مقایسه هزینه های جراحی لیزر چشم
اگر به انجام لیزیک یا جراحی های دیگر چشم فکر میکنید ، هزینه ها یکی از نگرانی های اصلی شما خواهد بود. سرمایه گذاری بر روی این مسئله بسیار قابل توجه است و شما باید اطمینان حاصل کنید که هزینه مورد نظر شما برای نیازهای اصلاح بینایی منطقی باشد.
قیمت های مختلفی در لیزیک وجود دارد اما قیمت ها می توانند از یک مرکز جراحی به دیگری متغیر باشند و به میزان زیادی به مهارت جراح، تکنولوژی مورد استفاده، نمره بینایی و موارد دیگر بستگی داشته باشد.

تکنولوژی های پیشرفته می توانند هزینه لیزیک را افزایش دهند


انواع مختلفی از لیزیک وجود دارد. در صورت انتخاب گزینه های جدیدتر مانند موارد ذیل ، باید هزینه های بالاتر از لیزیک معمولی را انتظار داشته باشید:

لیزیک سفارشی (یا لیزیک مبتنی بر هدایت موج) که از تجزیه و تحلیل موج هدایت شده برای اندازه گیری و ارزیابی عیوب انکساری چشم جهت کمک به ارائه یک تصحیح دقیق تر استفاده می کند.

• تکنولوژی لیزر فمتوثانیه (اغلب به نام لیزیک تمام لیزر یا لیزیک بدون تیغه) نامیده می شود، که از لیزر به جای تیغه برای برش فلپ قرنیه استفاده می شود. مطالعات نشان می دهند بیمارانی که لیزیک تمام لیزر انجام میدهند عوارض فلپ کمتری داشته و نیاز به زمان بهبودی کمتری دارند و احتمال بیشتری برای بدست آوردن بینایی 10/10 یا بیشتر را دارند. اما همه جراحان موافق نیستند که فلپ لیزری روش برتری بوده و معتقدند شایستگی تیغه در مقابل لیزیک بدون تیغه بیشتر است. (نگاه کنید به مطلب مقایسه ی لیزر با تیغه و لیزر بدون تیغه )

با این حال بسیاری از جراحان، هزینه های مشابه برای لیزیک و سایر روش های تصحیح بینایی بوسیله لیزر را با صرف نظر از نوع تکنولوژی مورد استفاده ارائه میدهند و این موضوع به آنها اجازه می دهد بدون اینکه هزینه در مراحل تصمیم گیری آن ها مورد توجه قرار گیرد، بهترین روش و تکنولوژی را برای نیازهای هر بیمار انتخاب کنند. طی بررسی انجام شده از جراحان چشم در ایالات متحده در سال 2017، 77 درصد از آنها گفتند، صرف نظر از نوع روش و تکنیک اصلاح بینایی توسط لیزر، هزینه ها تقریبا یکسان میباشند.

سایر مشارکت کنندگان برای هزینه های لیزیک


یکی از دلایلی که هزینه ها متفاوت میباشد این است که ارائه دهندگان مختلف ، سطوح مختلف آزمایشها را قبل از عمل انجام می دهند. از آنجایی که غربالگری مناسب می تواند مشکلات آتی را از بین ببرد، مهم است که تعیین کنیم میزان قیمت در معاینه ها عنوان شده است یا خیر.

تنوع گسترده ای نیز در هزینه تجهیزات مورد استفاده برای آزمایش و جراحی وجود دارد. فن آوری برای یافتن مشکلات چشم، تجزیه و تحلیل لایه اشک و تجزیه و تحلیل اندازه ضخامت قرنیه، توپوگرافی قرنیه و اندازه مردمک و همچنین خود لیزر، در قیمت های مختلف وجود دارند و می توانند در هزینه های بازپرداختی منعکس شوند.


علاوه بر جبران هزینه های جراح برای انجام این روش، هزینه های جراحی انکساری انواع متنوعی را شامل می شود از جمله:

• خرید، اجاره و نگهداری لیزر اگزایمر، میکرو کراتوم، لیزر فمتوثانیه و یا سایر دستگاه های مورد استفاده در این روش.

