو لازک کردم و الان مقداری برگشه
  این بار قصد دارم فمتو اسمایل انجام بدم
  قرنیم ضخامت لازم رو داره
  چشم راستم 25 صدم چشم چپم 75
  میتونم الان عمل کنم یا باید ضعیف تر بشه؟

  1. admin گفت:

   دید شما نیاز به عینک همیشگی ندارد. ولی چنانچه مایل به عمل هستید برای معاینه تشریف بیاورید.

 35. رعنا حاجیلو گفت:

  من اخیرا خواستم عمل جراحی فمتو لیزیک انجام که پس از معاینات لازم دکتر تشخیص نازکی قرنیه داد و گفت که امکان عمل نیست. آیا احتمال این عمل هم وجود نداره؟ یا باید معاینه شه؟

  1. admin گفت:

   سلام. برای معاینه به کلینیک نوآوران تشریف بیاورید. دستگاههای پیشرفته نوآوران توان عملهای عالی برای طیف بیشتری از عمل را دارد. چنانچه هیچیک از عملهای لیزری مناسب چشمان شما نبود، میتوانید در همین کلینیک از لنزهای اسکلرال جهت رسیدن به یک دید عالی استفاده کنید.

 36. سید امیرروایی گفت:

  سلام من ورزشکاررزمی حرفه ای هستم آیا بعداز جراحی وپایان دوران نقاهت چشم مقاومت سابق رو خواهد داشت یا ضربات اتفاقی باعث از دست رفتن چشم میشود مثل عمل لازک

  1. admin گفت:

   سلام. پس از عمل لیزیک و لازک و فمتواسمایل، بعد از دوره نقاهت ،‌ چشم در برابر ضربه مقاومتی یکسان با قبل از آن دارد. توجه داشته باشید که چشم عضو بسیار حساسی بوده و همیشه در برابر ضربه حساس هست. ربطی به لیزیک کردن یا نکردن ندارد.

   1. رضاپورنظریان گفت:

    سلام ببخشید من قوز قرنیه دارم قبلا یک بار روی چشم چپم عمل پیوند قرنیه انجام دادم درست نشد الان چشم راستم با عینک دیدش کامل است ولی باز قوزقرنیه دارد آیا میتونم این عمل را انجام دهم

   2. admin گفت:

    سلام. چشمانتان بایست دقیقا معاینه شود تا بتوان نظری داد. چنانچه موفب ه این عمل هم نشدید میتوانید برای درمان قوز قرنیه ، از لنزهای اسکلرال که معجزه ی قرن حاضر هستند استفاده نمایید.

   3. سارا گفت:

    باسلام. ضخامت قرنیه من 490بودت ک باprkریسک بالای جراحی را ب همراه دارد ایا با این نو جراحی میشه همچین ضخامتی رو عمل کرد؟

   4. ولی گفت:

    سلام من قرینه چشم ۴۶۰ هست میشه عمل اسمایل انجام داد

 37. ناشناس گفت:

  سلام وخسته نباشید.من میخوام همین عمل جدید رو انجام بدم شهرستانم میشه تمام کارام تو یه روز انجام بشه وهزینشم بفرماید ودکترمم چ جور مشخص میشه تا در موردش تحقیق کنم

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. بله کل کار در یکروز انجام میشود. هزینه عمل فمتو‌اسمایل در سال 1400 در کلینیک نوآوران 12,000,000 تومان میباشد. با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنمایی های دقیق تر برای شما ارائه شد. 02144457285

  2. سارا گفت:

   باسلام. ضخامت قرنیه من 490بودت ک باprkریسک بالای جراحی را ب همراه دارد ایا با این نو جراحی میشه همچین ضخامتی رو عمل کرد؟

 38. فرخنده گفت:

  سلام من تکسو دارم.و چشمم خیلی ضعیف،نمره عینکم یکی هفت یکی هشت.ک البته نمره اصلی چشمم نیست.این درمان جدید برا منم مناسب هست؟

  1. admin گفت:

   سلام. بایست ابتدا دقیق معاینه شوید.

 39. ناشناس گفت:

  می خواستم بپرسم واسه نمره چشم بالای ده هم خوبه و بعد هزینه ی عمل چقدر هست؟ توی ایران انجام میشه و برای سنین پایین انجام میشه؟

  1. admin گفت:

   سلام. خیر .فمتو اسمایل یا هر عمل لیزری دیگر قوانین یکسانی دارند.و تا۱۰نمره از هرچشم قابل عمل هست .و سن ۱۸سال تمام

   1. ناشناس گفت:

    سلام نمره چشمم 4آستیگمات هست آیا میتونم از این روش درمانی استفاده کنم و هزینه ی این عمل چقدر لطفا پاسخ رو بنویسید

   2. admin گفت:

    عمل فمتو اسمایل برای هر دو چشم با قیمت 12,000,000 تومان توسط فوق تخصص جراحی چشم انجام میشود. جهت همانگ و اطلاعات بیشتر با همکاران ما با شماره ی 02144457285 داخلی 5 تماس بگیرید.

   3. محسن گفت:

    سلام من 30سالم 4باررفتم لیزیک کنم چشاموگفتن نمیشه البته 5سال پیش بود گفتن قرنیه درحال رشد نمیشه میخواستم بپرسم عمل اسمایل میشه کردازشرعینک خلاص شدیانه ممنون میشم جواب بدین

   4. admin گفت:

    سلام. برای معاینه تشریف بیاورید. شاید با تکنولوژی نوین بتوان عمل لیزر را روی چشمان شما انجام داد.

   5. ناشناس گفت:

    سلام
    برای افرادی که قوز قرنیه دارند هم امکان عمل هست؟

   6. admin گفت:

    سلام. اگر قوز قرنیه دید نباشد بله. صفحه درمان قوز قرنیه را هم مطالعه نمایید.

   7. ناشناس گفت:

    سلام این روش اسمایل با روش لیزیک چه تفاوتی دارد؟ ممنون

   8. admin گفت:

    سلام. تمامی تفاوت روشهای مختلف در عملهای لیزری، در برش فلپ قرنیه پیش از تابش اشعه لیزر میباشد. این تفاوت در همین صفحه کاملا توضیح داده شده است.

   9. فاطمه چراغی گفت:

    سلام ببخشید من نمره چشمم 3 هست هردو برای حذف عینک چطوره این عمل؟توصیه میشه یا همون عینک رو بزارم بهتره..از جهت زایمان طبیعی میگم.ممنون

   10. admin گفت:

    سلام خدمت شما. اگر قرنیه مناسب باشد میتوانید انجام دهید. در خصوص زایمان نگرانی نداشته باشید. میتوانید مقاله ی زایمان و عمل لیزیک را در سایت مطالعه نمایید.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: