هزینه های لیزیک
طبق گزارش بدست آمده توسط یک شرکت تحلیلی مراقبت از چشم ، میانگین هزینه جراحی لیزیک در سال گذشته در هر چشم کمی بالاتر از میانگین قیمت لیزیک در دو سال گذشته بوده است.
به یاد داشته باشید ، قیمت جراحی لیزیک برای یک چشم با هزینه کل لیزیک برای هر دو چشم متفاوت میباشد و شما باید این قیمت را دو برابر نمایید.

با این حال، قیمت واقعی که برای جراحی لیزیک پرداخت می کنید بستگی به بسیاری از عوامل، از جمله تجربه و شهرت جراح و نوع فن آوری مورد استفاده برای درمان شما دارد.
بیشتر جراحان انکساری (77.5 درصد، با توجه به اطلاعات موجود) هزینه را برای تمام روش های تصحیح چشم مبتنی بر لیزر اگزایمر میپردازند. به عبارت دیگر، تکنولوژی پیشرفته ای مانند استفاده از لیزر فمتوثانیه به طور جداگانه به عنوان "روش های اضافی" به هزینه جراحی پایه لیزیک اضافه می شود.


هزینه لیزیک می تواند بسته به فناوری متفاوت باشد


برخی از جراحان (6/18 درصد) قیمت را متغیر و بسته به تکنولوژی خاص استفاده می کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است برای لیزیک تمام لیزر یا لیزیک سفارشی روشی را بکار ببرند که تکنولوژی موج هدایت را برای دقیق ترین اصلاح بینایی امکان پذیر سازد.
همچنین برخی از جراحان ممکن است با توجه به عیوب انکساری موجود ، قیمت های متغیری برای لیزیک و دیگر جراحی های لیزری داشته باشند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد متغیرهایی که هزینه های لیزیک را تحت تاثیر قرار می دهند، به کارشناسان ما در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید.


آیا قیمت های ارزان نیز برای لیزیک موجود است؟


این موضوع غیر معمول نیست و آگهی تبلیغاتی وجود دارند که لیزیک را قیمتی کمتر از قیمت های رایج ارائه میدهند.
اما این یک احتمال است:

• ممکن است قیمت "توافقی" لیزیک فقط برای اصلاح نزدیک خفیف باشد. اگر شما دچار دوربینی، آستیگماتیسم یا مبتلا به مقیاس متوسط یا کمتری از نزدیک بینی هستید، ممکن است هزینه لیزیک به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت تبلیغ شده باشد.

• ممکن است قیمت پیشنهادی تمام هزینه ها را پوشش ندهد. به عنوان مثال، شما ممکن است فقط تعداد محدودی از معاینات را تجربه کرده باشید و اگر مشکلی وجود داشته باشد، مراقبتهای اضافی بعد از جراحی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. همچنین ممکن است هزینه های جراحی افزایش قدرت لیزیک ، درمان مجدد و موارد دیگر گنجانده نشده باشد و حتی ممکن است برای مشاوره اولیه شما هزینه دریافت گردد.

• ممکن است روش لیزیک با تکنولوژی قدیمی تر انجام شود. این لزوما بد نیست، اما تکنولوژی های جدیدتر امکان جراحی دقیق تر لیزیک را با کمترین خطر عوارض ارائه می دهند. به عنوان مثال ممکن است از لیزیک فمتوثانیه جهت درمان استفاده نگردد.

اگر از لیزیک به علت کم هزینه بودن آن استفاده می کنید، مطمئن شوید که نقل قول نوشته شده ، همه چیز را در پیشنهاد ارائه شده جای داده باشد . قبل از انجام روش با پزشک متخصص در مورد تمام هزینه ها مشورت نمایید.


چگونگی کاهش هزینه جراحی لیزیک


روش هایی برای کاهش هزینه های لیزیک نیز وجود دارد.
بسیاری از روش های مراقبت از چشم ، قیمت ویژه برای لیزیک و سایر جراحی ها را ارائه می دهند. نمونه هایی از این روش ها شامل تامین مالی ، پیشنهادات محدود و زمان بندی قیمت های ویژه است.

شرکت هایی وجود دارند که در روش های جراحی انتخابی مانند لیزیک تخصص دارند و برنامه هایی با نرخ ثابت و پرداخت های بلند مدت ارائه می دهند. بسیاری از مراکز جراحی لیزیک و اقدامات پزشکی خصوصی، برنامه های تامین مالی این شرکت ها را ارائه می دهند.

طبق اطلاعات موجود در سال گذشته ، 41 درصد از جراحان انکساری برنامه های پرداخت مالی و پرداخت ویژه را برای بیماران خود فراهم نموده اند.
اکثر ادارات بیمه هزینه های مربوط به جراحی انکساری چشم را پوشش نمی دهند، زیرا این جراحی از نظر پزشکی غیر ضروری می دانند. با این حال بعضی از کارفرمایان با یک مرکز لیزری (یا مرکز جراحی انکساری) برای تعیین قیمت های ویژه قراردادهایی وضع مینمایند.

توجه داشته باشید که برخی از کارفرمایان بزرگ ، برنامه های بهداشتی یارانه ای را تدارک میبینند که حداقل بخشی از هزینه های لیزیک را پوشش می دهد. اگر برای یک شرکت بزرگ کار می کنید، از مزایای احتمالی که ممکن است شامل موارد جراحی اصلاح بینایی نیز باشد اطلاع حاصل کنید.


حسابهای خاص برای هزینه جراحی لیزیک


روش های خاصی به صورت صندوق حساب وجود دارد که اغلب برای پرداخت هزینه جراحی چشم استفاده می شود. در صورتی که کارفرمای شما آنرا ارائه دهد، می توانید حقوق و دستمزد پیش از پرداخت حقوق را به یک حساب کاربری برای مراقبت های بهداشتی تبدیل نمایید.
همچنین اگر شما در ارتش مشغول به کار هستید، ممکن است جراحی لیزیک و سایر گزینه های جراحی اصلاح بینایی به صورت ارزانتر در دسترس شما باشد. واجد شرایط بودن شما به حداقل بخشی از وضعیت چشمتان بستگی دارد.

نکته نهایی: ممکن است وسوسه شوید و یک جراح را فقط بر اساس هزینه اعلام شده انتخاب نمایید، اما ممکن است نتایج مناسبی در انتظار شما نباشد. بهتر است جراح مناسب و با تجربه ای را انتخاب نموده و با تامین هزینه های جراحی با روش های موجود ، نتایج قابل قبولی برای بینایی خود انتخاب نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است