• هزینه های نقدی که باید هر بار که لیزر انجام می شود، به تولیدکننده لیزر پرداخت شود.

• داروها و مواد مصرفی مورد استفاده در جراحی.

• سربار برای مرکز جراحی، که شامل حقوق و مزایای کارکنان اداری و جراحی، اجاره، تجهیزات دفتری و اداری پرداخت میگردد.

• هزینه های جانبی شامل تبلیغات، سمینارها و هزینه های پرداخت شده به دیگر پزشکان مراقبت از چشم.

• بیمه مسئولیت حرفه ای برای جراح و مرکز جراحی.

همچنین در اغلب هزینه ها، جلسات ارزیابی قبل از عمل، معاینه جامع چشم (از جمله هزینه تکنسین و هزینه های تجهیزات)، دفاتر بازرسی و آزمایشات و همچنین انواع داروهای استاندارد را شامل می شود. همچنین بسیاری از جراحان ، جراحی مجدد رایگان را در صورت لزوم ارائه می دهند.اغلب یک تیم از پزشکان پرونده شما را جهت در نظر گرفتن تمامی جوانب بررسی خواهند کرد.

8 سوال مهم برای جراحان درباره روش قیمت گذاری ها


هنگام مشورت در مورد هزینه ها از جراح خود این موارد را بپرسید:

1. چه مواردی شامل هزینه میشود؟
2. چه مواردی بدن هزینه است؟
3. آیا امکان دارد لیست موارد بصورت نوشته شده با همه جزئیات را داشته باشم؟
4. آیا قیمت برای یک چشم یا هر دو چشم ذکر شده است؟ (به طور فنی ، روش درمان یک چشم با هر دو چشم برابر است ، حتی اگر هر دو چشم در همان روز درمان نشود.)
5. اگر عوارض رخ دهد یا جراحی مجدد ضروری باشد، چه مقدار هزینه باید بپردازم؟
6. هزینه داروهای تجویزی (مانند ضد التهاب و مسکن) چه مقدار است؟
7. اگر بعد از انجام این روش نیاز به استفاده از لنز یا عینک بصورت موقت داشته باشم ، چقدر هزینه در بر خواهند داشت؟
8. چند مرتبه جهت معاینه چشمانم باید مراجعه نمایم و هزینه آن چقدر است؟


چه چیزهایی باید درباره قیمت جراحی لیزر چشم بدانید؟


قبل از تصمیم گیری نهایی، از خود بپرسید:

• آیا نقل قول از قیمت ها در محدوده های معمولی قرار دارد؟ (مقاله هزینه جراحی چشم لیزیک ما را بخوانید.)
• اگر قیمت به طور قابل توجهی بالاتر از حد معمول باشد، آیا جراح دارای مدارکی است که به توجیه قیمت اضافی کمک کند؟
• اگر قیمت به طور قابل توجهی کمتر از حد معمول باشد، آیا جراح چشم نسبتا بی تجربه است؟ آیا شما مطمئن هستید قیمت کامل را پرداخت می کنید؟
وقتی یک مرکز جراحی ، قیمت تمام شده برای تمام مراحل را بدون در نظر گرفتن تکنولوژی و یا وضعیت شما اعلام میکند ، این سؤالات را بپرسید:
• آیا فلپ ایجاد شده توسط لیزر انجام خواهد شد؟
• آیا روش استفاده شده ، لیزیک بر مبنای موج هدایت شده خواهد بود؟
این اطلاعات به شما کمک می کند تا نوع روش را با قیمت های متوسط در نمودار قیمت ما مقایسه نمایید.
مهمتر از همه به آنچه جراح در مورد روش مناسب برای نیازهای بینایی و شرایط شما توصیه می کند گوش دهید. سوالاتتان را به طور کامل بپرسید و اگر تردید دارید دریغ نکنید و با جراح دیگری مشورت نمایید.


لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید: